Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: stop rzezi fok  (Przeczytany 3716 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fundacja Viva!

  • *
  • Wiadomości: 11
stop rzezi fok
« : 2009-02-23, 15:50 »
Można  zamawiać bezpłatne materiały przeciwko rzezi fok : www.akcje.viva.org.pl - zbieramy zgłoszenia do 3 marca a wysyłka zostanie zrealizowana 6 marca.

więcej o problemie : www.ratujfoki.pl

Polowania na foki niestety nadal są legalne mimo poparcia Rady Europy i większości europosłów dla międzynarodowego ruchu sprzeciwiającego się zabijaniu fok. Również w polskim parlamencie zostało złożonych kilka interpelacji poselskich ale ministerstwo gospodarki niestety bezczynnie czeka na rozstrzygnięcia na poziomie całej Unii. Będziemy kontynuować akcję przeciwko polowaniom i importowi foczych futer do Polski dopóki nie osiągniemy zamierzonych celów.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #1 : 2009-05-04, 20:10 »
Znalazłem coś takiego:

Cytuj
Foki trzeba tępić, bo... zjadają dorsze

  Ekolodzy z Quebecu za zabijaniem fok

Ekolodzy z kanadyjskiej prowincji Quebec przekonują Unię Europejską, by ta... nie zakazywała handlu produktami z fok. Ich zdaniem zaprzestanie polowania może doprowadzić do zaburzenia równowagi w środowisku Zatoki Świętego Wawrzyńca.




Działacze quebekańskiej komórki Międzynarodowej Unii na rzecz Ochrony przyrody (IUCN) wysłali list do parlamentu Europejskiego, w którym przestrzegają przed „poważnymi konsekwencjami” zakazu przeprowadzanych od 350 lat połowów. „Międzynarodowa kampania przeciwko polowaniom jest naukowo bezpodstawna i nie ma nic wspólnego z tym, jak w rzeczywistości myśliwi obchodzą się ze zwierzętami” - czytamy w liście.

Ekolodzy z Quebecu wskazują na rzekomo humanitarne metody polowań na foki w Kanadzie. Dowodzą też, że jeśli foki przestaną być regularnie zabijane, ich liczba gwałtownie wzrośnie, a to... zagrażać będzie dorszom, którym foki się żywią. Według nich szacowana w 2006 roku na 5,5 mln populacja fok nie jest zagrożona wyginięciem.

W wyniku wieloletniej kampanii obrońców praw zwierząt Unia Europejska chce zakazać importu i tranzytu produktów z fok przez swój teren. Głosowanie odbędzie się 1 kwietnia w Brukseli. Wszyscy posłowie deklarują, że poprą wniosek. Rocznie na rynek trafia około 900 tys. fok, z czego 60 procent pochodzi właśnie z Kanady. Foki zabija się głównie dla ich skór, mięsa i tłuszczu, którego używa się do produkcji niektórych kosmetyków.

http://www.dziennik.pl/zielony-dziennik/article340721/Ekolodzy_z_Quebecu_za_zabijaniem_fok.html

...  :/ Przykre,że takie zdanie mają ekolodzy ...  :roll:
Co o tym myślicie? ... :mysli:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #2 : 2009-05-05, 09:56 »
Cytuj
Ekolodzy z Quebecu wskazują na rzekomo humanitarne metody polowań na foki w Kanadzie.
Taaa, humnitarne, na pewno... Czyli niby jakie?

Cytuj
Dowodzą też, że jeśli foki przestaną być regularnie zabijane, ich liczba gwałtownie wzrośnie, a to... zagrażać będzie dorszom, którym foki się żywią
Banialuki, jak zwykle... :roll: Dziwni jacyś ci ekolodzy, przekupieni, czy co? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedz #2 : 2009-05-05, 09:56 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #3 : 2009-05-05, 15:49 »
no co do tego jacy to sa ekolodzy to mam pewne wątpliwości...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #4 : 2009-05-05, 17:27 »
Cytuj
PE: projekt rozporządzenia ws. zakazu handlu produktami z fok
Wtorek, 5 maja 2009

Parlament Europejski przyjął  projekt rozporządzenia, na mocy którego wprowadzony zostanie zakaz handlu produktami z fok. Dyrektywa została uzgodniona z państwami członkowskimi.

Wprowadzenie zakazu w praktyce oznacza, że z rynku znikną towary produkowane z mięsa, tłuszczu i skór fok, takie jak torby, buty, nakrycia głowy, rękawice używane m.in. przez narciarzy, bokserów i motocyklistów. Nie będzie wolno wprowadzać także na rynek niektórych produktów farmaceutycznych, między innymi suplementów diety zawierających kwasy tłuszczowe Omega 3.
Zakaz wprowadzony w całej Unii zastąpi przepisy prawne stosowane przez niektóre państwa członkowskie i wprowadzi jednolite zasady. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom opinii publicznej zaniepokojonej informacjami o brutalnym zabijaniu fok, które doświadczają bólu, strachu i cierpienia. 

Produkty pochodzące z tradycyjnych polowań prowadzonych przez społeczności Eskimosów i przyczyniające się do ich utrzymania zostały wyłączone z zakresu rozporządzenia. Dozwolone będą także polowania, których celem jest zapewnienie zrównoważonego użytkowania zasobów morskich. 

Rozporządzenie będzie obowiązywać państwa członkowskie po 6 miesiącach od wejścia w życie.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #5 : 2009-05-07, 18:29 »
Do tej decyzji Parlamentu Europejskiego przyczyniły się również podpisy internautów z całego świata tworzących wielką społeczność Care 2. Jeżeli jesteście zainteresowani czym się zajmujemy zajrzyjcie na www.care2.com
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #6 : 2009-05-07, 18:38 »
Zoologu - a co Myślisz o zdaniu ekologów z Kanady?.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: stop rzezi fok
« Odpowiedź #7 : 2009-05-09, 10:09 »
Zoologu - a co Myślisz o zdaniu ekologów z Kanady?.
Znam opracowania, które mówią na ten temat coś zupełnie odmiennego niż ekolodzy z Quebecu. Jestem bliższy tym właśnie ekspertyzom, które stwierdzają, że liczba fok  regularnie spada.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.