Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Po sterylizacji: czy kaftaniki są obowiązkowe aż do zdjęcia szwów?  (Przeczytany 40016 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anja

  • *
  • Wiadomości: 2
witam ,
poczytałam trochę wypowiedzi na forum , ale nadal nie mam pewności, piszecie że po sterylizacji kotka powinna mieć kaftanik przez cały czas aż do zdjęcia szwów , ale z niektórych wypowiedzi wynika że jeśli nie intesuje się szwami to można bez kaftanika.
Mam dwie kotki po zabiegu sterylizacji - mają założone szwy nierozpuszczalne ,  od razu po zabigu miały nałożone "kubraczki", teraz chwilowo im zdjęłam (musiałam jeden wyprać bo byl mokry obsikany) - jest juz 7 dni po operacji - i kotki są zachwycone bez kubraczków, (wzięłam dwie "dzikie" dorosłe kotki i nie dość że nie było łatwo założyć im kaftaniki to do tej pory siedziały w nich osowiałe , a teraz jakby odżyły) - zastanawiam się czy im jeszcze nakładać z powrotem kaftaniki (zdjęcie szwów mam za 3 dni) , nie widziałam żeby lizały sie po szwach, ale może w nocy albo kiedy nie będę widzieć będą sę wylizywać, więc może bezpieczniej jeszcze się "przemęczyć"
jeśli ktoś wie , napiszcie, może będę mogła zaoszczędzić im dodatkowego stresu...lub też dodatkowych kłopotów ze złym gojeniem szwów (oglądałam szwy i chyba wyglądają nieźle, nic się nie sączy, są miejscami tak jakby małe strupki - takie grudki, jakby zasklepione ranki , ale poza tym chyba dobrze...)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Jeśli koty nie interesują się raną to raczej nie ma sensu je męczyć kubraczkami. Jak jest możliwość, ze kotki są stale pilnowane i w razie lizania zostanie im to uniemożliwione. Szczególnie że za 3 dni już będą miały zdjęte szwy to rana powinna być prawie zagojona. Dla pewności jedynie na noc można mi zakładać ubranko.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
szwy skorne zawsze sa nierozpuszczalne. Przy rozpuszczalnych jest zbyt duze ryzyko, ze nie wytrzymaja. To ze w kaftanikach siedzialy osowiale - to tzw. choroba kubraczkowa - "dolegliwosc" owa bywa przydatna w pierwszych dniach, jako uspokajacz by kot nie wrocil do normalnego trybu zycia (czyt: szalenstw) gdy istnieje jeszcze ryzyko ze puszcza wewnetrzne szwy. Skoro po sterylce minal 7 dzieni kotki nie interesuja sie szwami to nie ma koniecznosci zakladania kubrakow ponownie - chociaz dobrze by bylo by mialy je na noc na tzw. wszelki wypadek. (lizanie ran wbrew obiegowej opinii nie pomaga, a wrecz szkodzi, nie wiem jakim szwem zostaly zszyte i jakim sposobem byly sterylizowane wiec istnieje tu tez ewentualne ryzyko wyciagniecia szwow przez kota w sposob taki, ze moze sie uszkodzic)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Ewelineczkaa

  • *
  • Wiadomości: 3
Jestem 8 dni po zabiegu i moja Kicia też nosi kaftanik siedzi w nim taka smutna osowiała bez życia weterynarz powiedział że w poniedziałek (wczoraj) kaftanik można zdjąć jest wtorek rano gdy się obudziłam moja kicia mnie wyręczyła sama ściągnęła sobie kaftanik pomyślałam że nie będę go zakładać tak jak radził weterynarz ale kotka chyba za bardzo ożyła boje się że coś sobie zrobi wydawało mi się że nie interesuje się raną ale dosłownie na chwilkę spuściłam ja z oczu zaglądam do szafy a tam kocia w najlepsze zaczęła się wgryzać w szwy od razu założyłam kaftanik na szczęście nie zdążyła nic zrobić wet mówił że od poniedziałku do środy może chodzić bez kubraczka (w środę ściąganie szwów) ale chyba będzie musiała się przemęczyć do samiutkiej środy
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
twoja kicia najwyrazniej ma dosc czesta kocia przypadlosc, ktora nazywa sie "choroba kubraczkowa" - po pozbyciu sie kubraka - kot natychmiast zaczyna zachowywac sie normalnie.

Sroda jest jutro :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 28 zapytaniami.