Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: [102l] Obsada ?  (Przeczytany 2655 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ots128

  • Gość
[102l] Obsada ?
« : 2006-12-25, 12:47 »
Hej!
Mam problem :/ Mam akwa 102 litry. I pokrywę taka jak w standardzie.
Chcę je wypełnić żwirem kwarcowym.
Tylko nie wiem jaką obsadke tam "wlać :)". Wolałbym aby ryby miały małe wymagania. I żeby było kolorowo. Obsadze akwa obficie roślinkami.
Zapisane

Malawi

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #1 : 2006-12-25, 14:38 »
No,ale musisz napisać jakie rybcie byś chciał;dużo małych czy mało dużych.
Zapisane

ots128

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #2 : 2006-12-25, 15:22 »
zdecydowanie dużo małych  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedz #2 : 2006-12-25, 15:22 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #3 : 2006-12-25, 15:25 »
no to w grę wchodzą ławicówki :)
neonki (jest trochę rózniastych) kardynałki, hokejówki. zobacz sobie które najbardziej Ci odpowiadaja a wtedy mozna myslec o obsadzie :) jesli będziesz chciał np: neonki no to wtedy do nich mozna obsade dobrać :)

Wybór ryb ławicowych jest spory, a razem rybulce ślicznie wygladaja :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ots128

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #4 : 2006-12-25, 15:39 »
a jeśli chciałbym gupiki to ile ich? a neonki to ile?
Che mieć razem gupiki i neonki
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #5 : 2006-12-25, 18:23 »
neonek najlepiej 10 sztuk bo to stadne :) gupiki też są stadne, ale wystarczy wg mnie 3-4 sztuki. No i podobno mnożą sie strasznie - czy jestes pewny ze masz co robić z ewentualnym nadmiarem gupikow? :)

Proponuje ci molinezje ostrouste (czarne albo pomarańczowe, fajne ruchliwe rybki) - tylko nie zapomnij ze one lubia m.in. pokarm roślinny :)
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #6 : 2006-12-25, 18:45 »
Gupiki mnożą sie jak szalone!! Ja wzięłam jedną samiczke z brzuchalem, z niej zrobiło sie 9 a później to już była masakra!! Oddałam wszystkie samce żeby ich więcej nie mieć bo mi miejsca brakowało w akwa. Neonki są ładne i nie mnożą sie zbyt łatwo-raz miałam młode a neonki hodowałam przez 5 lat ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Malawi

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #7 : 2006-12-25, 18:50 »
Według mnie gupiki są już troche przestarzałe.No ale jak je chcesz no to proponuje ci 2 samce gupika i 4 samice
oraz 30 sztuk neona czerwonego i jakąs służbę sanitarną na dno np.3 zbrojniki niebieski,6 sztuk kiryska spiżowego
(lub jakiegoś innego) może jeszcze jakieś krewecie.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #8 : 2006-12-25, 18:52 »
Mi ostatnio znowu akwa po głowie chodzi, z jakimiś ładnymi rybkami. Ale jak pomyśle o sprzątaniu tego to mi sie odechciewa. No i akwa brak :roll:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedz #8 : 2006-12-25, 18:52 »

Malawi

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #9 : 2006-12-25, 19:21 »
A co jest w akwa do sprzątania? Na cały tydzień na sprzątaniu w akwa schodzi tylko pół godziny (nie licząc karmienia). To Nino ja nie wiem co ty przy akwa robisz.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #10 : 2006-12-25, 19:25 »
W moim trzeba było wode wymieniać 2 razy w tygodniu bo był taki syf mimo tego że miałam 3 glonojady. A takie wymienienie całej wody zabierało ok. godziny... Ale nie chodzi o czas na to tylko ogólnie nie lubie babrać sie w brudnej wodzie :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Malawi

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #11 : 2006-12-25, 19:34 »
No to musiałaś mieć przerybienie lub beznadziejny filtr.To twoja wina.Więc nie pisz niezrozumiałych rzeczy.
Chcesz odstraszyć ludzi od akwarystyki!?
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #12 : 2006-12-25, 19:39 »
No to musiałaś mieć przerybienie lub beznadziejny filtr.To twoja wina.Więc nie pisz niezrozumiałych rzeczy.
Chcesz odstraszyć ludzi od akwarystyki!?
Weź mnie nie dobijaj :| Jakby każdy taki przypadek miał odstraszać ludzi od akwa i innych zwierząt to nikt by ich nie trzymał   :/ I nie pisze żadnych niezrozumiałych rzeczy chyba że niektórych słów nie rozumiesz....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #13 : 2006-12-26, 10:57 »
Co do sugestii jaką przedstawił malawi: za dużo zbrojnika, na ten litraż to dwa to maksimum.

co do glonojadów u niny: miałaś trzy, ale na jakim litrażu. Syf robi sie nie od wody ale od zbyt dużej ilości ryb (lub zbytniego karmienia). 3 glonojady zjedza pokarm jeśli go za duzo ale tez kup robią więcej niz jeden.

nina, to co napisałaś świadczy, ze albo miałaś przerybienie albo słaby filtr, zatem zamiast narzekac pomysl nad tym.

zasada jest prosta, im więkksze akwa tym łatwiej zachować naturalną równowage, a jeśli takową mamy, to i roboty przy akwa mało.

ale wracajac do głównego tematu:

gupiki strasznie się mnożą, pomysl zatem co zrobisz z nadmiarem rybek. Zaznaczam, ze zoologiczne ich nie wezma, bo tego na prawde jest pełno.

neonki: jest ich kilka gatunków i wszystkie śliczne. Rybek ławicowych to 10 jest minimum, ale nie jest to ilość optymalna. Przy 102 litrach możesz sobie pozwolić na większa ławicę. Kwestia tylko czy chcesz jeden gatunek (wtedy jedna duża np 30-40 sztuk) czy tez dwa, albo trzy (wtedy odpowiednio kombinować)

z doborem ilości ryb wazne jest też dobranie ich, tak by nie było przerybienia w jednej strefie. I ważne by pamiętać, ze tzw: służby sanitarne wyjadaja resztki pożywienia ale nie kupy. Kupy służą jako nawóz dla roslin. jesli roślin jest mało to i kupy będa bardziej dokuczliwe.

Na dno kiryski sa miłym rozwiązaniem, tylko wtedy trzeba im sporo kryjówek zrobic bo to płochliwe rybcie, no i zadbać o odpowiedni kamień (nie moze byc ostry) by nie pokaleczyły sobie wąsów.

Zbrojnik myślę ze jeden by wystarczył, choc skoro myślisz o drobnicy, może otoski by były ciekawszym rozwiązaniem.

a krewetki? dla początkującego akwarysty bym jednak nie polecała :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Malawi

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #14 : 2006-12-26, 14:16 »
Ots co do ryb ławicowatych to mieszaniny kilku gatunków nie polecam ryby się poprostu mieszają i nietworzoną np. 3 odrębnych stad. Lepiej jeden gatunek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedz #14 : 2006-12-26, 14:16 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #15 : 2006-12-26, 20:32 »
nie tworzą odrębnych stad? jakoś nie dostrzegłam takiej prawidłowości. No chyba, ze mamy styczności tylko z ławicówkami, bo jeśli nic ich czasem nie przegoni to sie rozleniwiają (choć niekoniecznie)

ryby ławicowe zawsze tworzą ławicę, choć w pewnych warunkach czy okresach potrafia się trochę "rozluźnić". a jesli nawet się ze sobą wymieszają to i tak jest to tylko chwilowe, bowiem z odrębnym gatunkiem ławicy nie stworzą.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #16 : 2007-01-06, 20:38 »
napisał bym tak..102 litry....filtr FAN1 wystarczy w zupełności i jakaś grzałka z termostatem.
kup:
-neony inessa 21 sztuk
-gupiki 1 samiec 3 samiczki
-2 krewetki "filtrujące"
-glonojadek
takie akwa będzie bardzo dobrze funkcjonować jeżeli będzie dobrze napowietrzane i zadbane ;] a no własnie jeśli chcesz je od czasu do czasu pokarmić płatkami to je musisz bardzo drobno pokruszyć i mozesz czasem wżuic większą ilość to krewetki wyłapią....musisz zrobić jakieś wystające miejsce np jakiś kamyczek albo korzeń na ktorym krewetki staną pod prąd wody i będą wyłapywały obiadek dla siebie


a na własne na sam koniec ;] neonki jesli będzie ich np 30 to podzielą sie na 2 ławice ;]
Zapisane
The Beatles

ots128

  • Gość
Odp: [102l] Obsada ?
« Odpowiedź #17 : 2007-01-23, 16:56 »
a kto ci mówił że ja niedoświadczony ?
Dzięki za pomoc :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.