Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!  (Przeczytany 9932 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
pomysł - bezsensu. i jeszcze na dodatek zwierzęta...
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Dory, dzięki :) Mój TZ też nie może się zalogować, niby wszystko jest ok, a się nie daje... :/

Tu jest tekst, w wykropkowane wpisz nick, pod którym się zarejestrujesz. Wolę odpisać z zaznaczeniem, że to ja piszę, a przy okazji zapodam, że zablokowali mi konto :P Jeśli tego nie puszczą, wtedy spróbuję inaczej ;p

Mój poprzedni nick to "ibdg".Odpowiadam Ci, Boss, dopiero teraz, bo moje konto zostało zablokowane. Próby kontaktu z adminem nie powiodły się, więc odpisuję jako ...
Nie należę do żadnego klubu ekologicznego. Niezrzeszeni też potrafią mysleć, kierować się sercem i wczuwać w przeżycia zniewolonych zwierząt, z których dla kiepskiej rozrywki i przede wszystkim, kasy, robi się żałosne widowisko. Zapewne Tobie podoba się tresowany tygrys, skaczący przez obręcz, mnie nie... Ekolodzy nie musieli mnie uświadamiać, po prostu zawsze czułam, że tak nie powinno być, że zniewalanie zwierząt dla ludzkiej zachcianki przynosi nam wstyd. Czas najwyższy z tym skończyć, nie jesteśmy średniowieczną gawiedzią, mającą do wyboru pogapić się na publiczną egzekucję, lub cyrk. Choć często mam wątpliwości, czy rzeczywiście nie jesteśmy... Wiele wskazuje na to, że mimo upływu wieków, wciąż jesteśmy tym samym, prymitywnym w gruncie rzeczy, motłochem... Z tą różnicą, że dawniej nikogo nie obchodziły zwierzęta, nic o nich nie wiedziano i nie rozumiano. Dziś jest inaczej, a mimo to wielu z nas woli pogapić się na tresowanego zwierzaka, zamiast obejrzeć dobry film przyrodniczy, z którego można dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas swiecie. Nie jesteśmy ciekawi świata, tylko bzdur, blichtru i popisów, okupionych cierpieniem zwierząt.
Dla jasności, nie mam absolutnie nic przeciwko cyrkowi, w którym swoje umiejętności prezentują ludzie. Taki cyrk jest jak najbardziej ok.
 
Nie musisz uświadamiać mnie co do warunków, w jakich żyją zwierzęta na wsiach, ani wzywać do pomocy bezdomnym zwierzętom. Robię to od wielu lat i będę robić, dopóki bedę mogła. Mam nadzieję, że do końca życia.

Kłusownictwo i polowania na zwierzęta dla futer (oraz hodowla w tym celu), to osobny problem i żadne usprawiedliwienie dla wyzysku zwierząt w cyrkach.
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
a to normalne, że do rejestracji trzeba akceptacji admina? :mysli:

A co do programu... żenada. Teraz wszystkie najpopularniejsze telewizje prześcigają się w różnych szołach a co nowszy to głupszy i bardziej naciągany...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Próbowałam się skontaktować, żeby wyjaśnić, czemu nie mogę się zalogować, mimo, że jestem zarejestrowana. Nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Zapisane
IBDG Wrocław

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
A co do programu... żenada. Teraz wszystkie najpopularniejsze telewizje prześcigają się w różnych szołach a co nowszy to głupszy i bardziej naciągany...
Dlatego nie oglądam już w ogóle tv,ewentualnie jak leci film godny uwagi. :roll: Płaci się,a oni serwują nam jakieś tępe programy,czy oni uważają że polskie społeczeństwo w całości jest odmóżdżone???. :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Niestety w dalszym ciągu IBDG nie rozumiemy zwierząt. Mało tego nie chcemy ich zrozumieć. Dla wielu ludzi bardziej liczą się przedmioty niż podmioty jakimi są zwierzęta. Bardzo mnie to boli i staram się to zmieniać, ale przed nami jeszcze ogrom zadań. IBDG jestem pełen podziwu dla Twojej działalności!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Chodziło mi o to, że jeśli tylko nie brak nam chęci, by dowiedzieć się czegoś o otaczającym nas świecie, możemy to zrobić. Jasne, że nie wszystko wiemy, ale na pewno więcej, niż przed wiekami. A jeśli czegoś w dalszym ciągu nie wiemy, powinniśmy być na tyle otwarci i świadomi, by zdać sobie z tego sprawę i zachować dystans, nie wymądrzać się, jakbyśmy wszystkie rozumy pozjadali.
A że wielu z nas po prostu te tematy nie interesują, to osobny problem... Komu by się chcialo obejrzeć film przyrodniczy, skoro ma do wyboru 1567 odcinek "pasjonującej" telenoweli :roll:

Zoologu, zawstydzasz mnie... :oops: Moja "działalność" nawet nie zasługuje na takie określenie... Po prostu pomagam w skromnym zakresie, na miarę skromnych możliwości... Dawno, dawno temu ;) przeczytałam historię pieska z połamanymi przednimi łapkami, którego ktoś znalazł siedzącego "w kucki", bezradnego... Pamietam jego imię, Słupek :) Pomyślałam wtedy, że każdy powinien coś dobrego w życiu robić, choćby w najskromniejszym zakresie. Samo współczucie nie wystarczy...
Zapisane
IBDG Wrocław

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
IBDG nie wiem czemu, ale nie doszedł niestety do mnie mail z zaakceptowaniem rejestracji :/
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Trudno, Dory, najwyraźniej dziwne rzeczy tam się dzieją... Dzięki, że próbowałaś  :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Podnoszę wątek, bo widzę, ze usunięto wszystkie posty, poza pierwszym, wazeliniarskim Bossa... Dno... :roll:

http://circusfriends.tnb.pl/news.php?readmore=190
Zapisane
IBDG Wrocław

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
To prawda, że w ostatnim odcinku nie było już żadnego numeru z udziałem z zwierząt [nie wiem nie oglądałam...] ?
Zapisane
cZŁOwiek

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
[nie wiem nie oglądałam...] ?
ja tez nie ogladałam, moze jest gdzies na necie

IBDG nie mozna tego gdzies zgłósic, przeciez to chyba nie ejst do końca zgodne z prawem, usowanie niektórych postów itp
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
troche małe literki...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
IBDG nie mozna tego gdzies zgłósic, przeciez to chyba nie ejst do końca zgodne z prawem, usowanie niektórych postów itp
Tylko gdzie takie praktyki się zgłasza? :mysli:

Pan prowadzący cyrk prywatnie nie ma zwierząt... I dobrze... Zwierzęta powinni mieć tylko ich miłośnicy.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Estel ty to masz dużo linków ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Niebezpieczny cyrk ze zwierzętami

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że wykorzystywanie zwierząt w cyrkach jest niebezpiecznie nie tylko dla nich samych, ale i dla ludzi. Dwa niedawne wydarzenia utwierdziły nas w tym przekonaniu - ucieczka słoni z cyrku w Łodzi i pogryzienie jednej osoby przez młodego tygrysa. Oba zdarzenia dotyczyły Cyrku Zalewski, który ma nie tylko najdłuższą w historii polskich cyrków historię łamania prawa, ale pracuje także na opinię najniebezpieczniejszego. Przeczytaj szczegóły.

Sprawę "spaceru" po mieście dwóch słoni z Cyrku Zalewski opisała Gazeta Wyborcza w artykule Cyrkowe słonie wyszły sobie "na miasto" Możemy w nim przeczytać: "Cyrkowcy tłumaczyli, że wypuścili oba, żeby po długiej podróży rozprostowały kości". Czy pracownicy cyrku zdają sobie sprawę, że podobny spacer mógł się skończyć tragedią tych zwierząt lub ludzi, których mogły zaatakować? O sprawie możecie przeczytać również w artykule Słonie poszły w... miasto! z Expressu Ilustrowanego.

Podczas inspekcji tego cyrku w Warszawie my również zauważyliśmy, że zwierzęta nie są należycie pilnowane. Na trawniku pomiędzy dwiema ruchliwymi ulicami niemal w środku miasta przechadzały się niepilnowane wielbłądy! Podobnie było w Kielcach, spójrzcie na krótki film.


Cyrki są przedsiębiorstwami, których celem jest zarabianie pieniędzy. Po to właśnie pracują tam zwierzęta. Niektóre z nich traktowane są jak maskotki, chociaż wiadomo, że mogą być niebezpieczne. Podczas pobytu Cyrku Zalewski w Wolsztynie doszło do pogryzienia jednej osoby, a sprawę opisał Głos Wielkopolski w artykule "Tygrys zaatakował kobietę w cyrku". Zdarzyło się to podczas robienia sobie zdjęć ze zwierzęciem (za, bagatela, 25 zł!). W artykule możemy przeczytać relację pogryzionej kobiety: "Po zrobieniu zdjęcia córki przepuściłam przodem, a ja poczekałam, by uregulować opłatę za zdjęcie. W tym momencie poczułam silny ból w prawej łydce. Odruchowo spojrzałam do tyłu i wówczas z przerażeniem ujrzałam, że noga znajduje się w paszczy tygrysa". Osoba ta, jak czytamy, "ma żal do właściciela cyrku, od którego nie usłyszała nawet słowa przepraszam za to, co się stało". A może następnym razem zamiast iść do cyrku, który wykorzystuje zwierzęta, lepiej iść do kina lub na spacer po parku?
http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=633
_____________________________________________________________________ _____
Bydgoszcz - zwierzęta z cyrku zamknięte w kontenerach
I znów o niemieckim cyrku Berolina - tym razem o zwierzętach, które po występach w Bydgoszczy zamknięte były w szczelnych kontenerach, bez wody i jedzenia, na pełnym słońcu w temperaturze ponad 30 stopni! Przeczytajcie szczegóły zdarzenia oraz relację z pikiety w tym mieście.

Jak informują nas aktywiści z Bydgoszczy, po niedzielnym przedstawieniu na bydgoskich Wyżynach pracownicy Cyrku Berolina wyjechali z miasta zostawiając na prawie dwie doby 2 przyczepy z 12 końmi i ok. 12 wielbłądami. Zwierzęta pozostawiono w szczelnie zamkniętych kontenerach, bez wody i jedzenia, na pełnym słońcu w temperaturze ponad 30 stopni. Temperatura w kontenerach mogła przekraczać nawet 50 stopni. Na miejsce została wezwana policja i lekarz weterynarii oraz zostało zgłoszone doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Dopiero po przyjeździe policji zostały otwarte małe lufciki, przez które umęczone zwierzęta mogły zaczerpnąć chociaż trochę świeżego powietrza.

W związku z występami cyrku w Bydgoszczy odbyły się aż trzy pikiety. Sprawę fatalnych warunków, w jakich przebywają tam zwierzęta, opisała Gazeta Pomorska w artykule Cyrk nie dla zwierząt. Możemy w nim przeczytać m.in wypowiedź mieszkanki bydgoskich Wyżyn: "Trudno przejść obojętnie obok takiej krzywdy. Zwierzęta są brudne i chore. Mają zaniedbaną skórę. Słonie mają strupy, wielbłądy wychudzone, a konie tak zapuszczone, że strach je dotknąć. Jeden ma ropny wyciek z podbrzusza". W kolejnym mieście występów cyrku, we Włocławku, również miała miejsce pikieta.

Przy okazji: pozdrawiamy Bernadettę z Ostrołęki, która razem z ekipą rozdawała nasze materiały dotyczące cyrków podczas festynu Do serca przytul psa, który odbył się 6 czerwca.

Wracając do Beroliny - spójrzcie na filmy z zaplecza tego cyrku - niewielkie klatki, łańcuchy na nogach słoni...
http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=634
_____________________________________________________________________ _____
Film o zwierzętach w cyrku - kto chętny?

Przypominamy, lub informujemy, jeśli nie wiecie, że dla każdego chętnego mamy przygotowaną przez nas polską wersję filmu „Circus Suffering”. Film jest idealnym narzędziem przekonywania wszystkich tych, którzy wciąż widzą coś śmiesznego w oglądaniu zwierząt sprowadzonych do roli zabawki i karykatury. Jak go dostać? Przeczytajcie szczegóły.

Film został wyprodukowany przez organizację CAPS (The Captive Animals' Protection Society). Polską wersję z lektorem przygotowaliśmy już kilka lat temu i prezentowaliśmy w szkołach, domach kultury, a nawet w kinie. Urywek filmu (w wersji angielskiej) możecie zobaczyć na tej stronie  http://www.captiveanimals.org/circuses/video.htm

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem od nas filmu zachęcamy do napisania maila na adres info (@) empatia.pl. Prosimy o podanie dokładnego adresu, pod który mamy go wysłać. Film dotrze do Was na płycie CD, a my w zamian oczekujemy jedynie obietnicy, że pokażecie go jak największej liczbie osób.
http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=635
_____________________________________________________________________ ____
Ranny wielbłąd w Cyrku Zalewski!
Pod koniec czerwca 2008 do Sanoka przyjechał cyrk Zalewski. Natrętną i głośną reklamą dobywającą się z objeżdżającego Sanok samochodu, Zalewski poinformował mieszkańców o swoim przybyciu. Hałaśliwa reklama to jednak nie wszystko, czym cyrk „uraczył” Sanoczan. Jedna z mieszkanek poszła zobaczyć z bliska stacjonujący w Sanoku cyrk. Była wzburzona tym, co odkryła.

- Mieszkam tuż koło Błoni. Zwierzęta dojrzałam przez okno, postanowiłam przejść się na spacer i ujrzeć je z bliska. Kiedy zobaczyłam wielbłądy z sączącymi się ranami i rojem latających wokół nich much zrobiło mi się słabo. Podeszłam do człowieka z cyrku i zapytałam, dlaczego zwierzęta są w takim stanie, dlaczego mają tak okropne rany?. Odparł, że u wielbłądów takie odleżyny są normalne i że je czymś pryskają – relacjonuje pani Aneta Zaleska.
- Wielbłądów było w sumie pięć. Jeden z nich był szczególnie zaniedbany. Wyciągnęłam telefon i zrobiłam zdjęcia – dodaje.

Powyższa wypowiedź pochodzi z artykułu pt."Sygnały internautów. Barbarzyństwo czy cyrk?", który ukazał się 2.07.2008 na portalu www.esanok.pl

W artykule umieszczono również zdjęcia rannego wielbłąda.

To już nie pierwsza taka sytuacja w cyrku Zalewski, który w Polsatowskim "Gwiezdnym Cyrku" usiłował uchodzić za miłośnika zwierząt.
http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=641
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 26 zapytaniami.