Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do dołu

Autor Wątek: jakie masz rybki???  (Przeczytany 68853 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #240 : 2007-01-07, 10:18 »
fryzia, Twoje wypowiedzi nie wnosza nic do dyskusji a jesli chcesz sie poprzepychac to poszukaj innego miejsca.

a co do kontroli to wystarczy zgłosic do moda i sprawdzą po ID czy mamy styczność z multikontem.

Kiba i KK (mam nadzieję że wybaczysz mi ten skrót ;) ) na przepychanki z osobami które chcą tylko pogadać to szkoda czasu i energii. Na szczęście dość łatwo mozna dostrzec czy rozmówca jest skory do dialogu czy tez będzie wygłaszał swe nieuzasadnione monologi.

Fryzia: kolegi to Ty lepiej nie sluchaj, a to, że ktoś ma akwa 5 lat wcale nie czyni z niego doświadczonego akwarysty.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #241 : 2007-01-07, 12:11 »
Kiba i KK (mam nadzieję że wybaczysz mi ten skrót ;) ) na przepychanki z osobami które chcą tylko pogadać to szkoda czasu i energii.

Właśnie mówiłam ^^ Ludu, nie karmić trolla, nie karmić..
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

madziocha

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #242 : 2007-01-07, 12:23 »
 :Dja mam na razie jedna rybka welonka ale bede miec wiecej
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #242 : 2007-01-07, 12:23 »

EddjeJagger

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #243 : 2007-02-27, 14:19 »
Ja mam:
glonojada (nie wiem jak sie zwie ale jest)
3 brzanki sumatrzńskie;
3 bystrzyki barwne;
2 prystelki barwne;
2 długonosy cierniste;
2 kiryski (też nie wiem jak tam sie zwą, za małe żebym je mógł rozpoznac);
2 gupiki;
bojownika wspaniałego (naszczęście gośc jest tolerancyjny, co najwyżej odpędza inne rybki ale nie atakuje ich);
2 rybki podobne do prystelka barwnego tyle że płetwy mają czerwone nie wiem jak sie nazywają !
acha mam jeszcze 2 brznki różowe ale osobno je trzymam w 15 litrowym akwarium ponieważ obgryzają mi rybki a niby są łagodne, jednego bystrzyka mi mendy załatwiły!!!! I przez to nie ufam im, ale myśle że to przez temperature, w akwa mam ok. 26 stopni

!!!!!!PISZTA LUDZISKA JAK MACIE UWAGI !!!!!!!!
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #244 : 2007-02-27, 19:48 »
Ja mam:
glonojada (nie wiem jak sie zwie ale jest)
3 brzanki sumatrzńskie;
3 bystrzyki barwne;
2 prystelki barwne;
2 długonosy cierniste;
2 kiryski (też nie wiem jak tam sie zwą, za małe żebym je mógł rozpoznac);
2 gupiki;
bojownika wspaniałego (naszczęście gośc jest tolerancyjny, co najwyżej odpędza inne rybki ale nie atakuje ich);
2 rybki podobne do prystelka barwnego tyle że płetwy mają czerwone nie wiem jak sie nazywają !
acha mam jeszcze 2 brznki różowe ale osobno je trzymam w 15 litrowym akwarium ponieważ obgryzają mi rybki a niby są łagodne, jednego bystrzyka mi mendy załatwiły!!!! I przez to nie ufam im, ale myśle że to przez temperature, w akwa mam ok. 26 stopni

!!!!!!PISZTA LUDZISKA JAK MACIE UWAGI !!!!!!!!

- Jaka pojemność akwa?
- Kiryski są stadne, 2 sztuki to za mało, to samo bystrzyki
- Brzanki różowe lepiej komuś oddaj - 15 l to na nie za mało
- Brzanki sumatrzańskie min. 5 sztuk
- Prystelka barwna min. 6 sztuk
- Długonosy nie atakują ci innych ryb? Przecież nie dosyć, że duże, to jeszcze drapieżne...
Zapisane

EddjeJagger

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #245 : 2007-02-27, 20:53 »
hmmm akwa mam 120 litrów i dopiero zacząłem przygode z rybciami, dlatego ich mało, a różnorodne bo co chwila ktoś znosi mi je i wrzuca do wody bez mojej wiedzy :D a ja potem nie wiem co to za rybki, np. -Brat mi 2 prystelki wrzucił wczoraj. Kurde skąd Ty tyle wiesz ? SZACUNEK ! Ci sprzedawcy w moim mieście są tępi byle rybke sprzedac, dziadowstwo sie szerzy! Dziękuje za fachową rade, ale sie troszke boje, jeżeli będe miał np 5 brzanek sumatrzańskich to czy ich "miłosne figle" nie przyczynią sie do przepełnienia akwarium? i to samo z innymi rybciami, jeżeli miałbym miec z każdego rodzaju z wyżej wymienionych rybek więcej niz 3 !!!! P O Z D R O W I O N K A!!!
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #246 : 2007-03-06, 09:27 »
Cześć.
Jestem nowa, no i właśnie czekam na rybki. Dziś mam kupić akwarium a jutro dopiero rybki.
Nie mogę się na nie zdecydować. Wolałabym akwarium klasyczne z różnymi rybkami ale w doborze ich nie jestem zbyt dobra.
Trzy rybki już mam:
- 2 welony (Brutus i Blacky)
- Bojownik (Azor) choć wbrew swojej nazwie nie jest zbyt waleczny, muszę mu dokupić partnerkę. ^^
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #247 : 2007-03-06, 10:11 »
Dziś mam kupić akwarium a jutro dopiero rybki. (..) Trzy rybki już mam

Znaczy już masz akwarium z nimi? Poza tym, akwa potrzebuje conajmniej dwóch tygodni na dojrzewanie, nie można ot tak sobie wpuścić ryb do dopiero co założonego.

Trzy rybki już mam:
- 2 welony (Brutus i Blacky)
- Bojownik (Azor) choć wbrew swojej nazwie nie jest zbyt waleczny, muszę mu dokupić partnerkę. ^^

Non. Albo to, albo to. Raz, że różnice w wymaganiach <welon - zimnolubny, bojownik - raczej ciepło>, dwa, że to zupełnie nie pasujące do siebie rybki. Z tym, że jeśli będą same welony, to raczej by zostały same, bo najlepsze dla nich jest akwa jednogatunkowe. A jeśli bojownik, to ewentualnie można dokupić inne rybki, ale najlepiej bez długich płetw.
Kolejna ważna sprawa - jakie ma być to akwarium? <litraż>
3 - osobiście do bojowników polecam drugie, mniejsze akwarium <chociaż ja nie mam bojowników,  a i tak mam drugie akwa - kwarantanna>. Przyda się na ewentualną izolatkę, jeśli samiczki <ponieważ bojownikowi trzeba, jeśli już, dokupić co najmniej dwie samiczki, a poza tym, wcale nie musisz. One mogą żyć również same.>, co bardzo prawdopodobne, będą agresywne wobec innych ryb.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #248 : 2007-03-06, 11:06 »
1: akwa musi dojrzeć zanim daje sie tam żywe stworzenia
2: podaj litraż. nie wiem czy wiesz ale jedna welonka potrzebuje dla siebie powyżej 45) optymalnie 65) litrów.
3: welonki i bojki to kompletnie rózne biotopy i nie łaczy sie ich:
   a) welonka jest zimno/ bojownik ciepłolubny
   b) welonki demolują rośliny a bojownik potrzebuje gęsto zaroślinnionego akwa
   c) welonki i bojownik beda sobie wzajemnie podgryzać płetwy. Z racji rozmiarów to bojownik bedzie miał przechlapane.

4: bojownik to ryba terytorialna agresywna wewnątrzgatunkowo. jeśli chcesz mu dokupić samice to co najmniej 3, przy przyzwoitym litrażu oraz ogromnej ilosci roslin.


zatem po pierwsze jaki litraż, po drugie albo welonki albo bojki, po trzecie wpierw przugotuj akwa potem kupuj ryby.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #248 : 2007-03-06, 11:06 »

EddjeJagger

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #249 : 2007-03-06, 18:50 »
                                           L U D U !!!!
Powiedzcie czy to normalne, że taka se brzanka różowa obgryza inne rybki? czy może to przez temperature? albo przez to że są 2 ? chce je wpuścic spowrotem do akwa ale sie boje, że mi znowu mendy jakąś rybke załatwią. Piszcie bo to może zaważyc o losie brzanek.... żartowałem poprostu wole wiedziec :P 
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #250 : 2007-03-06, 19:27 »
                                           L U D U !!!!
Powiedzcie czy to normalne, że taka se brzanka różowa obgryza inne rybki?

To u nich normalne. Dlatego brzanki niezbyt się nadają do rybek z długimi płetwami, a nawet wąsami.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

EddjeJagger

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #251 : 2007-03-06, 19:28 »
Bóg zapłac dobry Człowieku ;)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #252 : 2007-03-07, 08:11 »
Wiem ale welony i bojownik są w oddzielnych akwariach bo by się chyba pozagryzały.
Moje rybcie tylko w lato mają strasznie dużo miejsca bo wtedy wyjeżdżam na wieś a tam mam dla nich specjalnie przygotowany zbiornik. A welony mam już od 2 lat. A czekałam tylko na duże akwarium ale do niego kupuje nowe rybeczki. Nowe akwarium ma 60l, narazie nie mam roślinek bo nie było w sklepie i rybek  bo prawda woda musi być dobra.
Tylko ja sobie wcześniej te wodę robiłam i teraz jest już ok. :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #253 : 2007-03-07, 08:16 »
Nowe akwarium ma 60l

Toteż na dwa welony się nie nadaje.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #254 : 2007-03-07, 08:22 »
No ale to w którym siedzą ma 110l i w nim zostają a do tego kupuje nowe rybki. :P
Rodzice mi zwinęli welony bo bardzo lubią na nie patrzeć.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #254 : 2007-03-07, 08:22 »

adassko

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #255 : 2007-03-09, 06:56 »
zadna strata, welony jak male ,to calkiem urocze, ale jak juz maja kilkadziesiat centymoetrow,to w akwarium robią straszne spustoszenie w roslinach i bardzo brudzą wode.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #256 : 2007-03-09, 14:10 »
Ja kocham moje welony, są piękne. Jeden ma już prawie 3 lata chociaż nie wiem ile normalnie  żyją..... niech se brudzą wodę, da się przeżyć.

Kupiłam już 3 mieczyki i glonojada  :kocham: są słodkie
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #257 : 2007-03-09, 23:49 »
słodkie ?? a kosztowałas ?? ja osobiscie nie lubie brać do ust rybek bo to niehigieniczne :D muahaah przepraszam chumorek weekendowy mi się włączył :P
Zapisane
The Beatles

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #258 : 2007-03-10, 08:34 »
Właśnie zauważyłam :P To ty masz telewizor w głowie że Ci się włącza?? :D Pewnie maraton uśmiechu :)

Wiedziałeś że rybki śpią??  :kocham:  Bo ja nigdy, moje ułożyły się gdy ja szłam spać, kod konarem a to dla nich dobrze bo blisko grzałeczki i se śpią. Oo właśnie się obudziły, wstają póżniej niż ja.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #259 : 2007-03-10, 14:15 »
welony wspaniałe, uwielbiam na nie patrzec, chociaż nie mam takich ryb :P

W garażu stoi mi akwa 110l i ma troszke ubity dolny róg, czy jak skleje to tym klejem silikonowym to mam sie nie obawiać że przecieknie?

Także za niedługo kupuje akwa 50l, w tej chwili mam akwa 10l a w nim bojownik. Dużo roślin, kryjówek, filter, grzałka zewnętrzna (moojego pomysłu :D ) oświetlenie od lampki i pokrywa szklana.

Gdy będę miała to większe akwa to bojownika wrzuce do niego wraz z nową obsadą, a małe akwa będzie mi służyć jako nowy narybek, ale jak bojownik nie bedzie miło nastawiony do rybek, bo jest dosyć bojowy to zostanie w tym.

Moja rybcia też śpi, najczęściej w jaskini albo za filtrem ;d
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #260 : 2007-03-10, 16:28 »
Wiedziałeś że rybki śpią??  :kocham:

A to nie jest przypadkiem normalne? Chyba każde żywe stworzenie śpi.

W garażu stoi mi akwa 110l i ma troszke ubity dolny róg, czy jak skleje to tym klejem silikonowym to mam sie nie obawiać że przecieknie?

Ja bym nie ryzykowała.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #260 : 2007-03-10, 16:28 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #261 : 2007-03-10, 19:11 »
mozesz zrobić próbe :Dsklej napełnij wodą i nie wkladaj nic :D jak woda bedzie ciekła podaruj sobie a jesli sie uda no to mozna poprubwac reanimowac akwa
Zapisane
The Beatles

suicune94

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #262 : 2007-03-11, 15:51 »
Ja mam tylko jednego niebieskiego bojownika nazwałam go Nickolka( nawet nie wiem czy to samica czy samiec xD )
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #263 : 2007-03-12, 16:42 »
skleje akwa 110l silikonem (bo to nie jest tak ze pęknięte, ale ubite. Jak wleje wode do połowy to nic nie cieknie, trzymałam w tym żółwia hieroglifowego. Więc moge spróbować i zostawie to akwa napełnione w garażu na jakieś 2 tygodnie, bo mi sie jeszcze nie śpieszy, bo sprzęt, wybór obsady itp.

suicune94 bojowniki jest bardzo łatwo rozróżnić płciowo. a jakie rybka ma akwa, warunki?
Zapisane

suicune94

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #264 : 2007-03-12, 17:07 »
ma gdzieś 20 l. akwarium( kula ) cztery sztuczne rybki i dno pokryte kamykami koloru niebieskiego w wzorki rybki oraz grzybka
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #265 : 2007-03-12, 19:52 »
ma gdzieś 20 l. akwarium( kula ) cztery sztuczne rybki i dno pokryte kamykami koloru niebieskiego w wzorki rybki oraz grzybka

Umarłam.

Tak po pierwsze - Kula nadaje się tylko na te cztery sztuczne rybki, nie na żadne żywe.
Po drugie - Kolorowe kamyki? Może i to ładnie wygląda ale puszcza rÓŻne (Chryste, co sie dzieje ze mną? :lol: ) chemikalia do wody.
Po trzecie - Jaki znów grzybek??
Po czwarte - A co z filtrem, roślinami, oświetleniem?

Prosze, poczytaj sobie -> http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/ . Ale na przyszłość rób to wcześniej..
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #266 : 2007-03-13, 07:11 »
Umarłam.

Ja Ci nie pomogę, bo też umarłam...

Ale na przyszłość rób to wcześniej..

I to jest chyba najważniejsze ze wszystkiego, bo zapobiega Syndromowi Słodkiej Nieświadomości.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #267 : 2007-03-16, 17:40 »
No nareszcie dorobiłam się rybek.
Już nie mogłam się doczekać. No ale ciągle są głodne / żarłoki
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedz #267 : 2007-03-16, 17:40 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #268 : 2007-03-16, 18:18 »
No ale ciągle są głodne / żarłoki

Wcale nie są głodne, po prostu mogą jeść bez przerwy, co nie znaczy że to im wychodzi na zdrowie.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

adassko

  • Gość
Odp: jakie masz rybki???
« Odpowiedź #269 : 2007-03-16, 23:41 »
coz, nad tym mozna by było sporo polemizowac, bo są rozna gatunki i rozna maja potrzeby ,jednym nie wyjdzie na dobre czeste jedzenie ,a inne mogą bez tego nie przezyc ... Gdybys np kolibra karmila gora 2 razy dziennie, to by biedak sobie dlugo nie pofruwał ;) Z niektórymi rybami jest podobnie.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.