Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy mogą?  (Przeczytany 6044 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Czy mogą?
« : 2007-03-29, 18:46 »
Niedługo będę mieć akwa 25-30litrów i postanowiłam że czas pomyśleć czy zostanę przy gupikach czy też nowe rybki kupię. Któryś z tych gatunków: bystrzyki czerwone lub barwne/ neony czerwone/neony innesa/danio(nie mogłabym się zdecydować który)/razbora klinowa/razbora karłowata/proporczykowiec z kap lopez/pielęgniczka  ramireza/okończyk moczarowy/bocja karłowata i któryś z tych gatunków w liczbie 3/4 ryby, nie wiem, które najlepsze, doradźcie!
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #1 : 2007-03-29, 18:55 »
Jestem trochę w akwarystyce i wiem że danie to bardzo fajne rybki, są to stadne rybki lecz ja mam tylko 2 a takie jakby "stado" zastępują im inne rybki z którymi świetnie się dogadują. Pielęgniczki starsznie niszczą roślinki :P Ale to pryszcz :)
Na innych rybkach się nie znam zabardzo ale polecam Danie pręgowane, to naprawdę cud rybcie :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #2 : 2007-03-29, 19:15 »
na 25/30 litrów raczej odradzam gupiki poniewaz gdy zaczną sie rozmnażac to nie bedziesz miał gdzie ich upchac :D a jesli masz gdzie je dać to bierz i mozesz je pomieszac z Danio :D bo danio to bardzo fajne rybcie :D stworz im dobry ruch wody a zobaczysz jak sa sliczne :D ja bym zrobił akwa z samymi danio :D tak z 7 tak moglbys ich dac ale nic wiecej wtedy :D bardzo lubia pływqac pod prąd i cudnie to wygląda jak kilka rybek zmaga się z prądem wody :D
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Czy mogą?
« Odpowiedz #2 : 2007-03-29, 19:15 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #3 : 2007-03-30, 17:46 »
to nie bedziesz miał
jestem dziewczyną to po pierwsze.
A co o innych rybciach?? wybierałam takie, które były najśliczniejsze i małe, nie więcej niż 6cm, najczęściej to 4cm żebym mogła ich mieć więcej. więc co o innych sądzicie? bo mnie bardzo interesuje proporczykowiec z Kap Lopez, zwłaszcza te kolorki:
http://www.akwafoto.pl/fotoreport/ostrava2003/aphyosemion_bitaeniatum1.jpg
http://www.akwarium.mud.pl/propzka1.jpg
http://www.aqua-hobby.com/afbeeldingen/aquavis1.jpg
http://akson.sgh.waw.pl/~mlesni/foto/proporczykowiec_z_kaplopez.jpg
http://www.akwafoto.pl/andrzejz/reportaze/tonid/proporczyk.jpg
są cudddowne!!
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

livet

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #4 : 2007-03-30, 18:49 »
Jak dla mnie to za małe akwa na jakiekolwiek rybki, chyba że na bojownika. Kup akwa 45, 50 litrowe i już będzie o wiele lepiej. No ostatecznie mogłabyś mieć bystrzyki neonowe które do 3cm rosną, w ilości ok może max 6 sztuk. Tyle że neonki dobrze czują się raczej w dużych akwariach i dużych ławicach. Pozdrawiam.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #5 : 2007-03-30, 18:55 »
25-30 za małe na jakiekolwiek rybki?? chyba sobie żartujesz!! wypożyczałam kilka książek o akwarystyce i informacji o wymaganym zbiorniku na bodajże 4 sztuki i 30litrów spełniło wymagania... i pytam się także o inne rybki, te z pierwszego postu tjs.:
bystrzyki czerwone lub barwne LUB
neony czerwone LUB
neony innesa LUB
danio(nie mogłabym się zdecydować który) LUB
razbora klinowa LUB
razbora karłowata LUB
proporczykowiec z kap lopez LUB
pielęgniczka  ramireza LUB
okończyk moczarowy LUB
bocja karłowata
nie wiem, który gatunek trzymać, czy zakupić któryś z powyższych czy pozostać przy gupikach? na razie najbardziej mnie nęcą proporce z Kap Lopez i pielęgniczka Ramireza.
od razu, kategorycznie wykluczam bojowniki, guramiki, miniatury skalarów i inne duże ryby, które miałabym trzymać pojedynczo!!
« Ostatnia zmiana: 2007-04-04, 13:00 autor Loleczka »
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #6 : 2007-03-30, 18:55 »
Jak dla mnie to za małe akwa na jakiekolwiek rybki

Nie. W takim akwa z wyżej wymienionych moga być :

- neony innesa/czerwone
- proporczykowce z Kap Lopez <ale tylko jeśli to akwa jednogatunkowe>
- razbora klinowa/karłowata

Takie akwa natomiast nie nadaje sie na JAKIEKOLWIEK pielęgniczki <to ryby terytorialne>, ani na jakiekolwiek bocje. Ja osobiście bym zrobiła tak :

- 5 neonów innesa
- 2 gupiki <obydwa samce>
- 4 kiryski karłowate

Tyle.

No ostatecznie mogłabyś mieć bystrzyki neonowe które do 3cm rosną, w ilości ok może max 6 sztuk.

Nie tylko rozmiar się liczy....bystrzyki lubią ruch i przestrzeń, a w 30 l akwa tego mieć nie będą.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #7 : 2007-03-30, 18:57 »
- proporczykowce z Kap Lopez <ale tylko jeśli to akwa jednogatunkowe>
oczywiście, że jednogatunkowe, pisałam przecież "/" między nazwami
Cytuj
ani na jakiekolwiek bocje.
ekhem, bocje karłowate osiągają ledwie 3,5 cm więc co na przeszkodzie stoi?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #8 : 2007-03-30, 19:06 »
ekhem, bocje karłowate osiągają ledwie 3,5 cm więc co na przeszkodzie stoi?

To samo, co przy bystrzykach. Jeszcze ino, że bocje mają do dyspozycji jeno dno -> toteż automatycznie miejsca mają mniej niż inne ryby.

Tak w ogóle -> nie ucz Ty mnie ile jaka ryba ma, bo ja to naprawdę wiem. A jeśli nie wiem, to sama sprawdzę zanim coś napiszę.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Czy mogą?
« Odpowiedz #8 : 2007-03-30, 19:06 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #9 : 2007-03-30, 19:09 »
Jak dla mnie to za małe akwa na jakiekolwiek rybki
Popieram. Niby można upchać tam te neony, ale jak dla mnie to one będą nieszczęśliwe strasznie tam. No i przy neonach totalne minimum - 6, żeby mogły być stadem. Danio przy ich szybkości w żadnym wypadku sobie nie wyobrażam w 25l.
W 25l to w sekundę w się płynie w jedną stronę i spowrotem, i znów... :(
A książkom nie ma co wierzy, bo czasy się zmieniają, a książka ta sama. Warto wierzyć po pierwsze - jak dużo ludzi na forum pisze to samo/jedna doświadczona, po drugie - własnemu rozsądkowi. Widać, jak rybom ciasno.
Zapisane

PeScE

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #10 : 2007-03-30, 19:15 »
Wg mnie możesz miec 6 neonek innesa i 3 otoski
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #11 : 2007-03-30, 19:19 »
może i czasy się zmieniają, ale wymagania ryb raczej nie... mówiłam już kilka postów temu na jakie rybki mogłabym się zdecydować a wyście się tych neonów uczepiły jak rzepy psiego ogona (lol, porównanie odpowiednie na FZ) więc proszę o wypowiedzi także o innych rybach z mojego spisu!
Kiba, livet i charon to dużo? no chyba że jeszcze doliczyć osoby z innego topiku o "małym akwa"... (Kiba wie, o co chodzi, ty charon, pewnie też)
ponad to, nie uwzględniałam otosków w moim spisie, nie podobają mi się, jakieś takie nieładne...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #12 : 2007-03-30, 19:30 »
Wg mnie możesz miec 6 neonek innesa i 3 otoski

Otoski są stadne, po drugie - bardzo delikatne. Mogą paść od byle czego, więc nie polecam.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

livet

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #13 : 2007-03-30, 20:34 »
25-30 za małe na jakiekolwiek rybki?? chyba sobie żartujesz!! wypożyczałam kilka książek o akwarystyce i informacji o wymaganym zbiorniku na bodajże 4 sztuki i 30litrów spełniło wymagania... i pytam się także o inne rybki, te z pierwszego postu tjs.:

nie wiem, który gatunek trzymać, czy zakupić któryś z powyższych czy pozostać przy gupikach? na razie najbardziej mnie nęcą proporce z Kap Lopez i pielęgniczka Ramireza.
od razu, kategorycznie wykluczam bojowniki, guramiki, miniatury skalarów i inne duże ryby, które miałabym trzymać pojedynczo!!

Jak dla mnie za małe. A pojedynczo się rybek nie trzyma. Poza tym skalar, czy gurami nawet pojedynczo się nie nadaje do takiego akwa. Ja tez sie w książkach naczytałam i co z tego jak głupoty najczęciej piszą. Wejdź na www.akwarystyka.com.pl i się zapytaj, ciekawa jestem jaką odpowiedź otrzymasz.
Zapisane

livet

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #14 : 2007-03-30, 20:40 »

Nie tylko rozmiar się liczy....bystrzyki lubią ruch i przestrzeń, a w 30 l akwa tego mieć nie będą.

napisałam przecież że najlepiej czują się w dużych akwariach (jakieś 100l powiedzmy) i w sporych ławicach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy mogą?
« Odpowiedz #14 : 2007-03-30, 20:40 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #15 : 2007-03-30, 20:43 »
Wejdź na www.akwarystyka.com.pl

Tu zaskok.....moje stare forum, tam 'zbierałam' wiedzę o akwarystyce..i też mogę polecić tą stronę.

A, livet, jak chcesz coś dopisać do posta to go edytuj, nie pisz dwóch pod rząd ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #16 : 2007-03-30, 21:18 »
może i czasy się zmieniają, ale wymagania ryb raczej nie...
No właśnie z czasem do tych wymagań się zaczyna dostosowywać zasady. Kiedyś chomiki trzymało się w tycich klatkach, psa na łańcuchu... tak samo z rybami. To nie znaczy, że takie są ich wymagania. Tak samo mogłabyś przeczytać w książe że psu najlepiej na łańcuchu z zerem spacerów i socjalizacji i to spełni jego wymagania. (Wiem, zaraz mi powiesz, że schodzę z tematu, podczas gdy próbuję unaocznić problem.)

mówiłam już kilka postów temu na jakie rybki mogłabym się zdecydować a wyście się tych neonów uczepiły jak rzepy psiego ogona
Ale jesteś uprzejma... :( Mają raczej ten sam rozmiar lub większy (lub to co było przy bocjach), potrzebują najczęściej żyć w stadzie, a do takiego akwa mieści się bardzo małe ledwie stadko... :(

Ja tez sie w książkach naczytałam i co z tego jak głupoty najczęciej piszą.
W książkach piszą bzdury typu ten przysłowiowy 1 cm ryby na 1l... czyli 5 cm welonka do 5l, mimo, że potrzebne jej miniminimalnie 40l.

Podsumowując. I tak za jakiś czas zapewne będziesz miała chęć na większe akwa. Większe akwa to jest przynajmniej jakieś wrażenie żywej natury - także polecam. Nawet te 45l to już zupełnie co innego. Druga sprawa - możesz upchać do 25l jakieś rybki, ale możesz też dać im możliwość wiedzenia lepszego życia na większej przestrzeni, a nie ograniczać się do minimum. :) Do mnie argument, że np. w kuli gorzej nie przemawia, bo trzeba patrzeć na lepsze rzeczy a nie gorsze. :)

Tu zaskok.....moje stare forum, tam 'zbierałam' wiedzę o akwarystyce..i też mogę polecić tą stronę.
To jest chyba najbardziej znane w Polsce forum o tej tematyce... ;) Więc duża szansa, że tam trafiłaś. Tam jadą bez oporów... :P

P. S.
NA PRAWDĘ
Naprawdę. :)

Dobra... ;) Zmywam się z tematu, bo będziesz krzyczeć, ża zamiast Ci powiedzieć co możesz dać do akwa trujemy o czym innym... :) No, ale część osób sądzi, że odpowiedź na to pytanie brzmi: żadnych ryb.

P. P. S. Sorry, że tyle przewiduję... ;) Może wcale tak nie powiesz. :)
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #17 : 2007-03-30, 21:20 »
Tam jadą bez oporów... :P

Fakt, tam ostro jest. Aczkolwiek do mnie nigdy nic nie mieli XD
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Azrael

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #18 : 2007-04-04, 01:03 »
Zdecydowanie proporczykowce,są cudowne poza tym to bardzo ciekawa ryba,ale zgadzam sie z innymi to zdecydowanie za mały " zbiorniczek " ... większy zbiornik i PROPORCZYKOWCE ... pozdrawiam 
Zapisane

PeScE

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #19 : 2007-04-04, 10:34 »
A może kup 6 neonek innesa i 2 gupiki (samce)
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #20 : 2007-04-04, 13:12 »
Zdecydowanie proporczykowce,są cudowne poza tym to bardzo ciekawa ryba,ale zgadzam sie z innymi to zdecydowanie za mały " zbiorniczek " ... większy zbiornik i PROPORCZYKOWCE ... pozdrawiam 
Dla mnie akurat 30 litrów to nie "zbiorniczek", tylko całkiem spore akwa, choć małe w porównaniu do np. 150l i więcej.
A może kup 6 neonek innesa i 2 gupiki (samce)
Mówiłam, że chcę akwa JEDNOGATUNKOWE!(jak się tu z niektórymi trudno dogadać) Nie mogę mieć większego akwa niż 30l, miejsca w domu brak, a rybki to jedyne zwierzaki, na które mama się zgadza. Skróciłam listę możliwych rybek do:
danio(nie mogłabym się zdecydować który) LUB
razbora klinowa LUB
razbora karłowata LUB
proporczykowiec z kap lopez LUB
pielęgniczka  ramireza LUB
okończyk moczarowy
Doradzi mi ktoś porządnie czy tylko będziecie hmmmm... polecać inne akwa,odsyłać na inne fora (jakbym chciała, już dawno bym tam się rejestrnęła), czepiać się tego, co pisze pod moim avem, wciskać mi kilka gatunków gdy mówię o jednogatunkowym i inne takie kazania prawić?(jakbym chciała to usłyszeć to bym pogadała z moją mamą o szkole) Proszę o radę jaki gatunek wybrać, a nie jakie gatunki.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Czy mogą?
« Odpowiedz #20 : 2007-04-04, 13:12 »

livet

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #21 : 2007-04-04, 14:02 »
skoro Ci nie pasuje to zdecyduj sama i się nie pytaj.. :P Tu masz linka do tematu o obsadzie do 25l :

http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=40737
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #22 : 2007-04-04, 14:33 »
Nie nie pasuje, tylko mówię kilka razy: tu lista rybek jakie chcę, jeden gatunek muszę wybrać, znam wymogi i mogę je spełnić, a to, że się was pytam to oznaka szacunku dla waszego zdania, a wy mnie gdzieś indziej odsyłacie...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #23 : 2007-04-04, 14:37 »
zero pięlęgniczek oknczyka wybij sobie z głowy proporczykowiec w ostatecznosci ,razbory...hmmm moze byc danio fakt akwa za małe ale ja mam w 40 i sie maja dobrze
 
Zapisane
The Beatles

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #24 : 2007-04-04, 14:55 »
zero pięlęgniczek oknczyka wybij sobie z głowy proporczykowiec w ostatecznosci ,razbory...hmmm moze byc danio fakt akwa za małe ale ja mam w 40 i sie maja dobrze
Dlaczego nie pielęgniczkę? Czemu wybić mam sobie okończyka? Czemu w ostateczności? Dlaczego razbory z taaaaaaaaaaaaaaaak małym przekonaniem? I danio - 30 litrów za mało? Dlaczego tak uważasz?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #25 : 2007-04-04, 15:00 »
czepiać się tego, co pisze pod moim avem
Coś przewrażliwiona jesteś... ;) Zwróciłam uwagę na błąd, bez złośliwości, w końcu każdy robi błędy...

Nie nie pasuje, tylko mówię kilka razy: tu lista rybek jakie chcę, jeden gatunek muszę wybrać, znam wymogi i mogę je spełnić, a to, że się was pytam to oznaka szacunku dla waszego zdania, a wy mnie gdzieś indziej odsyłacie...

No to Ci piszemy... :P Jak się nie da, to się nie da... Chcesz znać nasze zdanie czy chcesz żebysmy napisali coś co Ci się spodoba, niezależnie czy to prawda? ;)
Danio, nie (jak pisałam, szybkie, zwienne rybki, to dla nich męczarnia). Neonów nie chcesz. Akwa za małe na ryby (pozza bojkami), ale jak musisz upchaj razbory i tyle (ale czy będzie im tam dobrze, to gwarancji nie ma, jeśli nie będą mieć gdzie ogonkiem ruszyć). Krewetki, żaby, ślimaki odpadają rozumiem? Ciekawe zwierzęta, dobra alternatywa (tak wiem, że to nie ryby, i nie jeden ich gatunek).

okończyk moczarowy "Akwarium powinno mieć wielkosć około 100l"
pielęgniczka  ramireza "Zbiornik powinien mieć pojemnosć minimum 100l"
http://www.akwarystykaplus.republika.pl/
proporczykowiec z kap lopez http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=7170
razbora klinowa "Razborze Klinowej prawidłowy rozwój należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, mianowicie w środowisku naturalnym ryby te występuje w bardzo dużych stadach. Hodowanie ilości mniejszej niż 10szt jest niewskazane!" czyli za dużo na 25l http://www.mojeakwarium.pl/Asp/Rybki/razbora_klinowa.asp

Wiem to jest odsyłanie, nie chcesz być odsyłana, ale co robić jak nam nie wierzysz... ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #26 : 2007-04-04, 16:25 »
Loleczka, Tobie może sie wydawać, że 30 l to sporo, ale tak na prawdę to niewielki litraż

ryby które wymieniłaś potrzebują albo większy litraż <niektóre z pielęgniczek mogą być od 60 litrów, ale zalecane jest 100>
ławicówki potrzebują akwa dłuższego, bowiem przemieszczają sie szybko i zwinnie jak na ławicówki przystało.

z tego co wymieniłaś jedynie proporczykowiec z kap lopez wchodzi w rachubę, bowiem parkę tych ryb mozna trzymać w takim litrażu.

i nie złośc sie na rozmówców, ale dojrzyj co piszą, bowiem choć forma wypowiedzi nie zawsze sie musi podobać, to jednak rację w swoich słowach mają :)

powiem tak: ja mam akwa 250 i i tak uważam je za niewielkie :) <no ale i innych rozmiarów ryby mam ;) >
 
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #27 : 2007-04-04, 16:28 »
Ja mam tylko 60l a i tak cieszy mnie to akwa :) I dla mnie jest nawet duże :P
Proporczykowiec najlepszy, i choć może danie to niezbyt dobry pomysł to i tak uważam że to świetne rybcie :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Czy mogą?
« Odpowiedz #27 : 2007-04-04, 16:28 »

livet

  • Gość
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #28 : 2007-04-04, 17:04 »
Nie nie pasuje, tylko mówię kilka razy: tu lista rybek jakie chcę, jeden gatunek muszę wybrać, znam wymogi i mogę je spełnić, a to, że się was pytam to oznaka szacunku dla waszego zdania, a wy mnie gdzieś indziej odsyłacie...

Odsyłam Cię do forum, gdzie jest dużo doświadczonych akwarystów i mogą lepiej pomóc. Radze po prostu poszukać, bo na forach akwarystycznych było takich tematów od groma.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Czy mogą?
« Odpowiedź #29 : 2007-04-04, 18:37 »
Jak dla mnie jeden wniosek - harem proporczykowców z Kap Lopez.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 28 zapytaniami.