Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Fort Boyard <--- kolejna rozrywka kosztem zwierząt. Zaprotestuj.  (Przeczytany 1420 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kalimka87

  • *
  • Wiadomości: 3

Źródło: http://empatia.pl//str.php?dz=5&id=631
-----------------------------------------------------------------------

Fort Boyard - tygrysy w TVP2 - Napisz maila


Portal www.wirtualnemedia.pl podaje ( http://tiny.cc/pT1Gv ), że na przełomie czerwca i lipca 2008 zostaną wyprodukowane odcinki nowego programu telewizyjnego pt. „Fort Boyard”. Więzienie – twierdza, które dało nazwę programowi, zlokalizowane jest na wyspie u zachodnich wybrzeży Francji. Uczestnicy programu mają dotrzeć do komnaty skarbów „strzeżonej przez tygrysy”.
Czy TVP2 idzie w ślady komercyjnego Polsatu i stawia na rozrywkę kosztem zwierząt, w dodatku za państwowe pieniądze z abonamentu? Masz tego dosyć? Napisz maila!

Wyraź swój sprzeciw pisząc na adres:

widzowie@tvp.pl

Oto treść proponowanego maila:

Szanowni Państwo,

Sprzeciwiam się użyciu zwierząt w programie „Fort Boyard”. Uważam, że tresura i wykorzystywanie zwierząt dla ludzkiej rozrywki jest praktyką nieetyczną i anachroniczą. Napawa mnie oburzeniem fakt, że Telewizja Polska postanowiła iść w ślady komercyjnego Polsatu, który zrealizował wspólnie z Cyrkiem Zalewski pożałowania godne widowisko, „Gwiezdny Cyrk”, gdzie ku uciesze niektórych widzów eksploatowane są zwierzęta. Słusznie spotkało się to z protestami.

Realizacja podobnego programu przez TVP2 jest tym bardziej zdumiewająca, kiedy weźmie się pod uwagę pozytywne działania tej stacji, czyli odmowę w 2003 roku transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych, poparte następnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, które rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem niepożądanym. W 2004 roku zaś, Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Pod apelem Stowarzyszenia Empatia http://empatia.pl//str.php?dz=24&id=204 podpisało się wiele znanych i cenionych osób, a także dziesiątki organizacji z Polski i zagranicy. Wszystkie te działania, wśród których postawa telewizji publicznej była niezmiernie ważna, dawały nadzieję, że w Polsce nie będzie promowane wykorzystywanie zwierząt dla rozrywki.

Zamiar realizacji „Fort Boyard”, w którym oprócz dobrowolnego udziału ludzkich ochotników, będą uczestniczyć siłą zmuszone do tego dzikie zwierzęta, uważam za krok wstecz. Apeluję o rezygnację z uczestnictwa zwierząt w tym turnieju! XXI wiek to czas na humanitarną rozrywkę, a misja telewizji publicznej w szczególności zobowiązuje do starannego wyboru pozycji programowych.

Z poważaniem,

(Twoje imię i nazwisko)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
jest coś wiecej o tym programie? na czym dokładnie ma polegac i jak to strzezone przez tygrysy? i co jeszcze moze maja sie z nimi zmierzyć O.o ?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
jest coś wiecej o tym programie? na czym dokładnie ma polegac i jak to strzezone przez tygrysy? i co jeszcze moze maja sie z nimi zmierzyć O.o ?

grupka ludzisk wypelnia rozne zadania majac na celu zdobycie 5 kluczy. Tygrysy sa tu TYLKO "efektem specjalnym" - p. zawodnik musi przejsc po linie nad dziedzincem, a na dziedzincu wlasnie sa tygrysy - zwodnik oczyywiscie jest odpowiednio zabezpieczony, ze na bank do nich nie wpadnie. Tygrysy nie wykonuja zadnych sztuczek - one po prostu są - nic wiecej. No chyba, że  za niehumanitarne traktowanie zwierząt uznać trzymanie zwierzęcia w nienaturalnym środowisku...

ogladalam to lata temu - gdy jeszcze w niemczech mieszkalam.... I prawda jest taka, ze empatia popada w skrajnośc - lepiej by się zajęli prawdziwymi problemami - bo jakoś nie zdarzyło mi się słyszeć, żeby empatia CZYNNIEcokolwiek zrobiła...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Na temat działań Empatii się nie wypowiadam, bo niewiele wiem. Ale co do samego apelu, wyślę go. Nawet, jeśli tygrysy nie wykonują żadnych sztuczek, i tak nie podoba mi się ten pomysł. Jakoś je trzeba na ten dziedziniec przywieźć, odwieźć... Po co im ten stres? A jak ludzie chcą się podniecać przechodzeniem nad niebezpieczeństwem, niech sobie zaostrzone pale powbijają :P Gawiedź i tak cieszyć się będzie :P
Wiem, że takie postępowanie to jeszcze nic szczególnie szokującego... Ale, moim zdaniem, należy reagować na wszelkie próby zabawiania się kosztem zwierząt, żeby uświadomić ludziom, że ani wielkie, ani małe okrucieństwo, ani nawet takie pozornie "niewinne" angażowanie ich dla durnej rozrywki nie jest akceptowane.
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Moim skromnym zdaniem "Empatia" robi bardzo wiele ważnych rzeczy dla zwierząt. To jedna z tych organizacji, która jest wierna swoim ideałom.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 24 zapytaniami.