Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Futra  (Przeczytany 5679 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Futra
« : 2005-06-12, 14:59 »
Wczoraj dostałam taki łańcuszek na gg:
" http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/spanish.php wez to rozeslij jak najwiecej osobom - moze nikt sobie nigdy nie kupi futra, jezeli to zobaczy UWAGA to jest bardzo DRASTYCZNE! "

Sama do końca nie mogłam tego obejżeć normalnie :(

(P.S.- Jeśli temat już był można skasować)

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Futra
« Odpowiedź #1 : 2005-06-12, 17:05 »
Daj spokój co za film pierwszy raz tak drastyczny oglądam.
Tych ludzi powinni karać i robienie naturalnych futer powinno być zakazane!!!!!!!.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Futra
« Odpowiedź #2 : 2005-06-16, 00:41 »
okropne, poprostu okropne, ja obejzalam do konca, sama nie wiem jak, i sie od placzu powstrzymywalam.
Nie mam slow na to... biedne jenoty(na tym filmie)

Jak mozna obdzierac zwierzeta na zywo ze skory!!!!!!!!!!! :cry: :cry:  :help: :help: :help:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Futra
« Odpowiedz #2 : 2005-06-16, 00:41 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Futra
« Odpowiedź #3 : 2005-06-16, 10:30 »
nawet nie zaglądam... nie lubie drastów... choć wiem że niektórych budza dopiero rzeczy skrajne...
ja futra nie nosze, nie założe i nikt z mej rodziny nie nosi.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kabi

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #4 : 2005-06-25, 17:48 »
Jak mozna obdzierac zwierzeta na zywo ze skory!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :help: :help: :help:

hmmm tylko jeśli oni nie zauważają tak ogromnego cierpienia to jak mają zauważyć małe ruszające się nóżki czy pełne strachu oczka. A swoją drogą ja już nawet strachu w tych oczkach nie widziałam. To było raczej zwątpienie pomieszane z bólem z brakiem nadziei ze zwątpieniem cierpieniem i rezygnacją. Bo cóż one mogą przeciw takiemu potworowi jak homo :/ smutne:/  i piecze niesamowicie :/
I czy na żywo czy nie - fakt faktem takie rzeczy mogą robić tylko ci, którzy mają jakieś uchybienia na umyśle (i sercu też :/)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Futra
« Odpowiedź #5 : 2005-06-25, 23:23 »
Taigan - był i to 2 razy .
Już sie na jego temat wypowiadałam ....
A tak spytam , kto Ci go przesłał ? Nie musisz odpowiadać , ale jestem ciekawa .
Zapisane

kabi

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #6 : 2005-06-25, 23:36 »
hmm może nie powinnam ale przywykłam to wyrażania swojej opinii bez wzgledu na to czy się ona podoba jednym czy nie podoba drugim. chciałam tylko nadmienić, ale bez urazy, że Ty Alyo wprowadziłaś linka z filmem 18.06. jeśli się nie mylę, jak dobrze spojrzysz na tą stronkę to zauważysz 6-dniowe uprzedzenie. Nie mam nic złego na myśli, wydaje mi się tylko, że nieco bierzesz sobie tematy futrzane za swój własny monopol...
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Futra
« Odpowiedź #7 : 2005-06-26, 10:18 »
Też fakt, Kabi  :oops: (tu chodzi o to uprzedzenie)
Monopol ? Nie, nie myślę tak(jeśli to tak zabrzmiało, to przepraszam, ale nie miałam napewno tego na myśli...) , tylko mój temat był chyba wyżej niż Taigan..
A zresztą ...
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Futra
« Odpowiedź #8 : 2005-06-26, 13:45 »
Nie pamiętam kto mi go przysłał. Jak był taki topik to go skasujcie, napisałam...

Forum Zwierzaki

Odp: Futra
« Odpowiedz #8 : 2005-06-26, 13:45 »

Mycha15

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #9 : 2005-07-17, 21:56 »
Tez go dostałam ogladałamkilka razy  i jetsem coraz bardziej sfurstrowana ... :[
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #10 : 2005-07-17, 22:57 »
no to nawet nie będę oglądać...za wrażliwa na takie jestem....hmmm...znałam kogoś...kto używał futra z jenotów zamiast szlafroka...jak wychodził z wanny....
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Futra
« Odpowiedź #11 : 2005-07-19, 18:27 »
znalazlam stronke z okropnymi zdjeciami, w tym foczek przeznaczonych na futra, nie wiedzialam juz gdzie umiescic ta strone -postanowilam tutaj:
www.thecouncilclaw.ca/galleryofhorrors.htm
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Futra
« Odpowiedź #12 : 2005-07-20, 11:57 »
wiecie co bym chciała po obejrzeniu tego? żeby ktoś się tam dostał i zaraził wszystkie zwierzęta jakąś zarazą śmirtelną dla ludzi... cierpienie byłoby dla nich mniejsze a i ci $^%#^%#$@^ by pozdychali ... jak ja nienawidze ludzi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #13 : 2005-07-20, 12:28 »
nas też?
 :(
Zapisane

Karino

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #14 : 2005-07-20, 12:43 »
Nie obejrzałam do końca :(
Obdzierać ze skory żywcem, ucinać nogi ? Nie zauważyli, że te zwierzęta jeszcze żyją ? Ciekawa jestem jakby oni się poczul, gdyby najpierw ucięto im kończyny, potem obdarto ze skóry. Ciarki przechodzą. :(:( co mamy zrobić, żeby temu zapobiec. Jest tyle cierpiących zwierząt, z których ściągana jest skóra, może nawet w tej chwili...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Futra
« Odpowiedz #14 : 2005-07-20, 12:43 »

Ellen

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #15 : 2005-07-20, 21:37 »
Nie dalam rady do konca... na miejscu kamerzysty wyrwalabym temu gosciowi siekiere i zrobila z nim to samo :/ Na Animal Planet lecial kieedys film o nielegalnych fabrykach futer z... kotow i psow :( Dusili je sznurem bardzo powoli, zeby nie zniszczyc futra, brak slow.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Futra
« Odpowiedź #16 : 2005-07-21, 13:20 »
nefra - was nie, bo wiem jakie macie do tego podejście, jednak większości, ZNACZNEJ większosci g**** obchodzi skąd się biorą futra...  coś jeszcze apropos tego filmu - zwróccie uwagę że było to kręcone gdzieś zdaje się w chinach, więc ściąganie skóry na żywca nie jest zjawiskiem na całym świcie (chociaż ogólnie - futra sa całkowicie zbędne, bo sa inne rzeczy w które można się ubrać)
Myślę sobie właśnie rzeby spisać sobie ten adres i porozwieszać "ulotki" z adresem i napisem "FUTRA", mogę się założyć pier*olo*ym wielbicielkom futer zrobiłoby się niedobrze gdyby to obejrzały - bo zwykle są to taki paniusie, cnotki niewydy*mki....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #17 : 2005-07-22, 04:20 »
one nie wchodzą w net, bo nie umieją...no i nie mają po co . Dla nich nie liczy się to co w głowie , tylko to co na niej....hmm....dla mnie też się to liczy..... dostałam czapeczkę od heinekena i bardzo lubię w niej chodzić...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Futra
« Odpowiedź #18 : 2005-07-22, 18:32 »
Straszny ten film poprostu straszny  :cry: nie mogłam patrzec jak te zwierzaki jeszcze żyły nawet jak obdarto im skore :cry:
Powiem jedno, chciałabym żeby ludzie nie żyli na ziemi..A jak bym zobaczyla ze ktos ze znajomych czy rodziny nosi prawdziwe futro to bym ręce i nogi z du*y powyrywała  :bije:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-24, 14:05 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kabu

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #19 : 2005-07-22, 20:48 »
wszyscy to wszyscy tamto.. wydaje się , że to tylko słówko i nie ma się co czepiać..  a mi się szczerze mówiąc wydaje, że nie powinniśmy aż tak schematyzować, jesli pisze się konkretnie o kimś i o jego czynach, to powinno się przy tym pozostawać do końca.. przecie nie wszyscy tacy są , nie wszyscy myślą tak i nie wszyscy czynią tak.. słowo 'wszyscy' trochę razi.. poza tym... kim jesteśmy my? nieludźmi? ludźmi, i to jak najbardziej! więc jeżeli mówimy wszyscy to mówmy zwyczajnie 'my' , a jeśli uderzamy konkretnie do tych , którzy robią to co nas boli to mówmy konkretnie o nich, nie o wszystkich < to taki mały ustęp odnośnie słowa 'wszyscy' - filozoficzne? no nie wiem, po prostu raziło, to napisałam.. >
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #20 : 2005-07-22, 21:16 »
Kabu, masz rację... mnie też bardzo to raziło...chyba się  Ola "letko" zagalopowała...
rozumiem, że to była wizja planety bez ludzi...tylko dla zwierząt...
 trochę się za bardzo przejęła , myślę...bo co to niby: żeby wszyscy ludzie zginęli, znaczy? Śmierci nam życzy? Wszystkim? 
To naprawdę niesmaczne było, Ola...trochę panuj nad własnymi wypowiedziami, dobrze?
 Wielki polski poeta powiedział "...aby jezyk giętki powiedział to, co pomyśli głowa.." Więc niech ta głowa myśli zamiast wypuszczać takie kwiatuszki, wyartykułowane jako zdania.
  W zasadzie, my wszyscy, którzy kochamy zwierzaki, powinniśmy się poczuć urażeni...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Futra
« Odpowiedz #20 : 2005-07-22, 21:16 »

kabu

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #21 : 2005-07-22, 22:19 »
nawet nie chodzi o urażenie, tylko po prostu nie schematyzujmy, nie jeden filar świat podpiera..


Data wysłania: 2005-07-22, 22:15
a tak już zupełnie na marginesie, nie sądzę żeby Ola się 'za bardzo tym przejęła', jak to Nefra napisałaś.. nie wiem czy czymś takim, co nawet trudno ująć w słowa można się ZA BARDZO przejąć, nie wydaje mi się..
 rozumiem Olę, to tylko na plus o Jej wrażliwości i świadomości świadczy, a jeśli chodzi o słowa to pewnie nie każdy zawsze myśli nad tym co pisze ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #22 : 2005-07-22, 22:53 »
no, moze i masz rację...sorki, Ola , uniosłam się...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Futra
« Odpowiedź #23 : 2005-07-23, 18:51 »
hm. troche źle napisalam... Nie chodziło mi to ze ze teraz mamy wszyscy zginąc tylko o to ze człowiek mogł nie istnieć na tej planecie albo mogł tylko nie w takej formiej ak teraz...Oczywiście nie chce aby teraz nagle wszyscy zginęli ;) i nikomu tego nie zycze... kim dla mnie jest człowiek? ogólnie największym szkodnikiem świata... i teraz mi niemówcie ze nie kazdy jest szkodnikiem, owszem kazdy wystarczy popatrzeć na nasze życie codzienne. Popatrzcie ile przez ludzi ginie zwierzat... przez nasze śmieci, zle traktowanie zwierząt, przez jedzenie mięsa, przez budowanie domów, mozna tak wymieniać i wymieniać...
I chociaż jeśmy miłosnikami zwierząt to i tak w pewiejn sosób przyczyniamy się do ich śmierci... taka prawda...

Nefra i nie muszałaś tak na mnie wyjeżdzać...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-23, 18:57 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Futra
« Odpowiedź #24 : 2005-07-27, 15:54 »
Wiecie co, porobię takie ulotki i rozrzuce po mieście, to z futrami jest przecież obrzydliwe.... :( Zróbcie też takie ulotki, może pomożemy choć jednemu zwierzakowi...

Filmu nie oglądałam, bo się boję, choć potem pewnie obejrzę... Jak wrócę do domu z Poznania...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Futra
« Odpowiedź #25 : 2005-07-27, 15:56 »
Oluś..Ty się uniosłaś , ja się uniosłam,..... przeprosiłam już przecież  8)
 jest o'k?
Zapisane

kabi

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #26 : 2005-07-29, 12:25 »
ja mam mnóstwo ulotek takich porządnych z empatii dot. futer podajcie adres na gg to wyślę.. [chociaż sama nie wiem czy w 40-o stopinowym upale komukolwiek z nich będzie się chciało chociaż zerknąć na taką ulotkę.. ]
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Futra
« Odpowiedź #27 : 2005-07-29, 14:00 »
Nie zobaczyłam tego do końca, bo to było zbyt okrutne ;-(
Niestety dopuki państwa "ucywilizowane" będą się bez słowa przyglądać i tylko nagrywać takie sceny to nic się nie zmieni.
Jak już muszą trzymać zwierzęta na futra to niech przynajmniej je usypiają.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Futra
« Odpowiedz #27 : 2005-07-29, 14:00 »

kabi

  • Gość
Odp: Futra
« Odpowiedź #28 : 2005-07-29, 15:22 »
no Kesi, ale właśnie, tu piszesz, że obdzieranie ze skóry jest okrutne, a Ty wiesz co się dzieje na naszych farmach, a potem w transporcie i rzeźniach????? wierz mi, że też nie jest kolorowo :(! czy w takim razie wydaje Ci się, że ok jest jak nie nosisz futra ale zarazem fair jeżeli jesz mięsko i twierdzsz, że człowiek do tego jest? bo mi się nie wydaje :/
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Futra
« Odpowiedź #29 : 2005-07-29, 16:11 »
Olu&para;..Ty się uniosła&para; , ja się uniosłam,..... przeprosiłam już przecież 8)
 jest o'k?
nom  8)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.