Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kocurek 8 tygodni śmierdzi  (Przeczytany 4064 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« : 2011-12-22, 16:24 »
Przygarnęłam kociątko, ma 8 tygodni, kocia sierotka, więc nie piszcie, że za wcześnie oderwany od matki.
Kotek był odrobaczany, jest zdrowy - takie mam info od osoby, która go znalazła.
Normalnie je, normalnie się załatwia, niestety kiedy biorę go na ręce, ma niezwykle niemiły zapach sierści, coś pomiędzy śmietnikiem a odchodami. Oglądałam sierść, ma czystą, żadnej wysypki, śladów pasożytów itp.
Co może być powodem takiego zapachu, wykapać go?
Zapisane
BC + koci podrostek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedź #1 : 2011-12-22, 23:31 »
nieznana przeszlosc, niewiadomo w jakich warunkach przebywal, wiec mogl przesiaknac smrodem.

Moj radar gdy go wzielam, mimo okolo tygodnia spedzonego w lecznicy walil tak, ze az zatykalo - u niego przemeczylam sie z racji tego, ze wolalam nie ryzykowac ze wody mu do oczodolow naleje. W przypadku twojego kiciaka sa dwie opcje - kapac, albo przeczekac.

Inna swoja kotke, po tym gdy wpadla do stawu (wiosna, cipelo, staw po zimie jeszcze nieprzygotowany do wpuszczenia ryb - czyli kupa mulu, zgnilizny i ogolnie cuchnacego syfu) nie omieszkalam pozbawic zapachu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedź #2 : 2011-12-23, 01:14 »
Ja bym wykąpala. I dokladnie wysuszyla w cieple. Do ostatniego plukania dobrze dodac do wody odrobinę octu. Powtorzylabym odrobaczenie i , za jakis miesiąc zaszczepila. Kotek jest w dobrych warunkach to kapiel mu nie zaszkodzi. Powodzenia.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedz #2 : 2011-12-23, 01:14 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedź #3 : 2011-12-23, 17:38 »
No i nie wytrzymałam, wykapałam kotka. Co prawda pod ręką był tylko szampon dla szczeniąt.
kotkowi o dziwo się spodobało, po chwili protestu uspokoił się i wyrywać zaczął dopiero w ręczniku.
Pomyślałam, że może też cuchnąć z racji jedzenia whiskasa, bo tym był karmiony. Jak tylko się przyzwyczai do nowego miejsca, zmienię mu karmę na coś lepszego.
Zapisane
BC + koci podrostek

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedź #4 : 2011-12-23, 19:46 »
whiskasowi wiele mozna zarzucic, ale nie to, ze kot po nim- smierdzi .Daj mu tez gotowanego kurczaczka, bialy serek a sucha karme i saszetki tylko dla juniorow.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kocurek 8 tygodni śmierdzi
« Odpowiedź #5 : 2012-02-27, 20:16 »
Kotek po zmianie karmy przestał śmierdzieć. W tej chwili ma tylko smrodek z pyszczka, ponieważ ma młodzieńcze zapalenie dziąseł związane ze zmianą zębów.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.