Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: pytam o bojownika  (Przeczytany 8934 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« : 2005-01-11, 18:46 »
zamierzam kupić rybki w prezencie urodzinowym. długo nie mogłam zdecydować sie na ryby i juz mamy pewien rodzinny kompromis. mąż konieczine chce neonki, córka glonojada, do tego dojdą dwa kiryski i bojownik o którego chcę zapytać. ryba piękna ale wiele złego słyszałam o jej agresji. sprzedawczyni zapewniała mnie, ze bojowniki-samce są agresywne tylko dla innych bojowników-samców. nie znam sie na tym więc pytam. czy to połączenie rybek ma sens (wizualnie napewno tylko co poza tym) i co sadzicie o bojownikach.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #1 : 2005-01-11, 19:06 »
Teoretycznie jest tak że bojownik atakuje tylko facetów swojego swojego gatunku, może byc też tak że atakuje wszystkie rybki z obfitymi płetwami, np. welonki. Ale równie dobrze może atakować i inne rybki... zależy od osobnika z tego co wiem... :?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #2 : 2005-01-11, 19:29 »
jak juz wspomniałam mieszkałby z 7naonami, 1 glonojadem i 2 kiryskami. nie są to duże ryby i mam nadzieje, że nie widziałby w nich rywali. dzięki za opinie Heja
czekam na jeszcze
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pytam o bojownika
« Odpowiedz #2 : 2005-01-11, 19:29 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #3 : 2005-01-11, 19:44 »
Porszę, choć niewiele ci powiedziałam... Najlepiej przejzyj wczesniejsze tematy, było duzo o bojownikach, np. że komuś bojownik jakiś gatunek wybił czy coś (nie wiem czy na prawdę był taki temat)... może wyrobisz sobie jakąś opinię... :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #4 : 2005-01-11, 21:18 »
2 kiryski zdecydowanie za mało !! Min 5szt., co do agresywności to rożnie bywa naprawdę, są takie co ganiają wszystkie ryby, sa takie co nie akceptują określonego koloru, są takie łagodne jak baranki ... co do samca+samiec = śmierc to nieprawda, sam mam 9samców w jednym baniaku :) Ile litrowe akwa :?:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #5 : 2005-01-11, 21:44 »
Agresywność bojownika zależy od jego charakteru. Ja miałam spokojnego i żył z neonkami,glonojadami, kiryskami, bocją, hokejówkami i danio, a z kolei u mojej "cioci" powybijał wszystkie rybki oprócz glonojada(miała welonyi gurami dwuplamiste)
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #6 : 2005-01-12, 00:02 »
akwarium jest małe, ma 25 litrów, więc myślę, że 2 kiryski wystarczą. pani w sklepie zaproponowała mi moim zdaniem za dużo ryb jak na tę ilość wody. akwarium jest dla mojej trzyletniej córki wiec nie może być zbyt skomplikowane, ja zaś przykładam wage do efektu wizualnego.
w sumie zaproponowanych przez sprzedawce ryb było ze 24 co myśle, że jest przesada na ten litrarz.
niestety nie znam sie na rybach a moja mama hoduje welonki. sprzedawce duzo gada a nie słucha co mówi klient więc sama zredukowałam ilość ryb.
zastanawia mnie jedynie bojownik. nazwe ma agresywną, kolory piękne i z tego co wyczytalam na stronie o bojownikach, bywa z nimi różnie. naczytałam sie dużo dobrych opinii a te które mówiły o agresji były cytowane. nie znam nikogo i nie czytałam ani słyszałam złych opinii z pierwszej ręki, stąd też wizyta kociarza w akwarium ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #7 : 2005-01-12, 15:53 »
25 ryb to chyba przesada. Ta pani chyba chciała ci wepchnąć jak najwięcej dla zarobku
Zapisane
emocjonalne kanapki

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #8 : 2005-01-12, 17:37 »
Cytuj

24


Po 1 nie ufaj sprzedawcom! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pytam o bojownika
« Odpowiedz #8 : 2005-01-12, 17:37 »

amnesiac

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #9 : 2005-01-12, 18:02 »
Po pierwsze - polecam Ci prawdziwie akwarystyczne forum :) (jeśli nie, to pw do Raffy`ego - on wie coś o bojkach) , po drugie - sprzedawca chce zawsze zarobić, dobro rybek ma w d****, po trzecie - do 25l włożyłabym 1 samca + 2 samiczki bojownika (gęsta obsada roślinna, dużo kryjówek), z innymi rybkami dałabym sobie spokój, szczególnie z glonojadem (zbrojnikiem niebieskim), poza tym kiryski czują się lepiej w stadku od 4 szt, po czwarte - nie jesteś jedyną akwarystyczną kociarą  :lol:
pozdr!
Zapisane

mafinia

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #10 : 2005-01-12, 18:50 »
od niedawna jestem posiadaczka bojca. mieszkal w akwarium przez zaledwie kilka minut poniewaz zaczal podgryzac moja gurami oraz molinezje. spowrotem wrocil do kuli.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
pytam o bojownika
« Odpowiedź #11 : 2005-01-12, 19:30 »
Ja mam bojownika od przeszło 8 miesięcy i mieszka sobie w 126 litrówce z parką skalarów, gurami, zbrijniczkiem, kiryśnikiem, samiczka swojego gatuku ( nie kłuca się > inne zdechły ), parka mieczyków i nie sprawia najmniejszych problemów. Oczywiście na początku rybcie troche sie goniły czasem nawet podgryzały ale z czasem sytucja sioę unormowała :) Wydaje mi się ze powinnaś mieć co najmniej 4 kiryski, bo to rybki stdne...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #12 : 2005-01-12, 20:34 »
dzieki za radę co do kirysków niewątpliwie ją uwzględnie, co do sprzedawcy, to gdybym ufała to nie zmieniałabym założeń tylko działała wedle wskazówek, co do bojowników to znalazłam fajna stronę o nich.
i raz jeszcze co do obsady akwarium: chcę tylko jednego bojownika jako gwiazdę akwarium. wyczytałam, że gdy jest wiecej niż jeden istnieje ryzyko przegłodzenia kirysów (bojowniki wyjedzą im wszystko), poza tym samice przecież też sa waleczne a samce to damscy bokserzy (to z lektury). nie chce zamiaszania a dużo bardziej prawdopodobne, że bić sie bedą ze sobą niż z kirysami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #13 : 2005-01-12, 20:37 »
Cytuj

co do bojowników to znalazłam fajna stronę o nich.


Może adresik? :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #14 : 2005-01-12, 21:19 »
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pytam o bojownika
« Odpowiedz #14 : 2005-01-12, 21:19 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #15 : 2005-01-12, 21:24 »
Adresik o bojownikach może np. www.akwa.aip.pl tam można znaleść o bojowniku
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #16 : 2005-01-12, 21:34 »
Cytat: mafinia
od niedawna jestem posiadaczka bojca. mieszkal w akwarium przez zaledwie kilka minut poniewaz zaczal podgryzac moja gurami oraz molinezje. spowrotem wrocil do kuli.


DO KULI? Trzymasz swojego bojownika w kuli :shock: ?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #17 : 2005-01-12, 21:37 »
Cytuj

proszę bardzo
http://strony.aster.pl/faolan/bojownik.htm


AAA, taaa... :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #18 : 2005-01-12, 21:42 »
a o co chodzi Heja???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #19 : 2005-01-13, 17:21 »
Heja fajny podpis. Wreszcie wiem jak wyglądają karliki. U mojej koleżanki bojownik nie podgryza gurami, ale one mu ogon strzępią
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #20 : 2005-01-13, 17:42 »
no to nadal nic nie wiem. w tych okolicznościach po prostu zaufam intuicji i pozostanę przy swoim wyborze modyfikując jedynie ilość kirysków.
dziękuję za pomoc
pa
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pytam o bojownika
« Odpowiedz #20 : 2005-01-13, 17:42 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #21 : 2005-01-13, 17:50 »
Nie ma za co...
Zapisane
emocjonalne kanapki

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pytam o bojownika
« Odpowiedź #22 : 2005-01-13, 19:55 »
Cytuj

a o co chodzi Heja???


Skojażyłam tę stronkę, że już ją gdzieś widziałam... :) Dzięki!

Bojowniki super wyglądają... Też bym chciała mieć... ale wątpie żeby coś z tego wyszło... :(  :(
Zapisane

mafinia

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #23 : 2005-01-13, 20:11 »
trzymam w kuli 16l. z wielka chcecia zasiedlilabym go w akwa ale jezeli ma podgryzac i terroryzowac mi inne rybki i szpecic im ogony to nie ma o czym gadac.... kula jest oswietlana w srodku ma roslinke i mala skalke. czuje sie dobrze. miejsca do plywania nie brakuje. bojec plywa sobie i cieszy sie zyciem. za nim trafil do mnie byl trzymany w malutkim pojemniczku gdzie ogon byl skrzywiony, wiem ze to tylko przez pewien okres czasu ale wedlug mnie do meczenie ryby. ja nie mam nic przeciwko trzymaniu bojca w kuli. welony tez dobrze sie czuja ale do czasu gdy urosnal.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #24 : 2005-01-13, 20:14 »
U mnie w sklepie też trzymają w kubeczkach podobnych do tych po jogurtach i takie wyblakłe i powkzywiane że aż żal sie robi
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #25 : 2005-01-13, 20:58 »
Jeśli bojownik zachowuje się agresywnie w stosunku do ryb masz dwie możliwości:
-oddać go do sklepu
-założyć mu normalne PROSTOKĄTNE akwarium (10l wystarczy) ale pod żadnym pozorem do kuli! Kule to więzienie dla ryb!
Zapisane

mafinia

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #26 : 2005-01-13, 21:03 »
oddac do sklepu?? :roll: u mnie nie przyjmuja rybek pod rzadnym pozorem....
a co do kuli  radzisz mi abym kupila 10l jak on mieszka w 16l
Zapisane

Olka1992

  • Gość
pytam o bojownika
« Odpowiedź #27 : 2005-01-13, 21:08 »
Kula o pojemności 16l ma mniejszą pojemności niż akwa prostkątne o pojemności 16l (zresztą popatrz na mój post w drugim temacie). A jeśli nie możesz oddać do sklepu to może dla jakiegoś znajomego, kogoś z rodziny. Niestety ale trzymanie jakiejkolwiek ryby w jakiejkolwiek kuli (nieważne czy 5, 15, 50 czy 500l) jest po prostu barbarzyństwem i niewiele ma wspólnego z chowem ryb akwariowych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pytam o bojownika
« Odpowiedz #27 : 2005-01-13, 21:08 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pytam o bojownika
« Odpowiedź #28 : 2005-01-13, 21:28 »
W niektórych sklepach jest tabliczka: " Towar żywy nie podlega reklamacji"
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pytam o bojownika
« Odpowiedź #29 : 2005-01-13, 21:59 »
mam dobrą sytuacje, gdyz kobieta ze sklepu powiedziała mi wprost, że gdyby coś sie działo to mogę wymienić.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 28 zapytaniami.