Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pytanko w sprawie rybek:))  (Przeczytany 7980 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wisiorek_83

  • Gość
pytanko w sprawie rybek:))
« : 2007-12-04, 20:41 »
Hello.mam pytanko co do skladu mojego akwarium.mam 2 welonki bojownoka i glonojada i gubiki ale jednego zjadl w sumie moj sum ktorego dzis sie pozbywam.dostaje w zamian ok kolegi 2 skalary ale ma jeszcze w planie kupic pare neonek czy robie dobrze??czy gubikom i neonka nie grozi nic ze strony pozostalych rybek w akwarium??no chyba ze bojownika tez mam sie bozbyc??prosze o pomoc
Zapisane

KaCpI

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 146
  • Rybki są cool!!!
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #1 : 2007-12-04, 20:48 »
A jaki masz litraz???
Zapisane

wisiorek_83

  • Gość
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #2 : 2007-12-04, 20:59 »
50 l wiem ze to troszke malo ale pytalem znajomych i jak im powiedzialem ze 50 l na jednego welonka przypada to mnie wysmiali
mysle ze jest ok tylko sens w tym ze martwie sie czy przypadkiem bojownik lub welonki nie zagrazaja neonka i gubikom
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedz #2 : 2007-12-04, 20:59 »

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #3 : 2007-12-04, 22:09 »
nawet zakładając, że te dwie welonki by się pomieściły, to przeciez masz tam też inne ryby. Welonki wolą zimną wodę, podczas gdy np zbrojnik ciepłą. Welonki kopią w dnie i niszczą zazwyczaj rosliny, a bojownik lubi gąszcz. Skalary wolą wysokie akwa (od 50cm wzwyż) a neonki długie, żeby sie miały gdzie rozpędzić. Także przemyśl jeszcze raz obsade:)
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #4 : 2007-12-04, 22:48 »
..welonki i skalary odpadają ..
..bojownik i gupiki to nie jest dobre połączenie, bojownik będzie im podgryzać ogony(bojowniki nie przepadają za rybami z weloniastymi ogonami) :roll:
, a jak już będziesz chciał neonki to ok 10, żeby stadko było ;p
i pytanko: ile tych ryb masz?? tak ogólnie wszystkich..
..napisałeś ze masz glonojada - czyli zbrojnika niebieskiego??
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #5 : 2007-12-04, 23:05 »
Estel ja mam w ogolnym bojka i gupiki i ich nic sie nie dzieje.
nawet zakładając, że te dwie welonki by się pomieściły, to przeciez masz tam też inne ryby. Welonki wolą zimną wodę, podczas gdy np zbrojnik ciepłą. Welonki kopią w dnie i niszczą zazwyczaj rosliny, a bojownik lubi gąszcz. Skalary wolą wysokie akwa (od 50cm wzwyż) a neonki długie, żeby sie miały gdzie rozpędzić. Także przemyśl jeszcze raz obsade:)
-Zgadzam sie w 100% skalary dorastaja do 25 cm wysokosci i 15 cm dlugosci. Przemysl to sobie bo narazie tylko męczysz ryby.
Zapisane

Owczar

  • Gość
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #6 : 2007-12-05, 08:50 »
Ja powiem tak ... skalary zjadają neonki ... jak chcesz cię ich pozbyć to ci to gwarantuję ... tak samo bojownik i gupik ... ODRADZAM SKALARY ... szczególnie do takiego akwarium
Mitrandir - wiesz że wyjątek podkreśla regułę ... u mojego kolegi gupik i bojownik to mieszanka wybuchowa ... to zależy od usposobienia ryby ... czy jest łagodna czy groźna .
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: pytanko w sprawie rybek:))
« Odpowiedź #7 : 2007-12-05, 10:05 »
więc tak:

za małe akwa na skalary
za małe akwa na welonki

zostaw sobie bojownika i glonka, dokup kardynałki chińskie i sporo roślinności. dla welonek znajdź lepsze lokum bo litraż to raz, ale jeszcze do tego welonki nie lubią wysokich temperatur w przeciwieństwie do reszty.

neonki mogą być bo azja i am pd mają podobne parametry wody a 50 litrów pewnie daje im minimum 40 cm na wybieg (a to jest dla nich minimum)


bojownik i gupik niekoniecznie są zestawieniem groźnym ale i niekoniecznie łagodnym. ryby te, choć raczej nie nastawione czysto agresywnie jednak często sobie wzajemnie płetwy pogryzają. welonkom zresztą tez mogą poobgryzać.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.