Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.  (Przeczytany 4866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Dość pilnie potrzebni mi do pracy bohaterowie literaccy i filmowi, którym udało się spełnić własne marzenia. Najlepiej, żeby doszli do tego dziei niezwykłej wytrwałości, uporowi, wbrew przeciwonościom losu.
Myślę i myślę od dłuższego czasu i nkit mi nie przychodzi do głowy... Jedynie tacy, których marzenia legły w gruzach... A to nie pasuje do tematu :(.
Może ktoś ma jakiś pomysł i pomoże?   :roll:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #1 : 2005-02-08, 18:22 »
Ale mogą być takie postacie książek, które są teraz lektórami np w 3 gimn? bo jak tak to moge kilka podac...
np. Buzowska, z "Siłaczki" ... całe swoje życie marzyła, aby coś osiągnąć, ale nie miała pienięcy, aby studiować. dzieki swojemu uporczywemu dążeniu do celu, stała się nauczycielką, która za nieduże pieniądze udziela lekcji biednej, wiejskiej ludności...

moze byc cos w tym rodzaju? (Aqrat niedawno to przerabialismy :P )  :lol:  :P  :P  :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #2 : 2005-02-08, 18:41 »
Myśmy tego nigdy nie czytali... A chyba raczej nie zdążę przeczytac już  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedz #2 : 2005-02-08, 18:41 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #3 : 2005-02-08, 18:47 »
ale to muszą być lektury? Może film "Szkoła uczuć" by się nadał...? Dziewczyna chora na białaczkę nie traci nadziei w marzenia - i część z nich (w tym największe) rzeczywiście się spełnia. Oglądałaś, więc wiesz :wink:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #4 : 2005-02-08, 18:49 »
Stary subiekt w "Lalce" , Zydzi w czasie powstania getta, Dedal z mitologii, Cała ksiazka l;udzie bezdomni mówi o tego rodzaju pracy... potem z "Nad Niemnem" postacie z tej mogiły (nie pamietam imion) ... Stary człoweik i morze ... kupe tego...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #5 : 2005-02-08, 19:09 »
Zdążysz... to ma niecałe 20 stron :P :D
A może Qwo Vadis...? Winicjusz pragnął zdobyć Lidię tak bardzo i tak długo... nie tracił nadziei, a porażki tylko zwiększały chęci na zdobycie jej.... noi się udało :wnik:
Zapisane

kasia

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #6 : 2005-02-08, 21:47 »
O "Skzole uczuć" myślałam, ale nie wiem czy film jest na tyle znany, żeby pisać o nim w pracy na konkurs literacki. Poza tym moja koncepcja jest taka, że bohater mojego opowiadania spotyka w jakiś niezwykły sposób bohaterów literackich i filmowych ,kórym się udało spełnić marzenia. A ona już nie żyje...  :roll:
podsunęli mi "Piękny umysł"  ;)

Galago, o co dokładnie chodziłlo Ci z tym subiektem? Bo z Lalki to myslałam bardziej o Wokulskim - on dązył do realizacji marzenia naprawdę ponad wszystko...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #7 : 2005-02-08, 22:25 »
8)  no to ja życze tylko udanej pracy :) :wink:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #8 : 2005-02-18, 08:59 »
Znalazłam u sibebie w domu stary nr Victora ;) (kto chodził do gimnazjum wie o czym mowa ;)) i tam jest temat o marzeniach więc troszkę przepiszę ;)
Marzenia o:
1. Miłości:
-Romeo i Julia- marzą o byciu razem. Przeszkodą w ich miłosci jest rodzinna waśń
-Odyseusz i Penelopa- rozdzielili się na wiele lat (wojna i wędrówka). Odyseusz marzy o dotarciu do domu, Penelopa o powrocie męża
2. O wykształceniu i rozwoju
-Janko Muzykant- chce uczyć się grac, ale wiejskich dzieci wówczas nie kształcono. Jego wiejska rodzina jest za biedna zeby kupić mu skrzypce
-Antek- chce rzeźbić ale w jego rodzinnej wsi nikt go  nie rozumie- wyrusza w swiat
- Andrzej Radek z Syzyfowych prac
3. O wolnosci
- Czyżyk z bajki Ignacego Krasickiego płacząc w klatce marzy o wolności
- Dedal marzy o wolności- skostruował  dla siebie i syna skrzydła. Dzięki nim mogli opuścić kraj króla minosa
4. O sławie
-Don Kichot marzy o sławie rycerza. Jego fantazja oddala go od rzeczywistości. W marzeniach dosiada wspaniałego rumaka, ma przesliczna, madrą wybrankę serca, lśniacą zbroję,walczy z potworami. W rzeczywistości jeździ na chudej szkapie, jego zbroja składa się z samych łat, a wybranką jest pospolita panna
5. O materialnych korzysciach
-Dyrektor Zoo z opowaidania Słon S. Mrożka
-Skapiec- wszystko poswięca gromadzeniu pieniedzy.
-Krasnoludy z Hobbita Tolkiena, ruszyły do krainy smoka. marzenie o dotarciu tam zostało zrealizowane ale Krasnoludy zminiły się- stały siec hciwe
-Alina z Balladyny, dla celu zrealizowania sowjego marzenia nie cofa się przed zbrodnią
6. O podrózach:
-Ikar, pierwszy amrzyciel który chciał zobaczyć więcej niż jego ojciec, wzbić się jak najblizej słonca
-Mały ksiaze- chce zobaczyć siwat- realizuje marzenie. jego marzenie powoduje ze zapomina o ważnych sprawach-  nie liczy sie np z uczuciami Róży
7.O spokoju i szczęściu
-Duchy z II czesci Dzidów pokutują za winy, marzą o zwolnieniu z pokuty. Winy muszą odkupić karą
- Pan i pani z Kamizelki Prusa marzą o dlugim życiu w małzeństwie
-cywili z czasie wojny np z pamietnika powst warszawskiego marzą o spokoju, o końcu wojny

Filmy: - w wielu pojawiaja sie marzyciele- Batman, spiderman, Janosik, których marzeniem jest swiat bez zła ;)
- Wielki błękit (reż. Luc Besson)- BOhater marzy o tym by życ jak delfin. Zanurza sie bez aparatu tlenowego coraz głębiej...
- Ptasiek (na podstwie powieści Whartona)- marzy o zyciu ptak, chce latać
Zapisane

Forum Zwierzaki

Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedz #8 : 2005-02-18, 08:59 »

kasia

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #9 : 2005-02-18, 14:24 »
Termin oddania pracy minął tydzień temu....  :roll:

Ale dzięki ;)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #10 : 2005-02-18, 14:30 »
Ja tylko dorzuce tak na przyszlosc - 'O wojtku ktory chcial zostac strazakiem' czy cos w tym duchu  :lol: swietne do licealnej rozprawki  :lol:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #11 : 2005-02-19, 15:32 »
Upsss  :oops:  Przepraszam  :oops:
Już o tej porze trzeba oddawać prace maturalne?? Wogóle trzeba oddawać?? Czy tylko plan?? :D
Zapisane

kasia

  • Gość
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #12 : 2005-02-19, 20:49 »
To na konkurs literacki. Pracą maturalną się nawet nie zajęłam jeszcze  :lol:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Potrzebna pomoc - bohaterowie literaccy i marzenia.
« Odpowiedź #13 : 2005-02-22, 19:00 »
hi hi  :lol:  Kasia jeszcze masz duuuuuuuuuuuuuużo czasu  :lol:  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami.