Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża u nastolatki  (Przeczytany 96656 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #210 : 2007-06-16, 06:57 »
znam typiare krora w wieku 14 lat zaszla w ciaze i aby poronic bila sie w brzuch i duzo pila az wkoncu udalo jej sie zabic dziecko :(

Wrr... żyjemy w XXI wieku! jest tyle zabezpieczeń, które dwają taką pewność.. czy naprawde tak trudno połączyć tabletki z pigułkami? :| a może wstyd iść do ginekologa?
Wstydem jest zajść w ciąże wiedzac że się człowiek niezabezpiecza... utrzymanie dziecka jest stokroć droższe od wykupienia pigułek.. :/
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #211 : 2007-06-25, 09:13 »
Jak słyszę co się teraz dzieję to normalnie żal.
Znam dużo osób o rok młodszych ode mnie, w moim wieku i starszych trochę jak uprawiali seks np na imprezie.  Z tych osób 1 zaszła w ciąże. A potem się dziwią jak to się dzieję że dzieci rodzą dzieci.
W mojej szkole wszyscy się przechwalają do czego najdalej doszłaś/eś z chłopakiem/dziewczyną itd.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #212 : 2007-06-25, 09:43 »
W mojej szkole wszyscy się przechwalają do czego najdalej doszłaś/eś z chłopakiem/dziewczyną itd.
To świadczy o ich niedojrzałości. Jak dla mnie sprawy łóżkowe powinno zachować się w łóżku, ewentualnie pogadać o tym ze znajomymi, ale chwalić się na forum szkoły? ... Niech uprawiają seks, mnie ni to ziębi ni parzy, ale gadanie jak, gdzie i z kim jest dla mnie żenujące.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #212 : 2007-06-25, 09:43 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #213 : 2007-06-25, 14:51 »
ja mam znajoma. która ma 15 lat i już za miesiac bedzie miala dziecko. Takich osob w moim miescie jest sporo.. 2-3 gimnazjum..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #214 : 2007-07-04, 21:25 »
"Wrr... żyjemy w XXI wieku! jest tyle zabezpieczeń, które dwają taką pewność.. czy naprawde tak trudno połączyć tabletki z pigułkami?  a może wstyd iść do ginekologa? "

Większość młodych ludzi zabezpiecza się prezerwatywami, a one nie dają 100% pewności przed niechcianą ciążą. Ale są one dostępne dla nastolatków, można je kupić w każdym kiosku. Wiadomo, że dziewczyny dla pewności chciałby brać tabletki lub naklejać plastry, lecz ginekolog to jednak jakiegos rodzaju stres. Fakt faktem ciąża w bardzo młodym wieku jest straszna ... nie wiem co taka dziewczyna może przeżywać. Dlatego wg mnie tabletki "po" do 72h powinny być bez recepty. Może wtedy zmniejszy się ilość młodych matek.
I prawda jest taka, że zabezpieczając się prezerwatywą każda dziewczyna może zajść w ciąże :|
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #215 : 2007-07-06, 19:17 »
Ariva wiem, że wizyta u ginekologa to duży stres bo to przeżywałam.. stres jest za pierwszym razem, każda kolejna wizyta jest już brana przynajmniej przeze mnie normalnie, wole iść do ginekologa niż do dentysty.
Nie chce za bardzo pisać o swoich sprawach, bo tak jak ktoś napisał to powinno zostać między parą ew. przyjaciółka.. ale na prawdę, nie ma czego się bać, jeśli dziewczyna jest w stanie rozebrać się przed chłopakiem to nie powinna mieć problemów z lekarzem, przecież to lekarz "takich" widoków to on pewnie już ma dosyć.. ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #216 : 2007-07-07, 16:11 »
dobra- zabezpieczanie zabezpieczaniem. ale sex w wieku 14 czy 15 lat? masakra -.- ja sobie nie wyobrazam, ze mialabym sie kochac z chlopakiem, jesli zrobilabym to teraz to wylacznie dla pokazu, ale taka nie jestem. wole poczekac jeszcze kilka lat i upewnic sie ze to ten jedyny... a nie.
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #217 : 2007-07-07, 16:17 »
Z tym się zgodzę, ale ta moda idzie do nas z USA i podobnych krajów.. jak czasem oglądam programy nakręcone w stanach to aż mi się coś robi... kiedy chłopak pyta matkę dziewczyny kiedy jej córka straciła dziewictwo a ta z uśmiechem na twarzy mówi że w wieku ... 13 lat... :|
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #218 : 2007-07-07, 22:22 »
No tak, w końcu jesteśmy pokoleniem które uczy się przez filmy i reklamy. Reklamy pokazują, że na wszystko jest jakiś sposób, każdy problem da się rozwiązać... nastolatki porównują wpadke do plamy z wina na bialej bluzce :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #218 : 2007-07-07, 22:22 »

Cinderella

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #219 : 2007-09-28, 12:22 »
Ja skłaniam się teraz za tym, że nie popełniłabym aborcji,ale wiecie... Zap[ewne zagrałyby emocje, całe życie stanęło by mi przed oczyma...
Nie panowałabym nad sobą. Ale aborcji mówię stanowcze: NIE.
Zapisane

Hime

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 43
  • :)
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #220 : 2007-09-28, 13:19 »
Moja koleżanka z podstawówki jest w 6 miesiącu już. Chodziła ze mną do klasy.. A teraz zostaje mamusią. Jak pomyślę sobie- że mogłabym być w jej skórze, to dziękuję Bogu za mój rozum.

A ja co do aborcji mam mieszane uczucia. Oczywiście osóbki, które sobie na kamikadze jeżdżą, i liczą na łan szczęścia, wtedy ja również jestem na NIE, ale z drugiej strony, jeśli dziecko ma być niekochane, ma wciąż komuś zawadzać- chyba lepiej 'pozbyć' się go, i oszczędzić wieeeelu cierpień zanim przyjdzie na świat, prawda?

I- może jestem niedzisiejsza, ale w moim wieku nie chciałabym współżyć. Wg mnie, to głupota, w wieku 14,15 lat w większości przypadków nie wie się co to miłość, a sex raczej dowodem miłości jest, tak? A tak dla rozrywki, żeby zobaczyć jak żyje się bez cnotki, nie, nie, nie..
Zapisane
'Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej' <3

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #221 : 2007-10-07, 18:38 »
A ja Was może zaskocze, bo uważam, że kobieta powinna decydować o tym czy chce urodzić dziecko a nie lekarz. Gdyby aborcja była legalna to nie byłoby tylu domów dziecka.

Po za tym niektórzy młodzi ludzie jak sobie wpadną to na siłe się hajtają ... nie widze w tym żadnego sensu, i tak prędzej czy później się rozstaną, a dziecko nie będzie miało normalnego domu. Nie dość że bedne maleństwo będzie miało ciężkie i zniszczone życie to jeszcze jego rodzice będą płacić przez reszte życia za ten jedyny stosunek. (chociaż z drugiej strony to będzie nauczka dla tych co się pieprzą dla zabawy bez zabezpieczenia)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #222 : 2007-10-07, 19:59 »
Beznadzieja tak wcześnie zajść w ciążę -_-
Ariva masz rację takie dziecko miałoby straszne życie...
A najwięcej nastolatek w ciąży wyrzucają z domu, i nie mają za bardzo co zrobić...
I potem nie chodzą do szkoły bo muszą dziecko wychowywać, i po prostu przechlapane...
A jak oddadzą do domu dziecka to dziwne żeby wyrzutów sumienia nie miały.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #223 : 2007-10-09, 11:08 »
A ja Was może zaskocze, bo uważam, że kobieta powinna decydować o tym czy chce urodzić dziecko a nie lekarz. Gdyby aborcja była legalna to nie byłoby tylu domów dziecka.
Najpierw trzeba myśleć,albo ponosić konsekwencje swoich czynów.Dla mnie kobieta,która jest świadoma tego,że mogła zajść w ciąże,a nie użyła wraz z partnerem odpowiednich środków zabezpieczajacych,a póżniej podejmuje decyzje o usunięciu dziecka z błahego powodu,typu że będzie jej przeszkadzać w samorealizacji np.,to potwór nie człowiek!.Jeżeli życie już jest to trzeba to życie chronić i szanować.I co to za powód,że nie byłoby wtedy domów dziecka?,KAŻDY powinien dostać swoją szanse!.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #224 : 2007-10-09, 12:04 »
Cytuj
Jeżeli życie już jest to trzeba to życie chronić i szanować.I co to za powód,że nie byłoby wtedy domów dziecka?,KAŻDY powinien dostać swoją szanse!.

no wlasnie - zycie. tyle ze  to co usuwa sie przez aborcje to zaledwie zygota - pare komorek na krzyz, to niektore nowotwory ktore sie wycina sa bardziej skomplikowanie zbudowane.. Owszem - kiedys zyciem to sie stanie - tyle ze kosztem innego zycia. B tak naprawde, jesliu nastolatrka zostaje zmuszona do rodzenia to traci swoje dziecinstwo, wolnosc - a i znajac spoleczenstwo bedzie przesladowana. Czesto nawet przez wlasna rodzine. Twierdzisz kamyczek ze zycie jest najwazniejsze.  Tyle ze co komu po zyciu skoro i tak nie zzna szczescia. A to ze nie byloby trylu domow dziecka - zwroc uwage na to ze wiekszosc z domow dziecka wyrasta na bandziorow.

Cytuj
Najpierw trzeba myśleć,albo ponosić konsekwencje swoich czynów.

zabezpieczenia tez zawodza, poza tym hormony i myslenie nie ida w parze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #224 : 2007-10-09, 12:04 »

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #225 : 2007-10-09, 14:59 »
A ja się nie zgadzam . Może wszystkich rozliczymy na komórki i tkanki ,przecież ich jest tak nie wiele prawda? Człowiekiem stajesz się w momencie poczęcia i nic mnie nie obchodzi, że to jakiś wasz biologiczny zalążek . Miłośnicy zwierząt. Śmiać mi się chce. Dla zwierząt więcej serca niż dla poczętej istoty.
 Zabieg aborcji to  morderstwo.

Cytuj
Tyle ze co komu po zyciu skoro i tak nie zzna szczescia
Dlaczego ta osoba nie będzie szcześliwa? A skąd wiemy jak potoczy się jej życie? Ileż osób pochodzących z domu dziecka potrafi się przeciwstawić całemu złu które ich spotkało  i osiągnąć coś w życiu, miec samemu szczęśliwa rodzinę i własne dzieci. Znam takich ludzi osobiście. I nikt mi nie wmówi ,że lepiej by było się nie urodzić. Każdy ma prawo do życia .

Cytuj
Owszem - kiedys zyciem to sie stanie - tyle ze kosztem innego zycia. B tak naprawde, jesliu nastolatrka zostaje zmuszona do rodzenia to traci swoje dziecinstwo, wolnosc - a i znajac spoleczenstwo bedzie przesladowana. Czesto nawet przez wlasna rodzine.

Myślisz ,że kobieta, która usunie swoje dziecko będzie naprawdę szczęśliwa? Że nie będzie jej się po nocach śnić to co zrobiła, że kogoś pozbawiła życia? Od kiedy to człowiek ma prawo wymierzać drugiej osobie śmierć, tym bardziej ,że ta mała istota powstaje z jego cząstki??

Wiele kobiet, które popełni aborcję nie potrafi z tym żyć, wpada w depresję, w przyszłości nie chce mieć dzieci, ma problemy z mężczyznami i z samą sobą. Zdarzają się takie, które z tego powodu popełniają samobójstwo.

Tak wygląda szczęśliwe życie, bo usunęła ciążę i ma "problem" z głowy?  Aborcja to ślad w psychice do końca życia.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #226 : 2007-10-09, 15:32 »
a ja znowu zgadzam się z Iras :)
dla mnie aborcja powinna być legalna, to co się usuwa o ile sięnie myle nie wykształciło jeszcze układu nerwowego który jest odpowiedzialny za odczuwanie bólu, czyli nie czuje. tego nie można nazwać człowiekie, no sorry to się stanie człowiekiem ale jeszcze nim nie jest

A ja się nie zgadzam . Może wszystkich rozliczymy na komórki i tkanki ,przecież ich jest tak nie wiele prawda?
uczyłaś się biologi? organizm składa sie zbardzo dużej ilości komórek, które pracują ze sobą, a nie tak jak napisała Iras z kilku

Miłośnicy zwierząt. Śmiać mi się chce. Dla zwierząt więcej serca niż dla poczętej istoty.
mi się jakoś nei che śmiać. zwierzęta żyją czują i MY ludzie robimy z nimi co chcemy, czego nie powinniśmy robić. poczętej istoty? czyli gdy plemnik dotrze do jajeczka, to już jest poczęcie? czyli nie mozemy usunąć takiego 'czegoś' które potem bedzie cierpieć ale mozemy zabijać zwierzęta, znęcać się nad nimi i przeprowadzac na nich eksperymenty? bo te kilka komórek to przecież człowiek a zwierze to tylko zwierze :/ :/

gdybym zaszła w ciąze, a potem nie była zjedzona zywcem przez rodzine, za usunięcie dziecka to bym przeprowadziła aborcje.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #227 : 2007-10-09, 15:57 »
Cytuj
czyli gdy plemnik dotrze do jajeczka, to już jest poczęcie? czyli nie mozemy usunąć takiego 'czegoś' które potem bedzie cierpieć ale mozemy zabijać zwierzęta, znęcać się nad nimi i przeprowadzac na nich eksperymenty? bo te kilka komórek to przecież człowiek a zwierze to tylko zwierze 


Nie miałam tu na myśli ,że zabijanie zwierząt czy znęcanie nad nimi jest dobre. Czytaj uwaznie. Podaje ci przykład. Wiele lduzi bezmyślnie rozmnaża zwierzęta. Ilu z was miałoby odwagę zabić te nienarodzone? Nie wielu. Ale człowiek to przecież nic. Aborcja jest taka łatwa. Hop i po kłopocie ,prawda?


Cytuj
czyli gdy plemnik dotrze do jajeczka, to już jest poczęcie?

No nie wiem kto tu taki mądry z biologi ...Sory nie mam racji...Pewnie poczęcie to jest w chwili narodzin!

Cytat z encyklopedi:
Cytuj
Poczęcie (łac. conceptio), w przypadku ludzi utożsamiane z momentem zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik (najczęściej poprzez stosunek płciowy).


Aha no i tak w ogóle...widzę ,że wszyscy na tym forum sa katolikami. Bo wyobraź sobie ,że  uczyłam się biologi, ale religi także,a ona mówi wyraźnie ,że w momencie poczęcia stajesz się żywą istotą, która ma prawo do istnienia tak jak każde inne stworzenie - zwierzę, a nawet roślina (bo zaraz ktoś mi powie że roślin nie uważam za stworzenie i że się nad nimi znęcam)

Cytuj
gdybym zaszła w ciąze, a potem nie była zjedzona zywcem przez rodzine, za usunięcie dziecka to bym przeprowadziła aborcje.

no rodzina by Cię pewnie nie zjadła (chyba ,że mamy doczynienia z kanibalami..). Ale wyrzuty sumienia też są groźne. Chociaż, nie wiem czy u niektórych występują. No bo co to jest. Zabić COŚ CO BĘDZIE CZŁOWIEKIEM. "Coś" po prostu nie wiadomo co takie sobie zyjątko.

Skoro aborcja jest taka dobra czemu nie została wprowadzona w Polsce? Czemu jest nielegalna?
Jak uważacie ,że za granicą gdzie takie zabiegi się odbywają jest tak kolorowo i wspaniale , wyjedźcie. Zobaczcie , skąd się biorą choroby psychiczne i urazy , których szczególnie się ostatnio dużo porobiło...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #228 : 2007-10-09, 17:21 »
Wiele lduzi bezmyślnie rozmnaża zwierzęta. Ilu z was miałoby odwagę zabić te nienarodzone? Nie wielu. Ale człowiek to przecież nic. Aborcja jest taka łatwa. Hop i po kłopocie ,prawda?
niedawno sterylizowałam kota, wcześniej dostawał tabletki ale jakieś pół miesiąca moze więcej przed zabiegiem przestaliśmy je dawać, wet powiedział ze nieszkodzi ze się skończyły, będzie miał sterylizacje. kot wychodzi na dwór, nie wiem czy była kotka ale dokonałam zabiegu bo pomimo to że znalazłabym im kochające domy to jak już wiele razy było pisane na forum, na te domy zasługują koty które już są a nie które mogą się dopiero urodzić. wiele razy tez forumowicze doradzają zeby wykonac sterylizacje aborcyjną

widzę ,że wszyscy na tym forum sa katolikami. Bo wyobraź sobie ,że  uczyłam się biologi, ale religi także,a ona mówi wyraźnie ,że w momencie poczęcia stajesz się żywą istotą, która ma prawo do istnienia tak jak każde inne stworzenie - zwierzę, a nawet roślina (bo zaraz ktoś mi powie że roślin nie uważam za stworzenie i że się nad nimi znęcam)
1. nie każdy jest katolikiem, według kościoła to nie można zabić komórki człowieka, nie wime jak tam jest dokładnie, nie można przeprowadzac testów na komórkach ludzkich. według religi człowiek jest panem świata, zaraz po bogu, więc nie można zrobić mu nic złego, nawet uśmieżyć bół poprzez eutanazje
2. nie rozumiem czemu piszesz o roślinach, jak mozna porównywać rośliny do zwierząt, to tak jak moja kolezanka, jak mozesz jeść rośliny one też czują, a mięsa to nie jesz. oddzielmy rośliny od zwierzat bo to jest nieporównywalne.

Ale wyrzuty sumienia też są groźne. Chociaż, nie wiem czy u niektórych występują. No bo co to jest. Zabić COŚ CO BĘDZIE CZŁOWIEKIEM. "Coś" po prostu nie wiadomo co takie sobie zyjątko.

Jak uważacie ,że za granicą gdzie takie zabiegi się odbywają jest tak kolorowo i wspaniale , wyjedźcie. Zobaczcie , skąd się biorą choroby psychiczne i urazy , których szczególnie się ostatnio dużo porobiło...
dlatego aborcja powinna być przemyslana, jesli ktoś ją dokonuje to nie pochopnie 'bo tak' tylko w skrajnych sytuacjach, i jeśli bedzie widzieć że nie załamie się, wiem tego nie da sięwiedzieć ale jednak. jelsi ktoś zaczyna ryczec na mysl że gdzies tam ktoś komuś coś tam to chyba jasne ża ma słabą psychike i nie powinien podejmowac tej decyzji
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #229 : 2007-10-09, 19:51 »


Myślisz ,że kobieta, która usunie swoje dziecko będzie naprawdę szczęśliwa? Że nie będzie jej się po nocach śnić to co zrobiła, że kogoś pozbawiła życia? Od kiedy to człowiek ma prawo wymierzać drugiej osobie śmierć, tym bardziej ,że ta mała istota powstaje z jego cząstki??

Wiele kobiet, które popełni aborcję nie potrafi z tym żyć, wpada w depresję, w przyszłości nie chce mieć dzieci, ma problemy z mężczyznami i z samą sobą. Zdarzają się takie, które z tego powodu popełniają samobójstwo.

Tak wygląda szczęśliwe życie, bo usunęła ciążę i ma "problem" z głowy?  Aborcja to ślad w psychice do końca życia.


Myślę że gdyby taka kobieta/nastolatka urodziła miała by też wyrzuty sumienia za to że jej dziecko nie ma normalnego dzieciństwa. U nastolatki jeszcze gorzej, mało osób pewnie chciałoby jej pomóc. U mnie w klasie [w tamtym roku] był taki Seweryn co go babcia wychowywała ( ale nie przezedł-naszczęście :P ).
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #230 : 2007-10-09, 20:27 »
Sylwiaha - nie mieszaj religijnych przekonań. Bo dla mnie to jest śmieszne, że antykoncepcja to grzech ciężki ponieważ (jak to mój ksiądz powiedział) jest to ZABÓJSTWO.

Dalej uważam, że aborcja powinna być legalna, albo antykoncepcja powinna być bardziej dostępna dla młodzieży. Bo jak narazie to można jedynie skoczyć do kiosku po gumy, a z nimi to jest różnie.

Wczujcie się w role nastoletniej dziewczyny, która chodzi jeszcze do szkoły, antykoncepcja zawodzi i zachodzi w ciąże. I co wtedy? Nikłe są szanse, że skończy szkołe razem ze swoimi rówieśnikami. Kto jej pomoże w wychowaniu dziecka? Ojciec malucha? Raczej nie, chyba że byłby bardzo odpowiedzialnym chłopakiem (ale to są wyjątki). Rodzice dziewczyny? Zależy. Jeśli są wyrozumiali to spoko. Ale są rodzice, którzy nie pomagają swoim dzieciom w trudnych sytuacjach, wręcz je odrzucają aby radziły sobie same (mi mama zapowiedziała że jak bede w ciąży to mi nie pomoże :/ ). Tak więc nastolatka zostaje sama z dzidziusiem w brzuchu. I teraz jest kilka opcji:
- próbuje sobie radzić sama
- próbuje poronić nie dbając o siebie
- szuka innych metod: nielegalna aborcja, tabletki poronne (po których czasem występują groźne powikłania)
- załamuje się, dochodzi do próby samobójczej (napewno słyszałyście o takich przypadkach)

Jeśli już dojdzie do urodzenia dziecka to może być różnie. Wychowuje go sama w biedzie, bo dziewczyna nie kończy szkoły, nie ma pracy ani przyszłości. Niektóre niechciane dzieci są zostawiane w szpitalach zaraz po urodzeniu. Albo są zostawiane na śmietniku lub w lesie :/  Dziewczyna która jest sama w wielkim świecie z dzieckiem w brzuchu jest przerażona całą tą sytuacją. Jest zagubiona i nie wiem co ma robić. Szuka różnych rozwiązań. I napewno zostawiają ślad w psychice matki. Czasem lepiej oszczędzić taką młodą osobę, pozwolić jej na aborcje, dać drugą szanse na nowe życie. Jeśli jest rozsądna to nie popełni drugi raz tego błędu.

Młoda dziewczyna która zachodzi wcześnie w ciąże jest wytykana palcami, wyzywana od najgorszych. Że powinna iść do burdelu itp. A nie wiadomo jak ta historia z ciążą się zaczęła. Mimo tego i tak jest oceniana jako gorsza osoba bez przyszłości. Teraz zastanówcie się co zrobiłybyście zachodząc w ciąże w wieku szkolnym. Tylko nie piszcie, że urodziłybyście dziecko i byłybyście szczęśliwymi mamami. Bo tak jest tylko w bajce. Życie jest ciężkie kedy jest się samemu, a jest jeszcze gorzej gdy ma się małe dziecko które jest obowiązkiem. Dla mnie nie odpowiedzialnością jest urodzenie dziecka i wychowywanie je w karygodnych warunkach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #230 : 2007-10-09, 20:27 »

Sylwiaha

  • *
  • Wiadomości: 279
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #231 : 2007-10-09, 20:38 »
1. nie każdy jest katolikiem, według kościoła to nie można zabić komórki człowieka, nie wime jak tam jest dokładnie, nie można przeprowadzac testów na komórkach ludzkich. według religi człowiek jest panem świata, zaraz po bogu, więc nie można zrobić mu nic złego, nawet uśmieżyć bół poprzez eutanazje

Ok nie każdy jest katolikiem. Ale żyjemy w państwie, w którym 99% deklaruje właśnie takie wyznanie.  W takim razie chyba mam prawo mówić o tej religi jako nasza ,bo to ona jest większościowa w Polsce . Dlatego dziwią mnie niektórych poglądy na tym forum,ale ok nie mam zamiaru się z nikim kłócić bo nie oto tutaj chodzi. Zresztą niektóre argumenty są tak bzdurne, że nawet nie mam ochoty ich podważać, bo i tak zaraz mi ktoś zacznie skakać do gardła , zupełnie bez sensu.
Wyraziłam swoje zdanie, ktoś może się nie zgadzac i tyle z mojej strony. Nie zamierzam się z nikim sprzeczać .
A no i Renia, ja tu nie porównuję zwierząt do roślin (tak jak twoja koleżanka ) i nie zamierzam . Wyrywasz moje wypowiedzi z kontekstu. Napomknęłam o tym po prostu ze względu na to, że wszystko co funkcjonuje w sposób naturalny ma prawo do życia, także roślina. Nie skacz na mnie jak nie rozumiesz o czym piszę, bo nie w tym rzecz.

Ariva -> nie mówie ,że antykoncepcja to grzech. Mówię o aborcji . Dla mnie nie jest to prawidłowe rozwiązanie sprawy, bo i tak zostawia ono po sobie ślad, szczególnie w psychice takiej młodej osoby. Ale wiesz co. Dochodzę do wniosku ,że jak się nastolatką to najlepszą metodą jest po prostu wstrzemięźliwość seksualna. Seks nie jest odpowiedni dla osoby w tym wieku, a co dopiero dźwiganie  kwestii ciąży i tego co z nią zrobić. Osoba w tym wieku, nie jest dojrzała do takich powaznych życiowych decyzji. I myślę ,że problemem w Polsce jest nie tyle aborcja bo ona nie załatwi niechcianych ciąż w 100% ,tylko mała edukacja seksualna i ten cały medialny szum wokół spraw z tym związanych. Próg rozpoczęcia inicjacji z roku na rok maleje. I to jest naprawdę przerażające .


I powiem wam znam dziewczynę, która ma szesnaście lat i niedawno została matką. Wywodzi się z niesłychanie biednej rodziny, tzw. slamsy. Było jej ciężko,ale nawet przez moment nie pozwoliła dopuścić do siebie słowa "aborcja". urodziła to dziecko i zapewnia mu taką tylko opiekę jak może. Ojciec pomaga choć też jest biedny . Powiedziała ,że jest niezwykle szczęśliwa, że ma taką małą myszkę i za nic by nie pozwoliła jej zabić. Koleżanki? Te prawdziwe są z nią , a te głupie ,które ją wyzywają od puszczalskich po prostu olewa. Szkoda jej czasu na przejmowanie się takim towarzystwem. Jest ciężko, ale mówi ,że nigdy by sobie nie wybaczyła aborcji. Nauczyciele jej pomagają, nie wszyscy ,ale Ci normalni przychodzą do niej i pomagają w indywidualnym toku nauczania. Mówi ,że skoro podjęła decyzję o współżyciu to teraz musi odpowiedzialnie zachować się w związku ze skutkami. I muszę powiedzieć, że jest szczęśliwa. Chłopak znalazł pracę i myślą o ślubie jak trochę zarobi. Z całego serca życzę im jak najlepiej.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #232 : 2007-10-09, 20:39 »
Tak aborcja powinna być legalna.
Środki antykoncepcyjne łatwiej dostępne..itp.
Teraz można tu pisać że by się ciąży nie usunęło, ale jagby zdarzyło się coś takiego (odpukać) to mała ilość zdecydowałaby się urodzić dziecko. W takim wieku to niebezpieczne, działające na psychikę. Taka młoda mama to jak napisała Ariva jest wytykana palcami i wyzywana od najgorszych, jest biedna, nie ma wykształcenia.
Trzeba mieć naprawdę wspaniałych rodziców, któży by to znieśli.

Aborcja dobra nie jest, ale gdyby ktoś przykładowo mnie zgwałcił i zaszłabym w ciążę [też odpukać i splunąć]   to nie zastanawiałabym się nad aborcją. Matki często nie chcą mieć w rękach takiego dziecka. (od ojca gwałciciela)
A zresztą rodzice zdecydowaliby za córkę.

Pewnie się naraziłam tą wypowiedzią ale co tam ..... :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Retriva

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #233 : 2007-10-09, 20:52 »
nie biore udzialu w dyskusji, nie przedstawie swojego zdania. jedno tylko chce napisac
Cytuj
Myślisz ,że kobieta, która usunie swoje dziecko będzie naprawdę szczęśliwa? Że nie będzie jej się po nocach śnić to co zrobiła, że kogoś pozbawiła życia?
wiekszosc kobiet ktore wykonuja aborcje robia to bo NIE CHCA dziecka, wiec bedzie szczesliwa, dla takiej kobiety ktora dziecka NIE CHCE bedzie to tylko klopot, jak usunie- nie bedzie miec wyrzutow sumienia.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #234 : 2007-10-09, 21:01 »
Kar, trzeba być szczerym. Wiem, że jeśli zaszłabym w ciąże to moge liczyc tylko na chłopaka. Ale zdecydowałabym za niego, usunęłabym ciąże, bo nie chciałabym spaprać życia sobie, jemu i maleństwu. Może jest okrutna. egoistyczna i brutalna ale taki jest mój tok myślenia. Dzieci w swoim czasie. Najpierw szkoła i praca. Na powiększenie rodziny przyjdzie czas.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #235 : 2007-10-09, 21:04 »
Cytuj
Podaje ci przykład. Wiele lduzi bezmyślnie rozmnaża zwierzęta. Ilu z was miałoby odwagę zabić te nienarodzone?

mialabym odwage - wiecej. Robilam to i robic bede.  nie chodzi po prostu o sterylizacje aborcyjna - ale o to, ze z wycietej macicy wyciagam plody i wstrzykuje im morbital. I bardzo czesto owe plody roznia sie od urodzonych kociat czy szczeniat tylko tym, ze nie zostaly ocucone...

Zabilam juz niejeden miot - a wyrzutow sumienia brak. Dlaczego? Dlatego, ze tak naprawde nie zycie sie liczy, ale jego jakosc.

Cytuj
Ale człowiek to przecież nic

spojrz na podpis reni - czlowiek to tak naprawde mniej niz zero. Gorszy szkodnik niz szarancza - bo szarancza wprawdzie niszczy rosliny, czlowiek natomiast nieodwracalnie srodowisko dewastuje. iagle sie gada o "ujemnym przyroscie naturalnym" - ujemny? tak naprawde co z tego, skoro ludzi i tak jest coraz wiecej. Mnoza sie i niszcza wszystko na swojej drodze.

Tak czy inaczej - czlowiek tez powinien miec prawo wyboryu tego czy chce cierpiec i czy chce sie rozmnozyc. niedawno byla afera z jakims gosciem w holandii ktory  przeprowadzal eutanazje na ludziach - ttyle, ze jakos nikt nie zwrocil uwagi na o ze to wlasnie ci ludzie tego chcieli i placili gosciowi mase kasy za to zeby zakonczyl ich gehenne. Jesli zas chodzi o gotowosc do macierzynstwa - jesli kotka lub suka nie jest gotowa na to by odchowac miot - to po urodzeniu najzwyczajniej w swiecie po prostu likwiduje mlode, tak samo gdy jakies mlodej jest slabe - odrzuca je, albo likwiduje.

Dla czlowieka posiadanie dziecka to ie tylko obowiazek - ale tez ogromne koszty, nie mowiac juz o tym, ze skoro matka sama jest dzieckiem to naprawde psychika wysiada... szczegolnie ze takie dziecko dziecka w spoleczenstwie fanatyczno religijnym to odrzucany bekart...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #236 : 2007-10-09, 21:58 »
Sylwiaha - nie mieszaj religijnych przekonań. Bo dla mnie to jest śmieszne, że antykoncepcja to grzech ciężki ponieważ (jak to mój ksiądz powiedział) jest to ZABÓJSTWO.
jak o tym usłyszałam pierwszy raz zaczełam się śmiać, dla mnie to głupota bo wedłóg kościoła liczy się chyba tylko życie a nie czy bedzie dobre, czy będzie takie ze lepiej zeby go nie byłó

Ariva co prawda to czarny scenariusz sytuacji ale niestety taki jest najczęściej, społęczeństwo jest okrpne, i psychika siada

I powiem wam znam dziewczynę, która ma szesnaście lat i niedawno została matką. (...) I muszę powiedzieć, że jest szczęśliwa. Chłopak znalazł pracę i myślą o ślubie jak trochę zarobi. Z całego serca życzę im jak najlepiej.
ale przeciez aborcja, jeśli wogóle nedzie legalna, nie bedzie obowiazkowa. ktoś bedzie chciał mieć dziecko to ok.mijemy nadzieje że sobie poradzi. jeśłi ktoś jednak sobie nie poradzi to mógłby mieć chociaż wybór czy chce mieć dziecko czy nie

1niedawno byla afera z jakims gosciem w holandii ktory  przeprowadzal eutanazje na ludziach - ttyle, ze jakos nikt nie zwrocil uwagi na o ze to wlasnie ci ludzie tego chcieli i placili gosciowi mase kasy za to zeby zakonczyl ich gehenne.
2Jesli zas chodzi o gotowosc do macierzynstwa - jesli kotka lub suka nie jest gotowa na to by odchowac miot - to po urodzeniu najzwyczajniej w swiecie po prostu likwiduje mlode, tak samo gdy jakies mlodej jest slabe - odrzuca je, albo likwiduje.
1 dle mnie niepotrzebnie naskoczyli na tego człowieka, on POMAGAŁ ludzią którzy jeszcze za to płacili, tak samo było o jakimś sparaliżowanym który chciał aby go, nie wiem jak to napisać, poddali eutanazji, ale oczywiście sięnie zgodzili bo to przeciez człowiek co z tego że cierpi, że nie che życ, ze nie ma życia bo cały czas leży :roll:
2 ludzie tez likwidują młode, mało to było sytuacji dgu znaleziono dziecko w śmietniku, tylko takie coś jest potępiane jaka by nie była sytuacje, nie można dokonac aborcji, trzeba dziecko urodzic a gdy się odda to też czesto jest się potepionym ze się własne dziecko oddało :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #237 : 2007-10-09, 23:09 »


Dalej uważam, że aborcja powinna być legalna, albo antykoncepcja powinna być bardziej dostępna dla młodzieży. Bo jak narazie to można jedynie skoczyć do kiosku po gumy, a z nimi to jest różnie.

Ale nie tak z przesadą, żeby nie zachęcać.
Już sobie wyobrażam co by wtedy było...




Mówię o aborcji . Dla mnie nie jest to prawidłowe rozwiązanie sprawy, bo i tak zostawia ono po sobie ślad, szczególnie w psychice takiej młodej osoby. Ale wiesz co. Dochodzę do wniosku ,że jak się nastolatką to najlepszą metodą jest po prostu wstrzemięźliwość seksualna. Seks nie jest odpowiedni dla osoby w tym wieku, a co dopiero dźwiganie  kwestii ciąży i tego co z nią zrobić. Osoba w tym wieku, nie jest dojrzała do takich powaznych życiowych decyzji. I myślę ,że problemem w Polsce jest nie tyle aborcja bo ona nie załatwi niechcianych ciąż w 100% ,tylko mała edukacja seksualna i ten cały medialny szum wokół spraw z tym związanych. Próg rozpoczęcia inicjacji z roku na rok maleje. I to jest naprawdę przerażające .




A np. jakby ktoś ją zgwałcił 9tzn. nastolnatkę jakąś) i zaszła by w ciążę?
Jest przerażające, że teraz każdy z każdym, ale co na to poradzisz?



Aborcja dobra nie jest, ale gdyby ktoś przykładowo mnie zgwałcił i zaszłabym w ciążę [też odpukać i splunąć]   to nie zastanawiałabym się nad aborcją. Matki często nie chcą mieć w rękach takiego dziecka. (od ojca gwałciciela)
A zresztą rodzice zdecydowaliby za córkę.



No właśnie, ja tam się nie znam, ale to dziecko mogło by mieć jakąś wadę genetyczną lub jakąś chorobę chyba...
napisacwiekszosc kobiet ktore wykonuja aborcje robia to bo NIE CHCA dziecka, wiec bedzie szczesliwa, dla takiej kobiety ktora dziecka NIE CHCE bedzie to tylko klopot, jak usunie- nie bedzie miec wyrzutow sumienia.
A jakby jednak urodziła dziecko, i ona je wychowywała to by pewnie do niego miała pretensje, że życie zrujnowało...
Kar, trzeba być szczerym. Wiem, że jeśli zaszłabym w ciąże to moge liczyc tylko na chłopaka. Ale zdecydowałabym za niego, usunęłabym ciąże, bo nie chciałabym spaprać życia sobie, jemu i maleństwu. Może jest okrutna. egoistyczna i brutalna ale taki jest mój tok myślenia. Dzieci w swoim czasie. Najpierw szkoła i praca. Na powiększenie rodziny przyjdzie czas.
Zawsze mogłabyś urodzić, dużo jest osób które chcą zaadoptowac najlepiej takie odrazu narodzone dziecko, ale przed porodem musiałabyś ich znaleść.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #237 : 2007-10-09, 23:09 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #238 : 2007-10-10, 00:04 »
I znowu myślę dokładnie to samo co Iras ^^ słowo w słowo XP

Ale nie tak z przesadą, żeby nie zachęcać.
Już sobie wyobrażam co by wtedy było...

ppx, aborcja była, jest i będzie. Te które myślą p..... nie głową i tak coś wykombinują by dzieciaka się pozbyć, nawet jeśli miałyby wrzucić je do śmietnika. W naszym prawie teoretycznie ciążę jako wynik gwałtu można osunąć, ale tylko teoretycznie.

"zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator."

A urzędasy zawsze wszystko komplikują.
Zalegalizowanie aborcji, sprawiło by, że kobiety nie musiałyby poddawać sie operacji u jakiś szemranych ginekologów, nie byłoby komplikacji pooperacyjnych (w sensie że aż tylu z powodu złych warunków do operacji).


co ciekawsze  Od 1996 ustawa dopuszczała przerywanie ciąży również gdy kobieta ciężarna znajduje się w ciężkich warunkach życiowych lub trudnej sytuacji osobistej; wymagane ma być złożenie oświadczenia przez kobietę ciężarną i odbycie konsultacji z innym lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub inną osobą uprawnioną niż mającą przeprowadzić zabieg; zabieg można byłoby przeprowadzić, jeżeli kobieta podtrzymuje swój zamiar po upływie 3 dni od konsultacji.
Ale w 1997 Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności przepisu...


Ale Polska - Katolicki kraj, jakże to tak można!


Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #239 : 2007-10-10, 12:46 »
Ok nie każdy jest katolikiem. Ale żyjemy w państwie, w którym 99% deklaruje właśnie takie wyznanie.
(...)
nie mówie ,że antykoncepcja to grzech. Mówię o aborcji . (...)
Najpierw mówisz nam, że wg wyznania katolickiego grzechem jest aborcja. A później mówisz, że antykoncepcja nie jest grzechem. A wg kościoła owszem, również jest grzechem... Można by rzec, że wybierasz z poglądów katolickich to, co jest dla Ciebie wygodne...

Ja osobiście jestem zwolenniczką twierdzenia: Mój brzuch, moja decyzja.
Każda kobieta powinna mieć możliwość decydowania o sobie. To nie nasi politycy będą wychowywać dziecko które urodzi nastolatka, to dla niej zakończy się okres młodości, przez głupią wpadkę, nie zawsze przez nieodpowiedzialność... Również nie politycy będą mieli później wyrzuty sumienia, jeśli kobieta dokona aborcji, to tylko i wyłącznie jej sprawa, jej zdrowie fizyczne i psychiczne, nikomu nic do tego.
Widuje sporo osób z domów dziecka, wszystkie które zostały tam oddane zaraz po porodzie, mają problemy. Z narkotykami, z przemocą, z nadpobudliwością.
Dzieci z patologicznych rodzin, urodzone przez 16-latki, mają identyczne problemy. Znęcają sie nad słabszymi, ćpają, piją i wyrastają na meneli i nierobów. Wiadomo, że jak w każdym przypadku, zdarzają się wyjątki, ale są pojedyncze jednostki.

Po raz kolejny moge się zgodzić z każdym słowem Iras, która potrafi wszystko ubrać w odpowiednie słowa...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.169 sekund z 28 zapytaniami.