Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szacunek dla ekologów  (Przeczytany 3709 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Szacunek dla ekologów
« : 2007-12-26, 09:56 »
Ostatnio coraz częściej słyszę krzywdzące lub wręcz obrazliwe słowa pod adresem ekologów w stylu:"ekoterroryści,", "na pohybel ekologom","oszołomy". Bardzo mnie to boli ponieważ jestem jednym z nich.Szanujmy ekologów ponieważ naszym nadrzędnym celem jest zachowanie tego wszystkiego co piękne i wspaniałe w przyrodzie. Jako całość mamy wielkie osiągnięcia, spotykają nas również porażki. Staramy się nimi nie zrażać i działamy dalej w służbie Matki-Natury.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #1 : 2007-12-26, 18:44 »
nawet w gazetach piszą złe rzeczy o ekologach, :/

w tv też słyszałam, bo był jakis wyciek a oni mają pretensje ze do drzew sie przywiązują a wody nie czyszczą, potem ktoś tam powiedział ze oferowali pomoc ale odmówili, chcą coś dobrego zrobić, uratowac to zaraz jest źle odbierane :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #2 : 2007-12-26, 20:00 »
Ta eskalacja zaczęła się,chyba od czasów Rospudy - te wyzwiska i td...
Ja,nie jestem ekologiem a i tak mnie wyzywają od ekooszołoma i demagoga bo jestem przeciwko myśliwym,a prawdziwy ekolog,powinien myśliwych szanować i im dziękować,że chronią przyrodę...:roll:

Forum Zwierzaki

Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedz #2 : 2007-12-26, 20:00 »

Akane

  • Gość
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #3 : 2007-12-27, 17:44 »
Tylko że ekologia to przecież nauka o wzajemnych zależnościach pomiędzy organizmami, a także pomiędzy nimi a ich środowiskiem :D A ochrona środowiska to sozologia ;). Właściwie dlaczego potocznie przyjęło się, że ekolog to obrońca przyrody? I dlaczego żywność jest ekologiczna? :P Czy dlatego, że "oikos" znaczy "dom" ?

 Czy ja jestem ekologiem(potocznie mówiąc:P ) to nie wiem.. . .  Staram się jak mogę. nie rozrzucam śmieci gdzie popadnie, staram się segregować i wspomagać akcje dla zwierząt itp. Jednak w szkole spotkałam się z dużą nietolerancją co do np. futer a o karpiach nawet nie wspomniałam.. już widzę reakcję mojej klasy :( .. Mimo, że moja klasa jest na ogół w porządku, wiele osób w ogóle nie obchodzi ochrona przyrody, jest to dla nich wręcz coś śmiesznego... Biorąc pod uwagę, że jestem na bio-chemie w dobrym lo zdziwiłam się bardzo jak mnie kilka osób wyśmiało jak powiedziałam co myślę o przemyśle futrzarskim albo co czuję wiedząc o tym, że gdzieś ginie natura :(  Nie oczekiwałam, że wszyscy będą tacy jak ja, ale i tak się mocno zawiodłam...

Cóż, jakoś tak jest, że ekologów uważa się za "wrogów ludzi" i "wrogów przyjemności"... to prawie jak prześladowanie chrześcijan przez Rzymian... O_O tyle, że teraz nikt nikogo nie zabija za poglądy ^^ . Niestety żyjemy w takiej Polsce gdzie ludzie często są bardzo samolubni i nierozumni. Mało kto przejmuje się globalnym ociepleniem, choć już teraz ludzie i zwierzęta cierpią przez to.. Np na Grenlandii gdzie wielu ludzi zaginęło, prawdopodobnie dlatego, że niegdyś gruby lód stał się zbyt cienki aby wytrzymać ciężar choćby psiego zaprzęgu... A niedźwiedzie polarne chyba znowu będzie wpisać w Czerwoną Księgę. Bo mają złe warunki polowania i ich liczba znów maleje... dlaczego tylu ludzi w ogóle to nie obchodzi? :( :( nie mówię, że wszyscy mają być tak wrażliwi(mi łzy napływają do oczu już jak o tym myślę ;( ), ale żeby oni choć trochę się przejęli, żeby coś zrobili, ale nic. Tylko wyśmiewają. Nic nikogo nie obchodzi.. Ludzkie samolubstwo jest tak wielkie, ale przecież takie problemy dotyczą wszystkich... Nie rozumiem tego. Ekolodzy walczą o dobrą przyszłość Ziemi i są z tego powodu wyśmiewani.

Mam tylko nadzieję, że ludzie jak najszybciej zdadzą sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym jedynym domem. Jeśli go zniszczymy nie znajdziemy drugiej. Powinniśmy zachować ją dla dalszych pokoleń. Całe jej piękno. A jednocześnie pamiętać jak to wszystko jest delikatne...

"Wielkość narodu i jego moralny rozwój może być mierzony przez sposób w jaki traktuje on zwierzęta" Mahatma Gandhi - zamieniłabym jednak "zwierzęta" na "Ziemię" w końcu wszyscy do niej należymy, a nie ona do nas.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #4 : 2007-12-27, 18:02 »
Akane nie tylko twoja klasa jest taka, tylko że ja nie na bio-chem wiec nie jest to samo

jest kółko ekoogiczne ale mało osób chodzi, a niektórzy tylko dla oceny, małó co możemy bo pani czesto nie ma, jakieś akcje? ta to juz całkiem byłaby nazwana wariatką przez klase, już sie dziwią że kocham zwierzeta i uważam ze mają takie same prawa jak ja :/

ludzie nie wiedzą co ekologowie(tak to sie pisze?) robią, nie wiedzą albo nie chcą wiedieć jakie jest zagrożenie, niewiedza i brak chęci by sie dowiedzieć :(

jak pomyśle o niedzwiedziach, o reniferach czy pingwinach to też chce mi sie płakac, biedne zwierzeta ;(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #5 : 2007-12-27, 18:29 »
Większość osób w ogóle nie wie nawet, że takie problemy już teraz dotykają wielu ludzi na świecie. Wystarczy wspomnieć Afrykę.
Niedługo nas też to dotknie.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #6 : 2007-12-27, 21:21 »
no coż ja mieszka na południu...

również media nie lubią ekologów, w gazecie czytałam o 'ekooszołomach' w tv słyszałam ze oni tylko do drzrew sie przypinaja i nic wiecej nie robią :roll: ludzie chca pomóc ziemi i jeszcze sie ich wyzywa :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #7 : 2007-12-27, 22:25 »
 Ludzie mieszkający na południu również mogą mieć problem. Bo topniejące czapy śniegu z gór mogą zagrozić. A także pożary, wylewy rzek, itp. Wszystko idzie ze sobą w parze.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #8 : 2007-12-27, 22:33 »
No moja rodzinka nie lubi ekologów bo sprzeciwstawili się zniszczeniu Rospudy :/ 
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedz #8 : 2007-12-27, 22:33 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #9 : 2007-12-27, 22:52 »
O - Kar - Mieszkasz w tej okolicy?...:P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #10 : 2007-12-27, 22:54 »
Akane tak tylko napisałam, mi zalanie nie grozi ze strony morza ale efekt cieplarniany i inne katastrofy ciągną za sobią dużo konsekwencji

Kar mój tato jeździ tirem ale jakoś nie kłocił sie ze mna jak sie cieszyłam że nie wejdą do rospudy, że jej narazie nie zniszczą, i bardzo dobrze bo ja bym długo dyskutowała
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #11 : 2007-12-27, 23:01 »
O - Kar - Mieszkasz w tej okolicy?...:P
,

Nie, ale mój wujek jest kierowcą i narzeka że przez to miasto same tiry jeżdżą, i nie da się przejechać bo ci "ekoszaleńcy" ochraniają Rospudę ... :/

A co masz tak słabą pamięć że już nie pamiętasz gdzie mieszkam??
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #12 : 2007-12-27, 23:08 »
Nie oto chodzi - na geografii się za bardzo,nie znam... :oops:

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #13 : 2008-09-15, 11:13 »
podnoszę temat ;)

ale ekologia to nie tylko ratowanie wielorybów. takie myślenie jest krzywdzące, szczególnie, że często ma niewiele wspólnego z ekologią (i to na kilku płaszczyznach niestety)

każde żywe stworzenie zostawia ślad po sobie, odchody, śmieci, ingerencja w środowisko. każdy żywy organizm ma prawo do tej interwencji i tego śmiecenia. kłopotem jest to, że człowiek interweniuje ponad miarę i  spożywa ponad miarę ze o śmieceniu nie wspomnę.

aby pomóc ziemi nie trzeba od razu wstępować do organizacji i chodzić na pikiety. każdego dnia podejmujemy decyzje i właśnie w ich efektach widać nasz stosunek do otoczenia. nawet najmniejszy gest się liczy, najdrobniejszy. To że zrezygnujemy z napoju na rzecz świeżego soku. dobre i dla nas i dla środowiska, to że kupimy coś w szkle a nie w kartonie, to ze kupimy zeszyt makulaturowy czy odnowimy starą torebkę a nie wyrzucimy ja ot tak.

to tylko kwestia nas samych. wiem, ze wiele osób tutaj to osoby jeszcze zależne od rodziców (nie chcę używać słowa dzieci, bo niestety to słowo czasem na nieprzyjemny charakter) zatem nie wpłyniecie na to by rodzice skrajnie zmienili swoje nastawieni i nagle zaczęli korzystać z ekologicznych rozwiązań, ale możecie na przykład stwierdzić że chcecie razowe empady na drugie śniadanie do szkoły czy soki w szkle. możecie w swoim pokoju postawić pojemniki do segregacji, możecie wymieniać się niepotrzebnymi rzeczami. metod na ochronę środowiska (bo wbrew pozorom jest ona mocno powiązana z ekologią) jest wiele i tylko od nas zależy czy coś zrobimy.  a nawet najmniejszy gest wart więcej niż tysiące wielkich słów.

wiem, brzmi jak slogan, ale tak jest naprawdę. To my, konsumenci kształtujemy rynek, wpływamy na to czym jesteśmy otaczani, tym jak wiele rzeczy jest postrzeganych. wiele się zmienia ale nadal wiele pozostało do zmiany. człowiek wciąż za duży ślad pozostawia po sobie. ja staram się by ten po mnie i mojej rodzinie był możliwie najmniejszy. bez męczennictwa, bez patosu, ot tak, po ludzku, po prostu żyjąc :)


a co do Rospudy: mój teść zadzwonił do męża i zaczął rozmowę:
-gdzie jesteście?
-w domu - odpowiada mój mąż
-A to nie wy tam na drzewach?

mój mąż nigdy nie był na manifestacji  ;)

osoby myślące inaczej zawsze są dziwnie postrzegane. to norma. pytanie tylko co jest dla nas ważniejsze: życie własnym życiem i zasadami, nawet wbrew trendom czy uleganie presji otoczenia?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #14 : 2008-09-15, 12:55 »
mój teść zadzwonił do męża i zaczął rozmowę:
-gdzie jesteście?
-w domu - odpowiada mój mąż
-A to nie wy tam na drzewach?
Fajne :D

Znam przypadki, gdy to właśnie dzieci ;) wprowadzały w domu ekologiczne zasady :) One uczyły, że resztek jedzenia nie wyrzuca się do toalety, że należy spłaszczać kartony i wszelkie odpadki maksymalnie, jak się da, że plastikowe butelki należy odkręcić przed wyrzuceniem, itp.
 
Prawdę mówiąc, dawniej na takie sprawy nie zwracano uwagi, więc nie ma co się dziwić... Macie pole do popisu, że hej! ;)
 
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedz #14 : 2008-09-15, 12:55 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Szacunek dla ekologów
« Odpowiedź #15 : 2008-09-15, 13:26 »
spece od marketingu dawno dostrzegli jak wielki wpływ na rodziców maja ich pociechy. reklamy są specjalnie tak konstruowane by wywierać wpływ na dzieci (przynajmniej jeśli chodzi o pewne produkty) bo wiadomo, że dziecku trudno odmówić, szczególnie gdy się ma... a jak się nie ma to są kredyty :/

niestety moje osobiste proekologiczne dziecko nie daje mi nic więcej napisać ;) lecę obiad gotować ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 29 zapytaniami.