Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Komercja???  (Przeczytany 2111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
Komercja???
« : 2004-06-24, 19:07 »
Tak sobie czytam i czytam i coraz częściej pada hasło że to jest komercyjne a to nie i że komercha jest bee ale czy to prawda???
Dla mnie komercyjny  np zespół to nie taki który sprzedał dużo płyt i dlatego się dziwię że np cały polski hip hop polega na tym że jeden gada na 2 że jest komercyjny i takie tam (no dobra trochę uogólniłam :P ) Ale taka jest prawda Dla mnie komercja jest wtedy kiedy ktoś robi coś pod publike żeby się fajnie sprzedawało i dzieciaki miały ucieche  Gdzieś słyszałam jak opewien gościu twierdził że on słucha metalu ale gra techno bo wie że z tego ma kase i wszystkim się podobają jego piosenki No to to jest komercha
A swoją drogą wszyscy się uczepili Disco Polo że takie "komercyjne" a ja mam wrażenie że tego już nikt nie słucha od tak 8 lat :P
Zapisane

pola

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #1 : 2004-06-24, 22:01 »
rzeczywiscie ,juz w jakimś temacie pisałam o komercyjnym hh ...
to temat do dłuugiej dyskusji który zespół jest komercyjny a który nie ;)
ale moge powiedziec że teraz wszystkie zespoły i wykonawcy hh są komercyjni ... tylko nie wszyscy sie przyznają do tego ,jak ty to powiedziałaś i gadają że inni nagrywają komerchę a oni rapują jedynie dla siebie ,nie potrzebna im jest sprzedaż płyt ,nie potrzebne im są fanki ,a koncerty to wogóle grają jedynie po to żeby mieć satysfakcje ...
to się robi śmieszne :roll:
jest niewiele ludzi na polskim rynku hh potrafiących się przyznać do robienia komerchy ... :roll:

co do disco polo ... to już się tak utarło disco polo=komercha :P ale teraz to oni rzeczywiście grają jedynie dla siebie :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #2 : 2004-06-25, 09:48 »
A nieprawda :P My ze znajomymi lubimy puszczac disco polo jadac samochodem i robic wioche :P Na imprezy tez jest swietne-ubaw na maksa  :lol:  Te teksty, wokale, podklady  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Komercja???
« Odpowiedz #2 : 2004-06-25, 09:48 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Komercja???
« Odpowiedź #3 : 2004-06-25, 11:11 »
Wiedźma tak, podkłady na organkach firmy "Casio"  :lol: A tak pozatym to więszkosć hh polskich robi to co robi dla kasy...Nie tyczy sie to oczywiscie tylko hiphopolo  :lol:
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

absencja

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #4 : 2004-06-25, 11:53 »
z czegos w końcu muszą żyć...i dotyczyu to nie tylko hh, niestety...ale jest mnóstwo mądrych i fajnych wykonawców, którzy spiewaja bo lubią i poświęcaja temu duużo czasu i energii...
Zapisane

mili

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #5 : 2004-06-25, 12:38 »
a właśnie że akurat disco polo to ma mało wspólnego z komercją, przecież to nie jest 'na topie' :P :P :P
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Komercja???
« Odpowiedź #6 : 2004-06-25, 13:23 »
nie jest na topie, ale są ludzie którzy bawią się przy tym bardzo dobrze. To jest 'muzyka; typowo festynowa, i ma dosc mało wspólnego z komercją
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

pola

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #7 : 2004-06-25, 13:30 »
Cytuj

Nie tyczy sie to oczywiscie tylko hiphopolo
jak to ? ... właśnie sie najbardziej tego tyczy :roll:
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Komercja???
« Odpowiedź #8 : 2004-06-25, 15:11 »
ale nie tylko, najbardziej tego, ale nie tylko tego
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Forum Zwierzaki

Komercja???
« Odpowiedz #8 : 2004-06-25, 15:11 »

absencja

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #9 : 2004-06-25, 22:33 »
pola, nie tylko tego. nie jestem expertem od hh, ale nawet dobrym wykonawcom zdarza się robić coś pod publikę. jest np. pewna pani, która nawet cakiem ładnie spiewa, kiedyś była dosc popularna, mi się mnawet podoba tamto jej wcielenie, ale teraz jest po prostu kiczowata.(dla mnie przynajmniej). i pani tej bardzo daleko do hiphopu.
Zapisane

pola

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #10 : 2004-06-26, 14:38 »
Cytuj

pola, nie tylko tego
a czy ja napisałam ze tylko ? napisałam że najbardziej ...
Cytuj

ale nawet dobrym wykonawcom zdarza się robić coś pod publikę
no zgadza sie ... przecież to napisałam ... wszystkie ZNANE zespoły i wykonawcy są komercyjni ... tylko nie wszyscy są w stanie sie do tego przyznać i już
Cytuj

ale teraz jest po prostu kiczowata.(dla mnie przynajmniej).
no bo chciała zrobić coś zeby się podobać większemu gronu słuchaczy
Cytuj

 i pani tej bardzo daleko do hiphopu.
no cóóż ... i właśnie na scenie trzeba umieć zostać sobą ... niektórzy to potrafią ... a niektórych tak zżera konkurencja że zrobią wszystko żeby ludzie ich kochali ...
Zapisane

Gerda

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #11 : 2004-06-26, 16:49 »
tutaj chciałam wtrącić co nieco o hip-hopolo, bo czuję, że konkretnie chodzi o Meza :P dużo się ostatnio o tym słyszało ;)

Wszyscy czepiają się MEZA, ale wg mnie koleś ma bardzo inteligentne teksty swoich utworów, nie musi ciągle klnąć, zresztą po co, jak na wszystko i tak istnieje jedna wielka cenzura :roll:

wszyscy uważają, że hh opowiada o chłopcach spod wielkich blokowisk, tam takie duperele, a i tak założę się, że większość MCs z takimi ostrymi tekstami, pochodzi z zamożnych rodzin, którzy nawet nie mieli styczności z biedą itp. a mówią o tym jakby tego doświadczyli. [dlatego pragnę wspomnieć tutaj o Mezo, który nie mówi tak jak inni do znudzenia o tym jak k*** zaj***** się piło wińsko pod blokiem itp. jak sie k*** fajnie przypier**** komuś, za marne 10zł, Mezo wyśmiewa różne dziwactwa ludzi, w ogóle czy osoby, które traktują Meza jak MC h-hopolo, czy przesłuchało jego całą płytkę ??? Jeśli nie, to nie ma o czym nawet rozmawiać i prowadzić jakiekolwiek dyskusje na ten temat ;)]

 wqrza mnie cos takiego jak nie wiem, ale skoro mamy popyt na coś, to dlaczego tego nie sprzedać, na tym polega rynek :P ludzie tworzą dla ludzi, skoro komuś się to podoba, a przy okazji można na tym zarobić, to czemu nie :P teraz już nie ma ludzi honorowych, teraz liczy się pieniądz i walka o jak najlepszą sytuację dla siebie, dla swej rodziny itp. Akurat w Polsce nastała moda na hh, jak przeminie, to wtedy okaże się, kto tak naprawdę był dobrym artystą, kogo nadal kocha publika :wink:

a komercha jest wszędzie tak jak pseudokibice, więc my, jednostki nie mamy na to zbyt dużego wpływu :lol:, qrde ale wczułam się w ten post :lol:
Zapisane

absencja

  • Gość
Komercja???
« Odpowiedź #12 : 2004-06-26, 23:30 »
Cytuj

Cytat:

Nie tyczy sie to oczywiscie tylko hiphopolo

jak to ? ... właśnie sie najbardziej tego tyczy

ekhm...tam było tylko:)) ale dobra
Cytuj

wszystkie ZNANE zespoły i wykonawcy są komercyjni ... tylko nie wszyscy są w stanie sie do tego przyznać i już

oj nie...ja się nie zgodze...nie wszyscy. dlatego nie podobaja się każdemu, maja konkretna grupę odbiorców, ale maja:) i śpiewają, bo lubią, albo bo chcą coś mądrego w swoich piosenkach powidzieć.albo jedno i drugie:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 24 zapytaniami.