Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moja świnka to chyba jeszcze osesek - jak o nia dbać?  (Przeczytany 2702 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ata66

  • *
  • Wiadomości: 4
Witam serdecznie -
16 grudnia kupiłam świnkę córce, to poczatek naszej przygody ze świnkami, swineczke kupiłysmy w sklepie zoologicznym, świnka była słodka i żwawa, karmiłysmy wg poleceń - czyli karma dla swinek i sianko, po paru dniach świnka przestała chodzić i miała mokre kupki, wet stwierdził uraz nogi podawał zastrzyki nie zalecił podawania witamin oraz owoców czy warzyw, troszke zaczełam czytac o swinkach i sama zdecydowałam o podowaniu jej wit c oraz marchweki i jabłuszek, teraz swinka dostaje swoja karme, marchew, jabłko, gerberki i rozmokniety granulat, dzis świnka ma sie moim zdaniem lepiej, świnka juz waży 150 g i tu moje pytanie - czy w momencie zakupu to nie był i ciagle nie jest mały osesek i jak sie nia zajmować aby nam zdrowo rosła
pozdrawiam
Zapisane

Cavialina

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Moja świnka to chyba jeszcze osesek - jak o nia dbać?
« Odpowiedź #1 : 2014-01-18, 02:34 »
To jest osesek. Świnka morska w dniu narodzin waży około 100 gram. Proszę zaopatrzyć się w mleko dla kociąt, podawać zakraplaczem lub małą strzykawką powoli, zbyt szybkie karmienie może doprowadzić do zachłystowego zapalenia płuc. Po karmieniu pomasować brzuszek, w normalnych warunkach mama wylizuje młode co pobudza trawienie. Kiedy zacznie przybierać na wadze i jeść stały pokarm sam można odstawić mleko.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Moja świnka to chyba jeszcze osesek - jak o nia dbać?
« Odpowiedź #2 : 2014-01-19, 17:25 »
Swinka zaraz po narodzinach wyglada i zachowuje się jak miniaturka dorosłej. I dlatego czesto jest za wczesnie odstawiana od matki. Szczegolnie w sklepach zoologicznych. lepiej kupic świnkę w hodowli.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Moja świnka to chyba jeszcze osesek - jak o nia dbać?
« Odpowiedz #2 : 2014-01-19, 17:25 »

ata66

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Moja świnka to chyba jeszcze osesek - jak o nia dbać?
« Odpowiedź #3 : 2014-01-22, 18:15 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, udało sie mi świneczke odkarmic, dzis wazy 220g, niestety nie znam hodowli świnek dlatego mój zakup był w zoologicznym, nie spodziewałam sie jednak, ze moga tam sprzedac takie maleństwo , zastanawiam sie nad towarzystwem dla niej, bo na tym karmieniu strzykawka bardzo sie mi "rozpuściła" ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 28 zapytaniami.