Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje nowe akwarium  (Przeczytany 2812 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« : 2005-02-22, 12:18 »
Mieliście rację- źle kupiłam rybki. Postanawiam to naprawić tylko chciałabym, żebyście mi pomogli. Chcę kupić drugie akwarium. Dla bojownika. Znalazłam ofertę na allegro- 25l profilowane+ pokrywa za 70 złotych- od producenta. Jak myślicie czy opłaca się to kupić?

PS: Grzałkę i filter kupiłabym od znajomej z internetu, bo ona wyzbywa się tego :P.

Co o tym wszystkim myślicie?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #1 : 2005-02-22, 12:26 »
no to będzie pan na włościach :)
mój ma 25 litrów i dobrze sie tam czuje w toważystwie dwóch otosków (jak znajde kiryski haustatusa to jeszcze dorzucę)

co do akwarium to kupiłam nowe, profilowane, z pokrywą (kolorowe, czerwone) w sklepie za 90 złotych, więc pomyśl czy opłaca się przez allegro bo jeszcze koszta przesyłki dojdą...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #2 : 2005-02-22, 12:48 »
Masz rację.... chyba przejadę się do sklepu za chwilkę :P. Jeszcze zobaczylam fajną ofertę- 115l do licytacji od 87 złotych z Wrocławia. Napisałam do gościa e-maila jaka jest jego proponowana cena. Czekam na maila od niego. Postawiłabym to akwarium w dużym pokoju i tam przenioslabym welonkę i kupiła jej koleżankę i jakieś mniejsze rybki. w tym co teraz mam zostawiłabym mieczyka i kupiła mu towarzystwo i jeszcze 15-litrówkę dla bojownika i też postawiłabym u mnie w pokoju (tak jak 40 litrówka). Wrocław jest niedaleko więc dojechałabym po nie. Cholercia jakby taka 115 litrówka była za 150 (jest razem z pokrywą na licytacji) to ani chwili bym się nie wahała :P.
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Moje nowe akwarium
« Odpowiedz #2 : 2005-02-22, 12:48 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #3 : 2005-02-22, 12:51 »
no to powodzenia na licytacji :)
rybki będą miały raj :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #4 : 2005-02-22, 12:55 »
heh nie dziękuję, zeby nie zapeszyć.... Wysłalam Ci privem jeden link który z deczka mi się nie spodobał.... :? a wracając do 115-litrówki jak myślisz to jest możliwe, żeby gostek sprzedał takie akwarium za 150? Bo ja mam więlką nadzieję :). 15 marca mam urodzinki i obliczyłam, że dostanę jakieś 400 złotych :P to chcę część tego przeznaczyć na rybelki :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #5 : 2005-02-22, 13:03 »
to niewielka cena, ale moze się zdarzyć, że nie dla zysku sprzedaje ale po prostu ma coś niepotrzebnego a wtedy jest szansa... jako sprzedajacy będzie widział ile osób obserwuje i myślę, że decyzja moze też od tego zależeć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #6 : 2005-02-22, 13:08 »
Pao nie uwierzysz!!!! Dostałam maila od tego faceta. To akwarium jest za 87 złotych. Nowe fabryczne.... bo on je skądś zamawia i są caly czas w ofercie. Te akwaria są w cenie hurtowej. Napisał, że jak powiem mu np jutro to już za 10 dni będzie do odbioru.... Ja chcę na 16 marca. Poprosił o nr telefonu zeby wszystko było okej. Ja mu napisałam ze w ciągu dwóch dni dam mu znać i jeśli będę brała to napiszę mu numer telefonu. Pao tekiej ofertu ja w życiu nie ominę!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #7 : 2005-02-22, 13:54 »
no to świetnie :)
nie zapomnij opowiedzieć jak tam rybki po przeprowadzkach ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #8 : 2005-02-22, 17:34 »
Też widziałam te ofertki 25l od producenta, ale w końcu kupiłam w sklepie za prawie 80zł, za to nie profilowane, ale bałabym się...

A to co pisałyście, że podejżane bo mało kosztuje, to może po prostu dla tego że ludzie dają niskie ceny wywoławcze, żeby więcej ludzi się żuciło i więcej wylocytowało...

Super, że znalazłaś tanie, fajne akwa... :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje nowe akwarium
« Odpowiedz #8 : 2005-02-22, 17:34 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #9 : 2005-02-22, 18:15 »
Też się cieszę. Teraz namówić mamę- ale raczej się zgodzi bo jej się marzy takie akwarium :). W końcu 87 złotych za 112 l (nie 115) to nie dużo nieprawdaż? Charon a co myślisz o tym żeby kupić za 87 złotych to akwarium? Jeszcze wysłałam do sprzedającego pytanie czy ma pokrywy, grzałki i filtry i jeśli tak to w jakiej cenie :) Tak więc czekam na maila i potem Wam powiem :)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #10 : 2005-02-22, 18:26 »
Moim zdaniem to świetny pomysł.
Naprawdę tanio wychodzi. :wink:
Ja też oglądałam na allegro te wszystkie akwa, ale chyba bym się bała kupić...
Mam zresztą niedaleko siebie ( na końcu osiedla ) zaufany slep zoo i jesli będę kupowała to pewnie tam :;d:

Psiara gratuluję "nawrócenia" 8)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #11 : 2005-02-22, 18:30 »
Heh, ja sama pojadę po to akwarium więc nawet jakby to wszystko był kicz to nie zapłacę za nic bo płatne przy odbiorze. Miejmy nadzieję, że facet ma jeszcze takie tanie pokrywy :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #12 : 2005-02-22, 18:34 »
A to nie miało być akwa razem z pokrywą? :hmmm:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #13 : 2005-02-22, 18:36 »
w tej cenie??? to by człowiek niemógł się wyrobić ze zleceniami...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #14 : 2005-02-22, 18:37 »
Tylko spytałam :Oo:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje nowe akwarium
« Odpowiedz #14 : 2005-02-22, 18:37 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #15 : 2005-02-22, 18:51 »
a jak myślicie ile taka pokrywa mogłaby kosztować? Jak akwarum takie tanie to może i pokrywa? Jakieś 40 złotych? a filtr i grzałka z termostatem jak myśliie ile razem wszystko (bez roślinek, żwirka itp) by mnie wyniosło? Samo akwarium, pokrywa, filter i grzałka.
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #16 : 2005-02-22, 18:55 »
Pokrywy są droższe od akwa z tego co zaobserwowałam conajmniej o połowę.
Myślę, że też koło 80 - 100zł.
Ale to nic pewnego ;)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #17 : 2005-02-22, 19:24 »
zawsze mozesz kupic szklana pokrywe i dokupic jazeniowke z obudowa
na 40l akwa szkolne wynioslo 45zl z castoramie :lol:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #18 : 2005-02-22, 19:30 »
A mi się szklane pokrywy w ogóle nie podobają :P
Jeśli będę kupowała akwa ( a nastąpi to w kwietniu :;d: ) to będzie to pewnie 30l, profilowane, klejone czarnym silikonem z czarną pokrywą :wink:
Zapisane

mafinia

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #19 : 2005-02-22, 19:42 »
flas kazy ma swoj gust  :P  :P
niektorych nie stac albo nie podobaja im sie

ryby i szata roslinna w  moim przypadku rosnie i sie dobrze rozwija
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #20 : 2005-02-22, 20:55 »
Cytat: Psiara
a jak myślicie ile taka pokrywa mogłaby kosztować? Jak akwarum takie tanie to może i pokrywa? Jakieś 40 złotych? a filtr i grzałka z termostatem jak myśliie ile razem wszystko (bez roślinek, żwirka itp) by mnie wyniosło? Samo akwarium, pokrywa, filter i grzałka.


Z tego co zauważyłam to pokrywy sa drożesz od akwariów. Myślę że taka pokrywa to koszt w granicach 100-130 zł  :(  Do 25 l pokrywa kosztuje (oczywiście nowa) 79 zł więc 112 l to wiele więcej. Ale trzymam kciuki moze znajdziesz taniej. Ja właśnie też jestem na etapie szukania akwarium ale chce w granicach 60-80 l. Czy mogłabyś podać mi numer aukcji na której znalazłaś tak tanie akwarium może będzie miał też o mniejszych pojemnościach i znajdę dla siebie.  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje nowe akwarium
« Odpowiedz #20 : 2005-02-22, 20:55 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #21 : 2005-02-22, 21:34 »
Cytuj

Jeśli będę kupowała akwa ( a nastąpi to w kwietniu  ) to będzie to pewnie 30l, profilowane, klejone czarnym silikonem z czarną pokrywą


A są takie 30? Myślałam że tylko 25-45. A 30l to chyba takie super extra były i drogie, takie z pokrywami ze śliskiego plastiku...
Zapisane

Ellen

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #22 : 2005-02-23, 14:41 »
Niom, pokrywy sa drogie niestety :( Ja za swoje akwa 85 litrow placilam 65 zl a za pokrywe 130... a i tak jest beznadziejna, bo ma tylko jedna swietlowke (musialam jeszcze odblysnik dokupic, folie lustrzanke do wyklejenia i normalna swietlowke dla roslin) i rozkleilo sie takie cos od gory obudowy :roll: Jakbym miala miec w przyszlosci jeszcze jakies akwa, to sobie sama zrobie pokrywe, taka jak bede chciala i pewnie taniej wyjdzie.
Zapisane

Flaś

  • Gość
Moje nowe akwarium
« Odpowiedź #23 : 2005-02-23, 16:16 »
Ja bym sama nie umiała ;)

charon mój kumpel zamawiał u takiego kolesia.
Facet mu powiedział, że jeśli by nawet chciał to może mieć i 17 i 21 i 34 i jakie tylko chce ;)
No więc myślę, że takie 30l to żaden problem :krzywy:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.