Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Gwiezdny Cyrk-powiedz NIE cyrkom wykorzystującym zwierzęta!  (Przeczytany 9928 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kalimka87

  • *
  • Wiadomości: 3
Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!


Uczestnicy:
Anna Powierza: ania@powierza.pl
Szymon Wydra: Management: management@wydra.pl
Szymon Wydra: szymon@wydra.pl
Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna
Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol: maciejpol@maciejpol.pl
Ewa Zalewska - cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl
Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami
poczta@polsat.com.pl

Endemol Polska
nowemedia@endemol.pl
info@endemol.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail: baczkowska@krrit.gov.pl

Zespół Ekspercki
ze@krrit.gov.pl

Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki
nowicki@krrit.gov.pl

Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”: ania@powierza.pl , management@wydra.pl , szymon@wydra.pl , maciejpol@maciejpol.pl , cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl , poczta@polsat.com.pl , nowemedia@endemol.pl , info@endemol.pl ,
baczkowska@krrit.gov.pl , ze@krrit.gov.pl , nowicki@krrit.gov.pl

Treść listu:

Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Wysłałam wszędzie... Co za kretyński pomysł :roll: Ludzie dla kasy zrobią wszystko... I wśród nich pan Siudym, zwany przez znajomych "Psubratem" z racji miłosci do psów... Może spośród zwierzat tylko psy kocha, a może to wcale nie miłość... Ech...
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Biedne są te zwierzaki w cyrku :(
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Wysłane,to chyba jakiś żart. :roll: :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Wysłane,to chyba jakiś żart. :roll: :/
Niestety to ponura rzeczywistość cyrkowa.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Kamyczkowi chyba chodziło o to, że pomysł takiego programu zakrawa na żart, zresztą ponury... Dość dawno temu słyszałam o tym projekcie, i też pomyślałam, że to chyba niemożliwe... A jednak... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Tak,dokładnie w tym kontekście.A Ania Powierza jest taką miłośniczką koni. :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
wysylajcie, wysylajcie ! ja juz swoja porcje wyslalam :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Dzis dostałam odpowiedź od pana Macieja Pola:

Uwzględniając Państwa protest Pan Maciej Pol rezygnuje z udziału w programie Gwiezdny Cyrk.
T E A T R  M A G I I
Ul. Jana Kilińskiego 7 b,
99 -100 Łęczyca

Oby tak dalej :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Widziałam dziś reklame tego cyrku :/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
IBDG,też dostałam tego meila.Super. :)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
to teraz na popsucie humoru :
http://circusfriends.tnb.pl/news.php?readmore=190
Czysta prawda o ludziach, którzy chcą zniszczyć Sztukę Cyrkową!
Plotki
Ależ nam szkoda drodzy czytelnicy Ekologów i Obrońców zwierząt?. Koledzy i koleżanki z tych partii gdy zobaczyli spot reklamowy ? ”Gwiezdnego Cyrku” w Polsacie rozpoczęły na stronach swoich stowarzyszeń wypisywać błagania do ludzi o wysyłanie maili do realizatorów programu, jego uczestników i członków jury. Opisują jak to zwierzęta są lane i jakie tragiczne mają warunki, szczególnie transport. Szkoda nam naprawdę tych ludzi!, wielu z przeciwników cyrków ma psy, ale jak Reksio spsoci to dostanie w łeb, ale o tym się nie mówi. Na obiadki mięsko, ale w Internecie i mediach marchewka z groszkiem. Show Endemol Polska i TV Polsat realizowane w Cyrku Zalewski przedstawi lwy i tygrysy ? te zwierzęta jedzą mięso więc partie przeciwne zwierzętom w cyrkach i jedzeniu mięsa nie kochają tych kociaków. Co lepsze osoby robiące takie akcje protestacyjne nigdy w cyrku nie były, nie pracowały. Zatem nie wiedzą jakie warunki mają zwierzęta cyrkach polskich. To, że w Ameryce zwierzęta są bite, nie znaczy, że w Polsce też! Szkoda wielka, że tacy ludzie próbują niszczyć PRAWDZIWĄ SZTUKĘ SZTUKĘ CYRKOWĄ, mimo, że jej nie znają. Kolejny przykład prawdomówności ekologów. Festiwale cyrkowe, po placu luzem chodzą wielbłądy, a przed cyrkową kasą dorosłe osoby zamknięte w klatkach krzyczące uwolnić zwierzęta z klatek. Hmmm zwierzęta? Za plecami ekologów zamkniętych w klatkach biegają luzem zwierzęta po trawiastym wybiegu. Zatem kogo nazywają zwierzętami, jak zwierzęta nie są w klatkach?

A może Obrońcom? Zwierząt chodzi o zarobienie kasy na fałszywym oczernianiu ludzi, którzy naprawdę zwierzęta kochają (mowa o treserach i właścicielach cyrków). A co tam napiszemy, że katują zwierzęta biją, że krew się leje, setki „Kowalskich” pójdzie na to i będzie wpłacać na nasze konto fundusze, a my pójdziemy pod cyrk z ulotkami i pokrzyczymy uwolnić zwierzęta z klatek żeby było wszystko bardziej wiarygodne. Szkoda nam takich ludzi. Nie mają zainteresowań, nie mają pojęcia o tresurze udają znawców w tym temacie. Gdyby zwierzęta były lane, bite to nie wyglądały by tak jak wyglądają. Ekolodzy nie wiedzą (bo nie chcą wiedzieć), że dla wielu Np. koni cyrk jest nowym domem, w którym są kochane, bo wcześniej mieszkały w warunkach karygodnych. Ile koni cyrki kupują, że są zaniedbane, wygłodzone, a w cyrku dopiero dochodzą do siebie, zyskują odpowiednią wagę, kondycję. O tym ekolodzy PAŃSTWU nie powiedzą. Bo to uniemożliwi im zarabianie pieniążków na waszej litości. Nie raz zabierano do cyrku konie, które miały iść do rzeźni! O tym też się nikt nie dowie. Gdyby Ekologom chodziło o dobro zwierząt, nie robili by akcji pod cyrkami rozdając grube ilości ulotek za które nie mało pieniędzy się płaci. Ile budek dla psów do schronisk można by kupić zamiast drukować ulotki z napisem „Nie kupuj Biletu do Cyrku”
a pod spodem foto słonia afrykańskiego z domalowanym sierpem wbitym w skórę i łzami spływającymi z oczu. Słonie Afrykańskie, po pierwsze nie występowały w Polsce, po drugie wizyty weterynarzy w polskich cyrkach, zawsze kończyły się pozytywną opinią. Boli niektórych, że warunki są odpowiednie i cyrki w Polsce spełniają wszelkie wymogi, ale taka jest Prawda. Nie wolno kłamać. Bo niebawem dojdzie, że pojawią się akcje, zakazujące nam wcinać warzywa marchewki, ziemniaki, a nawet i owoce jabłka, maliny przecież zwierzęta muszą mieć pokarm. Ekolodzy są przeciwni nawet trzymaniu zwierząt w domach psy, koty, świnki, króliki itd. Ale sami mają takie zwierzęta.

Jeśli zwierzęta miały by złe warunki , były karcone było by po nich widać, że tak jest. Ale niestety dla ekologów niestety tak nie jest. Zwierzęta są dobrze odżywiane, zawsze mają dostęp do wody i jedzenia, codziennie są czesane, pielęgnowane. A nawet puszczane luzem po placu, by mogły biegać swobodnie jak dużo tylko chcą. Zwierzęta w cyrkach się rozmnażają, a wiadomo, że zwierze przebywające w złych warunkach nie będzie chciało posiadać potomstwa. A jednak, w Polskich cyrkach zwierzęta się rozmnażają. Kolejny dowód na naszą racje, jest taki, że Cyrki Polskie nie chowają swoich zwierząt, w czasie przerwy można odwiedzić cyrkowe zoo, dotknąć zwierzątko, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat od opiekunów. Zwierzęta są zawsze zadbane, czyste, zawsze też mają pokarm i picie w stajni. Jeśli ktoś chce się przekonać na własne oczy, koniecznie musi odwiedzić cyrkowe zoo, gdy tylko cyrk odwiedzi jego miasto
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Cytuj
wielu z przeciwników cyrków ma psy, ale jak Reksio spsoci to dostanie w łeb, ale o tym się nie mówi

Ehe. Jak zrobi coś, o czym dobrze wie że nie wolno to są konsekwencje. Ale oczywiście lepiej biciem zmuszać do czegoś, czego (np.) pies nie chce robić ;)

Cytuj
Na obiadki mięsko, ale w Internecie i mediach marchewka z groszkiem.

Tego zdania nie rozumiem? Chodzi o pseudowegetarianizm czy jak? o_O

Cytuj
Co lepsze osoby robiące takie akcje protestacyjne nigdy w cyrku nie były, nie pracowały. Zatem nie wiedzą jakie warunki mają zwierzęta cyrkach polskich. To, że w Ameryce zwierzęta są bite, nie znaczy, że w Polsce też!

Tia... byłam RAZ w cyrku. I już zdążyłam zobaczyć słonia którego lali, bo nie chciał podnieść nogi ;] i to przed publicznością.

Cytuj
Ekolodzy są przeciwni nawet trzymaniu zwierząt w domach psy, koty, świnki, króliki itd.

Ciekawe od kiedy...

Co do reszty, szkoda słów. Ale podpisane.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

kalimka87

  • *
  • Wiadomości: 3
Kochani, dziękuję serdecznie Wam wszystkim, którzy posłaliście ten list. Wspaniała jest Wasza wrażliwość!
Myślę, że panu Maciejowi Pol należą się nasze serdeczne gratulacje!!! :)
Bardzo szybciutko można mu je posłać poprzez formularz na stronce:
http://www.maciejpol.pl/docs_HTML/kontakt.php
:)

I jeszcze jedno:
Zauważcie że pod tym żałosnym pseudoartykułem http://circusfriends.tnb.pl/news.php?readmore=190 widnieją wyłącznie komentarze popierające cyrki wykorzystujące zwierzaki. Nie ma ani jednego komentarza, który krytykowałby tego typu działania. Postanowiłam wyrazić swoją opinię. I wiecie co? Komentarz pojawił się na stronie po czym po jakimś czasie z niej zniknął! To samo miało miejsce w przypadku komentarza napisanego przez mojego chłopaka, a zapewniam Was, że nie żaden z nich nie zawierał wulgaryzmów/ agresji/pomówień i w żaden sposób nie łamał zasad netykiety. Może i Wy spróbowalibyście skomentować ten tekst i następnego dnia sprawdzili czy Wasz komentarz wciąż jeszcze będzie tam widniał? Napiszcie później tutaj na forum, jeśli usuną Waszą opinię.
Jeżeli kasują niewygodne dla siebie opinie, to bez wątpienia i to trzeba będzie nagłośnić!
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Zarestrowałam się tam... ale pewnie jak napisze komentarz to usuną :/
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Przy przystanku na którym wsiadam w tramwaj gdy jade do szkoły stoi reklama.
Zarejestruje się jutro i dam koma.
Cieszę się, że TP nie ma podpisanego kontraktu z Polsatem, bo uważam, że ponysł jest całkowicie do kitu i współczuje tym zwierzakom.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
podpiszcie koniecznie petycje i przeslijcie dalej http://www.petycje.pl/2980
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
podpisane :)
mało czasu bo w czwartek to rusza :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Podpisane...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Podziękowałam panu Maciejowi Polowi i napisałam komentarz pod wypocinami :roll: Ukazał się, ale nie wiem, na jak długo...

Edit:
Opinia nadal jest. Hmm... Niedopatrzenie? ;p

Edit2:
Próbowałam się zalogować, zeby odpisać na następną "błyskotliwą" wypowiedź, ale po wpisaniu nazwy i loginu widzę komunikat "to konto jest podejrzane". Wysłałam zapytanie, dlaczego...
« Ostatnia zmiana: 2008-03-06, 12:07 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
apropos gwiezdnego cyrku i filmiku ktory nie tak dawno pokazala ppx - nawet sobie nie wyobrazacie by cus takiego stalo sie ktorejs "slawie" bioracej w tym udzial....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Dopóki pan Chajzer dla kasy bredził o proszku do prania, można było mu wybaczyć... Ale to

Ekologów Chajzer nazywa "ludźmi myślącymi ortodoksyjnie" o "poglądach średniowiecznych". - Nie ja wymyśliłem cyrk, w którym zwierzęta są od wieków. To nic nowego - broni twórców programu. - Traktowanie zwierząt w cyrku ogromnie się zmieniło. Nie są maltretowane, a po zakończeniu kariery mają zapewnione dożywotnie utrzymanie. Widziałem, że trenerzy są z nimi zżyci, dbają o nie. Cyrk to przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem.

zakrawa na kpinę... Brak słów... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
no skompromitowal sie. rodzina sie powinna go wstydzic ;)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
oglądałam wystepy 3 jakis gwiazd, na pewno Wydry i jakiś tam jeszcze, w przerwie jak reklama była na innym programie, 2 wystepy ze zwierzetami, barzo podobało mi sie to 3 bez zwierząt, na takiej równoważni, to podziwiam bo koleś musiał sie wszystkiego nauczyć ta równowaga itp. a to ze zwierzetami? owszem zwierzeta były wyszkolone ale dla mnie to nie był jakis szoł. nawet mi się nie podobało, jeden z koniem miał to dla mnie to było straszne, mała arena koń biega w kółko i koleś na nim skacze :/ no zresztą wiecie jka jest
tak dokładnie to chodziło mi o to że wystep bez zwierzat o wiele lepszy był niż ze zwierzetami i nie widze sensu by one brały w tym udział :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
http://circusfriends.tnb.pl/news.php?readmore=190

Poczytajcie wypowiedzi Bossa, toż to głupek nad głupkami... Nie mogę mu odpowiedzieć, bo zablokowali mi konto. Cóż, nie potrzeba im na stronie niepochlebnych opinii na temat cyrku... A może się zarejestrujecie i zabierzecie głos? Ja spróbuję ponownej rejestracji, na inny adres.
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
IBDG twój komentarz nadal jest ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Tak, wiem, ale wejść i odpisać nie mogę... Odpowiedzi na pytanie o powody blokady konta też nie mam... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
ja dziękuję.... boże czy ci ludzie są chorzy? naprawdę, brak słów na takie wypowiedzi.
oczywiście podpisałam petycję
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
IBDG napisz tu co chcesz napisać, ja się zarejestruje i to wkleję ;)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.206 sekund z 28 zapytaniami.