Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moja opinia  (Przeczytany 3540 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Moja opinia
« : 2005-03-26, 20:16 »
Patrze na te w schronisku psieski i koty.Ale psób jest więcej a kotow to nie dużo ale też potrzebuja domu jak psy.
Mojim zdaniem bierzemy psa suczke jak nie jest rasowa lub jest rasowa ale nie chccemy ich rozmnażać TO ZARAŚ IŚC DO WETA UMÓWIĆ SIĘ I STERYLIZOWAĆ.
Bo psa to nie trzeba no jedynie ze mamy w domu psa i suczke to najlepiej było by je odydwa wysterylizowac/kastrować i będzie wielki spokój.Jeżeli nie stac na sterylizacje to z kozystac z DNIA STERYLIZACJI wtedy są o połowe tansze zabiegi.W schroniskach tez w niektorych maja wysterlizowane i kastrowane zwierzaki ale nie we wszyskich bo schroniska nie sa bogate.
Popatrzcie wszyscy by sterylizowali kundelki/mieszance i ze schronisko brali by psy nie przybywało by tak duzo jak teraz i liczba by skę znacznie znmiejszayła i uwiezcie lepiej jak pies nie bedzie miec małych. Tak bedzie lepiej bierzesz suczke to jesteś zobowianany/a do wysterlizowania ja.
Nie moge patrzec jak psy sa w schroniskach.
Popatrzcie jak fajnie było by iśc do schroniska a tam zadnych niechcianych zwierzat nie ma bo wszyskie maja dom.
A o populacji psów się nie martwcie nie wybiną bo hodowle psów czystej krwi.A jak juz by nie było psow w schroniskach to nie rozmnażajcie ich bo by zaras ich przybyło duzo do schronisk.
POMYŚLCIE NAD STERYLIZACJĄ PSÓW I TEŻ KOTÓW ( BO O NICH NIE WSPOMNIAŁAM AL TAK SAMO UWAŻAM Z KOTAMI CHOĆ ICH MNIEJ JEST OD PSÓW ALE TEŻ SA NIECHCIANE)
PROSZĘ O OPINIE MOJEJ WYPOWIEDZI CZY DOBRZE UWAŻAM CZY  :?: ŻLE. :?:  :?:
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Moja opinia
« Odpowiedź #1 : 2005-03-26, 22:04 »
dobrze mówisz Fretko, ale dla nas fz-etowiczów to jest oczywiste, lepiej edukować ludzi którzy o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć...  ;)
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #2 : 2005-03-26, 22:08 »
Cytat: Rachela
dobrze mówisz Fretko, ale dla nas fz-etowiczów to jest oczywiste, lepiej edukować ludzi którzy o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć...  ;)

tak tak to jest prawda :P :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moja opinia
« Odpowiedz #2 : 2005-03-26, 22:08 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Moja opinia
« Odpowiedź #3 : 2005-03-26, 22:13 »
Bo mnie to bardzo wkurza taka głupota ludzka. :grr:
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

bagsiks

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #4 : 2005-03-26, 22:15 »
mnie tez i to bardzo niedawno widzialem czlowieka co bil psa jesli go bije i ten pies mu przeszkadza to poco go ma :?: jest poprostu glupi i mu chyba na nim zalezy
Zapisane

Raven

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #5 : 2005-03-27, 11:39 »
Cytuj

niedawno widzialem czlowieka co bil psa jesli go bije i ten pies mu przeszkadza to poco go ma

Ludzie mają często problemy z panowaniem nad emocjami... Gdy wpadną w szał pies jest najlepszym "obiektem", na którym można wyładować swą agresję... :?

Niestety ludzie wiernie trzymają się stereotypów, które tak naprawdę są jedynie mitami... np.:
- każda suka czy kotka musi choć raz urodzić młode
- kastracja jest niebezpieczna i powoduje choroby
- szczenięta czy kocięta łatwo znajdują domy
A prawdą jest że:
- młode wcale nie są im potrzebne dla zdrowia i szczęścia.
- kastracja samca zapobiega nowotworom, powstaniu przepuklin oraz schorzeniom prostaty
- sterylizacja samicy zapobiega występowaniu ciąż urojonych oraz wielu groźnych chorób takich jak  ropomacicze, nowotwory narządów rodnych, nowotwory sutków.
- nowotwory to: 90% guzów powstających u niewysterylizowanych kotek oraz 50% guzów powstających u niewysterylizowanych suk.
Więcej możecie poczytać na http://www.arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj1.html
Zapisane

bagsiks

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #6 : 2005-03-27, 11:40 »
tak tylko szkoda ze akurat musza to robic na zwierzetach niech siebie bija  ciekawe czy bedzie bolalo sami zobacza  :?
Zapisane

Raven

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #7 : 2005-03-27, 11:50 »
Cytat: bagsiks

niech siebie bija ciekawe czy bedzie bolalo sami zobacza

W tym przypadku mamy już do czynienia z chorobą psychiczną... Wielu ludzi boryka się z autoagresją, ale niektórzy wolą wyżywać się na innych stworzeniach... To już naprawdę zależy od psychiki człowieka...
Zapisane

Ax

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #8 : 2005-03-27, 14:34 »
Raven- i taki człwoiek powinien się leczyć u psychiatry.. skzoda, że cierpią na tym zwierzęta...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moja opinia
« Odpowiedz #8 : 2005-03-27, 14:34 »

Cathycash

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #9 : 2005-03-27, 14:36 »
Fretko, my to wiemy ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Moja opinia
« Odpowiedź #10 : 2005-03-27, 15:55 »
Fretko, ale schroniska zanim wydadza psa/kota sterylizują/kastrują go. Albo mnie się tak wydaje. Bo na 100% robi sie tak w USA albo WB
Zapisane

Raven

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #11 : 2005-03-27, 16:15 »
Cytuj

Raven- i taki człwoiek powinien się leczyć u psychiatry..

Oczywiście... Ale wielu ludzi nie ma odwagi powiedzieć sobie, że są chorzy i czas udać się do specjalisty... Wolą wyżyć się na bezbronnym zwierzęciu... Są tchórzami, bo dobrze wiedzą, że nie poniosą z tego powodu poważnych konsekwencji... :|
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Moja opinia
« Odpowiedź #12 : 2005-03-28, 11:48 »
Własnie ze nie wszedzie się je kastruje steryliuje moja koleżanka wzieła rocznego pieska niekastrowanego.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Bonsai

  • Gość
Moja opinia
« Odpowiedź #13 : 2005-03-29, 15:32 »
Cytat: golden(ka)
Fretko, ale schroniska zanim wydadza psa/kota sterylizują/kastrują go. Albo mnie się tak wydaje. Bo na 100% robi sie tak w USA albo WB


W zyciu! Może tak się rzeczywiście dzieje w zagranicznych schriniskach, ale nie w Polsce! Wiekszość schronisk jest w ciężkiej sytuacji, brak im pieniędzy na podstawowe potrzeby, a co dopiero na sterylizacje!  Kiedyś pytałam się czy koty są sterylizowane. Odpowiedź była szkokująca - nie. A jak się urodzą małe, to ... no wiecie :( Smutne, ale prawdziwe...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Moja opinia
« Odpowiedź #14 : 2005-03-29, 16:05 »
Bo tylko ludzie są zdoli do tego aby zabijać malutkie zwierzątka.
Spójrzcie nawet ludzie własne dzicie żucają o szciany.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Moja opinia
« Odpowiedz #14 : 2005-03-29, 16:05 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Moja opinia
« Odpowiedź #15 : 2005-03-29, 17:53 »
U nas jest ładne schronisko i nie pytałam się czy katrowane i sterylizowane.Ale moja koleznak brała psa niekstrwoanego rocznego.
Katrcja i sterylizjacja bardzo dużo dają.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Wega

  • Gość
Odp: Moja opinia
« Odpowiedź #16 : 2005-05-02, 20:59 »
Fretko, ale schroniska zanim wydadza psa/kota sterylizuj±/kastruj± go. Albo mnie się tak wydaje. Bo na 100% robi sie tak w USA albo WB
niestety co do Polski- tak Ci się tylko wydaje. Na masową sterylizację nie ma kasy, najczęściej przeprowadza się ją tylko u ciężarnych samic :(

a co do usypiania nowo narodzonych młodych- popieram tę praktykę, uważam że lepsze to niż dalsze zapełnianie schronisk

oczywiście najlepsza jest sterylizacja, w tym aborcyjna
« Ostatnia zmiana: 2005-05-02, 21:01 autor Wega »
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Moja opinia
« Odpowiedź #17 : 2005-05-16, 17:06 »
No samcom to nie jest potrzebne zbytnio kastrowaneie ale samica powina być a wreć musi być sterylizowana.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Kelpie

  • Gość
Odp: Moja opinia
« Odpowiedź #18 : 2005-05-16, 22:47 »
Fretko, ja to wiem i sądze, że reszta FZowiczów wie. Nie twierdzę, że poruszanie tego tematy na forum jeste złe czy coś w tym stylu. Tylko niestety nic to nie da bo jest to uświadamianie ludzi którzy zdają sobie sprawę z problemu. wszyskie moje zwierzęt są wysterylizowane/wykastrowane. Zastanówmy się lepiej jak propagować sterylizcję i katrację wśród ludzi którzy nie mają o tym pojęcia. Może jakieś akcje edukacyjne w szkołach?
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Moja opinia
« Odpowiedź #19 : 2005-05-28, 11:12 »
Ja po prostu wyraziłam swoja opinie i nic więcej. Tylko ze u nas w szkole sa ludzie myslacy wiem bo nikt z nich nie mał maluszków. Widze jak pilnuja suczki ktore maja cieczke ale sterylka była by lepsza.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 25 zapytaniami.