Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Balonowy bojownik "/  (Przeczytany 4328 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Balonowy bojownik "/
« : 2005-04-27, 15:37 »
No właśnie... Jedna z moich bojowniczek jest strasznie napompowana ale jakby tylko na klatce piersiowej - tak jakby balon połkneła.
Ciagle chowa się między lisćmi żabienicy, i wychodzi tylko po to by pobrac powietrze albo bardzo sporadycznie żeby sie rozejrzeć...
Pragne dodać że moje bojki są włąnie po przebytaj chorobie, przebywaja w akwa ogólnym ( 140L ) i maja temperature ok. 26 stopni. Czy mysicie że to może pochodzić z pokarmu żywego??!!
Pomocy!! Mam nadzieje że coś wymyslicie.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #1 : 2005-04-27, 15:39 »
A może ma ikrę ? Pionowe prążki się jej pokazują po bokach ciała ?

albo ... to może być coś co miał mój śp. Coocker, był okropnie gruby ... pomógł MFC i pzrede wszystkim MASAŻ BRZUCHA ... wiem ze to głupie ale co..
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #2 : 2005-04-27, 15:44 »
Ma takie niewyraźne prążki, ale z tym masażem to jakoś mi nie lezy...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedz #2 : 2005-04-27, 15:44 »

Raffy

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #3 : 2005-04-27, 15:46 »
No to może za niedługo być tarło :) Zwłaszcza, że ostatnio temperaturę zwiększyłeś. Rozejrzyj się czy samiec nie ma gniazda gdzieś w akwarium :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #4 : 2005-04-27, 15:47 »
zaraz popatrze :)

EDIT:
nie jakoś się nie kwapi do ojcostwa bo nawet gniazda nie ma :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #5 : 2005-04-27, 16:35 »
no to rozumiem skąd te pytania na gg :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Leloo

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #6 : 2005-04-27, 17:19 »
a moze sie nalykala powietrza za duzo;) heh
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #7 : 2005-04-27, 17:25 »
tak wiesz i trzymna je juz od trzech dni... :roll:
Nie żartuje - no coś Ty!! :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #8 : 2005-04-27, 18:30 »
Ja tez nie mowilem powaznie:P przeciez:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedz #8 : 2005-04-27, 18:30 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #9 : 2005-04-28, 15:41 »
Wiecie co boje sie że ona ma puchline wodną... :?
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Olka1992

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #10 : 2005-04-28, 15:45 »
Ja niestety też na to bym stawiała. Niby może nosić ikrę, ale jeśli jest apatyczna to może świadczyć o chorobie. Radziłabym ci ją przerzucić do innego akwa i poobserwować trochę
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #11 : 2005-04-28, 15:46 »
Tak, ale ja JUZ nie mam innego akwa - a teraz to jej nawet znaleźdz nie moge... :(
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #12 : 2005-04-28, 15:53 »
Znalazłem ją - ma odstajace płetwy, jest napuchnieta ni dośc blada :?
Co mam robić??
czy myślicie że inne rybki mogły się zarzaić??
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Olka1992

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #13 : 2005-04-28, 15:55 »
Boję się, że tak. Od jak dawna to ma? Powinieneś ja jak najszybciej odłączyć od reszty...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #14 : 2005-04-28, 15:56 »
No od 3 dni...
Czy może być w 8L bez grzałki niestety ?? ale temp, ok 25 stopni??  :help:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedz #14 : 2005-04-28, 15:56 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #15 : 2005-04-28, 16:02 »
Jeśli tylko temperatura nie będzie strasznie się wahać, myślę, że może być... Niestety, ale puchlina jest bardzo ciężka do wyleczenia i większość ryb tego nie przeżywa... Najważniejsze teraz to myśleć o tym, żeby reszta się nie zaraziła...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #16 : 2005-04-28, 16:13 »
wiem... samiczke przełożyłem... dzieki, terz będe obsewowął przebieg sytuacji... :(
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Olka1992

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #17 : 2005-04-28, 17:22 »
Nie ma sprawy, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #18 : 2005-04-29, 16:50 »
Moze to jest to co mialy moje bojowniki :( Tyle, ze moje mialy objawy przez 1, gora 2 dni i niestety wszystkie padly w przeciagu tygodnia :( Na inne ryby jak i inne labirynty sie nie przenioslo, tylko bojowniki. Ryby mialy nastroszone luski i byly lekko spuchniete nie na brzuchu ale tak na hmm. "podgardlu" pod glowa, robily sie nerwowe i blade, po smierci opadaly na dno. Nie wiem co to bylo, ale raczej nie wyglada na puchline i nie dzialaly niestety zadne leki :( Teraz juz sie boje kupic jakiegos bojownika, bo moze to swinstwo dalej w wodzie siedzi :/
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #19 : 2005-04-29, 17:55 »
jak narzaie zadnej poprawy, no oprócz tego że zdołałem ją namówić że tak powiem, do jedzenie - ale ledwo skubneła - nadal sama pływa :(
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #20 : 2005-04-29, 18:13 »
Moze to jest to co mialy moje bojowniki :( Tyle, ze moje mialy objawy przez 1, gora 2 dni i niestety wszystkie padly w przeciagu tygodnia :( Na inne ryby jak i inne labirynty sie nie przenioslo, tylko bojowniki. Ryby mialy nastroszone luski i byly lekko spuchniete nie na brzuchu ale tak na hmm. "podgardlu" pod glowa, robily sie nerwowe i blade, po smierci opadaly na dno. Nie wiem co to bylo, ale raczej nie wyglada na puchline i nie dzialaly niestety zadne leki :( Teraz juz sie boje kupic jakiegos bojownika, bo moze to swinstwo dalej w wodzie siedzi :/

Też tak miałem niestety :( zgon : bojownik Adam i bojownik Jebuś, tylko one na szczeście. To prawda, że leki nie działały - niestety, Adam umierał na oczach w końcu go uspiłem, Jebuś bardzo się męczył, to nastroszone stawało się guzem i w końcu guz pękł - wyobrazcie to... :( Okazilem akwa, restart i jest ok, żadne takie juz wiecej się nie pojawilo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedz #20 : 2005-04-29, 18:13 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #21 : 2005-04-30, 17:28 »
A ona zachowuje sie jak normalny bojownik - je i pływa sobie raźno, natomiast jest bardzo blada, ma nastroszone płetwy no i jest spuchnieta :/
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #22 : 2005-05-08, 18:31 »
Chciałem tylo wspomniec że bojowniczka dzić ( tj. 08.05.05. ) wróciła do akwarium ogólnego, hdyz choroba została całkowicie ( mam nadzieje ) wyeliminowana ^^
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #23 : 2005-05-08, 19:20 »
gratuluję ! :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #24 : 2005-05-08, 19:48 »
Na szczescie:) tak myslalem ze to sie dobrze skonczy:P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #25 : 2005-05-08, 20:01 »
no ba :mrgreen:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #26 : 2005-05-08, 20:14 »
Hehhehe a zes sie rozpisal zamiast nam ladnie podziekowac za szczere checi:P
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #27 : 2005-05-09, 01:00 »
Kiedyś pod moją nieobecność, rybcie zostały nakarmione workiem żywej karmy przez "życzliwego " domownika. Gdy wróciłam usłyszałam w progu, że bojowniczka spuchła i jest dwa razy grubsza. Rzeczywiście, nie wyglądała ciekawie - jakby miała wola pod brzuchem, płetwy jej odstawały i mała obłęd w oczach. Ale znając żarłocznośc potwory i skłonność do polowań na wszystko co małe i żywe....Więc wsadziłam ją w przezroczysty pojemnik, a ten umocowałam w akwa. Miała ciepło, tylko bez filtra. Po trzech dniach wydalania bez obżerania wróciła do poprzednich gabarytów. Może i Twoja była przeżarta po tym żywym?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedz #27 : 2005-05-09, 01:00 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Balonowy bojownik "/
« Odpowiedź #28 : 2005-05-11, 13:32 »
Nie, moje raczej dostaja tyle ile potrzeba... ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

:]SzCzUrEk[:

  • Gość
prtzy ilu stopniach i wjaki miesiacsa gody bojowników
« Odpowiedź #29 : 2005-05-21, 09:16 »
kto wie w jaki miesiac i przy ilu stopniach bojowniki mają gody??
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 29 zapytaniami.