Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: zwierze w szkole  (Przeczytany 25394 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #60 : 2005-10-02, 13:40 »
Moim zdaniem ogólnie patyczaki w szkole to głupota.. Przecież trzeba pilnować, żeby miały odpowiednią temperaturę i wilgotność :| Poza tym samica składa ok. 200 jaj, i prawdziwy hodowca po prostu likwiduje niepotrzebną ilość, a zostawia sobie kilka lub kilkanaście, które potrzebują większej wilgoci i ciepła niż dorosłe osobniki. Poza tym patyczaki przede wszystkim mogą jeść liście jeżyny i malin, i nie sądzę żeby jakieś dziecko chodziło po lasach i w zimie specjalnie szukało zimozielonej jeżyny..
Z rybkami jest o tyle łatwiej, że więcej się o nich wie, no i są pokarmy w sklepach. Choć też myślę, że żadne zwierzę nie zasługuje na szkołę... Jak nie znajdzie się nikt do opieki w wakacje czy święta, to zwierzęta po prostu zdychają z głodu i zaniedbania :roll: :|
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #61 : 2005-10-05, 16:24 »
A ja nawet nie wiem,czy są jakieś zwierzaczki.Ale chyba są,tyle ze na zapleczu biologicznym,bo widziałam,jak kiedyś chłopaki tam nieśli akwarium i kołowrotek :).
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #62 : 2005-10-31, 14:10 »
W mojej byłej podstawówce były zwieręta  :)
Czyli: Świnki morskie(te pamiętam)
Chyba były jeszcze myszki, szczury i chomiki
« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 23:36 autor ESIO »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedz #62 : 2005-10-31, 14:10 »

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #63 : 2005-10-31, 22:57 »
ESIO może troche rozbudował ten post :?
Zapisane
;)

ssgosiass

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #64 : 2005-10-31, 23:02 »
A my będizemy mieć patyczaki. To znaczy już miały być w budize ze 3tyg. temu, ale to akwarium nie ma, a to cos, a to coś. Tak więc ja się nimi opiekuję! :mrblue: Jest jeden duży i z 6małych, chociaż ostatnio było 14 małych. No cóż; siedza w trawie i przy jej zmianie zgniatam je chyba niechacacy, albo jakos zwiewaja :P No nei wiem :lol:
Chcecie fotkę? Mogę jutro pokazać :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #65 : 2005-10-31, 23:38 »
Iza13 już rozbudowałem tamten post na tyle ile pamiętałem :;p:
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #66 : 2005-11-03, 18:07 »
Kiedyś, chyba w 3 klasie mieliśmy welonkę. Nasza sala nie była pracownią biologiczną, lecz normalną klasą dla wszystkich lekcji. Kupiliśmy ją z życzenia naszej ( nie powiem jakiej :/ ) wychowawczyni (klasy 0- 3). Trzymaliśmy ją w kuli. Miała ona z jakieś maximum 8 l, nie było podłoża, grzałki, nawet roślinki, filtra i napowietrzacza zabrakło. Woda miała z jakieś 16 * C. Raz zdarzyło się nawet że ktoś do welonki prysnął atramentem. Oddana została po końcu roku szkolnego do pewnej koleżanki, która miała przerybione akwarium i nie pielęgnowała go. Po jakimś czasie ryby wyzdychały na ospę, ona zlikwidowała akwa (rybek nawet nie leczyła) i do tej pory stoi u niej na szafie.
Zapisane

Sai

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #67 : 2005-11-10, 22:37 »
W mojej szkole są tak 1 akwarium z rybkami i chomik :) przynajmniej jak jest nudna lekcja to można przynajmniej popatrzeć :)
Zapisane

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #68 : 2006-03-29, 20:46 »
u nas w podstawuwce były papużki faliste i chomik syryjski. Dyrektorka kazała oddać papugi bo hałasowały. A moja koleżanka wzieła chomika na ferie, jakoś wydostał się z klatki i kot go zjadł. Od tej pory nie mieliśmy już zwierząt w szkole.
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Forum Zwierzaki

Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedz #68 : 2006-03-29, 20:46 »

Reniek (chłopak)

  • Gość
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #69 : 2006-05-05, 04:39 »
w kazdej szkole w jakiej byłem zwykle kazdy zwierzak kopał w kalendarz gdzies po tygodniu
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #70 : 2006-05-06, 19:09 »
w kazdej szkole w jakiej byłem zwykle kazdy zwierzak kopał w kalendarz gdzies po tygodniu
Drogi Reńku należało napisać umierał.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #71 : 2006-05-06, 20:01 »
U mnie jest tylko w jednej klasie akwarium i w tej samej:wypychane ptaki,szkielety zwierząt,żaby w słojach itp.Jednym słowem OCHYDA
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #72 : 2007-12-01, 11:55 »
U mnie są rybki i chomik, ostatnio widziałam serce świni w słoiku xO
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zwierze w szkole
« Odpowiedź #73 : 2007-12-01, 12:02 »
w tatmym roku klasa moja miała pomysł żeby cośkupić, naszcęscie sie na nic nie zdecydowaliśmy były propozycje: świnka morska, chomi, mysz, rybki, wąż(coś z gadów) nawet ktoś chciał pająka. ja im proponowałam rosiczke, prawie jak zwierze a nie cierpi tak jak mysz w małej klatce zestresowana hałasem w klasie :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 25 zapytaniami.