Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?  (Przeczytany 4016 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anieszka

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #30 : 2004-11-11, 07:36 »
często ci co prowadzą a się boją są bezpieczniejsi od nie jednego "wykwalifikowanego" prowadzącego
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #31 : 2004-11-11, 08:07 »
jak dla mnie dobrze wyszkolony instruktor jest przede wszystkim odpowiedzialny i przewidujący a co za tym idzie nie powinno mieć wogóle miejsce coś takiego o czym mówisz

Wiedźma

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #32 : 2004-11-11, 12:51 »
Dokladnie! Niestety, rzeczywistosc jest czasami straszna... Nie wiem, moze za pare lat, jak wreszcie bedzie wieksza weryfikacja, cos sie zmieni... MOZE.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedz #32 : 2004-11-11, 12:51 »

anieszka

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #33 : 2004-11-11, 13:31 »
zawsze można kupić papierek i tego nic nie powstrzma
Zapisane

Raven

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #34 : 2004-11-11, 14:01 »
Prędzej, czy później zauważy się poziom wykwalifikowania instruktora. Jeśli się rozczarujemy nie pozostaje nam nic innego jak zmienić stadninę...
W jednej stadninie przed jazdą trzeba było podpisywać kartkę, że jeździ się na własne ryzyko i instruktor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne "szkody". Okazało się, że konie są bardzo znarowione, płochliwe i kiepsko wyszkolone, a trener też nie był najlepszym nauczycielem (pozwalał jeździć bez toczków!).
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #35 : 2004-11-11, 17:42 »
Tak, ale po pierwsze zanim sie zauwazy poziom wyszkolenia, moze juz dojsc do nieszczescia :(
Po drugie - poczatkujacy nie ma pojecia, na co zwracac uwage i nie umie tego poziomu ocenic... :(
Zapisane

anieszka

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #36 : 2004-11-11, 19:00 »
no włąsnie i taki "instruktor" i tak znajdzie prace i chętnych na jazde u niego
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #37 : 2004-11-13, 18:28 »
Cytuj

galopując w półsiadzie wyślizgnęły mi się ze strzemion i "zaliczyłam glebę

to ty siedząc w półsiadzie stoisz w strzemionach tak całkiem ??
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #38 : 2004-11-13, 19:18 »
mi w półsiadzie raczej wpadają za głęboko nogi w strzemiona :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedz #38 : 2004-11-13, 19:18 »

Kamelia

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #39 : 2004-11-13, 19:25 »
tak źle i tak niedobrze :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #40 : 2004-11-13, 19:34 »
Cytuj

ja tam najwięcej w 7 koni jechałam ale fajna musi być grupa w takim terenie

wez przestan.. okropna :? cos strasznego to jest, nie wiesz czy bedzie zaraz galop czy step czy co innego..  :?
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #41 : 2004-11-13, 19:48 »
u nas nie wiadomo ale i tak jest prze super :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #42 : 2004-11-14, 09:33 »
a ja zawsze wiem co u mnie będzie :P bo jestem czołową nie zawsze ale ostatnio cały czas
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #43 : 2004-11-14, 09:43 »
Ja oststnio bylam czołową....tylko ze zawsze tych za mną pytam gdzie skręcać... :P
Cytuj
mi w półsiadzie raczej wpadają za głęboko nogi w strzemiona
Cytuj
to ty siedząc w półsiadzie stoisz w strzemionach tak całkiem ??
 
 

A ja właśnie w półsiadzie trzymam się całym "dolem" i czasami jak mi wypadnie strzemie to mi i tak to nie robi różnicy bo mam stabilność.

Ale najlepsze to jest siodło mojej koleżanki,takie wygodne że wam mówie...no ale też musiała za nie dać-Prestige...takei że kolana same się przyklejają do poduszek i w ogóle tak wygodnie jest że ja stępowałam,kłusowałam i galopowałam bez strzemion....z jednej strony to dobrze ale z drugiej źle,bo nie trzeba tak pracować na dosiadem niż w mniej wygodnym siodle albo jakimś skokowym.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #44 : 2004-11-14, 10:27 »
newada... stępować kłusować i galopować bez strzemion powinnaś umieć w każdym siodle i bez niego zresztą trzeba mieć talent by nie dać rady stępować bez sptrzemion :P

wogóle nie pojmuję co ma tu wygoda siodła do pracy nad dosiadem, bez przesady

Forum Zwierzaki

Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedz #44 : 2004-11-14, 10:27 »

anieszka

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #45 : 2004-11-14, 11:36 »
Cytat: Newada
Ja oststnio bylam czołową....tylko ze zawsze tych za mną pytam gdzie skręcać... :P

je prawie zawsze pytam gdzie jedziemy jak nie mamy trasy opracowanej no i najczęśćiej jest tak że stajemy i dajemy konią wybrać :D a co najdziwniejsze one nie zawsze do domu chcą iśc
Cytat: Newada

Ale najlepsze to jest siodło mojej koleżanki,takie wygodne że wam mówie...no ale też musiała za nie dać-Prestige...takei że kolana same się przyklejają do poduszek i w ogóle tak wygodnie jest że ja stępowałam,kłusowałam i galopowałam bez strzemion....z jednej strony to dobrze ale z drugiej źle,bo nie trzeba tak pracować na dosiadem niż w mniej wygodnym siodle albo jakimś skokowym.


to raczej kwestia dopasowania siodła
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #46 : 2004-11-14, 21:34 »
ja uwielbiam na pufie galopować bez strzemion, musze kiedys spróbować na oklep :P ale taki galop bez strzemion na koniach co maja krótszy kroczek i tak wybijają (mówie w tym momencie o kucach) to nie jest zbyt przyjemny, na takim jednym co kicał jak zając to jeszcze chwile a bym capneła na ziemie :lol: poprostu tak podskoczył w galopie a ja straciłam równowage ale jakos sie utrzymałam :P ja czasem jestem w terenie czołową, wtedy kiedy kon instruktora jest poddenerwowany czymś to dla swiętego spokoju ja przodem jade a ta z tyłu odrazu spokojnieje :)
Zapisane

martaska

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #47 : 2004-11-15, 14:53 »
ostatnio byłam w terenie.jest poprawa.
czuje sie pewnie w stepie i krótkich odcinkach kłusa.mam teraz inny cel.musze sie przełamac zeby jeździc w tereny na Echo,zeby taka jedna na niej nie jeździła i dopne swego tylko ja bede jeździc na Echo :P  :P  :P  :P
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #48 : 2004-11-17, 15:14 »
Cytuj
newada... stępować kłusować i galopować bez strzemion powinnaś umieć w każdym siodle

A czy ja gdzies napisałam ze nie umiem w kazdym siodle??kiedys juz wypowiadalam sie na temat zależności siodła a dosiadu i zapewniam Cie ze mam podobne zdanie do twojego..Chodziło mi poprostu o to(wsiadłam pod koniec jazdy na kolezanki konia na 10 min doslownie,miał byc step i kłus ale kobyła w tym dniu była wyjątkowo niewyzyta wiec zrobilismy koleczko galpu)ze siedzac w tym siodle i nie wysilajac się prawie w ogóle nad utrzymaniem poprawnej postawy(szczerze mi juz sie nie chciało bo byłam po swojej jezdzie i po ciezkim dniu)siedzi sie wery gód.
Cytuj
wogóle nie pojmuję co ma tu wygoda siodła do pracy nad dosiadem, bez przesady
a tiu tym razem chodziło mi o to że dla niektórym leniów(co sie oczywiscie nie tyczy mojej kol,włascicielki siodła)takei siodło może być "przykrywką" tego ze nie pracują nad dosiadem.poprostu w tym siodle jak sie ma dosiad zupełnie niewypracowany  to i tak wyglada to nie najgorzej :P
wiem ze sie nie jasno wyrazam,ale ja tak zawsze,teraz jeszcze bardziej zamotałam.no cóż wybaczcie :P  :)
Zapisane

martaska

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #49 : 2004-11-17, 17:47 »
ej nawet mi nie pogratulujecie sukcesu :P:P:P:P:P:P :)  :D
Zapisane

R

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #50 : 2004-11-18, 10:28 »
Ja tez "zaliczylam Glebe"wstrzas mozgu szpital ale na koniach jak mam mozliwosc to dalej jjezdze.Moze zmienisz trenera jesli tak bardzo cie stresuje.Za moich czasow jak ktos spadl to wszyscy czekali az sie pozbiera nie bylo takiego czegos aby reszta pojechala a "glebowicz" zostal sam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedz #50 : 2004-11-18, 10:28 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #51 : 2004-11-18, 21:20 »
heh ja mysle osobiscie ze nic na sile .. no ale przeciez jedynym sposobem zeby przestac sie bac terenow jest znow zaczac je jezdzic, bo innego sposobu nie widze:P ale powolutku, moze z kims pojedz kogo lubisz, jakiegos bardziej doswiadczonego jezdzca ktory w razie czego Ci pomoze, na najspokojniejszym koniu do ktorego masz zaufanie, na ktorym bedziesz mogla przestac sie denerwowac, popros towarzysza zeby Cie o fajnych rzeczach zagadywal podczas jazdy bo jak bedziesz sie denerwowac to qn to poczuje i bedzie nerwowo sie zachowywal. na razie jedz wolniutko, w miare nabierania pewnosci siebie coraz szybciej i szybciej.. moze ten bardziej doswiadczony (ale taki bardziej bardziej:P) wezmie Cie na nie wiem jak to ujac.. uwiaz?? taka lonze mala.. zebys jechala obok niego.. ??

dobrze mysle?:P jak nie to krzyczcie i bijcie.
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #52 : 2004-11-18, 23:29 »
a ostatnio moja mama stwierdziła ze będzie jeździć no i w wekend idzie na lonze :lol: haha, kupuje film do aparatu i będe strzelać foty :P niepotrafie sobie jeszcze tego wyobrazić, moja mama zawsze z lekka bojąca sie koni teraz z własnej woli chce jeździć na Pufie (największy koń z tych u mnie w stajni) no zobacze jak to będzie, może zeskanuje jakieś zdjątko jak juz je zrobie i wywołam i wstawie do albumu :wink:
Zapisane

Raven

  • Gość
Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #53 : 2004-11-19, 21:13 »
Cytuj

to ty siedząc w półsiadzie stoisz w strzemionach tak całkiem ??

Nie, absolutnie nie stoję "tak całkiem". Tylko wtedy gdy mi się wyślizgnęły to nie byłam w stanie się utrzymać w siodle i poleciałam na bok. To zdarzyło się tak szybko, że nie mogłam złapać równowagi.
Ale ćwiczę galopy i skoki na oklep i coraz lepiej "przyklejam się" do siodła  ;)
Zapisane

Ruda

  • Gość
Odp: Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #54 : 2005-07-14, 13:49 »
kiedyś byłam w terenie i spadłam 2 razy, naszczęście byłam z trenerka.... mysłała ze już nie przyjde na jazdy ale jestem twarda <konika trocze poniosło i tyle> nie długo jade na obóz i będziemy dużo jeździć w terenie więc może już nie będe się tak bała.... już dawno nie byłam w terenie.... zacznijspokojne, stępem klusikie a jak poczujesz się pewnie to galopik. a jest warto....
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #55 : 2005-07-15, 16:41 »
wiesz ja mam taką metode na przełamywanie tego typu strachu mówie sobie poprostu "NIC DWA RAZY SIE NIE ZDARZA I NIE ZDARZY" i cały czas sobie to w myślach powtarzam i robie wtedy to czego sie boje... a potem to poprostu po problemie
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Strach przed terenem!!!!Jak pokonac?
« Odpowiedź #56 : 2005-07-16, 14:00 »
Ja byłam w terenie w 10 koni....super było, bo byłam trzecia z kolei, co prawda na koniu który czasem lubi mieć "humorki" ale nic złego się nie wydarzyło. Pomijam tylko fakt że osoby które jechały na końcu w ogóle nie słyszały instruktorki. I np jak instruktorka mówiła że trzeba zmieniac nogę na którą się anglezuje, to ci na końcu nic nie słyszeli i tego nie robili....
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 26 zapytaniami.