Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Które rybki do 25l?  (Przeczytany 4762 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mala

  • Gość
Które rybki do 25l?
« : 2006-12-09, 15:55 »
:)

Planuję przeprowadzkę kilku rybek do mniejszego akwarium, które ma 25l. Czy 2 mieczyki ( dorosłe, 3-4cm długości), 4 gupiki ( dorosłe 2+2) i 6 neonków może mieszkać w tych 25l ? Czy będą miały wystaczająca ilość miejsca?


Pozdrawiam ;)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #1 : 2006-12-09, 16:05 »
Na tyle ryb 25l to za mało. Dla mieczyków to za małe akwarium. W 25l widziałabym jedynie te 6 neonów.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #2 : 2006-12-09, 16:09 »
Na tyle ryb 25l to za mało. Dla mieczyków to za małe akwarium. W 25l widziałabym jedynie te 6 neonów.

Dokładnie. Ewentualnie 4 kiryski karłowate, ale już nic więcej.

Czemu?

Mieczyki -> min. 100 l.
Gupiki -> Niby fajno, ale dwa samce i dwie samice to fabryka młodych. Nie wyrobisz się z ich oddawaniem.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedz #2 : 2006-12-09, 16:09 »

mala

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #3 : 2006-12-09, 16:30 »
Tylko, że mieczyki to już nie wiem, czy mieczyki. Mam je od 2 miesiecy i już nie rosną. Jedna jest z okrągłym brzuszkiem, pomaranczowa, dosyć masywna, zielone oczy. Druga jest szczupła, pomaranczowa, ale z duza czarna plama na bokach. Sprzedawaca nazwal je platynkami (?) i maja jakies 3-4 cm. Cos podobnego http://www.mojeakwarium.pl/Images/Galeria/platka.jpg i być moze to jest platynka. Z kolei ojciec, ktory kiedys tam bawił się w akwaryste mówi, że to mieczyk.

Co do gupikow. Nie jest tak zle. Obie samice rodza mniej wiecej w tym samym terminie, a inne ryby traktuja narybek jak jedzenie. Po 1 dniu nic juz z tego nie zostaje ( mam jeszcze akwa 100pare litrów). Poza tym dogadalam sie ze sprzedawca sklepu,że mlode bede tam podrzucać.

No dobra.. doraznie moge pozbyc sie tych neonow. Ale może jeszcze fajniej bedziesz za miesiac kupic większe akwa. Caly czas o tym mysle ;) Zobaczymy...

Dzięki :)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #4 : 2006-12-09, 23:18 »
mieczyki sa rybkami stadnymi i wol duze akwaria. Nic dziwnego ze ci nie rosna. Jesli zamknie sie zwierze w srodowisku dla niego za malym to karlowacieje (sorki za brak polskich liter ;) )
co do fotki to dla mnie to samica mieczyka, ale ja je mialam sto lat temu i dluzej wiec nie pamietam dobze.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

mala

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #5 : 2006-12-09, 23:40 »
Oj ja wiem, wiem, że nie zapewniam idealnych warunków rybkom. Nie dokonywałam żadnych pomiarów i kiedy dokupowałam ryby kierowałam się implsem. Mam totalny mix i przerybienie. Szukam teraz na allegro większego akwa w dość przystępnej cenie. Mam jeszcze inne mieczyki (ciemnopomarańczowe z czarnymi pletwami ogonowymi, grzbietowymi i odbytowymi), do tego dwa zimnolubne welony (kórych nie miałam gdzie oddać), 6 neonów ( 2 czerwone i 4 Innesa), 5 brzanek sumatrzańskich, 3 brzany różowe, 4 gupiki, 5 kiryskow, 3 glonojady ( zbrojniki niebieskie ). A zaczęło się od prezentu... rybki ( welona ) w 5l kuli, ze sztucznymi roślinami i kolorowym żwirem ;) A teraz jestes akwa 112l..ale i tak mi wstyd za brak wiedzy :? Staram sie stopniowo wszystko naprawiac :) Mam nadzieję, że ryby mi towybaczą ;) niestety fundusze raczej ograniczone. Chcę część rybek gdziej ewakuować i upić akwa 150-160 l..
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #6 : 2006-12-10, 00:29 »
mala cos mi sie zdaje ze do kupna 160l to skaczy sie tylko na checiach ^^ Bo poza zbiornikiem trza miec jeszcze sporo kasy na filtr i/lub gzalke ktora wyczysci i/lub podgrzeje taka mase wody. zdecyduj sie czy chcesz miec zimno czy cieplolubne ryby, oddaj jedne albo drugie, brzany albo welony oddaj jak najszybciej bo te drogie beda cale zjedzone. 
przedewszystkim postaraj sie szybko jak najbardziej zmniejszyc ilosc rybek... (tylko w dobe rece mi oddawac ;] ew. do zoologa ^^)
otoz... przerybienie nastepojace:
mieczyki - wohoho stadne rybki i duze akwa wiec nawet jakbys miala same mieczyki i tak byloby przerybienie
welony - na jednego welona przypada min. 45 litrow... wiec ...  :krzywy:
neony - co prawda minimalna ilosc zachowana ale litraz stanowczo za maly na same 6 neonow! (nie mozna sugerowac sie wielkoscia ryby)
brzany - humm  brzanki + welony = masakra           w dodatku to stanowczo za male akwarium. Brzanki to rybki stadne i potrzebuja duuuzo przestrzeni.
gupiki - na 25 litrow... chyba moga byc.
kiryski - nie znam sie
glonojady - to ze w przedszkolach trzymaja je w sloikach nie oznacza ze tak jest dobrze... one potrafia urosnac bardzo duze wiec potrzebuja duze akwa

coz kazdy zaczyna bez wiedzy... teraz masz nauczke, ze zanim kupisz zwierze trzeba o nim poczytac ;)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

mala

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #7 : 2006-12-10, 00:50 »
Filt i grzalki sa ( 2 ). Temperatura w akwa to 24 stopnie. Z kupnem akwa nie bedzie tak zle tylko ,ze w tym miesiacu budzet wyczerpany :/ Zaczynalam od kuli 5l, potem 12l, akwa 25l, akwa 60l i teraz jest ta 112-tka. Da sie to zrobić. Jestem przygotowana na wydatek rzedu 300zl.
Wiem ,ze brzanki moga welonom obgryzać pletwy, ale poki co nic takiego sie nie dzieje.
Myslalam nad wystawieniem niektorych rybek na allegro za symboliczna zlotowke. Ale widzę, że ludzie robią podbnie i nikt tego nie bierze. Chcę "wywalić" mieczyki, gupiki i neony. Wszystkie. Jak są chętni to proszę (gg 6277245) :D Jeden neon Innesa nie ma jednego oka :( Nie wiem, czy byl taki od poczatku, czy stracil je w moim akwa. W kazdym razie plywa trochę " na ślepo" i jest mniejszy od kolegow. Gupiki to istne torpedy. Jeden z pseudo-mieczykow plywa dziwnie - w podskokach, ale ma apetyt i jest ruchliwy. Achhh.. no i welony .. cale zlote... oba ok. 10cm ( już kiedyś pisałam ,ale nikt nie chciał ). Ryby nie chorowaly :)



Poznań ;)

Dzieki Dory :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #8 : 2006-12-30, 14:30 »
Zdjęcie, które wstawiła Mala to Zmienniak plamisty potocznie zwany Platką, lub platynką.
Jest to rybka dorastająca do 6 cm (połowa mieczyka) i faktycznie bardzo mieczyka przypomina.
Jest wiele odmian Zmienniaka np. słoneczny, perłowy ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedz #8 : 2006-12-30, 14:30 »

madziocha

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #9 : 2007-01-07, 12:54 »
no napewno bojowniki :D
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #10 : 2007-01-21, 21:03 »
Tytuł tematu mi pasuje wiec spytam - dostałam "w spadku" akwa, na razie nie jestem przygotowana na zarybienie, ale moze dalibyscie propozycję obsady dla 25 L?  (moje obecne akwa ma 72 l i ono ofkors bez zmian, ale kiedys moze założe drugie - te 25 l ;) Raczej nie bede mogla trzymac tam wiecej niz 10 ryb ale ewentualne sugestie mile widziane)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #11 : 2007-01-21, 21:24 »
kareena, 10 to za duzo.

to maleńki litraż, ja mam taki jako kwarantannę. tutaj to w grę wchodzi bojek +4 otoski, ewentualnie krewetki dla miłośników skorupiaków.

no jeszcze ewentualnie para Aphyosemion australe     
czyli Proporczykowiec z Cap Lopez. to rybki spokojne i sliczne a przy tym nie wymagaja duzego terenu :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kareena

  • Gość
Odp: Które rybki do 25l?
« Odpowiedź #12 : 2007-01-24, 21:48 »
To chyba sobie daruje zarybianie :) Pewnie bede uzywac to akwa na kwarantannę. (do tego celu mam tez 15 l z tego samego zrodla ale zawsze to lepiej jak jest wieksze :) )

pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 26 zapytaniami.