Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: konie na rzeź!!!;(((  (Przeczytany 5980 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alexa

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #30 : 2004-02-01, 19:32 »
Ja też nie mam 13 lat! :cry:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #31 : 2004-02-02, 13:41 »
a moje p[etycje juz zostly wyslane w piatek :P
Zapisane
To piekło nie raj :)

Zimoludka

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #32 : 2004-02-04, 18:24 »
Tu nie chodzi o to, że krowy są gorsze od koni czy coś takiego. Krowy, świnie i kurczaki są hodowane po to by je jeść a konie nie! Najpierw koń jest wielkim przyjacielem a jak zachoruje, lub w inny sposób nie bdzie przynosił zysków to na rzeź! A poza tym to krowy i świnie nie jeżdżą tysięcy km  w miejsce ich śmierci. W Polsce jest tylko jedna ubojnia koni ale nie biorą tyle co Włosi, Francuzi itp. Więc się nie opłaca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedz #32 : 2004-02-04, 18:24 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #33 : 2004-02-04, 19:20 »
no właśnie konei jada daleko w fatalnych warunkach na zabicce :(((
Zapisane
To piekło nie raj :)

Morticia

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #34 : 2004-02-12, 12:22 »
zapewniem że np owce też są wiezione w jeszcze gorszych warunkach I wberwiła mnie wypowiedż Zimy z której wynika że krowa to nie zierzę i jej przeznaczeniem jest żeźnia Mylisz się A konie też były hodowane na mięso W każdym razie każde zwierze zasługuje na godną śmierć a nasze protesty niestety nic nie zdziałają
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #35 : 2004-02-12, 13:01 »
ja podpisywalem jakas petycje 2 lata temu i rok temu. oczywiscie nic to nie dalo - jedynie zajecie dla jakichs panius ze stowarzyszen szumnie zajmujacych sie konska sprawa, a robiacych niestety nic.
ogolnie to moje podejscie do sprawy jest nastepujace:
konina bedzie jedzona przez ludzi zawsze i nic na to sie nie poradzi. konie nadal beda zabijane na mieso. dlaczego jednak przed smiercia maja byc tak okaleczane (nie tylko fizycznie, ale takze psychicznie, bo konie maja bardzo rozbudowana sfere psychiczna) poprzez transporty w potwornych warunkach? czy rzeznie w Polsce maja jakies gorsze standardy, tak ze konie musza byc transportowane zywe do np. Italii? mysle ze transport tusz z Polski (a nie zywych zwierzat) bedzie bardziej oplacalny dla polskich rzezni i wcale nie umniejsza jakosci miesa.
co do transportow owiec i bydla to tez denerwuje mnie to ze jakos tymi zwierzetami nikt sie nie interesuje. taka II klasa... smutne
i tylko jedna ubojnia koni w Polsce? ja znam co najmniej 2 w moim regionie, wiec cos tu nie gra
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #36 : 2004-02-12, 14:45 »
Cytat: fajny

czy rzeznie w Polsce maja jakies gorsze standardy, tak ze konie musza byc transportowane zywe do np. Italii?

Nie, standardy nie są gorsze - gdzieniegdzie nawet lepsze. Sęk w tym, że na ten przykład Włosi NIE chcą tusz - mrożonych, peklowanych czy chłodzonych. Oni chcą świerze mięsko. Jak najświerzsze. I za takie płacą więcej. I nie problem tu w tym, że oni chcą świerze, a nam się opłaca wozić żywe. Problem w przewoźnikach, którzy mają w dupie i przepisy, i cierpienia wiezionych zwierząt. To ludzie często wyprani z emocji, dla których wiezione zwierze to TOWAR. Coś się urwało? Uuuu, jaka szkoda - taniej się sprzeda. Upchać jak najwięcej na jeden transport - bo transport też kosztuje. Pojenie zwierząt w drodze kosztuje, przerwy na trasie kosztują a trzeba oszczędzić kasę na łapówę dla weta, który ew. mógłby skontrolować konwój. Czy zatem łapówka jest tańsza? Niekoniecznie, ale to już mentalność ludzka.
Macie przykład w trasportowaniu zwierząt niekoniecznie rzeźnych.  Głupi przewoz psa - chart perski Saluki wsadzony przez właścicielkę do transportera 15 cm za niskiego i 10 cm za krótkiego. Pracowników lotniska zastanowiło, że pies nie wstaje - zainteresowali się. Zwrócili uwagę właścicielce psa. I co? I nic - przecież pies się zmieścil, to o co chodzi? Dopiero odmowa wydania psa do dalszego transportu poskutkowała.
To o transporcie. Ubój to insza inszość - standardy są w Polsce określone. I co? I znowuż mentalność ludzka i skłonność do traktowania zwierzęcia przedmiotowo.
Pytanie skąd się to bierze? Może również z tej strony należałoby się za problem zabrać i zapobiegać zamiast walczyć z objawami?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #37 : 2004-02-12, 21:19 »
"jedynie zajecie dla jakichs panius ze stowarzyszen szumnie zajmujacych sie konska sprawa, a robiacych niestety nic. "
hm...na pewno wszystkie tak nic nie robią??? po prostu w kwestii cucdów prosimy zwrócić się do bajbliższej parafii...ja mysle, że cos sie juz zmieniło, chociażby wzrosło zainteresowanie ta sprawą...pewnie, że to jeszcze ciągle prawie nic...i faktem jest, że, niestety, dotyczy to tak samo owiec, krów, świń i innych zwierzaków...
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #38 : 2004-02-13, 08:00 »
cos sie zmienilo bo paniusie te zaproszono kilka razy do tv? nic sie nie zmienilo i nic sie nie zmieni...
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedz #38 : 2004-02-13, 08:00 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #39 : 2004-02-13, 08:46 »
Fajny, zmieniło się o tyle, że zaczęto o tym mówić. A tak naprawdę się zmieni, jak ludzie zaczną szanować zwierzęta. A do tego, to trzeba gadać, gadać gadać i jeszcze raz gadać.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

fajny_przeciwnik

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #40 : 2004-02-13, 10:28 »
i musi wymrzec kilka pokolen Polakow...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #41 : 2004-02-13, 11:52 »
To fakt, ale bez gadania nic sie nie zmieni.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #42 : 2004-02-13, 20:44 »
hm...nie wszystkie panie ograniczaja sie jedynie do pokazywania w telewizji...coś jednak robią...chyba troche niesprawiedliwie wrzucasz wszystkie do jednego worka...
Zapisane

Visenna

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #43 : 2004-02-15, 12:15 »
Absencja no i co z tego że robią coś więcej, jak to i tak żadnych skutków nie daje??!! Dlatego jest w jednym worku. Bo nie ma żadnych efektów tych działań..
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #44 : 2004-02-15, 13:54 »
no ale chociasz sie troche starają ..
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedz #44 : 2004-02-15, 13:54 »

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #45 : 2004-02-15, 14:46 »
to j już nie rozumiem... czy to znaczy że my mamy tak sobie poprostu patrzeć jak wszystkie zwierzęta giną i nie przejmować sie tym ??!!! dobrze wy tak róbcie ja tak nie potrafię!!! i tu nie chodzi tylko o konie znam jedna strone na której są tak drastyczne zdęcia że ja się poplakałam ... nie bedę ich tu dawać chociaz moze link do tej strony dam...      http://www.fwz.jawsieci.pl/okrutnezdjecia/index.htm     ja już tam więcej nie iwejde... chyba przede wszystkim na ta strone powinny wejść te osoby ktore uważaj,ą że śmierć zwierząt bysmy mogli jesc ich mieśo jest ich przeznaczeniem....    bo nie rozumiem czym one się różnią od ludzi??!! tak samo dobrze świat móglby byc stworzony żeby to ludzie się słuchali zwierząt a nie zweirzęta ludzi!!! więc ja nie widze różnicy i wiem że wcale nie chcialabym uwżeć w rzeźni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #46 : 2004-02-15, 17:14 »
Cytat: Morticia
zapewniem że np owce też są wiezione w jeszcze gorszych warunkach I wberwiła mnie wypowiedż Zimy z której wynika że krowa to nie zierzę i jej przeznaczeniem jest żeźnia Mylisz się A konie też były hodowane na mięso W każdym razie każde zwierze zasługuje na godną śmierć a nasze protesty niestety nic nie zdziałają

nie  to mi chodziło! źle mnei zrozumiałaś.każdy zasługuje na godną śmierć ale krowie, śwince tego nie zapewnisz bo są hodowane na mięso! ale co my możemy zrobić? NIC! nic nie jesteśmy w stanie zrobic.
Zapisane

Visenna

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #47 : 2004-02-16, 19:50 »
Zimludko, konie też są często hodowane na mięso. Konina jest normalnym mięsem, tak jak wieprzowina czy wołowina... A różnią się od końcmi tylko tym że na koniach jeździsz. Jakby sięna świniach jeździło, to dopiero wtedy by się zwróciło uwagę na warunki ich śmierci??
Zapisane

Elanor

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #48 : 2004-02-16, 23:04 »
Każde zwierz zasługuje na godną śmierć. Są przepisy określające to ale kto się nimi przejmuje?? Z tym trzeba coś zrobić!! Nie chcę nazywać się człowiekiem jeśli człowiek postępuje w tak brutalny sposób. Możemy dużo! Młodzierz powinna reagować na takie rzeczy! Kiedyś to my będziemy sprawować władzę, my będziemy rządzić! Więc wyrabiajmy poglądy już teraz i szerzmy je wśród naszych rówieśników!! Po obejrzeniu takich zdjęć nikt nie pozostaje obojetny! Wyrabiajmy sobie naszą przyszłość, ona należy do nas!!!!!!!!!!!! Możemy wiele zdziałać jeśli tylko chcemy! A chodzi tylko o to żeby przepisy były przestrzegane. Nie uda nam się zabronić ludziom jedzenia mięsa ale niech te zwierzęta umierają godnie.  KSZTAŁTUJMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ!!!! NASZ ŚWIAT!!!!!!!!!!
Zapisane

Elanor

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #49 : 2004-02-17, 16:25 »
Przysłali mi z VIVY!!!! Jestem happy! Pomagajmy zwierzętom, każde działania się opłacają! Jak Visenno przekonałaś rodziców o tym że wegetarianizm jest zdrowy i bezpieczny. Ja chciałabym zostać przynajmniej semiwegetariankom, ale moi rodzice nawet słyszeć o tym nie chcą. Jak ich przekonać??
Zapisane

Visenna

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #50 : 2004-02-17, 19:51 »
Moja mama jest lekarzem. I sama stwierdziła, że wszystko co w mięsie można zastąpić warzywami i rybami. Ja jestem jaroszką. Po prostu obiecałam, że będę szamać zielone warzywa i dużo ryb. A prócz tego powiedziałam, że raz na jakiś czas będę jadła mięso. Początkowo raz na miesiąc (i był to tylko drób) a potem samo się potoczyło....
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedz #50 : 2004-02-17, 19:51 »

Elanor

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #51 : 2004-02-19, 00:03 »
Mamę udało się przekonać gorzej będzie z tatą. ale jestem dobrej myśli. Będę się trzymać swojego zdania! Nie będę jeść na razie ssaków i będę ograniczać drób. Znacie jakieś przepisy na coś dobrego??
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #52 : 2004-02-19, 21:36 »
gratuluje ale u mnei nie pozwola ja poporstu nie potrafie zjesc fasoli cyz czegos takiego ...
Zapisane
To piekło nie raj :)

Visenna

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #53 : 2004-02-20, 20:05 »
Przepisy? Jeśli lubiszs spinak to kopytka ze szpinakiem (zmieszanym z serem pleśniowym -zielonym) pyyychotka :)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #54 : 2004-02-20, 21:22 »
szpinak ??!!!! bleeeeeee  nienawidze szpiaku nie iwem jak wy ...
Zapisane

Elanor

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #55 : 2004-02-22, 02:36 »
za szpinakiem nie przepadam ale chyba spróbuję. Możesz mi polecić jakąś książkę, tylko najlepiej żeby można było ją przez nacik zamówić, bo u mnie w księgarniach żadnej ciekawej pozycji znaleźć nie mogę.
Zapisane

fajny_przeciwnik

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #56 : 2004-03-04, 12:38 »
Cytuj

Moja mama jest lekarzem. I sama stwierdziła, że wszystko co w mięsie można zastąpić warzywami i rybami

musi byc wybitna specjalistka od feng-shui...
Zapisane

Elanor

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #57 : 2004-03-04, 20:32 »
już od 2 tygodni nie jesm mięska:) Rodzice nie są zachwyceni, a ja... czuję się świetnie! Szpinak całkiem niezły, posmakował mi:) Rodzice nawet nie sądzili że tyle wytrzymam:P ale jest :wink: ciesze sie że się na to zdecydowałam:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedz #57 : 2004-03-04, 20:32 »

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #58 : 2004-03-04, 22:46 »
no to gratuluje... ja już wiele razy mówiłam  ze mięsa nie bedę jeść.. ale rodzice jejku!!!  :roll:
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
konie na rzeź!!!;(((
« Odpowiedź #59 : 2004-03-05, 12:07 »
he he,ja wytrzymuje juz 4 miesiace :wink:
Kiedy zaczynalam tak mialam ochotke na Szynke a teraz nie moge na nia patrzec
Elanor,prosze nie nazywaj miesa " mięsko"  bo dla mnie  to troche obrazliwe  :?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 28 zapytaniami.