Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czy dobrze robię ??  (Przeczytany 9091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mała

  • Gość
czy dobrze robię ??
« : 2004-09-19, 23:20 »
Mam pieska który uwielbia gotowane szkielety z kurczaka. Czy pies może to jeść  :?:  :?:  Suchej karmy i jedzenia typu pedigree pal nie lubi. Z resztą chyba dobrze bo widzę że tego nie jedzenia nie popieracie  ;)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #1 : 2004-09-19, 23:31 »
pies nie powinien jeść kkości kurczaka ponieważ łatwo się łamią i mogą być ostre i pokaleczyć psa. Co do karmy Pedigree - Żadna karma która kosztuje 5 zł za kg nie jest i nie będzie dobra!!!
Zapisane

mała

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #2 : 2004-09-20, 00:04 »
A co jest najlepsze dla psa ?? Ten mój jest trochę wybredny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy dobrze robię ??
« Odpowiedz #2 : 2004-09-20, 00:04 »

Wookash

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #3 : 2004-09-20, 00:09 »
Szczerze mowiac psy nienawidza wogole suchej karmy,  A ludzie kupuja sucha karme bo jest tania, i latwo sie ja dawkoje. Najlepiej psu samemu gotowac, i jest najzdrowiej. Co do tych gosci gotowanych kurczaka, to badz ostrozna. Bo tak jak kustosz napisal, czasem moze stanac mu na gardle czy cos bo sie latwo lamia...
Zapisane

Flaś

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #4 : 2004-09-20, 08:30 »
Wcale nie najlepiej gotowac psu samemu!
Żadnym gotowanym nie zastapimy tego co jest w karmie gotowe - dobrej firmy :!!!:
Kosci z kurczaka to fatalny wybór! :roll:
Zapisane

Tilia

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #5 : 2004-09-20, 08:38 »
sporo osób daje elementy z kurczaka w całości- z kośćmi, ale nie gotowane, tylko surowe

a dietę najlepiej dobrać do psa- co mu najlepiej służy, smakuje, czy sucha karma dobrej jakości, czy surowe (BARF) czy gotowane.
Zapisane

Moniaa

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #6 : 2004-09-20, 10:45 »
Jak juz pisano wyzej lepiej uwazac z koscmi kurczaka, nie sa one dobre dla psiakow
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #7 : 2004-09-20, 10:51 »
po co ryzykowac z tymi koscmi, to sie naprawde moze zle skonczyc, dlatego lepiej z nich zrezygnowac.

a co do jedzenia, to tak jak wiadomo : najlepiej gotowac : miesko i ryz albo makaron, jakies warzywka, nic nie zastapi prawdziwego miesa.. no ale jesli sie komus nie chce to nie wiem jaka karma jest dobra,bo nigdy nie dawalam psu sztucznego zarcia  ;)
Zapisane

Tilia

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #8 : 2004-09-20, 11:02 »
poczytajcie o diecie BARF- naprawdę wiele osób ją stosuje, jest coraz popularniejsza. 60% pokarmu stanoowią tam mięsne kości, w tym (a dla wielu- głównie) korpusy, szyjki, nóżki, skrzydełka drobiowe właśnie- SUROWE. Podobno kości z drobiu i wieprzowiny stają się niebezpieczne dopiero po ugotowaniu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy dobrze robię ??
« Odpowiedz #8 : 2004-09-20, 11:02 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #9 : 2004-09-20, 12:29 »
Cytuj
ludzie kupuja sucha karme bo jest tania

karmienie suchą karmą (mam na myśli dobre firmy) jest droższe niż jedzenie gotowane...
Zapisane

Nanami

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #10 : 2004-09-20, 12:47 »
Ja uwazam ze dobrej jakosci sucha karma (np. Royal Canin) jest w takiej samej cenie jak dobrze wywazone domowe jedzenie.

1) sucha karma - jezeli chcesz karmic TYLKO suchą karmą to tylko dobrej marki, ich ceny mieszczą sie w 160-240 zł za 15 kg karmy. Dawkowanie na opakowaniach.

2) domowe zarcie - czyli jako podstawa ryz/kasza/makaron do tego wkładka miesna (nie podawaj surowej wołowiny lub wieprzowiny!) najlepiej lekko przegotowana cielecina, konina lub kurczak, jakies podroby, do tego warzywka, surowe lub ugotowane - marchewka, moja lubi takze jabłka, buraki, sałate, do tego mozna dodac zółtko jajka, otreby, płatki kukurydziane, serek zółty, serek biały, jajecznice moja bardzo lubi  ;)
Do suchego dokupujemy wiatminki np. fosfortan wapnia - ~10 zł za opakowanie i dawkujemy wg zalecen na opakowaniu, mozemy dawac szczeniakowi Artho Flex (chrzątke rekina) jezeli nalezy do ras duzych i szybko rosnie, na stawy, jednak jest on drogi 70-80 zł.

Zdecyduj sie które jedzonko lepiej Twojemu psu smakuje i które chcesz mu robic i to wybierz jako podstawe diety. Moja zajada domowe zarełko, a do tego ciągle stoi w misce sucha karma Chapi jako przekaska. Kaza bardzo lubi rano zjesc bułke moczoną w mleku lub serek homogenizowany (tylko waniliowy, bez rodzynek!  :wink: ).

Nigdy nie mieszaj suchej z domowym bezposrednio i nie dawaj kosci z kurczaka.

Cytuj
Szczerze mowiac psy nienawidza wogole suchej karmy

Eee skąd taki wniosek?  :roll:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #11 : 2004-09-20, 13:03 »
Suche karmy są najlepsze dla psów, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Oczywiście nie polecam tanich karm z supermarketów.
Kości drobiowe sa niebezpieczne dla psów, ale tylko z udek (są kruche i moga skaleczyć przewód pokarmowy). Korpusy drobiowe psy mogą jeść.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #12 : 2004-09-20, 13:07 »
Giha ma belcando high energy i oprucz tego dostaje surowe lotki z kurczaka (tanie bo tylko 1 zł za kg) daje je w całości ok. 5 dziennie.

Z gotowanego kurczaka można dawać tylko kręgosłup bo te kości się nie łamią.

Oprócz tego dostaje ser biały, jajko, warzywa, owoce itp.

Ruda dostaje karmę dietetyczną i tylko to.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

myszka

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #13 : 2004-09-20, 13:21 »
Nie ma czegoś takiego jak "zbilansowanie" i śmiać mi się chce, kiedy czytam, że karma to mus, bo jest zbilansowana i nic jej nie zastąpi - bzdura. Najlepsze jest jedzenie naturalne, surowe, podkreślam, surowe, bez nadmiaru węglowodanów, a więc żadnych wypełniaczy typu kasza, ryż, makaron - surowe mięso zmielone z kośćmi, warzywami, do tego jajko...
Oczywiście jeśli już karma, to dobra, nie śmieci typu pedigree czy chappi. Korpusy z kurczaka natomiast to super jedzenie, pod jednym warunkiem - że będą nieobrobione termicznie, surowe - to pod wpływem gotowania struktura kości zmienia się na taką, która łatwo rozszczepia się w ostre drzazgi. A tak w ogóle, to z drobiu najbardziej niebezpieczne są kości długie (a więc nogi, skrzydła), natomiast kości płaskie (korpus) są pod tym względem lepsze.
Zapisane

Wookash

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #14 : 2004-09-20, 13:27 »
Moze i sucha karma jest zdrowa, ale moj psiaki ( a mialem trzy ) nie chcialy za nic jesc suchej karmy, nie mam na mysli jakiejs tak np. " leader price " tylko pedigree, i te drozsze. Nie chcial za nic ja jesc. Jedyna sucha karme jaka jadl, to bylo " frigo " chba czy jakos tak, takie czerwone opakowanie z dalmanynczykiem na przedzie... psy bardzo lubia zarcie z puszki, to juz nie wazne jakiej firmy bo kazde miesko w galarecie z puszki jedza w nieskonczonosc. Przynajmniej wszystkie psy jakimi sie opiekowalem to uwielbiaja. Ale ja karmilem zazwyczaj tak jak juz ktos powiedzial, ryz lub makaron albo kasza, z miesem zoltkiem i warzywami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy dobrze robię ??
« Odpowiedz #14 : 2004-09-20, 13:27 »

Nanami

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #15 : 2004-09-20, 13:38 »
Karma w puszkach to najwiekszy syf jaki moze pies jesc  :shock:  Przynajmniej jak dla mnie. No i dodatków smakowych dodawanych na potege i dlatego wiekszosci psów smakuje. Mojej nie smakuje. Mieso najgorszej jakosci, zelatyna w galaretce  :roll:  I mozna zbankrutowac na jej zakupie. Poza tym Frolic (bo o to ci chodzi) nie jest za dobrą karmą na stałe takze (moja jej bardzo nie lubi, nawet nie tknie) Pedigree takze.
Zapisane

Flaś

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #16 : 2004-09-20, 13:48 »
Nie wszystko dobre co pies lubi :roll:

Wookash biedne te Twoje psy ... Biedne ich watroby, zoladki i ogólem zdrowie :do-bani:

mysiu hodowca na wystawie powiedzial mi ze najlepiej jak bede karmila Toffka samym Boschem i do Boscha wlasnie dodawala jakies warzywka, miesko itp. :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #17 : 2004-09-20, 14:51 »
Wookash daruj sobie z takimi radami,jezeli nie wiesz to lepiej w ogole sie nie odzywaj bo mozesz jedynie komus zaszkodzic.


Ja jakos nie jestem przekonana do karmienia psa tylko i wylacze sucha karma. U mnie dieta u psa z wrazliwym zoladkiem wyglada tak: mieso z kurczaka ,wolowina i drobiowe podroby wszystko to ugotowane z makaronem/ryzem do tego czasem warzywa. Tak czy siak pies zawsze ma w misce suchego Royala w moim przypadku mini, mam przynajmniej pewnosc ze pies dostaje wszystko to czego potrzebuje a zarazem to co lubi najbardziej  :wink:
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #18 : 2004-09-20, 16:10 »
Cytuj

konina

 :cry:  może i dla psiaków nie jest zła a;e ja bym się na to nie odważyła... a co do diety BVARF to wydaje mi się świetna- natomiast moja mama powiedziała że jakby człowiej się przerzucił "na to co sam by upoloał" to na samych jagodach i korzonkach by nie przeżył  :?
Zapisane

Emilka

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #19 : 2004-09-20, 16:25 »
konina dla ludzi tez bardzo dobra ;) :wink: malo ludzi ja je a co dopiero kupowac takie mieso psu... :P sama bym tego w zyciu nie zjadla,psu tez nie dala
Zapisane

Nanami

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #20 : 2004-09-20, 16:44 »
Ja tez bym nie dała ani sobie ani psu, ale cóz, poleca sie i tyle...  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy dobrze robię ??
« Odpowiedz #20 : 2004-09-20, 16:44 »

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #21 : 2004-09-20, 16:46 »
Cytuj

Suche karmy są najlepsze dla psów, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach


w to akurat nie uwierze. owszem sa karmy lepsze,ale to ciagle jest sztuczne i nie moze stanowic jedynego pozywienia psa. oczywiscie gotowanie jest pracochlonne wiec czasami mozna dac cos gotowego jak ktos nie ma czasu, ale nie mozna twierdzic ze to jest najlepsze
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #22 : 2004-09-20, 16:55 »
Ja też nie jestem do końca przekonana,że sucha karma jest lepsza niż domowe jedzonko. Dla mnie to jest za sztuczne. Dlatego wolę sama gotować dla pieska.
A co do kości z kurczaka. Mojej koleżanki pies miał zaparcie(straszne to było,biedaczek nie mógł się załatwić) i wet powiedział,że nadmiar kości z kurczaka powoduje takie rzeczy.Dlatego lepiej dawać wołowe kości.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

mała

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #23 : 2004-09-20, 17:10 »
dzięki za wszystkie posty. Teraz już lepiej wiem co mogę mu nowego dać   :wink:   Tylko mam nadzieję że będzie mu smakować  ;)
Zapisane

Wookash

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #24 : 2004-09-20, 18:29 »
Cytuj
Wookash biedne te Twoje psy ... Biedne ich watroby, zoladki i ogólem zdrowie
Weterynarz powiedzial mi, ze sa bardzo zdrowe, i zadbane wiec chyba nie takie biedne. Z reszta dbaj o swoje ;)

Cytuj
Wookash daruj sobie z takimi radami,jezeli nie wiesz to lepiej w ogole sie nie odzywaj bo mozesz jedynie komus zaszkodzic.


Co znowu nie tak z moja rada ? czy to juz taki nawyk u ciebie zeby mi co chwile cos upomniec ? jak bede chcial to bede sie odzywal, i ty martw sie o siebie a nie co chwile mojej dupy sie czepiasz. Jak masz jeszcze jakis problem, to zamiast zasmiecac temat to odezwij sie na PM albo GG...
Zapisane

Kamaq

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #25 : 2004-09-20, 18:33 »
gotowane jedzenie jeśli jest prawidłowo zbilansowane jest najlepsze. sama gotuję mojemy piesowi i dodatkowo i tak dostaje witaminki i jest w idealnej formie i zdrowiu
Zapisane

Tilia

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #26 : 2004-09-20, 18:42 »
każdy chwali swój sposób karmienia psa ("gotowane- najlepsze" , "najlepsze tylko naturalne surowe", "tylko zbilansowana sucha karma")- a nie pomyśleliście, że jest wiele szkół karmienia? według mnie nie ma jedynego złotego środka w karmieniu psów- wszystko zależy od upodobań psa i jego właściciela ;) spór jaki sposób jest jedyny i najlepszy- delikatnie mówiśc mija się z celem ;) jeśli pies je tylko suchą karmę, jest zdrowy i wesoły- to znaczy że ten rodzaj karmy jest prawdopodobnie dla niego dobry, choć inny pies po tej karmie może mieć np biegunkę. To samo tychy BARFa czy gotowanego. Jedna z moich suk dostaje zatwardzenia po każdej kości, a znam psy które kości jedzą w ogromnych ilościach i nic im nie jest. Oczywiście nie znaczy to, że można dać psu byle co, bo "nic mu po tym nie jest".
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #27 : 2004-09-20, 19:13 »
Cytat: kustosz82
pies nie powinien jeść kkości kurczaka ponieważ łatwo się łamią i mogą być ostre i pokaleczyć psa.


Nie tylko dlatego... Kości z kurczaka, rokładają się w coś w stylu wapnia i przylega to do psiego zółądka i innych narządów, a później piesek moze mieć np. kłopot z załatwieniem sie... nie polecam dawania kości psu z kurczaka.. sama przezyłam ten koszmar.
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

czy dobrze robię ??
« Odpowiedz #27 : 2004-09-20, 19:13 »

Elfi

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #28 : 2004-09-20, 20:57 »
Ja daj e swojemu tylko kosci cielece, ewentualnie wołowe (gnaty) ale tylko do obgryzienia, a nie do jedzenia.
Kiedys koleżanki pies (też sznaucer) zjadl kości i w jelitach mu utknęła, nie mógl się załatwic. Skończylo sie zabiegiem u weterynarza, dlatego ja jestem przezorna. Kości z drobiu nie daje wogole. Kiedys słyszałam na jakims forum, że ktoś daje korpusy mielone.
Zapisane

kustosz82

  • Gość
czy dobrze robię ??
« Odpowiedź #29 : 2004-09-21, 00:29 »
Super, poraz kolejny temat żywienia psa powrócił, niestety każdy ma swoje zdanie i nikyt do swojego nie przekona. Ale skoro ten temat znowu zaistniał to chciałbym zgodzić się z opnią Kkaaaasi (chyba tak to siępisze :) Tak karmy suchę są dobre i są to zbilansowane posiłki o ile - podaje się je w odpowiednich proporcjach i podaje się karmę dobrą o której wiadomo że jest robiona z najlepszych gatunków mięs i że nie jest barwiona. Takich karm jest wiele ale nie są one tanie np (royal canin, Eukanuba, Nutra , Nutragold, Purina proplan, Hills)

Jednak docenić trzeba i powiedziec sobie szczerze że nie ma nic lepszego jak jedzenie naturalne i tu ukłon w stronę moderatora "myszki" dzięki której poczytałem trochę o djecie BARF. jednakże stworzenie idealnej diety dla psa jest czasochłonne i nie każdy ma ochotę codziennie przygotowywaćposiłki dla psa lub psów. Jednak podkreślam jedzenie naturalne jest very good.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 28 zapytaniami.