Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ogier czy klacz?  (Przeczytany 2269 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karolas

  • Gość
Ogier czy klacz?
« : 2005-06-14, 13:34 »
Sluchajcie, rodzice namawiaja mnie na kupno konia. Ja bardzo nie chce :
- zbyt duzy obowiazek
- moglabym byc tylko 6 razy w tyg.
- jestem na dobrych ukladach w stajni i nie chcialabym tego zmieniac

Ale sie uparli ... Gadaja o tym codziennie... No i padlo pytanie : ogr czy klacz?

Konik jak juz mialby byc do sportu, nie wlacie mi tekstow "nie wiem, czy sobie poradzisz z ogrem", ale moze jakies dosiwadczenia?

Byle mi sie udalo odciagnac ich od tego pomyslu, na jak najdluzszy czas ....  :(
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #1 : 2005-06-14, 13:36 »
ło matko bosko co to się na tym świecie dzieje  :P rodzice męczą dziecko o konia  :) co ja bym za to dała....
a co do pytania to nie bede sie wypowiadac bo sie za bardzo na tym nie znam..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #2 : 2005-06-14, 13:57 »
Karolas
skoro nie chcesz miec wlasnego konia, to sie nie zastanawiaj, tylko im powiedz :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedz #2 : 2005-06-14, 13:57 »

Karolas

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #3 : 2005-06-14, 14:45 »
VioaoiV - rozmawialm z nimi na ten temat i nie da rady. Mowia ze mi pomoga ... i tyle
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #4 : 2005-06-14, 14:47 »
no ale sorry, chca wydac te 4-10 tysiecy na konia ktorego nie chcesz? nie no spoko..
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #5 : 2005-06-14, 15:07 »
Karola dlaczego nie?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #6 : 2005-06-14, 15:09 »
karolas tak cięzko powiedzieć że nie chcesz mieć własnego konia? nie mów że nie znajdziesz czasu tylko poprostu nie chcesz, nie to znaczy nie, to po pierwsze a po drugie zastanów się po co jeżeli już będziesz go miała ma być ten koń, będziesz kryć jeśli to będzie ogier?dbać by koń miał licencję? jeśli nie to po co ci ogier? skoro taka pewna jesteś że z ogierem sobie poradzisz jakikolwiek by nie był to rozumiem że kwestia tego czy trudniejszy czy nie nie ma tu znacznia...i wymienianie się doświadczeniami z bytowaniem z ogierem niewiele tu dadzą bo ogiery są nieprzewidywalne i przechodzą charakterem ze skrajności w skrajność....ale to rozumiem wiesz sama skoro nie chcesz porad na temat tego czy sobie poradzisz czy nie

Euphoria

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #7 : 2005-06-14, 17:14 »
nie to nie i koniec. nie udawaj cieniasa :]
amen
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #8 : 2005-06-14, 17:28 »
za ile sprzedasz rodziców? :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedz #8 : 2005-06-14, 17:28 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #9 : 2005-06-14, 17:33 »
no dokladnie eh :P
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #10 : 2005-06-14, 19:48 »
wałach i powiem tyle bo jak przeczytałam twojego posta to mnie zatkało chociaż u mnie bylo trooooooooche podobnie
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #11 : 2005-06-14, 20:01 »
jak ogier to tylko z licencja. Via - za 4-10 tys niestey AQH nie dostaniesz ... Sprobuje pogadac z rodzicami, moze sytuacja sie unormuje ... k_cian z ogierem dam sobie rade, poniewaz jak juz to kupimy roczniaka ktory bedzie uzajezdzany naturalnymi metodami, tak jak wszystkie konie ogry panstwa Karpinskich. Moze nie tyle zajezdzany, co ukladany.
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #12 : 2005-08-30, 14:49 »
Nie no ja tego nie rozumiem jak mozna uczyc sie jezdzic i nie chciec miec wlasnego konika :shock:. Ja myslalam, ze marzeniem KAZDEGO koniarza jest miec wlasnego konika. Mnie by nawet rodzice nie musieliby prosic wrecz przeciwnie to ja bym ich musiala nie tyle co prosic ale blagac a i tak by bylo nie!!! Kobieto co ty wyprawiasz. A jak faktycznie nie chcesz tego konia to ja cie nie bede namiawiac tylko wypowiedzialam wlasne zdanie.   :mrgreen:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #13 : 2005-08-30, 14:51 »
Qnia a ja znam takich ludzi, ktorzy moze i chcieliby miec, ale wiedza ze nie powinni miec, przynajmniej teraz. To cos zlego?Moim zdaniem to swiadczy tylko o ich odpowiedzialnosci.
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #14 : 2005-08-30, 14:55 »
No ja tez tak mysle, ale jak sobie pomysle ze mialabym okazje miec wlasnego konia, to cala odpowiedzialnosc od razu wylatuje mi z glowy a usta krzycza "tak!! Chce!! :mrgreen: " W koncu jeszcze jestem dzieckiem :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedz #14 : 2005-08-30, 14:55 »

Cathycash

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #15 : 2005-08-30, 14:57 »
Nie zawsze jest się gotowym na taki obowiązek, a powiadanie własnego zwierzęcia, a juzw szczególności konia jest ogromnym.
Zapisane

Qnia

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #16 : 2005-08-30, 15:06 »
Po przemysleniu tego wszystkiego doszlam do wniosku, ze jak by mi ktos zaproponowal, ze mi kupi konia od razu bym powiedziala pewnie<bez zadnego zastanowienia>. Tylko chwile po tym zaczelam bym o tym wszystkim myslec i doszlabym do wniosku, ze nie moge miec tego konia z wielu wzglendow najwazniejszy to ODPOWIEDZIALNOSC!!!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #17 : 2005-08-30, 15:23 »
O ranyyy :D to może ja kupię od ciebie rodziców co ? dziewczyno jak ja ci zazdroszczę! CO się na tym świecie porobiło ... Aby rodzic błagał dziecko o kupienie konia  :lol:
Ale w sumie kunia ma troszkę rację ... NO ale ja nadl mazę o swoim koniu i jeśli rodzicie wszystko do niego by funfowali jak to chyba jest u karolas to zmieniłabym plan dnia :)
« Ostatnia zmiana: 2005-08-30, 21:35 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Princessa

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #18 : 2005-08-30, 21:10 »
Ja w kwestii do kupna konia mam swoje zdanie i nic tego nigdy nie zmieni......i nawet nie błagam rodziców o konia narazie!! <bo jak bym chciala to mysle ze daloby sie jakos ponegocjowac :P> ale ja dobrze znam swoje umiejetnosci i swoj rozklad dnia i moja decyzja narzie jest nie zmienna.....kon to nie zabawka na kilka dni tylko obowiazek na kilka lat a to chyba wszyscu tu wiedza ;) Qnia i mysle ze bez zastanowienia nie możesz odpowiedziec nikomu ze chcesz konia bo po pierwsze tak jak mowisz to ODPOWIEDZIALNOŚĆ.......i chyba byloby to bez sensu jak bys nie miala mozliwosci lub czasu na opieke a mialabys konia :/ A to że Karolas nie chce miec konia to sie wiaże z tym ze ma swoje powody i nikt jej nie powinien zmuszac do tego :P
« Ostatnia zmiana: 2005-08-30, 21:14 autor Princessa »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #19 : 2005-08-30, 21:16 »
Po przemysleniu tego wszystkiego doszlam do wniosku, ze jak by mi ktos zaproponowal, ze mi kupi konia od razu bym powiedziala pewnie<bez zadnego zastanowienia>. Tylko chwile po tym zaczelam bym o tym wszystkim myslec i doszlabym do wniosku, ze nie moge miec tego konia z wielu wzglendow najwazniejszy to ODPOWIEDZIALNOSC!!!

dokładnie.. ja pewnie tak samo ;)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #20 : 2005-08-31, 00:45 »
Zdziwiłam się :P jak zobaczyłam zdanie "Ja bardzo nie chce" to pomyslalam, ze jakis blad czy co...
Ciekawi mnie, dlaczego twoi rodzice tak bardzo chca tego konia? Oni tez jezdza? Jak nie, to jednak dziwne jest to ze tobie wmuszaja konia na sile, a sami nie maja z tego korzysci tylko sami z siebie chca pelno kasy wydac... :P
A i jeszcze jedno - pisalas, ze moglabys u konia byc tylko 6 dni w tygodniu - to mało? Mi sie wydawalo, ze jak sie ma konia i trzyma sie go w jakims pensjonacie dla koni, to jakies 4 razy w tyg. starczy, a w reszte dni to juz stajenni (lub znajomi gdy sie tam kreca) nakarmia, wyprowadza... ;) no nie wiem, jesli glupio mowie, poprawcie mnie :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedz #20 : 2005-08-31, 00:45 »

Rybcia

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #21 : 2005-08-31, 09:27 »
spoko Veronika
jak sie nie ma za dużo czasu dla konia to najlepiej pozwolić jeżdzić na nim koleżankom i kolegom którym ufasz
« Ostatnia zmiana: 2005-08-31, 10:45 autor Rybcia »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #22 : 2005-08-31, 10:43 »
koleżanKOM i kolegOM rybcia....

veronica to nie kwestia tego że starczy 4 razy a resztę inni się nim zajmą...a kto go ruszy ? ;) wyjście na pastwisko czy na padok dla konia nie zastąpi ruchu takiego jaki poinien mieć, a najlepiej żeby koń miał w tygodniu 1-2dni wolnego, reszta to praca, praca i praca....tylko przy takich eagularnych treningach będą jakiekolwiek efekty...robisz sobie rozpiskę z góry kiedy koń ma zaplanowane wolne a kiedy pracę, kiedy  jest dzień na teren, kiedy np lonża, kiedy skoki itd, to trzeba robić z głową

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #23 : 2005-08-31, 10:44 »
Ja bym za konia wszystko zrobiła :lol:
Ale może się zgodza :)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #24 : 2005-08-31, 11:33 »
Kcian, a jesli moglaby 6 razy w tygodniu, to to tez za malo? :lol:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

k-hikaru

  • Gość
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #25 : 2005-08-31, 12:23 »
a ja jestem w sytuacji takiej:
moi rodzice zgodzili się na konia.///
ale ja chcę tylko tego jednego, jedynego, bardzo konkretnego, którego kocham ponad życie i mam 100% pewność, że bez żadnego problemu sobie z nią poradzę...
tylko akurat na nia rodzice się nie zgodzili, nie dlatego, że jest droga bo nie jest tylko dlatego, że jest za stara... i co ja mam zrobić niby??
teraz musi być tak jak jest, jeżdżę sobie na niej tak czy inaczej, a o własnym koniu bendę myśleć w odległej przyszłości...
tylko ktoś kiedyś zapytał mnie: Co zrobisz jak jej zabraknie?? Przestaniesz jeździć??
Ona jest koniem, którego nie spotyka się codziennie, wiem, że w moim życiu nie zdaży się juz taka okazja...]
Nie wiem czy bendę jeździć, trudno mi powiedzieć to dzisiaj...

Tylko dziwię się jednemu: moi rodzice cieszyli by się niezmiernie gdyby nie musieli się bawić w posiadanie konia... nie rozumiem tego...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #26 : 2005-08-31, 13:47 »
veronica czyżbyś miała problemy z liczeniem do 7?

k-hikaru...nie skomentuję..

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #27 : 2005-08-31, 13:59 »
Kcian, nie o to mi chodzi, przeciez jak bedzie mogla przychodzic do konia 6 dni w tygodniu a w jeden dzien jakis znajomy to przeciez starczy, nie? :roll:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedz #27 : 2005-08-31, 13:59 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #28 : 2005-08-31, 14:15 »
mówię że obecność u konia 4 razy to za mało wedłóg mnie, a nie o tym że 6 razy też nie pasuje, w tym jednym dniu kiedy koń ma wolne wcale nie musisz być u niego przecież a za karmienie i podścielanie płacisz w stajni przecież prawda?

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Ogier czy klacz?
« Odpowiedź #29 : 2005-08-31, 14:19 »
No i wlasnie tego nie rozumiem - gdzie tu brak czasu na odwiedzanie go? :|
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 28 zapytaniami.