Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: York - pomcy !!  (Przeczytany 4520 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ziober

  • *
  • Wiadomości: 2
York - pomcy !!
« : 2009-03-03, 07:55 »
Witam, szukam pomocy na tym forum poniewarz mam nietypowy problem z rocznym Yorkiem.
Pewnego dnia zaobserwowałem u psiaka coś w rodzaju hmm "czkawki", obawia się to cyklicznym wydawaniem dzwięku podobnego do czkawki u człowieka, towarzyszą temu skurcze ciała, "charczenie". Początkowo zdarzało się to bardzo żadko, ale od kilku dni występuje często zazwyczaj w nocy i trwa po kilka minut kilkanaście razy w nocy...
Niepokoi mnie to bardzo, nie wiem co mam robić, postaram się to nagrać i wrzucić link z filmikiem na forum żebyście mogli to zobaczyć.
Poprosiłbym osoby które miały do czynienia z podobnym zachowaniem o poradę.
Martwię się bardzo i jestem gotowy na jakiekolwiek leczenie, ale co zrobie gdy wezmę psa do weterynarza a "czkawka" nie wystąpi, jak to zbadać, co to może być itd.
 
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: York - pomcy !!
« Odpowiedź #1 : 2009-03-03, 09:34 »
Czkawka taka jak u ludzi często zdarza się psom, szczególnie szczeniakom. Piszesz, że zdarza się to w nocy. Czy pies wtedy się budzi? Wstaje czy leży? 
Jeśli zdarza się to często i pies przy tym charczy i ma skurcze ciała (mój pies tak kaszlał) to lepiej zabrać psa do weterynarza. Nawet jak u weta pies nie będzie miał tej dziwnej czkawki to i tak warto psa zbadać. Ja zrobiłabym podstawowe badania krwi (morfologie i biochemię) oraz dobrze byłoby, żeby wet psa osłuchał, zajrzał do gardła, zbadał ogólny stan zdrowia.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ziober

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: York - pomcy !!
« Odpowiedź #2 : 2009-03-03, 15:21 »
...pies przy tym charczy i ma skurcze ciała ...Czy pies wtedy się budzi? Wstaje czy leży? 
Ma dokładnie to co napisałaś, wtedy budzi się i przeważnie siada, pewnie ta pozycja jest wygodniejsza.
Nie napisałaś jaka była diagnoza i czy masz to już za sobą. Póki co gnam do wet., pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: York - pomcy !!
« Odpowiedz #2 : 2009-03-03, 15:21 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: York - pomcy !!
« Odpowiedź #3 : 2009-03-04, 09:48 »
U mojego psa tak właśnie wyglądał kaszel. A diagnozy nie znam, ponieważ Raptus chorował na niewydolność nerek + anemia i jak bywało źle to nawet serce przestawało prawidłowo pracować. A kaszel był dodatkiem, jakbym miała mało problemów z jego zdrowiem. :|
Przyczyn może być bardzo dużo. Od zwykłego zakrztuszenia się do poważniejszych chorób, infekcji dróg oddechowych, itp.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.211 sekund z 25 zapytaniami.