Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie antropomorfizujmy zwierząt  (Przeczytany 1431 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Nie antropomorfizujmy zwierząt
« : 2008-10-05, 09:44 »
Piszę ten post dzień po Światowym Dniu Zwierząt. Spróbujmy spojrzeć na zwierzęta po zwierzęcemu. Wiem, że to trudne, lecz możliwe i bardzo dla nich korzystne. Jeżeli chodzi o mnie to takiego spojrzenia na zwierzaki nauczył mnie mój Mistrz Vitus B. Droscher. Antropomorfizacja  przynosi zwierzętom tyle samo zła co traktowanie ich jak biologiczne maszyny pozbawione emocji, miłości i wielu innych wspaniałych zachowań.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedź #1 : 2008-10-05, 20:57 »
apel piękny ale jak sam dostrzegłeś trudny do zrealizowania... i nawet nie chodzi o brak chęci ale zupełnie inne kłopoty. człowiek ni umie spojrzeć na drugiego człowieka z jego punktu widzenia. Kultura, wychowanie i inne czynniki, tak ludzkie i tak "zrozumiałe" dla człowieka skutecznie to utrudniają, więc jak taki cywilizowany człowiek ma umieć sie odczłowieczyć by pojąć zwierzęta?...

ale życzę jak największej ilości ludzi by nauczyły się tego choć w minimalnym stopniu, to naprawdę wiele ułatwia, zwierzęta sa zwierzętami i takimi je szanujmy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedź #2 : 2008-10-05, 21:04 »
Hmmm ... trochę tego nie rozumiem ... chodzi o to,żeby nie uczłowieczać zwierząt,tak? - ale ja nie wiem,czy to jest możliwe:
człowiek przywiązuje się do zwierząt,mówi do nich,traktuje jak członka własnej rodziny,niektórzy się od zwierząt uczą,uważają,iż zwierzęta są lepsze od ludzi ;) - nie da się od tego tak po prostu odciąć...
Jeśli mój tok rozumowania jest błędny lub jeśli pomyliłem pojęcia ;),to proszę mnie poprawić :P

Forum Zwierzaki

Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedz #2 : 2008-10-05, 21:04 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedź #3 : 2008-10-05, 21:58 »
To ja też już nie wiem o co chodzi. :p
Chodzi o to co pisze Lis, czy np. jakby pies okradł sklep mięsny, to żeby go nie karać jak człowieka za to?
(Wiem głupi przykład, ale lepszy mi nie wpadł do głowy :P ).
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedź #4 : 2008-10-05, 23:25 »
ehhhmmm... chodzi o takie cos jak np. "suczka chce tez miec dzieci", kot zalatwia sie nie do kuwety o jest zlosliwy, pies skopal ogrodek  zeby sie zemscic za to ze kielbasy nie dostal, na pieska nie wolno krzyczec bo sie obrazi itp. itd.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Nie antropomorfizujmy zwierząt
« Odpowiedź #5 : 2008-10-05, 23:28 »
Aha - dzięki Iras,za wyjaśnienie. :) - jednak,pomyliłem pojęcia ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 23 zapytaniami.