Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku  (Przeczytany 2291 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« : 2009-10-06, 19:35 »
 -->  http://ww6.tvp.pl/5084,20051028261986.strona

Czym jest wolność?
Pomimo starań polityków rządzących Światem i Polską, oraz ich zaangażowania w niesienie wszystkim ludziom wolności, demokracji, praw człowieka i innych pustych sloganów, najistotniejsze fakty, czyli te, które w istocie są oznakami przemian, pozostają ukryte między wierszami.
Ile razy jeszcze usłyszymy o tym jak pomogliśmy Irakowi zaprowadzić demokracje? Ile razy Kwaśniewski powtórzy, że wojna w Iraku to niezwykle udana (choć trudna) misja pokojowa pod przywództwem OZN? Ile razy iraccy partyzanci zostaną nazwani terrorystami w naszej telewizji? Ile tysięcy ludzi jeszcze zginie zanim w Iraku na powrót zapanuje pokój? Ile lat to potrwa? Dlaczego coś co media opisują jako niesienie demokracji, wolności i pokoju jest w istocie zbrojną napaścią na suwerenny kraj, obaleniem rządu, okupacją, narzuceniem systemu politycznego i przejmowaniem majątku Iraku przez prywatne korporacje, dla których naród Iracki to jedynie potencjalna siła robocza. Nie licząc oczywiście "terrorystów", których do Irakijczyków nasze media nie zaliczają.
Czym ta sytuacja różni się od napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku? Miejmy nadzieję, że zakończeniem, bo do tej pory wygląda dość tożsamo...
http://prawda2.info/wolnosc.html


http://www.youtube.com/watch?v=RoEsKYKvHWM&feature=related
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #1 : 2009-10-06, 19:44 »
Nie potrzebnie się tam pchamy, nienawidzę Busha za chorą rządzę władzy i pieniądza. Polska najpierw powinna naprawić swoje błędy, a dopiero później 'naprawiać' cudze.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #2 : 2009-10-07, 22:55 »
Nie potrzebnie się tam pchamy,

no nie do konca tak - Islam to ZUo - szczegolnie jesli sie do wladzy nad zupelnie ciemnym, uzaleznionym od religii narodem dorywaja spryciarze.
Arab nie potrzebuje ubrania - bo tam jest cieplej, nie potrzebuje domu na zime - bo tam jest cieplo...w zasadzie to potrzebuje zarcia i wody. A na to zarobic jest o wiele latwiej niz nam - by przetrwac jakos zime.
Islam dziala na nich jak opium. Szczegolnie tych wlasnie koczownikow ktorzy szkol nie konczyli. Bo jesli zabije jednego niewiernego- czyli kazdego z nas, nasza mame, dziecko ... to pojdzie po smierci do raju.

No to ja tam wole by ich w ryzach trzymano bo inaczej by nas wszystkich wymordowali... w koncu my tez na tym etapie rozwoju mielismy krucjaty i zabijalismy niewiernych.

A polska misja nie byla bledem politycznym. Błedem jest ze nadal trwa.

I to nie mam nic wspolnego z tym czy lubie amerykanskich prezydentow czy Ameryke. Prawde mowiac mam ich gdzies. :P


A polska misja nie była bledem politycznym - bledem jest ze ona nadal trwa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedz #2 : 2009-10-07, 22:55 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #3 : 2009-10-07, 23:45 »
no nie do konca tak - Islam to ZUo - szczegolnie jesli sie do wladzy nad zupelnie ciemnym, uzaleznionym od religii narodem dorywaja spryciarze.
Arab nie potrzebuje ubrania - bo tam jest cieplej, nie potrzebuje domu na zime - bo tam jest cieplo...w zasadzie to potrzebuje zarcia i wody. A na to zarobic jest o wiele latwiej niz nam - by przetrwac jakos zime.
Islam dziala na nich jak opium. Szczegolnie tych wlasnie koczownikow ktorzy szkol nie konczyli. Bo jesli zabije jednego niewiernego- czyli kazdego z nas, nasza mame, dziecko ... to pojdzie po smierci do raju.

No to ja tam wole by ich w ryzach trzymano bo inaczej by nas wszystkich wymordowali... w koncu my tez na tym etapie rozwoju mielismy krucjaty i zabijalismy niewiernych.

A polska misja nie byla bledem politycznym. Błedem jest ze nadal trwa.

I to nie mam nic wspolnego z tym czy lubie amerykanskich prezydentow czy Ameryke. Prawde mowiac mam ich gdzies. :P


A polska misja nie była bledem politycznym - bledem jest ze ona nadal trwa.
amen.
podpisuje sie pod tym
od siebie dodam:
http://www.sfd.pl/Pare_s%C5%82%C3%B3w_o_Iraku-t393545.html
i
http://www.youtube.com/watch?v=1d_9RZ3ShVs

a porownanie Iraku do Polski w 39tym do cios ponizej pasa...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #4 : 2009-10-08, 14:41 »
Nefra - nie zgodzę się z Tobą: nie " Islam to zuo ",a FANATYZM to zuo - i jest on obecny w KAŻDEJ religii,nie tylko w Islamie i wszędzie jest on groźny.

Cytuj
A polska misja nie byla bledem politycznym. Błedem jest ze nadal trwa.

I to nie mam nic wspolnego z tym czy lubie amerykanskich prezydentow czy Ameryke. Prawde mowiac mam ich gdzies. :P

Zauważ,że gdy przyłączaliśmy się do inwazji na Irak,sytuacja polityczna i gospodarcza była trochę inna,mieliśmy szumne obietnice,dotyczące,min.odbudowy Iraku,itp - że z tego nic nie wyszło,to już inna bajka ;) ale myślę,że dobrze,ze już nie ma tego uzurpatora.

Myślę,że i w przypadku Iraku jak i obecnie Afganistanu,Polacy zapominają,że to jest WOJNA ,a nie piknik.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #5 : 2009-10-08, 23:06 »
lis, tylko ze zadna religia nie jest na tyle fanatyczna zeby wypowiadac wojne wszystkim innowierca (tzw. kital) :roll:

kto wg. ciebie traktuje misje w Afganistanie i w Iraku jako piknik?
mam nadzieje ze nie miales na mysli naszych chlopcow ktorzy tam sa na misji...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #6 : 2009-10-08, 23:15 »
wlasnie... zadna inna religia nie pochwala mordowania innowiercy jako drogi do raju... przeciez dla nich kazda misja kamikadze na bialego czlowieka to droga do raju - z syfu, w ktorym tkwia po uszy.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #7 : 2009-10-08, 23:16 »
Mitrandil - a Chrześcijaństwo i Wyprawy Krzyżowe? - Wiesz o tym,że już wtedy powstały pierwsze obozy koncentracyjne?.
Krzyżowcy użyli wtedy religii i Boga,jako pretekstu do grabieży,gwałtów i mordów - a wszystko to: w imię Boga.

Co do " pikniku ' to może jest to złe słowo ... chodzi mi o media,które rozdmuchują każdą śmierć polskiego żołnierza,a przecież to jest regularna wojna,a nie misja szkoleniowa,pokojowa,itp.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #8 : 2009-10-08, 23:39 »
Lis
tyle ze Wyprawy Krzyzowe nie byly nigdy...hmmm popierane "nauka" Jezusa, nie ma o tym nic w Biblii ect ;) a w Koranie i w nauczaniach Mahometa sa wzmianki o swietej wojnie
 zreszta nie odwracajmy kota ogonem, wiara Chrzecijanska nie ma nic wspolnego z tym tematem ;)

media sa po to zeby rozdmuchiwac takie sprawy...wolalbys zeby za kazdym razem gdy zginie Polak na misji w mediach bylo tylko " dzisiaj w afganie zginal nastepny polski zolnierz...a teraz prognoza pogody na nastepny tydzien..."?
to nie II Wojna ze traci sie 10 tys ludzi dziennie (Niemcy, o ile dobrze zapamietalem) i smierc zoldaka to juz codziennosc, norma...
to samo jest w Amerykanskich mediach, pomimo tego ze Amerykanow zginelo w tych misjach wiecej niz Polakow...
kazdy Polski zolnierz ktory polegl na misji to ogromna strata, osierocone dzieci, wdowa, i smutek znajomych, tak samo zoldakow jak i cywili...
pzdr
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedz #8 : 2009-10-08, 23:39 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #9 : 2009-10-08, 23:48 »
Ja,mimo wszystko mam szacunek do innych kultur,religii - może dlatego,że już w dzieciństwie czytałem sporo powieści przygodowo-podróżniczych,których akcja toczy się w różnych krajach,a bohaterami są ludzie różnych kultur i wyznań?.
Wydaje mi się,ze należy odróżnić tzw.zwyczajnych wyznawców od wyznawców ortodoksyjnych - to ci drudzy stanowią podstawę terroryzmu - każda religia jest wykorzystywana przez różne grupy mające władzę.
Zresztą,i w naszej religii są ortodoksyjni wyznawcy,np.w radiu ojca dyrektora ;)

Powinniśmy pamiętać,ze to jest wojna,a wszystkie jej skutki są chlebem powszednim dla żołnierza - śmierć,jest - niestety wliczona w ten zawód.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #10 : 2009-10-09, 08:35 »
Ja,mimo wszystko mam szacunek do innych kultur,religii - może dlatego,że już w dzieciństwie czytałem sporo powieści przygodowo-podróżniczych,
dlatego ze czerpiesz wiedze o innych kulturach z powiesci przygodowo-podrozniczych - twoja wiedza nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #11 : 2009-10-09, 11:59 »
Nie czerpię,pisałem tylko,że już w dzieciństwie wiele czytałem - wiedzy nie można czerpać z powieści,należy ją ciągle poszerzać,uaktualniać.
Mimo wszystko uważam,że żadna religia nie jest zła i groźna sama w sobie - groźni są jej ortodoksyjni i fanatyczni wyznawcy.

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #12 : 2009-10-09, 22:27 »
religia ktora propaguje wojne przeciwko innowierca nie jest grozna?
to jest wojna przeciwko fanatykom, a nie normalnym spokojnym ludziom.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #13 : 2009-10-09, 23:46 »
nie wojne - zabijanie drugiego czlowieka w imie wyzwolenia samego siebie.
To jest dyskryminacja - bo wyznawca Allaha jest wg tej kategoryzacji "swiety" - chocby był morderca i zlodziejem. Natomaista kazdy innowierca - do odstrzalu bym ja mogl uzyskac niesmiertelnosc w raju...
Podaj mnie jedna inna religie, ktora zaklada ze zabicie innowiercy to droga do raju?
Tja...wiem: bylo jeszcze zabicie i zjedzenie... :lol: 
ale to insza bajka i nie kwestia religi ale zambombonow :P


Natomiast widze dziwna ryse na szkle - albo cenimy zycie: zwierzat, robaczkow, ludzi... i tych slepych jeszcze myszek, ktore sie wydaje na łaske jakiegos węza, i tego lisa co leci sobie rankiem z nory i nagle dostrzaje strzal smierci, i tej sarenki... i malego- bialego dziecka wychowanego wg katolickich wartosci - to albo zycie i zywe szanujemy i cenimy albo nie. Owszem - są zycia "wazniejsze " jakby- bo jeden wartosciowy ocalony czlek moze ocalic duzo innych - a inszy - pogrąży sie i innych wokol.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #14 : 2009-10-10, 00:06 »
religia ktora propaguje wojne przeciwko innowierca nie jest grozna?
to jest wojna przeciwko fanatykom, a nie normalnym spokojnym ludziom.

Chrześcijanie też nawracali wszystkich na swoja," jedynie słuszną " religię i też wyzywali innych od heretyków,itp.
nie sądźmy innych,bez osądu siebie.

Z tego co pamiętam,to i postacie ważne w religii Katolickiej,przewijają się przez Koran / Jezus,jako prorok,Maryja,itp. ) - ja proponuję odróżnić prawdziwą religię od jej skomercjalizowanej lub zafałszowanej wersji - każdy używa religii do swoich celów,żeby podeprzeć nią swoje zdanie - tak robili Chrześcijanie i tak robią Muzułmanie - nie wszystko mi się w ich religii podoba,ale to jest ich religia i póki wyznają ją bez przymusu,nic mi do tego.


Natomiast widze dziwna ryse na szkle - albo cenimy zycie: zwierzat, robaczkow, ludzi... i tych slepych jeszcze myszek, ktore sie wydaje na łaske jakiegos węza, i tego lisa co leci sobie rankiem z nory i nagle dostrzaje strzal smierci, i tej sarenki... i malego- bialego dziecka wychowanego wg katolickich wartosci - to albo zycie i zywe szanujemy i cenimy albo nie. Owszem - są zycia "wazniejsze " jakby- bo jeden wartosciowy ocalony czlek moze ocalic duzo innych - a inszy - pogrąży sie i innych wokol.

Jedyną religią która szanuje życie całego stworzenia,jest Buddyzm - Katolickie wartości / pomimo tego,że jestem wierzący / nie są dla mnie wyznacznikiem cnót i obyczajowości,bo i taki Katolicki ksiądz po mszy potrafi przebrać się w zielony mundurek,kapelusik z piórkiem,chwycić za flintę i pognać do lasu,polować - bo według religii,zwierzęta duszy nie mają ...
niestety,obecnie religia / każda / zamiast łączyć,dzieli - niewielu jest prawdziwych przywódców religijnych,którzy naprawdę chcieli coś zrobić - jednym z nich,był Jan Paweł II,a drugim jest Dalaj Lama.

Chcemy niby pokoju,braku wojen,miłości,ale nie osiągniemy tego mówiąc,że " Islam to zuo " - w tych czasach potrzeba nam,raczej zrozumienia i dialogu,niż kłótni,prowokacji,sporów,itp.

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedz #14 : 2009-10-10, 00:06 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #15 : 2009-10-11, 00:45 »
Podobno sw. Franciszek tez kochał ptaszki i wszelkie insze zwierzaczki, a św Teresa nawet lilije :P
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #16 : 2009-10-11, 01:09 »
Jeden święty nie załatwi dobrej opinii całej reszcie ;)

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #17 : 2009-10-11, 18:08 »
Lis ale co ma Twoje uprzedzenie do Chrzescijanstwa i Swietych do tematu?

Temat jest o Naszych ktorzy sa na misji w Iraku i Afganie...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #18 : 2009-10-11, 18:16 »
Ja nie mam żadnego uprzedzenia do Chrześcijaństwa / wszak,jestem osobą wierzącą /,uważam tylko,że nie wolno twierdzić: tak,my jesteśmy ok,cacy i w ogóle,a nasza religia jest najlepsza - to oni są źli i niedobrzy " / uogólniam ;) / - oskarżając inne religie o to,że są " zue " nie dążymy do pokoju,bo sypiemy w ten sposób tylko kamyczki do ogródka innowierców: patrzcie,oni nas nie rozumieją,nie tolerują,naśmiewają się z nas,jak więc możemy żyć z nimi w pokoju?  - również,uogólniam.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedź #19 : 2009-10-13, 10:45 »
lisie, nie pisałam o wszystkich innowiercach ale o wyznawcach jednej konkretnej religii. Ktorej mam cos do zarzucenia.
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rzeczywistość polskich wojsk w Iraku
« Odpowiedz #20 : 2009-11-22, 22:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 26 zapytaniami.