Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak to zrobic??  (Przeczytany 1460 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qnia

  • Gość
Jak to zrobic??
« : 2005-08-31, 18:35 »
Ludzie mam problem :help:. Juz jezdze od grudnia w takiej niewartej polecenia stadninie. A tak naprawde to konie uczylam sie przygotowywac dopiero na tegorocznym wakacyjnym kursie jezdzieckim. I wiecie co dalej nie umiem zakladac oglowia naczy nie tyle oglowia co wedzidla. Nie umiem mu go zalozyc jak kon nie chce przyjac.Slyszalam ze wklada sie palec tam gdzie kon nie ma zebow, tylko nie wiem jak to zrobic :help:
Prosze pomozcie !!!                Dlacyego ja jestem taka nieydara  :( ???
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #1 : 2005-08-31, 18:47 »
hmmm ja zxawsze trzymam za nagłówek prawą ręką, a łokieć jest po drugiej stronie konia i na otwartej ręce trzymam wędzidło, jak koń nie chce otworzyć pyska, to przyciskam je troszkę mocniej i w końcu otwiera, podciągam je, i wsadzam nagłówek za uszki :) Ale nigdy mi się nie zdarzyło aby w ogóle nie chciał otworzyć pyska  :;p:
I wcale nie jesteś niezdara ! Po prostu w tej stadninie, uczyli jedynie jazdy a nie obsługi konia poza siodłem że tak powiem (chyba :) nie uczyli )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Princessa

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #2 : 2005-08-31, 18:59 »
Podchodzisz do konia i jesli ma kantar to ściagasz go, przekladasz wodze przez leb na szyje i prawą ręka <przekladajac reke pod szyja>,  przytrzymujesz leb, jednoczesnie trzymajac oglowie ,a na lewej ręce kladziesz wedzidlo trzymasz je na wysokości chrapek i kciuk wkladasz delikatnie miedzy wargi na wysokosci kącika ( puste miejsce tam gdzie nie ma zebow ). W momencie gdy kon otwiera pysk wsuwasz delikatnie wędzidło, ale tak żeby nie obijac zebow czyli spokojnie. Potem zakladasz pasek za uszy ( nagłowek) pamietajac by wyciagnac grzywke spod nagłówka i zapinasz pozosale paski tzn. nachrapnik, podgardle. Jest jeszcze taki sposob ktorego ja tez czesto używam. Razem z wedzidlem kladziesz na lewej rece smakolyk i kon wtedy wraz ze smakolykiem bierze wedzidlo  :roll: to taki oszukany sposob... ale nie zawsze dziala  :diabolik: :hyh:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedz #2 : 2005-08-31, 18:59 »

Qnia

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #3 : 2005-08-31, 19:06 »
Dzieki Princessa za rade, mam nadzieje, ze jak kolejny raz bede prubowac to sie uda powiedz mi tylko z jaka sila mam ten palec wcisnac :)
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #4 : 2005-08-31, 19:10 »
to przyciskam je troszkę mocniej i w końcu otwiera
I pewnie przy okazji obijasz i jeździsz mu tym wędzidłem po zębach... :| Lepiej nie pchać go na siłę...
puste miejsce tam gdzie nie ma zebow
Diastema ;)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #5 : 2005-08-31, 19:15 »
I pewnie przy okazji obijasz i jeĽdzisz mu tym wędzidłem po zębach... :| Lepiej nie pchać go na siłę...Diastema ;)


Hmmm Ja daje to wędzidło w miejsce gdzie zeby się stykają i zawsze mi otwiera :) A na siłę nigdy nie pcham bo nie miałam okazji :) ( i chyba dobrze :lol: )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Qnia

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #6 : 2005-08-31, 19:28 »
No ale problem tkwi z jaka sila mam mu go wcisnac. Mam nacisnac na dziaslo czy tylko ten palec tam wlozyc??
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #7 : 2005-08-31, 19:52 »
tez miałam podobny problem. Jeszcze nie zawsze mi wychodzi, ale już lepiej. Niestety kiedy już wiedziałam mniej-więcej co i jak to często konie- spryciule przytrzymywały wędzidło między zębami... no ale w końcu udało mi się ;)
Najlepiej palec włóżyć, wtedy już i tak leciutko uciska, ale delikatnie! ;)

Acha, w moim przypadku często problemem było to, że chciałam całe wędzidło (od początku do końca ;) ) trzymać na dłoni. Ale możesz trzymać tylko część, byleby nie spadało. Może to też jest też u Ciebie problemem.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-01, 20:09 autor Cieciorka »
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #8 : 2005-08-31, 19:56 »
kiedy ten palec wkladasz to zdecydowanie ale delikatnie kiedy nadal nie otwiera to troche tym palcem "poruszaj". Prawda ze proste?? :P I radze nie probuj zazady z tym wpychaniem na sile wedzidla bo sprawiasz koniu bol i mozesz mu zrobic krzywde...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-31, 20:07 autor Princessa »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedz #8 : 2005-08-31, 19:56 »

Qnia

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #9 : 2005-09-01, 11:56 »
No to wiem, ze moge mu zrobic krzywde i dlatego pytalam o ten palec:P
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #10 : 2005-09-01, 13:43 »
Ja też mam podobny problem, ech.. Spróbuje chyba z tym smakołykiem :D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #11 : 2005-09-01, 13:45 »
heh ze smakolykiem moze i wygodny, ale nie wiem czy taki wspanialy pomysl, po kilku razach pewnie kon sie nauczy, ze bez smakolyka wedzidla nie bierzemy... ;)
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #12 : 2005-09-01, 13:53 »
Ess vioaoiv ma racje takze my raczej tego na Solcu niepróbujmy, bo moze byc niewesolo
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #13 : 2005-09-01, 14:01 »
Narazie nie mam zamiaru. Wolę się nauczyć porzadnie ubierac wedzidło ;) Ale MOŻE kiedyś z ciekawości raz spróbuję :)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #14 : 2005-09-01, 16:56 »
Tylko trzeba dokladnie wyczuc moment kiedy kon bierze smakolyk i wtedy wsunac wedzidlo. bo czasami sie zdarza ze sie qń tak wycfani, że wezmie smakolyk a wedzodlo zostaje w dloni :P ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedz #14 : 2005-09-01, 16:56 »

Qnia

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #15 : 2005-09-01, 17:02 »
Tak tez sie moze zdarzyc :P
Zapisane

Nightmare

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #16 : 2005-09-02, 19:48 »
Proponuje posmarować wędzidło miodem, lub roztopić cukier i odrobink kiełzno polać. Nie miałam okazji wypróbować, ale jk koń poczuje że wędzidło słodkie jest to po jakimś czasie można zaniechać tego procederu a końbędzie brał chętnie :) Warto spróbować!
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jak to zrobic??
« Odpowiedź #17 : 2005-09-03, 18:02 »
Bylam dzisiaj na jazdach i jak zwykle dostałam swojego ukochanego qnia.... :kocham: niestety on nigdy nie chce brac wedzidla....czasami musze kilka razy palec wkladac zeby on wreszcie otworzyl pysk bo jest niespokojy i  wyrywa glowę  :roll: Postanowilam wyprobowac tego sposobu z tym "slodkim wedzidlem" wiec wzielam miod i odrobinke posmarowalam....w koncu efekt był taki, że Figiel polizał wedzidlo, popatrzal na mnie jak na wariatke i potem już trudno bylo utrzymac jego łeb bo wierzgal jak glupi  :oops: Chyba mu sie to nie spodobalo.....albo przejrzal mnie i wiedzial co sie świeci  :lol: Za madry jest na takie cos :P Jednak wole ten zwykly ale najskuteczniejszy sposob " z palcem"  :lol:hehe myslalam ze ten sposob jest skuteczny i przejdzie.....a moze za duzo tego miodu nawalilam?? hmm..trudno powiedziec, ale to bylo odrobinke  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-09-03, 18:04 autor Princessa »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 30 zapytaniami.