Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: pomożecie???  (Przeczytany 3669 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« : 2005-01-18, 22:20 »
no to znowu ja. tak zastanawiam się nad tym bojownikiem i lekko się obawiam. pytanie mam takie, jaką reprezentacyjną i ładną rybę, nie za dużą (akwarium niewielkie) zamiast bojownika byście poradzili.
mąż uparł się na naonki a ja nie chcę samej drobnicy (bo i kiryksi stadne a glonojad mało reprezentacyjny). welonki też mi średnio pasują. przeglądałam ryby ale te co wpadły mi w oko to albo morskie, albo kolosalne, bądź też kolosalne maja ceny.
bojownik jest piękny ale co zamiast niego???
mam czas na podjęcie decyzji do 28 stycznia.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
pomożecie???
« Odpowiedź #1 : 2005-01-18, 22:25 »
ja proponuję prętniki karłowate,samice nie są takie piękne jak samce ale mi się podobają :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #2 : 2005-01-18, 22:29 »
ważne jest też to, ze owa rybka będzie pojedyńcza!
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pomożecie???
« Odpowiedz #2 : 2005-01-18, 22:29 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
pomożecie???
« Odpowiedź #3 : 2005-01-18, 22:32 »
a no to trzeba było pisać na początku, a w sumie dlaczego nie chcesz bojownika?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #4 : 2005-01-18, 22:46 »
nie to, ze nie chcę, ale obawiam sie, ze może mieć problemy z dogadaniem się z innymi rybami (choć pewnie bardziej to byłby problem dla nich). na wszelki wypadek szukam alternatywy i jeśli zobaczę inną piekną rybe, która będzie dobrze sie czuła w niewielkim akwarium (25l) i z neonami oraz kiryskami i jedny,m glonojadem
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamaq

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #5 : 2005-01-19, 08:19 »
Ja już bym nic nie dodawała jeśli są te neony i reszta... W sumie mogłabyś założyć nano rafę, ale jednak w takim nano każda ryba morska by się męczyła..,..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #6 : 2005-01-19, 10:35 »
nie chcę samej drobnicy. gdyby nie upór męża to neonów by nie było (kiryski i glonojad jako ekipa sprzątająca ;) ) tylko jakaś pojedyńcza piekna ryba lub równie piekna ale nie za duża parka...
co do rafy to nie mam pojęcia o co chodzi, choć córeczka pewnie najbardziej cieszyłaby sie z błazenka (ach ten Nemo ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #7 : 2005-01-19, 11:20 »
Ale jakie masz akwarium >>?? to bardzo wazne !!! bo juz mam rybke dla Ciebie i piekny wystroj akwarium jak shintoistyczne ogrody ... :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #8 : 2005-01-19, 11:25 »
niestety niewielkie, ale z niecierpliwościa czekam na info :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pomożecie???
« Odpowiedz #8 : 2005-01-19, 11:25 »

Galago De Codi

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #9 : 2005-01-19, 12:59 »
jak niewielkie to odpada..... :( wyobnraz sobie 200l akwarium baly dolomitowy piasek na dnie (kamyki okolo 2-3mm) i do tego biale skałki  - zadnych roslin... i jedna rykba (mozliew ze dorosnie do 50cm) ale w 200 l to do ok 30MAX.....
  C. Frontoza... biało niebieskie paski ... do tego woda krystalicznie przejzysta - chłodna (te ryby lubia nawet chlodniejsza wode) - przez co mniej bio-swinstw sie w niej unosi i wiecej tlenu ...
 swietlówka coral light + terra uv - zeby podkreslic kontrast biało niebieskich pasków...
 
  (rybka ta zyje do 60m glebokosci i wiecej - zjada male rybki i plankton) nie potrzebuje roslin , lubi twardą wodę i nie przeszkadza im wapn.. czyli w sam raz do kanalizacji w polskim chlorowym biznesie :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #10 : 2005-01-19, 13:06 »
no to klops... mam w planie zakupić drugie akwarium dla nas ale to jeszcze poczeka i też myślałam o dużej rybie. kiedy zobaczyłam ducha amazońskiego to sie zakochałam. co prawda czarna ale rusza sie tak pięknie, że godzinami mogłabym patrzeć...
a co do wody to mam filtrowana (bardzo dobrym filtrem) i mojarodzinka byle jakiej wody nie dostaje, rybek też to sie tyczy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #11 : 2005-01-19, 13:29 »
"żywa woda to podstawa" malo ktory akwarysta to rozumie.. zadne odczynniki i chemia jej nie ozywią... jesli to rozumiesz - twoje akwarium bedzie piekne...  8)
Ja napuscilem matke na filtr odwroconej osmozy, potem filtracja przez torf, lezakowanie 3 dni (choc po osmozie to bez sensu), ale w tym czasie woda pozbywa sie reszty tego toksycznego chloru. kiedys kolega stosowal jeszcze ozywianie przez przepuszczanie wody po zlozu malzy - do tanganiki sie to nadaje super.. ale zywe malze czesto mają pasozyty którymi drugiego stopnia zywicielami są ryby :( - nie polecam....
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #12 : 2005-01-19, 13:37 »
nic nie rozumiem kiedy piszesz o akwariach :lol:  :lol:  :lol:  ja dopiero zaczynam
co do filtra to też mam odwróconej osmozy + węglowy i cośtam jeszcze. woda idealna a jak pchne w nia trochę pozytywnej energii (wiesz o czy mówie ;) ) to juz w ogóle jest super.

siedzę jeszcze na forum akwarystycznym z tym tematem i wszyscy sugerują, kiryski, neonki + bojownik a zamiast glonojada otoski. chyba przy tym pozostanę.]

a gdyby wyboru miała dokonać Gabi to w akwarium pływałby Nemo :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pomożecie???
« Odpowiedź #13 : 2005-01-19, 14:40 »
Ja też polecam prętniki karłowate, są ładne(szczególnie samce) ale najlepiej czują sie w parce
Zapisane
emocjonalne kanapki

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
pomożecie???
« Odpowiedź #14 : 2005-01-19, 16:40 »
Hasemania nana (Miedzik obrzeżony)
Może rozbory
zmienniaki
zwinniki
http://www.akwafoto.pl - tu sobie możesz poszukać coś jeszcze  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pomożecie???
« Odpowiedz #14 : 2005-01-19, 16:40 »

Ellen

  • Gość
Re: pomożecie???
« Odpowiedź #15 : 2005-01-19, 16:51 »
Tez bym juz nic nie dodawala, sama zobaczysz, ze w akwa 25 lirow po wstawieniu niezbednego sprzetu, roslin, korzeni itp. zostanie bardzo malo miejsca. A stadko neonow bedzie sie ladnie prezentowac, duzo malych rybek sprawia, ze akwa wyglada na wieksze.

Cytat: pao
mam czas na podjęcie decyzji do 28 stycznia.


A akwa zalane juz i filtr uruchomiony? Bo wiesz, ze musi stac ok. miesiac ZANIM wpuscisz rybki?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #16 : 2005-01-19, 16:56 »
rybki ładne ale stadne... a prętniki rzeczywiście ciekawe tyle, ze dorastaja do 6cm a do tego para... myślę, że moze być im ciasno z neonkami kiryskami i glonem (lub otoskiem bo teraz i taka opcja sie narodziła)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pomożecie???
« Odpowiedź #17 : 2005-01-19, 18:39 »
OO miedziki to dunie!!! Mi zabiły 2 kardynałki i neonkę bo płetwy poobgryzały
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #18 : 2005-01-19, 18:58 »
co do przygotowania akwarium to mam speca w rodzinie ale mama choduje tylko welony i sumy (bo sumikami tych kolosów nazwać nie mogę).

wiem, że litrarz mały stąd moje pytania, ale nie chcę samej drobnicy!!!
mąż koniecznie chce neonki,
ja jakąś ładną reprezentatyczną i majestatyczną rybę
a gdyby zapytać córki to na 150% b ędzie Nemo
jaki kompromiś???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

amnesiac

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #19 : 2005-01-19, 19:43 »
Najlepiej pozwiedzaj sklepy w szczecinie i znajdź bojownika, który pływa w akwa z innymi rybkami (nie siedzi w izolatce, kuli ani kubeczku). Taki powinien zyć pokojowo z resztą obsady Twojego akwa.
Żadna ryba oprócz bojownika nie spełnia raczej Twoich kryteriów.
Popieram męża: "drobnica" rządzi i pięknie wygląda.
pozdr!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #20 : 2005-01-19, 20:08 »
juz od dłuższego czasu szukam takiego bojownika ale niestety wszystkie które widziałam sa albo w izolatkach  :grr:  albo w  kubeczkach :grr:  :grr:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

pomożecie???
« Odpowiedz #20 : 2005-01-19, 20:08 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
pomożecie???
« Odpowiedź #21 : 2005-01-20, 11:50 »
to do mnie przyjedź:P
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #22 : 2005-01-20, 13:03 »
o tym już rozmawiałyśmy ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ellen

  • Gość
pomożecie???
« Odpowiedź #23 : 2005-01-20, 14:14 »
Ja mysle, ze taki z izolatki (no te takie przegrodki) moze byc spokojnie, tylko wpusc go na koncu, to nie bedzie sie czul panem akwarium. Z kubeczkiem uwazaj, bo slabo co widac, ja sie tak nacielam no i niestety chory byl :( To roznie z tymi rybkami jest, u mnie samiczki, ktore plywaly w sklepie z innymi rybami, tlukly wszystko zawziecie, a samce  (jeden z izolatki, drugi z kubka) tylko samiczki czasem przeganialy.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #24 : 2005-01-20, 18:06 »
no to nirdługo sama przekonam się o bojowniczej (albo i nie) naturze bojownika
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
pomożecie???
« Odpowiedź #25 : 2005-01-20, 20:18 »
Ja mam tylko jedno do powiedzenia : KUP GO!!!  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #26 : 2005-01-20, 20:26 »
boje sie przerybienia... macie jakiś argument byzrezygnować z neonek???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
pomożecie???
« Odpowiedź #27 : 2005-01-21, 19:36 »
powiedz że ronoszą zarazki wywołujące choroby zwłaszcza na mężów :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

pomożecie???
« Odpowiedz #27 : 2005-01-21, 19:36 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
pomożecie???
« Odpowiedź #28 : 2005-01-21, 19:39 »
wymyśliłam inny. postawię wybór albo albo a argumentem za bojownikiem będzie to, że bedzie miał rzeczowe samcze wsparcie w tym feministycznym domu ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
pomożecie???
« Odpowiedź #29 : 2005-01-21, 19:43 »
dobre  :wink:  ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 29 zapytaniami.