Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża u nastolatki  (Przeczytany 96767 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #180 : 2005-06-22, 22:04 »
Ale samo podejście ludzi do młodych matek...
Różne sa przypadki,zmuszanie,gwałty,wykorzystania np.po upiciu...
A oni myślą że to nie wiadomo jakie puszczalskie panny...
że to już  w tym wieku
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #181 : 2005-06-22, 23:04 »
no a moja kuzynka ma lat 18 (nie skonczone) i wyszła za mąż.. prosta przyczyna, wpadka.. 19 urodziła.. ;) ale oni na tyle są ustawieni ze jej chłopak pracuje ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #182 : 2005-06-23, 08:24 »
A kochają się chociaż?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #182 : 2005-06-23, 08:24 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #183 : 2005-06-23, 11:27 »
wygląda na to że tak, bo ciezko by było byc zkims z przymusu co? ;) no ale nigdy nic nie wiadomo
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #184 : 2005-06-23, 16:32 »
Moja sasiadka zaszła w ciążę mając 17 lat. od razu wzieli ślub, pomieszkali razem troche, urodziło sie dziecki iw krótkim czasie chłopak się od niej wyprowadził, później przyszło jej do domu wezwanie na rozprawę rozwodową do sądu. Na szczęście dziewczyna ma dobrych rodziców, którzy jej we wszystkim pomagaja, bo co ona by zrobiła (nawet szkoły nie skończyła - ma wykształcenie podstawowe).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Agata:)

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #185 : 2005-06-23, 17:44 »
Dziś stałam ze znajomymi pod szkołą, a tu jedna mówi nagle "Ide zobaczyć dziecko Martyny"... Ktoś się zapytał, kim jest Martyna... 17letnią dziewczyna... Ale malucha ma słodkiego ;)
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #186 : 2005-06-24, 15:09 »
heh takie rzeczy widzę coraz częsicej.Laski po 17 najstarsze 20 są w ciązy
Zapisane

agava

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #187 : 2005-06-25, 10:15 »
Mam znajomą, która była w ciąży (dziewczyna właśnie skończyła maturalną klasę). Nikomu nie przyznała się, że jest w ciąży, wypierała się prawie do samego końca. Na pytanie "czy jesteś w ciąży, odpowiadała - nie, ja przecież wiem lepiej, czy jestem, czy nie". Chociaż było widać powiekszający się brzuch. Dziewczyna nie dbała o siebie, nie wiem nawet, czy była u lekarza. No i wczoraj dowiedziałam się, że urodziła, a dziecko umarło :( Mam wrażenie, że to jej wina, gdyby postępowała inaczej, tak by się nie stało.
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #188 : 2005-06-26, 09:50 »
W takich sprawach trudno się wypowiadać bo nie wiadomo co kierowało tą dziewczyną
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #188 : 2005-06-26, 09:50 »

iwa

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #189 : 2005-07-05, 23:25 »
jak byłam w 1 klasie liceum to dziewczyna z 4 klasy była w ciąży.urodziła tydzień przed maturą,ale maturę zdała. potem, jak ja byłam w 4 klasie, to dziewczyna z 2 klasy była w ciąży. prawie nie było widaćże jest w ciąży.urodziła 2 miesiące przed terminem i...oddała dziecko do adopcji,a chłopak jeszcze jak się dowiedział,że jest w ciąży, powiedział że jest szmatą i ją zostawił :| spoko :x
na studiach to niby inaczej się patrzy,ale...nie wiem,mi się wydaje,że jest czas na nauke i na dzieci,dom, małżeństwo. najpierw nauka,a potem....
u mnie na roku już w sumie 2 dziewczyny są matkami. teraz jedna rodzi w lipcu,a druga która niedawno wzięła ślub i się zarzekała,że to z miłości i w ciąży nie jest też ma już spory brzuszek :roll: także....pierwsza, która została matką mówi,że trochę żałuje, że tak wcześnie. jest jej ciężko pogodzić studia i obowiązki. druga natomiast opuszcza zajęcia,jak się tylko da.
no,ale....napewno każdy inaczej by mówił, jakby sam się znalazł w takiej sytuacji :x
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #190 : 2005-07-06, 09:22 »
Ja znam laske co urodziła 2 klasie gim.Olała szkołę i teraz się pałęta po mieście z 4 dzieci (facet ją zostawił)
Zapisane

Patiruda

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #191 : 2005-07-08, 16:01 »
znam typiare krora w wieku 14 lat zaszla w ciaze i aby poronic bila sie w brzuch i duzo pila az wkoncu udalo jej sie zabic dziecko :(
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #192 : 2005-07-08, 16:09 »
Też taką znam-była 2 razy w ciązy i za każdym razem robiła to samo
Zapisane

izunia

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #193 : 2005-07-09, 19:24 »
to jakięs nienormalne te dziewczyny, jak mozna tak robić z własnym dzieckiem :shock: ktoś im powinien przyłożyć może by sie opamiętały :o w końcu w ogóle nie bedą mogły mieć dzieci i dobrze im tak bedzie, bo skoro teraz nie szanują zdrowia nienarodzonego dziecka to co bedzie później...
Zapisane

VaNeSsA

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #194 : 2007-06-11, 14:18 »
Wiem cO to znaczy byc nastolatka w ciąży.Mam 16 lat i uprawialam sex-s zmoim chlopakiem bez zabezpieczenia.Wcale nie wstydze sie tego ze jestem w ciąży ale ludzie patrzą na mnie z gory.Moja mama przyjela tą wiadomosc w miare spokojnie.W życiu nie zdecydowalabym sie na aborcje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #194 : 2007-06-11, 14:18 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #195 : 2007-06-11, 15:01 »
Cytuj
dziewczyny co byście zrobiły gdybyście w wieku np. 15 lat zaszły w ciążę?
Urodziłabym! To na pewno. A czy bym oddała - nie wiem, to by zalezalo od moich rodzicow, bo w tedy nie potrafilabym sie sama utrzymac + dziecko. Ale znajac moich rodzicow - pomogliby mi wychowac. Nigdy bym nie usunela ciazy. A w przypadku gwaltu, przemeczlabym sie te 9 miesiecy i bym urodzila i chyba oddala ( chociaz jak sie urodzi i wezmie na rece, zobaczy takie malenstwo to serce mieknie...).
Cytuj
Zdecydowałybyście się na aborcję czy zostawiłybyście dziecko?
jak wyzej - aborcja - nigdy !  zastanawialabym sie nad aborcja tylko wtedy kiedy dziecko mialoby sie urodzic przykladowo z niedorozwojem + niewidome+ niesluszace + niemowiace, ktore przezyje gora 2 lata - taki przyklad. Ale z drugiej strony badaniom nie mozna ufać na 100 %, ja mialam sie urodzic z garbem, i cos tam jeszcze i jak widac urodzilam sie zdrowa. Chociaz to bylo te 19 lat temu, teraz technika poszla do przodu, badania sa dokadniejsze, takze w takim przypadku myslalambym o aborcji, w zadnym innym.


VaNeSsA - nie zwracaj uwagi na ludzi, a niech patrza, Ty niedlugo bedziesz szczesliwa mamusia a oni nie, o ! ;)
Życze bezkonfliktowej ciazy i zdrowego dzieciaczka ;)
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #196 : 2007-06-11, 15:08 »
Jaśka, a gdyby było takie zagrożenie, że przy porodzie matka może zginąć, byłabyś za czy przeciw aborcji?
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #197 : 2007-06-11, 15:32 »
Retriva nad tym też się zastanawiałam i szczerze mowiac nic nie wymyslilam. Nie wiem. Bo jakbym się postawila w takiej sytuacji to z jednej strony balabym sie umrzec - wiadomo, ale z drugiej zabic niewinne dziecko ? To zalezy od zdania mojego meza na ten temat, od zdania bliskich i od odwagi. <- to tak jakbym ja miala wybierać.
Przeciez jak kobieta wybierze swoje życie to pewnie ma wyrzuty sumienia do konca zycia, ale z drugiej strony zyje sama.
Nie wiem.
NAszczescie takich przypadkow jest bardzo malo.
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #198 : 2007-06-12, 08:13 »
Jaśka, a gdyby było takie zagrożenie, że przy porodzie matka może zginąć, byłabyś za czy przeciw aborcji?
W takiej sytuacji trzeba stanąć samemu, żeby zrozumieć. "na sucho" można sobie mówić wszystko. Słyszy się o przypadkach matek, które się poświęciły dla dobra swojego dziecka... Trzeba ogromnej odwagi.
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #199 : 2007-06-12, 21:50 »
Na pytanie Retrivy sie kiedys zastanawialam i szczerze mowiac wymyslilam tyle ze jakbym urodzila to dziecko by nie mialo matki a z drugiej stron jak bym usunela to bym miala wyrzuty sumienia ... to jest bardzo trudne :/
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #200 : 2007-06-12, 23:52 »
Nie wieciez moze czy jest jakas organizacja przeciwko aborcji?
Ostatnio się tym zaczelam "interesować" i  jestem przerazona, bardzo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #200 : 2007-06-12, 23:52 »

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #201 : 2007-06-13, 07:59 »
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html - metody usuwania ciąży... UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!
« Ostatnia zmiana: 2007-06-13, 23:46 autor Retriva »
Zapisane

Diabełek

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #202 : 2007-06-13, 17:37 »
Boze nie moglam patrzec na te zdjecia, to jest po prostu zbrodnia! :cry:
___
Ostatnio ogladalam TV i bylo tam ze 13 latka wspolzyla z 17 latkiem i zaszla w ciaze. Chlopakowi grozi wiezienie, bo wspolzyl z nieletnia. :shock:
Zapisane

Luka

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #203 : 2007-06-13, 17:42 »
On też nieletni...
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #204 : 2007-06-13, 18:10 »
metody usuwania aborcji...

Chyba ciąży

A co do legalności jeśli chodzi o współzycie, to chyba można od 16 roku życia, czy jakoś tak (sorry nie wiem dokładnie)..
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #205 : 2007-06-13, 18:38 »
Od lat 16 można uprawiać seks, jeżeli chłopak miałby kilka miesiecy powyżej lat 16, już miałby sprawę w sądzie. Z tego co wiem.

Przeczytałam wszystko co było na tamtej stronie. Ja mówię nie jestem za aborcją, może że to zgrażałoby życiu matki, wtedy bym sie zastanowiła. Napewno nie usunęłabym dziecka poczętego z gwałtu. Miałabym kaca moralnego, ale nie oddałabym też takiego, w końcu nie jego wina, że tatuś to psychol. Dziecko nie wybiera rodziców.
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #206 : 2007-06-13, 21:37 »
Widzałam jak to się dokladnie robi na filmie, oglądałam na PDŻ. Fakt, to jest nie do pomyslenia, dlatego ja jestem za usuwaniem ciązy do maksimum 4 tygodni. Wtedy płód nie jest jeszcze rozwinięty.
Na tym filmie było właśnie, jak chyba 12 tygodniowe dziecko(albo i więcej miało- nie pamietam) walczyło o życie. Uciekało dosłownie od tego "urządzenia", serce szybciej biło, wyraznie bylo widac niepokój.

hm, jesli chodzi o tą strone, to dziecka chyba nie mozna usuwać powyzej 16 tygodni??

A co do gwałtu i zagrożeniu życia, nie wiem co bym zrobiła. Nie mówię tak, ani nie mówię nie. Trzeba się znalesc w takiej sytuacji. No ale na pewno zakazu całkowitego aborcji nie powinno być. To jest sprawa indywidualna każdej kobiety, szczególnie w takich przypadkach.
Zresztą nie wiem czy bym mogła patrzec na dziecko z gwałtu, cały czas by mi o tym przypominało, a więc oddanie do adopcji? równiez tragedia dla dziecka, nie wiem co lepsze, wcale się nie urodzić, czy mieszkac bez rodziny, bez żadnej przyszłosci.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #207 : 2007-06-13, 23:35 »
Ja nie wiem, nie potrafię się w tej sytuacji postawić. Myślę, że jeśli byłby to gwałt, to bym usunęła. Wpadka? Nie mam pojęcia...

Jeśli chodzi o współżycie z nieletnimi, to wiem dokładnie jak to jest (hyh, powiedzmy, że koledzy znają prawo). Do 15 lat obowiązuje prokurator, od 15 nie ma się prokuratora. Od 15 lat można współżyć z osobami pełnoletnimi, bez żadnych konsekwencji dla tej osoby. Mi tak wiadomo.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #207 : 2007-06-13, 23:35 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #208 : 2007-06-14, 08:51 »
Cytuj
oddanie do adopcji? równiez tragedia dla dziecka, nie wiem co lepsze, wcale się nie urodzić, czy mieszkac bez rodziny, bez żadnej przyszłosci.
Ale jak jestes w ciazy to nie wiesz czy tego dziecka w przyszlosci ktos nie zaadoptuje, czy nie bedzie mialo prawdziwej, kochajacej rodziny. A nawet jezeli nie... fakt, dziecinstwo bedzie mialo nieszczesliwe ale wiele dzieci z Domow Dziecka uklada sobie zycie, ksztalci sie, zdobywa prace, zakladaja wlasne rodziny, przede wszystkim ŻYJĄ.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #209 : 2007-06-14, 13:47 »
Tylko ja jestem ciekawa, jak się takie dziecko czuje, gdy dowie się, ze jest z gwałtu. Ojciec jakis patologiczny, a matka oddaje, bo nie chce sobie przypominac, co się wtedy działo. Nie chce miec nic wspólnego z tamtym gwałcicielem.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.154 sekund z 28 zapytaniami.