Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kolce na gołębie  (Przeczytany 7795 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Herberus

  • *
  • Wiadomości: 4
Kolce na gołębie
« : 2008-04-29, 21:30 »
Witam i odrazu przechodze do konkretów:
Mianowicie od około 2 miesięcy miałem w domu gołębia chorego na paramyksowiroze(gołąb nie lata, ma ''kręćka'') wyzdrowiał i przez kilka dni wypuszczałem go na pole(miałem nadzieje, że znajdzie sobie miejsce na strychu i już tam zagrzeje na stałe). Jednakże dzisiaj po powrocie ze szkoły dowiedziałem się, że Klusek(tak go nazwałem) nabił się na kolce. Nie umarł, skąd! Ma ''tylko'' połowe głowy zakrwawioną i jedno z oczu mu się całkowicie wylało. Szlag by to trafił!  Zdrowego ptaka musiał spotkać taki los !  Teraz sprostowanie - otóż sąsiadka nade mną(mieszkam w kamienicy) ma już od około 2 lat kolce na parapecie. W trakcie tych dwóch lat nabiło się na nie około 10 ptaków, wszystkie starałem się uratować - 4 zdechły, inne, przebite na pół już niegdy nie będą latać, bo miały zranione skrzydła, a teraz jeszcze Klusek stracił oko. W trakcie tych dwóch lat oczywiście interweniowałem w sprawie tych kolców do tej sąsiadki, jednakże ona nawet nie chce pozwolić mi ich '' zakrzywić'' - tak aby gołębie się jedynie ukuły(inaczej raczej sie nie da) i poprostu uczyły się, aby nie siadać tej zakichanej babie na parapecie. Nurtuje mnie fakt, że ona wogóle nie korzysta z tego parapetu, ale musi postawić na swoim. To przerażające, że przez ludzką głupotę niewinne ptaki muszą cierpieć. Dobra, rozumiem, niektórzy nie lubią gołębi bo:
*srają - jak każde żywe i zdrowe stworzenie
*gruchają - tak jak człowiek gada, tak gołąb grucha
itd.itp.etc
Tylko tym razem nie mam zamiaru puścić tego płazem, ale nie mogę przecież włamać się do mieszkania tej baby i zdjąć kolców, sąd raczej nie zajmie się sprawą bo te kolce są ogólnie dostępne i legalne. Jedyne co mi pozostaje to pod jej nieobecność, powiedzieć, że będę jej kwaitki podlewał w domu i jak wyjedzie to guzik będę jej podlewał kwaitki tylko podmienie te kolce na jakieś mniej niebezpieczne, a jak wróci i to zauwarzy powiem, że tamte się zniszczyły i jej odkupiłem. Drugi pomysł jest głupi: ponieważ ona jest stara to można zrobić sztuczny artykuł w gazecie o jakiejś babie która się nabiła na takie kolce lub coś, ona się przestraszy i je zdejmie. No... trudna sprawa. Co wy myślicie o tej sprawie? Może macie jakiś pomysł oprócz tych moich(które są w sumie kiepskie, ale chyba jedne z niewielkiej ilości możliwych). Jeszcze wspomnę o tym, że na samym Rynku Krakowskim, gdzie gołębie były, są i chyba zawsze będą(dopóki ich nie wytłuką) wielką atrakcją, też są kolce. To jeszcze można zrozumieć - na Sukiennicach może nie powinny srać itp. no ale czy nie lepiej rozłożyć jakieś siatki, żeby to na nich stawały, a nie na samym zabytku? Ok, trochę się rozpisałem, ale problem jest raczej poważny, i myślę, że każdy miłośnik ptaków (i nie tylko) mnie zrozumie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #1 : 2008-05-01, 10:23 »
Bardzo mi przykro z powodu Kluska i reszty ptaków... A z sąsiadką jednak radzę dogadać się po dobroci... Jeśli ufa Ci na tyle, by pozwolić podlewać kwiatki pod jej nieobecność, to je podlewaj starannie :P Kwiatek też żywy jest, niech nie usycha, a kolce podmień na bezpieczniejsze dla gołębi ;p Jeśli sąsiadka spyta o nie, wyjaśnij, że te są lepsze, bo równie dobrze chronią parapet, a nie zagrażają ptakom. Sąsiadka sadystką chyba nie jest i powinna zaakceptować taką zamianę. W ogóle radzę dobrze żyć ze starszą panią, może jakieś zakupy od czasu do czasu podrzucić czy pomóc w inny sposób. Dzięki temu będzie Ci znacznie łatwiej zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Herberus

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #2 : 2008-05-01, 18:39 »
Bo ja wiem, nie znasz jej. Nie powiedziałbym aby sadystką nie była, biorąc pod uwagę, że wie, że gołębie się nabijają i ranią albo giną(niestety nie odrazu, tylko w męczarniach wykrwawiają się). A nad podmianą kolców trzeba się szybko zastanowić :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedz #2 : 2008-05-01, 18:39 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #3 : 2008-05-02, 09:06 »
Ja bym powiedziała, że to raczej brak wrażliwości na cierpienie ptaków, a nie sadyzm. Sadysta czerpie przyjemność z zadawania bólu, sasiadce chyba nie o to chodzi? Jej prawdopodobnie jest obojętne, co się dzieje z gołębiami, byle miała czysty parapet :roll: Dlatego myslę, że zamiana kolców to dobry pomysł. Napisz koniecznie, jak Ci poszło :wink:
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #4 : 2008-05-02, 09:15 »
Myślę, że należy poinformować o tej sprawie Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podaję Ci naszą stronę internetową www.otop.org.pl
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #5 : 2008-05-02, 11:59 »
dlaczego takie kolce sa legalne i ogólnodostepne skoro rania ptaki? równie dobrze moga zabic jakiegos ptaka który jest pod ochrona, czy one nie powinny byc hmm 'bezpieczniejsze' ?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #6 : 2008-05-05, 20:51 »
Właśnie było w tv o gołębiach - w Raciborzu,chyba chcą je wyłapać i wywieźć 100 km za miasto - prezydent miasta uważa,ze są tak spasione,że nie wrócą - bzdura....
Mówili,że niektórzy mieszkańcy zakładają takie kolce na parapetach... :grr:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #7 : 2008-05-05, 21:46 »
prawie na pewno wróca, 100km to duzo, ale czy dla gołebi tez? jak niektóre lataja daleko, sa jakies konkursy które pierwsze wróca itp
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #8 : 2008-05-05, 23:07 »
Ten prezydent uważa,że są za tłuste i dlatego nie wrócą - bardzo się myli,gdyż ornitolodzy się wypowiadali,że gołębie tylko wyglądają na utuczone,a swoja kondycje mają.

Forum Zwierzaki

Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedz #8 : 2008-05-05, 23:07 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #9 : 2008-05-06, 00:11 »
Ten prezydent uważa,że są za tłuste i dlatego nie wrócą - bardzo się myli,gdyż ornitolodzy się wypowiadali,że gołębie tylko wyglądają na utuczone,a swoja kondycje mają.
tak to jest jak wypowiada sie ktos kto sie nie zna :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #10 : 2008-05-06, 20:09 »
u mnie zdarzały się podobne sytuacje kiedy mój dziadek miał gołębnik. sąsiad (którego już znamy z dość kontrowersyjnych sposobów dokuczania innym) zabijał dziadziowi ptaki, a mianowicie strzelał do nich z broni palnej. dziadek zgłosił to gdzieś, nie pamiętam gdzie bo byłam mała, a jak się potem okazało, broń była nielegalna. facet dostał co mu się należało a dziadek niestety zlikwidował gołębnik. szkoda, bo to jest moim marzeniem mieć własny  ;(
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #11 : 2008-05-06, 20:22 »
facet dostał co mu się należało a dziadek niestety zlikwidował gołębnik. szkoda, bo to jest moim marzeniem mieć własny  ;(
dobrze chociaz że ten chyba troche nienorlamny człowiek został ukarany, posiedanie nielegalnej broni, zabijanie zwierzat :/ co za ludzie :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #12 : 2008-05-07, 22:00 »
no. a najlepsze jest to że nawet mój pies raz oberwał. nie było to nic strasznego, ścieło mu trochę sierści na grzbiecie, ale jednak było. a jakby trafił np. 10cm niżej?
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

Herberus

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #13 : 2008-05-07, 22:10 »
Dobra wiadomość! Klusek jednak ma oko. Jak też mówiłem zranił się w głowę i z rany lała się krew. Okazuje się, że oko napuchło i zostało zalano krwią, która wraz z łzami zakryło oko. Wyglądało to jakby nie miał oka, ale jednak dobrze, że przynajmniej tyle. Przeglądałem inne kolce, ale one wszystkie... są niebezpieczne i takie same. Dobra, w sumie najważniejsze, że ptaszek dochodzi do siebie. Ciesze się, że zainteresował was ten temat. Zoolog, dzięki napiszę o tym do OTOP. Chociaż wątpie, aby to coś dało, chyba że producenci kolców kłamią mówiąc i pisząc o tym, że bezpieczeństwo kolców jest potwierdzone i zatwierdzone przez ornitologów.
W piątek może dam zdjęcie Kluska i jego oka. Teraz nawet ładnie otwiera je. Niestety nie mogę stwerdzić, czy widzi czy nie, bo machając jej obojętnie przed którym okiem jest bezskuteczne, bo nie reaguje :P ale jednak myślę, że widzi bo specialnie go ustawiam tym okiem do Tuśka(mojego innego gołebia, weterana, 6-cio letniego) i odrazu chce go... bić ^^ Więc nie jest źle.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #14 : 2008-05-08, 00:26 »
No to super, że oczko jest :VoV: Czekamy na zdjęcia, tylko błagam, w przepisowej wielkości, bo mi tu ostatnio niektórzy forumowicze szaleją :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedz #14 : 2008-05-08, 00:26 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #15 : 2008-05-10, 12:45 »
Może należałoby zgłosić się z Kluskiem do jakiegoś dobrego weterynarza celem kontroli stanu jego oka?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #16 : 2008-05-10, 13:24 »
Cytuj
Chociaż wątpie, aby to coś dało, chyba że producenci kolców kłamią mówiąc i pisząc o tym, że bezpieczeństwo kolców jest potwierdzone i zatwierdzone przez ornitologów.

Dołącz do listu/maila do OTOP pare zdjec - kluska i ogolnie - ptakow, ktore sie nabiły - i to bedzie na tyle, jesli chodzi o owo rzekome bezpieczenstwo...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kolce na gołębie
« Odpowiedź #17 : 2008-05-10, 18:52 »
Dołącz do listu/maila do OTOP pare zdjec - kluska i ogolnie - ptakow, ktore sie nabiły - i to bedzie na tyle, jesli chodzi o owo rzekome bezpieczenstwo...
mozesz tez popisac na innych fotach moze tez były inne takie przypadki

dobrze ze z ptaszkiem jednak lepiej :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 29 zapytaniami.