Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....  (Przeczytany 1032 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Princessa

  • Gość
Gdy byłam na obozie w Ochabach ( już 3 raz ) byłam świadkiem naprawde bardzo przykrego wydarzenia. Ciągle lało jak z cebra.... ujeżdżalnia była  jednym wielkim stawem...mimo wszystko pani Kasia postanowiła wziać swego konia sportowego na trening. Gratulacja ( jej koń ) była piękną, zadbaną 10 letnią klaczą z naprawde ogromnymi osiągnięciami sportowymi. Niestety przez głupote jej właścicielka straciła w jednej chwili wszystko. Ale po kolei. So...w deszczu Kaska wzięla Gratulację na dwór. Wszystko było ok ale postanowiła przeskoczyć potrojną stacjonate. Przy ostatniej Gratulacja poślizgnęła się i strącając metalowego drąga zlamala sobie kość udową. Widzialam potem tylko płacz nietylko Kasi ale wszystkich, ktorzy byli w stajni. Wyszłam na zewnątrz i widzialam jeszcze jak Gratulacja stala z Kasią w derce na deszczu i ledwie sie ruszala.  :( Weszlam z powrotem do stajni usiadlam w kątku i czekalam....Nastepnie korytarzem szła Gratulacja z Kasia. Stanela w wolnym stanowisku. Widzialam jak szla. Poruszala sie ledwie i bardzo wolno. Utykala na tylnia noge i miala ja wywinieta w druge strone. Wszyscy stwierdzili, ze nie ma sensu wydawac pieniedzy na leczenie i rehabilitacje konia sportowego, ktory nigdy nie bedzie skakal ani juz galopowal, tym bardziej, ze Kasia posiada jeszcze 6 innych sportowych koni z rownie wielkimi osiagnieciami. No coz niestety ale Gratulacja zostala uśpoinona...To bylo przykre bo za kazdym razem jak przyjezdzalam do Ochab nigdy nic takiego sie nie zdarzylo i zawsze byla tam Gratulacja. Pamietam jak wiele razy przygladalam sie treningom.... Powiedzcie mi tylko czy mialo to sens zeby wychodzic w ulewe z koniem na trening i skakac wysokie przeszkody?? Czy Kasia pomyslala w ogole co robi?? Przeciez bylo wiadomo ze moze sie cos stac... :( Sami zobaczcie jak latwo jest zrobic krzywde zwierzeciu i przy okazji sobie  :help:
Zapisane

martaska

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #1 : 2005-08-08, 21:05 »
bardzo smutna wiadomosc  :( jak pada deszcz to mozna jezdzic i skakac ale niskie przeszkody.Princessa jestem z toba
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #2 : 2005-08-08, 21:09 »
U nas na obozie jak padało to galopowac nie mogliśmy bo błoto było, a ta pani nawet nie pomyslała :roll:
Biedny kon :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedz #2 : 2005-08-08, 21:09 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #3 : 2005-08-08, 21:13 »
Nom biedna Gratulacja :(
To poprostu głupota, mi by nawet przez głowe nie przeszło że można np. galopowac na takiej mokrej ujeżdzalni a co dopiero skakac :roll:
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #4 : 2005-08-08, 21:13 »
Nieodpowiedzialna ta pani. Narazala i siebie i konia. Jak ja bylam na obozie w tym roku to tez lalo i ujezdzalnia byla cala zalana. Przez ten desz przepadlo nam troche jazd albo samego galopu na jazdach, ale trudno. Lepiej czasem z czegos zrezygnowac niz pozniej ponosic smutne konsekwencje. Smutna ta historia.
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #5 : 2005-08-08, 21:15 »
To był naprawdę nieszczęśliwy wypadek ale jeździć trzeba zawsze a w szczególności na koniach sportowych.
Zauważcie że zawody rozgrywane są niezależnie od pogody a tam nikt nie zniża przeszkód ko musi skakać to co jest ustawione nawet 130 - 140. Na pewno ta pani wiedziała co robi cóż straszny pech i nieszczęście.

A co do łamania nóg znajoma kiedyś wzięła swojego sportowego wałacha na spacer w ręku i to a sam stęp, koń sobie maszerował aż się w pewnej chwili czegoś przestraszył delikatnie odskoczył w bok i do góry jak wylądował okazało się że kości są złamane. A to był tylko spacer stępem w ręku.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-08, 21:17 autor moki »
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #6 : 2005-08-08, 22:38 »
Tak faktycznie jak są zawody to nikt nie zważa na pogodę, ale Kaśka postąpiła poprostu nieodpowiedzialnie....a tym bardziej ze w Ochabach jest olbrzymia hala, na ktorej duzo osob jezdzi w zimie i gdy jest nieladna pogoda. Sama widzialam, ze wielu tam trenowalo bo przez tydzien lało. Zastanawiam sie tylko dlaczego ta baba nie poszła na hale??!!
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #7 : 2005-08-09, 08:53 »
własnie....ja tam nie byłam wtedy i za bardzo nie widziałam sytuacji,ale wiem jaka była pogoda...najpierw bardzo lało i zdązyło się zrobić straszne błoto a później cały czas padał lekki deszcz...jeszcze ten maneż nie wiem czemu ale w ogóle bardzo wolno wsiąka wodę...ale to było straszne...
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #8 : 2005-08-09, 22:51 »
nie wiem jak to dokładnie wyglądało, ale takie rzeczy się dzieją, gdy komuś zabraknie wyobraźni,
niestety zazwyczaj najwyższą cenę za ludzką nieodpowiedzialność płacą zwierzęta...

i wcale nieprawda, że zawody są rozgrywane zawsze i w każdych warunkach,
no chyba, że te podwórkowe  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-09, 22:53 autor xara »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedz #8 : 2005-08-09, 22:51 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #9 : 2005-08-09, 22:57 »
tez uwazam ze babka nieodpowiedzialnie postapila..rozumiem ze konia trzeba zawsze ruszac, ale nie musi w ulewie skakać po błocie.. brak wyobrazni.. biedny kon :(
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #10 : 2005-08-10, 13:01 »
Konia szkoda :( Babka nieodpowiedzialna, mogla przewidziec co sie stanie...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #11 : 2005-08-10, 16:43 »
w stajni obok naszej babka też jakoś dziwnie jeździła, że się jej rozjechał na błocie, później zaczęła mu coś wcierać i w efekcie jeszcze go poparzyła :? a koń podobno dobry był, ładnie skakał...
Zapisane

k-hikaru

  • Gość
Odp: Straciła wszystko przez wlasną głupotę....
« Odpowiedź #12 : 2005-08-11, 14:06 »
Biedna Gratulacja... jej...:-(:-(:-(

I tu przypomina mi się jak ja ostatnio skakałam na mojej ukochanej w deszczu... wprawdzie niskie przeszkody... ale ona zawsze sie tak ślizga... jej...  ja na miejscu tej Kasi bym chyba umarła... żal mi jej będzie miała wyrzuty sumienia do końca życia///
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 24 zapytaniami.