Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co się dzieje? Ryby umierają!  (Przeczytany 7238 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« : 2003-08-22, 22:06 »
Nie wiem co się dzieje... Gupiki mi padły już wcześniej, teraz ślimaki i 5 danio! Jednego znalazłam zmielonego na pół w filtrze...:/ Co się dzieje? Jakaś choroba?? Czy co? Błagam, poradźcie mi co mam robić! Odłowić ryyby? Odkazić (czym) akwarium?? Help! Podobno gupiki tak samo umierały jak teraz danio- siedziały  i jakby nie miały powietrza... A gupiczka i molinezja, oraz sum, wyglądają świetnie...

HELP........... :cry:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #1 : 2003-08-22, 22:56 »
Wiki napisz wszystko to co robisz i co robiła koleżanka pod twoją nieobecność, ile wody podmieniałaś, czy była odstana, co dawałaś jeść, jak ryby wyglądają, temperatura, napowietrzanie, dawałaś jakąś chemie, po prostu wszystko i czy jesteś pewna 100% że nowe ryby są (były) zdrowe po przyniesieniu do domu.

Acha jeżeli teraz coś robisz to od razu podmień 3-4 litry odstanej wody i zmierz temperature, powinna być około 26,5 stopni.

Czy te ślimaki były w ogólnym akwa?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #2 : 2003-08-23, 09:00 »
Temp za duza...
Chyba ze chodzi Tobie o krótkotrwałe "leczenie na pieca" :)
24 25 to najlepsa temp jaką mozna miec dla tych ryb...
Pozatym jak wiesz w wyzszej tem jest mniej tlenu...
Moze podniosła się temp. Zdechły slimaki... A ze są takie pozyteczne
i czyszczą dno to traz trzeba wybierać z dna padłe osobniki... (szczerze mówiąc sądzę że nigdy wszystkiego się nie wyzbiera) i nie chodzi oo te 5 co widac je na codzien... tylko całe mnóstwo które wychodzą tylko w nocy...
Brak tlenu jeszcze bardziej powodował powstawanie związków amonowych a podwyzszona temp katalizowała powtawanie amoniaku... oraz rozkład mięska :(
 Najlepiej natychmiast podmieniś jak najwięcej wody. Nie wiem czy masz, ale najlepiej taką z filtra o odwróconej osmozie...
Jest prawie jak destylowana i moze więcej toksyn zabrac... pamietaj ze jest blisko ph7...
     Spróbuj przejechać mieszkanką torfu z węgle aktywnym jesli masz taki filtr, który to umozliwi.
    Jesli nie ma objawów. a ryby masowo sną, to tylko jedna mozliwośc
zmiany składu wody, czyli dobowe wachania ph (przy bardzo miekkkiej wodzie - nie martw się takiej w polskich wodociągach nie uświadczysz :| )
Albo przegrzanie i w konsekweci toksyny w wodzie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedz #2 : 2003-08-23, 09:00 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #3 : 2003-08-23, 10:20 »
Galago najpierw powiedz Wiki co to odwrócona osmoza, pomyśl że sa akwaryści którzy nie maja całej baterii sprzętu do baniaka, 26 stopni to dobra temperatura, na zime mniejsza o 1-2 stopnie i w taki sposób imituje zimowanie. I daj sobie wreszcie spokój z tym najazdem na ślimaki, nie lubisz ich twoja sprawa ale wiec że sa jeszcze inni którym może łopatą walić twoje hasła o złych ślimakach i nic to nieda. Lepiej zatrzymaj to dla siebie.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #4 : 2003-08-23, 11:36 »
Hmm, a nie mozna poprostu wymienic wody? Moze woda stara i juz brudna...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #5 : 2003-08-23, 12:05 »
No właśnie, po pierwsze wody sie NIE wymienia a PODMIENIA jak możesz tego nie wiedziec w końcu masz akwarium.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #6 : 2003-08-23, 12:07 »
Jejku, podmienia i wymienia, ale wymienia rzadziej, wiem ze sie sie podmienia.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #7 : 2003-08-23, 13:08 »
Gwoli wyjaśnień, NIE wymienia sie wcale jedynie podmienia, ciekawe jak ty byś wymieniała te swoje kilkaset litrów co tydzień.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #8 : 2003-08-23, 13:14 »
nie codzien, raz na rok sie wymienia cala wode, wlacznie z myciem kamykow itp, no moze zadziej, raz na dwa lata... roznie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedz #8 : 2003-08-23, 13:14 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #9 : 2003-08-23, 13:46 »
dziwne bo ja jakoś nie myje akwarium, żwiru co roku, jeżeli wszystko działa dobrze to niema potrzeby stresowac ryb, często mi sie zdarzyło odchowac narybek który przezył w akwarium nie odławany, podrósł, rozmnażał sie a potem ryby padły ze starości nie widząc siatki.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #10 : 2003-08-23, 13:51 »
Ja co jakis dluzszy czas myje wszystko, zwir, akwatium cale i w ogle.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #11 : 2003-08-23, 15:23 »
ja tak robiłam przy mniejszym akwarium, ale rybki co jakiś czas mi zdychały. Teraz mam troche większe i nie myje całego, po pierwsze to cięzko by mi się myło, a po drugie szkoda mi ryb - mam te same już jakiś dłuższy czas i nic się nie dzieje - chyba, że starość to co innego ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #12 : 2003-08-23, 16:03 »
Hmm.. Przed chwilą wydziubałam 2 ostatnie danio z filtra.. I nie wiem co mam zrobić, bo nie mam odstanej wody. Aha, wiem że zrobiłam niedobrze- bo jak przyjechalam z rybkami od koleżanki to nalałam tylko 2 litry wody starej, a resztę uzdatnionej kranówy.. To pewnie przez to..? Molinezja, sum i gupiczka i ślimak wyglądają bardzo dobrze... Czy mam znowu podmienić wodę i ile? Poza tym dzisiaj nie mogę, bo nie mam odstanej... Jutro moge dopiero, zeby sie odstala.....Ile mam jej wymienic? Co sie stalo w ogole?

P.S. Filtr mi przestal dzialac...zaraz musze sprawdzic o co chodzi.

P.P.S. Może wymienię obsadę akwa na zbrojnik niebieski+bojownik+prętnik? albo jakoś tak? a moze jakies male, wytrzymale rybki? jakie?

Aha, co robiła koleżanka- karmiła moim pokarmem.. i to wszystko! Dwa razy czyściła filterek...no..to już.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #13 : 2003-08-23, 18:32 »
Wiki a ty wiesz że w filtrze rozwijają sie bakterie które sa bardzo wazne w przerabianiu związków przemiany materii w akwarium. Nie powinno sie tak często płukać filtra bo zabija sie tą flore, maszyne płuka sie dopiero jak wyraźnie jest zapchany i ciężko pracuje, płuka sie go w wodzie z akwa i nie wypłukując aż tak dokładnie do końca.

Jutro podmień wode, tak z 3-4 litry i sprawdzaj co sie dzieje. I nie wlewaj niepotrzebnie chemii do wody! to i tak nie wychodzi na dobre a bardziej na złe bo te preparaty w wiekszości wypadków zawierają rakotwórcze substacje i bardzo osłabiają ryby.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #14 : 2003-08-23, 18:41 »
Chce sie zapytac o rade, czy trzeba wypywac lkub wlewac o, akwariowa? Co ona w sumie daje?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedz #14 : 2003-08-23, 18:41 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #15 : 2003-08-23, 18:49 »
yyyyy możesz wyraźniej?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #16 : 2003-08-23, 18:53 »
Przeprazam, co daje sol akwariowa? Po co ja sie wsypuje czy wlewa? Bo ja mam i czasem tam wsypie, ale po co? Co ona daje?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #17 : 2003-08-23, 19:00 »
jeszcze nie dalam wody do odstania, wiec wymienie jutro/pojutrze. Filtr musialam wyczyscic bo sie rybki wkrecily
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #18 : 2003-08-23, 19:05 »
Mam beznadziejna klawiature, czasem nie chce pisac roznych liter :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #19 : 2003-08-23, 22:03 »
Są ryby które potrzebują dodatku soli w wodzie, z takiego akwenu pochodzą lub wtedy lepiej sie rozmnażaja dla innych gatunków sól jest niepotrzebna.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #20 : 2003-08-23, 22:13 »
A w przypadku welonkow?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedz #20 : 2003-08-23, 22:13 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #21 : 2003-08-23, 22:17 »
Nie tylko pogorszy stan ich zdrowia.
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #22 : 2003-08-23, 22:21 »
Dzieki... tak sie zatanawialam czy sypnac, czy nie, ale nie sypnelam...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #23 : 2003-08-24, 12:12 »
Gupiczka padła...Asmi?? Boję się o suma i molinezję! Ratujcie! Asmi, a co Ty o tym sądzisz?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #24 : 2003-08-24, 14:46 »
Dodam że ślimaki były w osobnym akwa, a dostałam od koleżanki 3 danio, które miały dziwne płetwy (żółto-pomarańczowe). A gupiczka miała jakieś białe płetwy i ogonek...jakby jakaś pleśn....?HELP!!!!!!
Zapisane

Asmi

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #25 : 2003-08-24, 15:05 »
Cytat: Wiktoria
A gupiczka miała jakieś białe płetwy i ogonek...jakby jakaś pleśn....?HELP!!!!!!


To mogla byc plesniawka lub martwica pletw. Tak sie zwykle dzieje jak akwarium jest niedojrzale. A u Ciebie to prawdopodobne po ostatniej wymianie wody.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #26 : 2003-08-24, 15:15 »
Aha....Mam podmienic wode? Mam cos zrobic? Molinezja i sum wygladaja OK. czy im tez to grozi??
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #27 : 2003-08-25, 12:44 »
Jesli molienezja sie czuje ok to dorze. To są raczej słabe ryby i najczescie one pierwsze idą w stronę swiatła...

    Czyli moze te nowe ryby... cośprzytargałay.,,, nie wiem bo doczytac nie moge...
     Jak mają plesniawkę to złe warunki srodowiskowe, tak jak pisze Asmi...

  A Ty Harpiu prosze się ode mnie odstosunkuj.. ok.. jak ma zdechłe slimaki w akwarium to wiadomo ze trzeba je wywalić a jak to zrobić jeśłi są w dnie...
powiedzm i i oswic nas wszystkich... nieruszając dna nie zakłucając i tak juz zachwianej równaowagi nitryfikacyjnej wyjąc slimaki...
 
wszystko co jest zdechłe się usuwa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedz #27 : 2003-08-25, 12:44 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #28 : 2003-08-25, 15:05 »
a przeczytałes ze slimaki byly w osobnym zbiorniku?
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Co się dzieje? Ryby umierają!
« Odpowiedź #29 : 2003-08-25, 18:21 »
A chyba prosto jest wyjac slimaki... taka siateczka do lapania rybek, takim niby podbierakiem, malym. Dosiegnie sie na dno. Hmm, to jedyne mi przychodzi do glowy.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 29 zapytaniami.