Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dwa psy, dwa problemy.  (Przeczytany 3479 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Dwa psy, dwa problemy.
« : 2010-04-04, 16:22 »
Witam, założę jeden wątek o dwóch podobnych problemach psów - Bianki i Lolki (pies mojego chłopaka).

Zacznę od Lolki - sunia w tym miesiącu kończy 12 lat, jednak jak na swój wiek trzyma się świetnie. Biega, skacze, bawi się, ma chęć do życia. Jednak ostatnio mała po dłuższym leżeniu nie może wstawać, wygląda to tak jakby cierpły jej tylne łapki, wtedy zaczyna strasznie panikować i czołga łapy po ziemi. 2 dni temu wyglądało to gorzej, piszczała i już w ogóle wstać nie mogła. Chciałam się tylko zapytać co podejrzewacie? Żeby to nie było dysplazja... :( Lada dzień pies będzie miał badania.

Bianka - też ma problem ze stawami, ale historia tu jest dłuższa. Od około 3 roku życia psu "trzęsą" się przednie łapy, jak się nachyla nad czymś. Badania krwi były dobre, polecono podawanie psu magnezu i witaminy B6. W czasie kilkumiesięcznej kuracji trochę pomogło, ale nie na długo. Później stwierdzono u psa nerwobóle, których wcześniej nie miała bo w życiu tak się nie trzepotała jak galaretka np na widok weterynarza, albo po użądleniu osy w łapę.
Dziś sprawa wygląda tak że psu w czasie chodzenia bardzo trzęsą się przednie łapy, obawiam się że bolą ją też tylne łapy, wczoraj pies cały dzień był osowiały, nic nie chciała jeść, piszczała i przy pokładaniu się na tylne łapy także. Niestety nie mam jak z nią iść teraz do weterynarza (ospa). Dlatego pytam was co to może oznaczać? Bardzo się boję o jej stawy, bóle nie są codzienne, dzisiaj pies już hasa, szczeka, bawi się, itp. Jak wyzdrowieję ponownie będę musiała zrobić jej badania krwi, prześwietlenie w kierunku dysplazji. Mam nadzieję że będzie jednak dobrze, bo Bianka jednak jest "łamagą" i jest strasznie nieuważna (wbiegnie nawet w ścianę, często nabija sobie guzy).

Iras? :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dwa psy, dwa problemy.
« Odpowiedź #1 : 2010-04-04, 17:57 »
1. Zalezy jakiej wielkosci tez jest pies. Mozliwe: dysplazja, zwyrodnienie na terenie kregoslupa, wypadniecie dysku, zapalenie stawow, zapalenie kosci itp.

2. Tu podobnie - chociaz w kierunku dysplazji mniej bym sie sklaniala, ze wzgledu na to, ze bole nie sa codziennie.

U obu psow - rtg stawow, kregoslupa - i ogolnie konczyn.

Przeciwbolowo mozna dac pyralgine
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dwa psy, dwa problemy.
« Odpowiedź #2 : 2010-04-04, 18:28 »
1 - pies jest malutki, waży niecałe 5kg.

Pyralgine mój pies dostaje, dzięki Iras że wykluczasz tą dysplazję, przynajmniej trochę lżej. Jak najszybciej zrobię badania psom.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dwa psy, dwa problemy.
« Odpowiedz #2 : 2010-04-04, 18:28 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dwa psy, dwa problemy.
« Odpowiedź #3 : 2010-04-04, 18:39 »
nie wykluczam - twierdze, ze moge zmniejszyc prawdopodobienstwo.

To u tego malutkiego jeszcze bym dolozyla do prawdopodobnych dolegliwosci zwichniecie/wypadniecie rzepki. i zwiekszyla prawdopodobienstwo na problemy z kregoslupem.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dwa psy, dwa problemy.
« Odpowiedź #4 : 2010-04-09, 15:19 »
Wybacz, źle się wyraziłam.

Wczoraj byłam u mojego weta, jego pierwsze pytanie "przenieśliście się pod biedronke?" a ja: nieee, pies zdrów. ;)

Zapytałam się czy robią prześwietlenia, na szczęście tak więc lada dzień Bianka będzie miała badania, wet chce jej też pobrać krew, nie mówił na co. Musze mojego mena namówić aby swojego wziął od razu na badania. Trzymajcie kciuki aby było dobrze.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami.