Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Obgryzione płetwy  (Przeczytany 3238 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Obgryzione płetwy
« : 2005-11-28, 23:06 »
Witam!
Jedna większa welonka obgryzła mniejszej dość poważnie płetwy cco zrobić z tą welonką z obgryzionymi płetwami i jaka jest przyczyna obgryzienia?
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #1 : 2005-11-29, 17:54 »
Jak to jaka jest przyczyna? To sie po prostu zadarza rybkom, ze zjadają różne smaczne rzeczy ;)
Co zrobić? Zeby to sie nie powtórzyło za jakiś czas przełóż rybkę do osobnego akwarium, powinno się samo zagoić, tylko dbaj o czystość akwarium, możesz dawać rybce witaminy (np. w płynie sera fishtamin), urozmaicony pokarm. Jak by były jakieś komplikacje to pisz, coś doradzimy ;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #2 : 2005-11-29, 19:38 »
Jak one były zawsze razem i przeniose każdą do osobnego akwarium to im nie będzie smutno?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedz #2 : 2005-11-29, 19:38 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #3 : 2005-11-29, 20:02 »
a ja zadam pytanie: w jakim litrarzu  w jakich warynkach sa rybki?
bo jesli akwa za małe to po prostu walczą o teren i s łabsza będzie miała przerąbane (choć welonki nie są specjalnie terytorialne to jednak sporo przestrzeni potrzebują i potrafia o nią zawalczyć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #4 : 2005-11-29, 21:48 »
Właśnie ja mam takiego problema, że wyjechałam na 3 dni i przez ten czas opiekowała się nimi mama. Ale moja  welonka ( teleskopka ) złamała sobie kawałek ogonka i jej to zwisa :P Złamał jej się kawałek płetwy ogonowej, i się jakoś nie oderwał. I co z nią zrobić ? Dodam, że pojawiły się jakieś białe kropki ( nie ospa, bo ospa jest mniejsza ) na skrzelach, na boku i przy tej złamanej części ogona. Kuppiłam MFC wlałam tam tyle ile trzeba i zanika to na skrzelach i boku ale nie przy ranie. Nie pytajcie mnie o litrarz bo wiem, że jest zamały ( 45 litrów ) ale to chyba lepsze niż 200 litrowe akwarium na rośliny ( przez które nie widać dna ) z 25 welonkami i wodą śmierdzącą chlorem jakie zastałam w zoologiku. Ja ta welonkę kocham jak zwierzątko a nie roślinkę i naprawde chciałabym aby nic jej nie było. No i co zrobić z tą płetwą. Sama odpadnie czy jakoś ją wyłowić i czymś odkazić albo cuś.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #5 : 2005-11-30, 10:16 »
Dory, nie przyrównuj do gorszych, bo w ten sposób nigdy lepiej nie będzie...
płetwy nie ruszaj, a najlepiej zorientuj się cóz za choróbsko ją dorwało.
zas jeśli masz 1 welonkę w tym akwa to przyzwoity litrarz :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Obgryzione płetwy
« Odpowiedź #6 : 2005-11-30, 14:17 »
Poza welonką mam też neonki i kardynałkę wcinięte przez kumpelkę. Może uda mi się jej komuś znajmoemu opchnąć bo są bardzo ładne. Ten ogonek jest złamany, a co do tych plamek, to poczekam jeszcze pół miesiąca, zastusuje moją tradycyjną kurację - MFC i powinno być OK. Tylko zastanawiam się cczy nie dostanie jakiegoś zakarzenia z powodu tego ogona
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 24 zapytaniami.