Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nic nie je.....  (Przeczytany 4251 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Nic nie je.....
« : 2005-06-01, 13:11 »
Witam Wszystkich! Mam pewien problem. Otóż martwie sie o mojego psa. On prawie nic nie je. Kupujemy mu różne kiełbasy, robimy jemu jedzenie, kupujemy suche. A on nic nie je. Jednak zawsze prosi sie, gdy MY coś jemy. W jednej książce przeczytałam, ze jak pies sie prosi, to trzeba mu dać kawałek suchego chleba. Jeśli zje, oznacza to, ze naprawde jest głodny. No i tak zrobiłam. I on ten chleb zjadł! Nie wiem co robić, być może nie jest przyzwyczajony do jedzenia z miski. Piesek je może raz dziennie, czasem nawet w ogóle nie je :-( Jak myślicie, czy to jest powód zeby sie martwić i iść z nim do weta? Dziękuję za odp.
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #1 : 2005-06-01, 13:13 »
A długo masz tego pieska?
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #2 : 2005-06-01, 13:29 »
A czy ustepujecie mu i dokarmiacie go podczas waszego jedzenia???
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedz #2 : 2005-06-01, 13:29 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #3 : 2005-06-01, 13:37 »
czy psiak ma jedzenie cały czas w misce??
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #4 : 2005-06-01, 13:44 »
To, że zjadł chleb to nic nie znaczy.
Mój Toff za chlebem po prostu przepada i może być właśnie po zjedzeniu ogromnej ilości żarełka ugotowanego przez moją mamę ( mniaaam :mrblue: ) a chleb i tak zje.
Pomyśl, może pies był przyzwyczajony, że dostaje ze stołu no i niestety ale teraz ciężko będzie nauczyć go żeby jadł z michy. Warto próbować bo w końcu dla chcącego nic trudnego.
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #5 : 2005-06-01, 13:54 »
przede wszystkim ile pies ma ? jak długo nie chce jeść ?
po pierwsze jeżeli pies jest dokarmiany pomiędzy posiłkami to jak dostanie swoją michę to nie będzie głody,
po drugie może jest nauczony karmienia z ręki i dlatego nie chce jeść z miski ?
a może jest po prostu niejadkiem, może po prostu jest mu za gorąco, przecież ostatnio panują okropne upały, człowiekowi nie chce się jeść, więc psu być może tak samo
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Marycha

  • Gość
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #6 : 2005-06-01, 16:38 »
Piesek ma ok. 2 lat. Mam go od ok. 2 tygodni. Pieska nie dokarmiam podchas mojego posiłku, chociaż czasem robią to rodzice (musze im stale powtarzać, żeby tego nie robili:/). Piesek je w ten sposób odkąd do nas przybył. Pamiętam że jak go przyprowadziłam, i dałam mu jedzenie z miski, to też nie chciał jeść. Czasem sprawdzam, czy z ręki też nie zje. Jednak z ręki CZASEM zjada. Z miski częściej, gdy ją podniosę i przytrzymam koło jego pyska. Nie wiem, moze w ten sposób chce zwrócić na nas naszą uwagę. Psiak ma stale jedzenie w misce, ma również wodę.
Zapisane

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #7 : 2005-06-01, 17:31 »
No i tu jest błąd, piesio nie powinien mieć stale jedzenia w misce.Musisz mu ustalić godziny jedzenia ,pies dwuletni powinien jeść jeden raz dziennie, chociaż ja myślę o dwóch razach rano i najpóźniej np.o 19-ej. Musisz być konsekwentna w tym co robisz : dajesz mu jedzenie rano i po 20-tu minutach zabierasz miskę bez względu czy zje,czy nie. Dajesz mu jeść dopiero wieczorem.Woda musi być zawsze dostępna. Zobaczysz ,że szybko będzie głodny i dostosuje sie do tego.
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #8 : 2005-06-02, 17:46 »
A ja bym radziła psa porzadnie odrobaczyć.Identyczną sytuacje mialam z moimi dwoma psami.Przychodzily do mojego domu jako psy dorosłe i zwalalismy brak apetytu na nowy dom,stres,ze nie nauczone jesc z miski,itp.Z reki rowniez zjadały nawet chleb.Okazało sie ze byly bardzo zarobaczone.Po kuracji apetyt powrócił.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedz #8 : 2005-06-02, 17:46 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #9 : 2005-06-02, 20:21 »
wiele psów po prostu lubi chleb i żebra zeby cokolwiek dostac.. ;) po pierwsze- nie dokarmiajcie psa, pies nie moze zebrac sobie jak wy jecie.. po drugie tak jak mowil saremco piesio nie powinien miec caly czas jedzenia dostepnego w misce .. po trzecie skoro żre wszystko ze stołu i żebra a nie chce tego co mu kupujecie to nie jest w zadnym wypadku problem zdrowotny tylko behawioralny- pies jest brzydko mówiac rozpuszczony i uwaza ze macie mu dawać jesc to co on chce ;) musicie mu pokazac kto tu rzadzi, wlasnie m.in. przez zastosowanie sie do w/w punktow ;)
Zapisane

AziS

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 888
Odp: Nic nie je.....
« Odpowiedź #10 : 2005-06-03, 10:59 »
Moj pes to tez taki niejadek...Je zazwyczaj w nocy np o 3 godzinie przypomni mu sie ze jest glodny i robi halas kryzac swoje "chrupki" ( psia karme ). Wterynarz powiedzial, ze skoro pies je tak nieregularnie ( czasami np troszcze zje w dzien ) to miska z jedzeniem powinna byc caly czas wylozona. I tak jest.

Dago tez niekiedy robi sobie kilkudniowe glodowki...w koncu ja nie wytrzymuje i go po prostu karmie...jak kilka razy dostanie ode mnie garsteczke karmy to potem jak mu postawie miseczke na podloge z karma i zamieszam reka w niej to Dago sam je. Moze powinnas tez tak zrobic ? Dago jest nauczony ze kiedy my jemy to pies nie ma prawa stac przy nas i blagac wzrokiem o cos ze stolu. Za kazdym razem jak zaczyna to robic mowie " wyjdz " i pies wychodzi. Rozumie :)

MARYCHA moze to ze Twoj piesek nie je jest spowodowane tym, ze nagle zmienil otoczenie i stara sie przyzwyczaic. Na poczatku jest to bunt...ale mysle ze z biegiem czasu piesio sie zaklimatyzuje i bedzie wszytsko dobrze  :wink:
Zapisane
:mrblue: Psy Górą :mrblue:

-> Jeśli w niebie nie ma psów,
To chcę pójść tam,
Gdzie po śmierci idą one.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 26 zapytaniami.