Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nietypowy poród, co z połogiem?  (Przeczytany 5873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ika3105

  • *
  • Wiadomości: 2
Nietypowy poród, co z połogiem?
« : 2013-03-30, 00:35 »
Witam!
Poród odbył się przy mnie na łóżku, pupilka wtulona była we mnie przez cały okres. Nie ruszałam się, nie dotykałam rękoma kotów.
Moja roczna kotka urodziła wczorajszej nocy, terminowo trzy kociaki. Jeden z nich był martwy, ale musiał umrzeć wcześniej, gdyż był bez sierści, niewykształcone miał uszka, oczka...
Pierwszy urodził się czarny kot, drugi ten martwy, a trzeci rudy.
Czarnego po oczyszczeniu zostawiła przy mnie (pyszczkiem wsunęła go pod moją luźną bluzkę) i urodziła drugiego. Zajmowała się nim długo, nie wracając do czarnego. Potem urodził się rudy, ostatni, poświęciła mu trochę więcej czasu, jednak, ciągle wracała do drugiego, jakby próbowała go ożywić.
Jak już odpoczęła, zabrałam martwego kocurka, a następnie przeniosłam ją z małymi do jej legowiska. Kotka w zębach przyniosła mi maluchy do łóżka, zostawiła je ze mną, a sama poszła spać do swojej budki.
Stopniowo udało mi się pozostawić kocięta w legowisku, jednak karmi je i przebywa z nimi tylko, gdy ja jestem obok. Gdy odchodzę, zostawia małe i idzie za mną.
Martwię się, że małe umrą z głodu, bądź wyziębienia, nie mogę być obecna przy nich cały czas, gdyż pracuję.
Co mogę zrobić, by kocica chciała samodzielnie zajmować się swoimi dziećmi? Może nie ma ona pokarmu i dlatego nie chce karmić? Czy martwy kociak mógł mieć wpływ na jej zachowanie? Jak mogę zadbać o maluchy, by kotka ich kompletnie nie odrzuciła?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #1 : 2013-03-31, 15:53 »
Moze jaklies łożysko jeszcze zalega ? Warto byloby żeby wet ją przebadal , ale w swięta to malo mozliwe. Kociaki musza miec cieplo/ jakiś termofor/ sprawdź czy w ogole ssaja. jesli nie trzeba będzie je dokarmiac.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #2 : 2013-04-01, 18:40 »
w przypadku pieszego porodu zdarza sie że kotki nie opiekuje się właściwie młodymi musisz sama przejąc cześć obowiązków tj regularnie dbać by koty ssały matkę jeśli piszczą to znaczy ze sa głodne i trzeba je dodatkowo dokarmiać sa do kupienia odpowiednie preparaty mlekozastępcze dla kotów, jeśli nie będziesz mogła kopic podam przepis jak samemu przygotować z innych produktów, młode koty nie mają tez w pełni sprawnych mechanizmów termoregulacji wiec muszą byc stale ogrzewane
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Forum Zwierzaki

Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedz #2 : 2013-04-01, 18:40 »

Szatejel

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #3 : 2013-04-01, 21:21 »
Gdy kocięciu jest źle piszczy.
Aby sprawdzić czy ma mleko podłuż jej kocie i obserwuj to.Jeżeli nie ma mleka , kup sztuczne .Możesz mieszankę specjalną dla kotów lub tańszą dla niemowląt , byle nie krowie mleko .Są święta , to możesz nakarmić je pipetą lub strzykawką ale ostrożnie.Jutro idź do weterynarza.Szkoda że jej się nie przyglądałaś bo może chodzić o łożysko.Jeśli masz poduszkę elektryczną to daj ją do legowiska.
Zapisane

ika3105

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #4 : 2013-04-01, 23:15 »
Wydaje mi się, że wszystkie łożyska były wydalone, ale nie mam 100% pewności, gdyż było ciemno, a ja nie chciałam się ruszać, by włączyć światło, aby nie spłoszyć kocicy...
Po dłuższych obserwacjach widzę, że raczej ma mleko, bo małe garną się i ssą intensywnie, wprawdzie zmieniają sutki co chwilę, ale patrząc na kocicę to prawdopodobnie posiada.
Matka jest bardzo zazdrosna, cały czas domaga się, by to ją głaskać, przytulać, co trochę utrudnia mi zajmowanie się jej dziećmi, aczkolwiek staram się jak mogę.
Dziękuję za pomoc! :)
Zapisane

Szatejel

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #5 : 2013-04-02, 11:05 »
Wydaje mi się, że wszystkie łożyska były wydalone, ale nie mam 100% pewności, gdyż było ciemno, a ja nie chciałam się ruszać, by włączyć światło, aby nie spłoszyć kocicy...
Po dłuższych obserwacjach widzę, że raczej ma mleko, bo małe garną się i ssą intensywnie, wprawdzie zmieniają sutki co chwilę, ale patrząc na kocicę to prawdopodobnie posiada.
Matka jest bardzo zazdrosna, cały czas domaga się, by to ją głaskać, przytulać, co trochę utrudnia mi zajmowanie się jej dziećmi, aczkolwiek staram się jak mogę.
Dziękuję za pomoc! :)
Proszę , skoro mleko ma to nie pchaj się na siłę z butelką . Może kocia jest zazdrosna op prostu?
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #6 : 2014-04-07, 10:01 »
Prawdopodobnie jest zazdrosna,dlatego staraj się też w jakiś sposób równomiernie rozprowadzić swoją opiekę nad kotkami,wiadomo że małe wymagają jej więcej,ale nie zaniedbuj kocicy:) 
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Nietypowy poród, co z połogiem?
« Odpowiedź #7 : 2014-04-08, 16:57 »
przestan odpowiadac na watki zdrowotne ktore sa dawno przeterminowane.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.219 sekund z 28 zapytaniami.