Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ropa w oku ?  (Przeczytany 1636 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdp

  • Gość
Ropa w oku ?
« : 2006-03-08, 13:19 »
Od paru dni zauważam, że Joga ma w jednym oku ropę. Takiego sporego "śpiocha", którego jednak ciężko wyciągnąć, bo wcale nie pcha się na zewnątrz. Kiedyś już coś takiego miała, jak dostawała zbyt tłuste gotowane żarełko, ale teraz je Eukanubę. Ledwo jej tego śpiocha usunę, a po paru godzinach pojawia się kolejny. Drugie oko dotychczas było ok, ale dziś rano zauważyłam także w nim takiego śpiocha. Co to może być i czy powinnam pędzić do lekarza? Może jest to jednak kwestia karmy? Proszę o opinie  :/
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ropa w oku ?
« Odpowiedź #1 : 2006-03-08, 15:42 »
może byś zrobiła zdięcie jak to wygląda? bo tak to nikt ci nie powie co to jest i jak to zwalczyć, najlepiej iść do weta jak to coś jest powarznego, pies może stracić wzrok, albo nawet gorzej oko, nic ci nie powiem idx lepiej do weta on postawi poprawną diagnoze

EDIT: mojej suni codzeinnie przemywam oczy zwłaszcza rano bo jej jakaś czarna wydizelina idzie, ale malusienko więc to normalne, no i ma spiochy, może twoj pies tez ma coś czarnego, albo źle to powiedziałeś/aś może tak obok oczka, pokazuj zdięcia :P
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Ropa w oku ?
« Odpowiedź #2 : 2006-03-08, 15:55 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-02-04, 19:15 autor golden(ka) »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ropa w oku ?
« Odpowiedz #2 : 2006-03-08, 15:55 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Ropa w oku ?
« Odpowiedź #3 : 2006-03-08, 17:33 »
Nie wiem ile to już trwa ale proponuje przemyć oczko świetlikiem albo rumiankiem i jeśli ropienie będzie ustawać to nie trzeba lecieć do weta ;) ale jeśli nie będzie się ono osłabiało to biegusiem do weta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

mdp

  • Gość
Odp: Ropa w oku ?
« Odpowiedź #4 : 2006-05-11, 15:29 »
Byłam u weta. Powiedział, że to objaw uczulenia na trawy, pyłki - alergia związana z gruczołami łzowymi w trzeciej powiece. Zalecił doraźnie Neomycynę przez 3 dni i w razie potrzeby, jak się powtórzy. Jeśli przemywać - tylko wodą. Trochę ta Neomycyna pomaga, ale bez rewelacji. Nie jest to jednak żadne zapalenie, więc nie ma sensu robić nic więcej. Może się komuś przyda to, co napisałam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.