Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Rozbil sie samolot prezydencki  (Przeczytany 10876 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #30 : 2010-04-12, 10:15 »
Prezydent nie ma możliwości kazać pilotowi ladowania za wszelką cenę. To pilot jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich pasażerów bez względu, czy tym pasażerem jest prezydent czy też zwykły człowiek. Jednak pewnie zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne jest wylądowanie o czasie, jakie byłyby konsekwencje lądowania na innym lotnisku. Pewnie chciał spróbować, nie myślał, że to tak sie skończy.

Lis, to że samolot był przechylony, o niczym nie świadczy. To jest naturalne przy skręcaniu (wtedy zawsze jedno skrzydło jest wyżej niż drugie) i zmianie wysokości (dziób skierowany w górę lub w dół).

Nie sądzę, żeby cokolwiek zmieniło się w polityce. Teraz wszyscy przeżywają tragedię, ale za parę miesięcy wszystko wróci "do normy".
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #31 : 2010-04-12, 12:25 »
Prezydent nie ma możliwości kazać pilotowi ladowania za wszelką cenę.
To oczywiste, że to pilot decyduje o sposobie prowadzenia samolotu czy o lądowaniu... Ale niemożność narzucenia swojej woli podczas lotu nie oznacza braku możliwości 'rewanżu za nieposłuszeństwo'... Różnie mogło być, ja bym jednak nie spekulowała za dużo, bo wszystko to tylko przypuszczenia, a zmarli bronić się nie mogą... Jedyna nadzieja w czarnych skrzynkach, o ile dowiemy się, co faktycznie zarejestrowały... A głowy bym za to nie dała... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #32 : 2010-04-12, 15:23 »
Cytuj
Jedyna nadzieja w czarnych skrzynkach, o ile dowiemy się, co faktycznie zarejestrowały... A głowy bym za to nie dała... :/

ONI sie dowiedza, MY prawdopodobnie nie. Zmarli bronic sie nie moga, owszem - ale tu juz i tak nie ma wiekszego znaczenia kto zawinil. Skutek jest nieodwracalny - i zaplacili za to wszyscy na pokladzie.

Cytuj
To pilot jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich pasażerów bez względu, czy tym pasażerem jest prezydent czy też zwykły człowiek.

ostatnio za niespelnieni rozkazu prezydenta i "samowolke" pilot poniosl nieciekawe konsekwencje i zostal nawyzywany od tchorzy. A ze nikt jasnowidzem nie jest to tu pewnie by juz pilot beknal za to, ze prezydent sie spoznil na uroczystosc...

Kij z tym. i pilot i pasazerowie nie zyja. RIP dla nich, a dla nas zycie toczy sie dalej... do czasu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #32 : 2010-04-12, 15:23 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #33 : 2010-04-12, 16:56 »
Ja bym tak nie przesadzał że nie dowiemy się co jest w czarnych skrzynkach,to już nie te czasy,epoka dawno miniona,odeszła ;) - gdyby chciano coś zataić to by w ogóle nie podano do publicznej wiadomości informacji o odnalezieniu czarnych skrzynek a już wiadomo że znaleziono trzy z czterech czarnych skrzynek a dwie odczytano.
Może trochę jestem naiwny ale daleko mi do tworzenia teorii spiskowych - wystarczy mi moja mama,która obwinia o wszystko Rosjan ...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #34 : 2010-04-12, 17:42 »
Cytuj
Może trochę jestem naiwny ale daleko mi do tworzenia teorii spiskowych - wystarczy mi moja mama,która obwinia o wszystko Rosjan ...

moja babcia tez ich obwinia. co do wersji - chodzi mi o to, ze zawsze latwiej obarczyc wina kogos czyjego nazwiska nikt nie zna (pilot w tym przypadku) wiec nawet jesli bylo inaczej - nie dowiemy sie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #35 : 2010-04-12, 18:20 »
Ponoć z czarnych skrzynek nie wynika żeby na pilotach wywierana była jakaś presja związana z przymusem lądowania ... poczekamy,zobaczymy,trudno wyciągać jakieś wnioski ze strzępów informacji.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #36 : 2010-04-12, 19:06 »
ONI sie dowiedza, MY prawdopodobnie nie.
To zależy od zawartości skrzynek... To jest polityka, tu klocki muszą pasować do obrazka, nie odwrotnie... :/  Tyle, że skoro stało się to na obcym terenie i skrzynki otwierają eksperci z dwu krajów, to kto wie... Choć i to niczego nie gwarantuje...

Doszły jeszcze głosy o rzekomym huku, słyszanym przez świadków tuż przed upadkiem samolotu... Jak zwykle w takiej sytuacji wersje do wyboru, do koloru...

Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #37 : 2010-04-12, 19:29 »
IBDG - ja tam jednak wierzę w szczerość władz - pomyśl sobie co by to było gdyby chciano coś zataić w takim miejscu / bliskość Katynia / i w takim dniu / 70 rocznica mordu w Katyniu / - czegoś takiego społeczeństwo by nie wybaczyło nawet własnemu państwu - tak przynajmniej myślę...

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #38 : 2010-04-12, 19:42 »
moja babcia tez ich obwinia. co do wersji - chodzi mi o to, ze zawsze latwiej obarczyc wina kogos czyjego nazwiska nikt nie zna (pilot w tym przypadku) wiec nawet jesli bylo inaczej - nie dowiemy sie.
no to widzę,że nie tylko u mnie w domu lecą teorie spiskowe...
babcia do tego dodaje "pijaństwo i wiecznego kaca Ruskich" jak to gardłuje przy wiadomościach...

"Prezydent swoją ofiarą osiągnął - jak na ironię - swój cel, pokazał światu, czym jest Katyń, zwrócił oczy świata na to, co zostało zatajone." Tak się komentuje w mojej szkole to tragiczne wydarzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem, to będzie tak, że owszem, będziemy pamiętać, zbliżająca się kampania wyborcza będzie bardzo spokojna, prawie w ogóle nie agresywna. Politycy złagodzą się wobec siebie, ale za kilka miesięcy znów wrócimy do jakże uprzejmego naskakiwania jeden na drugiego. Myślę, że niewiele się zmieni po tym wydarzeniu, a przynajmniej nie na długo...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #38 : 2010-04-12, 19:42 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #39 : 2010-04-13, 11:58 »
Różnie mogło być, ja bym jednak nie spekulowała za dużo, bo wszystko to tylko przypuszczenia, a zmarli bronić się nie mogą... Jedyna nadzieja w czarnych skrzynkach, o ile dowiemy się, co faktycznie zarejestrowały... A głowy bym za to nie dała... :/
Całkowicie się zgadzam. Ja już nawet nie czytam tych tematów na forach, bo ileż można. Ile ludzi, tyle opinii na temat katastrofy. A to już jest najmniej ważne. Smutny jest fakt, że zginęło tylu ludzi. Na pewno nie poruszyłoby nas to tak bardzo, gdyby z wypadku zginęliby anonimowi ludzie.
Jednak denerwuje mnie to, że wszyscy tak wychwalają prezydenta, jaki był wspaniały. Oczywiste jest, że o zmarłych nie mówi się źle, ale bez przesady. Jakoś za życia większość dziennikarzy, polityków miała inne zdanie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #40 : 2010-04-13, 22:36 »
Heh,już się zaczynają kłócić,może nie tak oficjalnie,ale ...
najpierw pan Macierewicz w tv Trwam wypowiada się że to może wina PO czy też Rosjan ...
ale dopiero dziś wywiązał się spór o miejsce pochówku pary prezydenckiej - rodzina wybrała Wawel ...
cóż,mnie się to za bardzo nie podoba ... Wawel to mimo wszystko miejsce pochówku Królów Polskich,Marszałka Piłsudskiego a przy całym szacunku,Prezydent prof.Lech Kaczyński był prezydentem ale nie był bohaterem narodowym ... moim zdaniem godnym miejscem pochówku dla pary prezydenckiej jest cmentarz na Warszawskich Powązkach ...
Teraz się kłócą że to PIS chce wykorzystać pozycję Wawelu do przyszłej walki politycznej ...
nie wiem,moim zdaniem komentatorzy, dziennikarze i politycy powinni pohamować się przynajmniej podczas tego tygodnia żałoby narodowej ...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #41 : 2010-04-14, 09:11 »
No tak, krótko było zgodnie i stosownie do sytuacji... A tak właśnie być powinno, dotychczasowi antagoniści powściągają języki, jeśli już mówią, to o tym, co akceptowali, resztę pomijając milczeniem... Takie postępowanie rozumiem, bez obłudy i peanów, bo śmierć oznacza tylko tyle, że człowiek już nie odpowie na zarzuty, więc stawiać ich nie należy, a nie, że nagle przeciwnik stał się idolem... :/

Tylko, że...
Wczoraj mną tąpnęło, kiedy w dzienniku usłyszałam słowa o 'bohaterskiej śmierci', mające uzasadnić pomysł pochówku na Wawelu... Czy śmierć w wypadku to bohaterstwo? Bohater naraża życie świadomie... No chyba, że w ten zakamuflowany sposób chciano powiedzieć, że pasażerowie uznali, ze jeśli zginą, przysłużą się sprawie Katynia... Mam tylko nadzieję, że wszyscy byli tego zdania i na nikim nie wymuszono 'bohaterstwa'... :roll: To oczywiście ponury żart...

We wszystkim trzeba zachować umiar i odpowiedni dystans. Rozumiem, że tak krótko po tragedii o to niełatwo, ale przecież oprócz niewątpliwie wstrząśniętej do głębi rodziny (coś mi mówi, ze to Jarosław Kaczyński jest najpardziej prawdopodobnym pomysłodawcą), są inni ludzie, już nie aż tak przeżywający... Czy oni nie powinni w taktowny sposób wytłumaczyć, że to nie jest najlepszy pomysł, zamiast popierać megalomański zamiar? Nie ma co się dziwić, że ludzie się sprzeciwiają, inni znów stają po stronie projektu i zaczyna się piekiełko... A na to wszystko patrzy świat... Potrzebne to było? A już było tak dobrze... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #42 : 2010-04-14, 12:58 »
Zgadzam się, że Wawel to nie jest odpowiednie miejsce dla prezydenta. Aż tak bardzo nie zasłużył sie dla Polski, żeby po śmierci spotkał go taki zaszczyt.

18 kwietnia, bedę musiała iść do pracy, właśnie z powodu pogrzebu. :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #43 : 2010-04-14, 15:18 »
Teraz są pomysły żeby na Wawelu chować wszystkich prezydentów po 89 roku ...
to chyba chybiony pomysł bo ten biedny Wawel nie pomieści raczej tak wielu ludzi ... ale nie wiem ...
Mnie też słowa o " bohaterskiej śmierci " trochę ... zmieszały ... bo przy całym szacunku,każdy z nas może pość ofiarą wypadku ale to jeszcze nie znaczy że automatycznie stajemy się bohaterami - za bohatera można by uznać kogoś kto poniesie śmierć próbując zapobiec tragedii,wypadkowi.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #44 : 2010-04-14, 19:22 »
No to już wiadomo, komu nie podoba się pomysł z Wawelem :roll: Okazuje się, że patrioci mogą mieć tylko jedno zdanie na ten temat... W dodatku to już nie jest pomysł rodziny... :/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wawel-nie-byl-pomyslem-rodziny%3B-protestujacy-nie-sa-patriotami,wid,12169799,wiadomosc.html

O decyzji pochówku na Wawelu, która nie była pomysłem prezydenckiej rodziny, tradycji chowania na nim przywódców poległych na służbie i braku patriotyzmu protestujących przeciwko takiemu rozwiązaniu mówił w rozmowie z radiem RMF Andrzej Duda.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego - Andrzej Duda - mówił, iż pomysł miejsca pochówku nie wypłynął od rodziny pary prezydenckiej, jednak spotkał się z ich akceptacją. Jak tłumaczył była to z pewnością ciężka decyzja chociażby dla córki, a jednym z najbardziej prozaicznych powodów jest sama odległość. Rodzina prezydencka, musiała brać jednak pod uwagę narodową tradycję i liczyć się z tym, iż nie codziennie będzie mogła odwiedzać groby najbliższych.

Protestujący nie są prawdziwymi patriotami
Andrzej Duda
- Tradycyjnym motywem jest to, że człowiek, który pełnił najwyższe stanowisko w państwie, który zginął na służbie tego państwa, jest chowany na Wawelu (..). Wiem, że to bolesna i trudna decyzja, ale to rodzina w takiej tradycji wychowana - wyjaśniał Duda. - To nie był pomysł rodziny, to była zgoda rodziny. I chciałbym, żeby to było jasno i wyraźnie zaakcentowane - zaznaczał były wiceminister sprawiedliwości.

Odnosząc się do protestów, które miały miejsce w Krakowie, Duda przeciwstawił kilkuset protestujących tysiącom, które przyszły przywitać Pierwszą Damę. Przypomniał, iż codziennie tłumy ludzi gromadzą się pod Pałacem Prezydenckim wspominając i oddając hołd poległym. Krytykował protestujących twierdząc, iż ich sprzeciw odnosi się do faktu wstąpienia Lecha Kaczyńskiego do panteonu polskich postaci historycznych. Pochówek na Wawelu zapewnia bowiem wieczną pamięć i jest zarezerwowany dla najwyższych urzędników państwowych, którzy zginęli na służbie.

- Niszczyciele, którzy teraz podnoszą głowę wiedzą, że Lechowi Kaczyńskiemu, który naprawdę był wielkim patriotą, zostanie po prostu zapewniona pamięć wieczna, jeżeli znajdzie się na Wawelu. I oni zdają sobie sprawę, bo to są ludzie inteligentni i nie chcą się z tym pogodzić po prostu, bo nie są po prostu prawdziwymi patriotami - atakował Duda.


Ciekawe, że pomysł z pochówkiem wypłynął zanim jeszcze odczytano ostatnią czarną skrzynkę... Całkiem tak, jakby jej zapis był z góry wiadomy... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #44 : 2010-04-14, 19:22 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #45 : 2010-04-15, 22:05 »
Do przechyłu doszło po zderzeniu z dużym drzewem   http://www.tvn24.pl/-1,1652252,0,1,do-przechylu-doszlo-po-zderzeniu-z-duzym-drzewem,wiadomosc.html

Wielka układanka. Jak rozpoznać fragmenty samolotu?   http://www.tvn24.pl/12691,1652223,0,1,wielka-ukladanka-jak-rozpoznac-fragmenty-samolotu,wiadomosc.html



Cytuj
Imponująca lista gości na pogrzebie w Krakowie
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, królowa Danii Małgorzata II, król Szwecji Karol XVI Gustaw, szef NATO Anders Fogh Rasmussen - m.in. te osobistości drogą oficjalną potwierdziły swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej.
Oficjalnie przyjazd na uroczystości zapowiedzieli dotąd przedstawiciele 79 państw: 60 delegacji państwowych i 20 ambasadorów (Egipt zapowiedział zarówno udział ministra współpracy międzynarodowej, jak i swego ambasadora); udział zapowiedzieli także reprezentanci: Komisji Europejskiej, NATO, Rady Europy oraz Zakonu Maltańskiego - dowiedziała się w czwartek PAP w ministerstwie spraw zagranicznych.

Do MSZ jeszcze nie dotarło potwierdzenie udziału kilku przywódców, którzy zadeklarowali uczestnictwo w pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich; wśród nich są m.in.: prezydent Francji Nicolas Sarkozy, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Poniżej podajemy (w kolejności alfabetycznej) za MSZ najnowszą listę najważniejszych przedstawicieli delegacji, którzy drogą oficjalnych not potwierdzili przyjazd do Krakowa:

AFGANISTAN Prezydent Hamid Karzaj

ARMENIA Przewodniczący parlamentu Howik Abrahamian

ALBANIA Prezydent Republiki Albanii Bamir Topi

AUSTRALIA Gubernator Generalna Quentin Bryce

AZERBEJDŻAN Premier Artur Rasi-zade

BIAŁORUŚ Przewodniczący Parlamentu Boris Batura

BOŚNIA I HERCEGOWINA Przewodniczący Prezydium BiH Haris Silajdić

BUŁGARIA Prezydent Georgi Pyrwanow

CHORWACJA Prezydent Ivo Josipović

CHINY Specjalny Wysłannik Rządowy minister transportu LI Shenglin

CYPR Prezydent Demetris Christofias

CZARNOGÓRA Prezydent Filip Vujnovic z małżonką Minister spraw zagranicznych Milan Rocen

CZECHY Prezydent Vaclav Klaus

DANIA Królowa Małgorzata Minister spraw zagranicznych Espresen Lene

EGIPT Minister Współpracy Międzynarodowej Aboulanga Fayza

ESTONIA Prezydent Toomas Hendrik Ilves z małżonką Premier Andrus Ansip

FINLANDIA Prezydent Tarja Halonen

GRECJA Premier Jeorjos Papandreu

GRUZJA Prezydent Micheil Saakaszwili z małżonką

HISZPANIA Król Juan Carlos z małżonką Premier Jose Luis Zapatero

INDIE Minister Spraw Zagranicznych S.M. Krishna

IRAK Minister Przemysłu Fawzi Fransa Toma

IRAN Wiceminister Republiki Islamu ds. Europejskich Ali Ahani

IRLANDIA Prezydent Mary McAleese

ISLANDIA Prezydent Olafur Ragnar Grinsson

IZRAEL Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman

KANADA Premier Stephen Harper

KAZACHSTAN Przewodniczący Parlamentu Urał Muchamedżnanow

KATAR Emir Kataru Hamad Bin Khalifa Al Khani z małżonką

KOREA POŁUDNIOWA Premier Chung Unchan

KOSOWO Prezydent Fatmir Sedjiu

KUWEJT Wysłannik Jego Wysokości Emira Państwa Kuwejt

LITWA Prezydent Dalia Grybauskaite Premier Andrius Kubilius

LUKSEMBURG Wielki Książę Luksemburga Henryk

ŁOTWA Prezydent Valdis Zatlers z małżonką

MACEDONIA Prezydent Gjorge Iwanow

MEKSYK Minister spraw zagranicznych Patricia Espinoza Cantalleno

MOŁDOWA Pełniący obowiązki prezydenta Mihai Ghimpu

MONAKO Książę Albert II

MONGOLIA Wiceprzewodniczący Wielkiego Chorału

NIEMCY Prezydent Horst Koehler Kanclerz Angela Merkel

NIGERIA Minister spraw zagranicznych Odein Ajumogowia

NORWEGIA Król Harald V

NOWA ZELANDIA Gubernator Generalny Anand Satyand

PAKISTAN Minister obrony narodowej Ahmad Chaudhry Mukhtar

PALESTYNA Specjalny Przedstawiciel Prezydenta Mahmouda Abbasa Nabil Shaath

ROSJA Prezydent Dmitrij Miedwiediew

RUMUNIA Prezydent Traian Basescu

SERBIA Prezydent Boris Tadic

SŁOWACJA Prezydent Ivan Gaszparovicz z małżonką Przewodniczący Parlamentu Pavol Paska Premier Robert Fico

SŁOWENIA Prezydent Danilo Turk

STANY ZJEDNOCZONE Prezydent Barack Obama

SZWAJCARIA Prezydent Konfederacji Doris Leuthard

SZWECJA Król Szwecji Karol XVI Gustaw Minister spraw zagranicznych Carl Bildt

TURCJA Prezydent Abdullah Gul

UKRAINA Prezydent Wiktor Janukowycz Minister spraw zagranicznych Konstiantyn Hryszczenko

WATYKAN Kardynał Angelo Sodano

WĘGRY Prezydent Laszlo Solyom Premier Gordon Bajnai

WIELKA BRYTANIA Książe Walii Karol

WŁOCHY Premier Silvio Berlusconi i przewodniczący Senatu Renato Schifani

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE Minister kultury Abdul Rahman Mohammed bin Nasser Al. Owaais Ambasador Asim Mirza Al. Rahmah

W uroczystościach swoje państwa reprezentować będą ambasadorzy: ANGOLI, BRAZYLII, CHILE, FILIPIN, INDONEZJI, JEMENU, KAMBODŻY, KENII, LIBANU, MALEZJI, MALI, NAMIBII, PERU, SRILANKI, TADŻYKISTANU, TANZANII, TUNEZJI, URUGWAJU, WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ.

KOMISJA EUROPEJSKA Przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso z małżonką Komisarz Janusz Lewandowski

NATO Sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen

RADA EUROPY Sekretarz Generalny Thorbjorn Jagland

ZAKON MALTAŃSKI Wielki Kanclerz Zakonu Jean Pierre Mazery.
http://wiadomosci.onet.pl/2155946,12,item.html


edit
Trwa rekonstrukcja maszyny  http://wiadomosci.onet.pl/6611480,1,1,1,relacjetv.html

---------------------------------------------------------------------------------------
13 tajemniczych katastrof http://wiadomosci.onet.pl/1607882,2678,1,kioskart.html
« Ostatnia zmiana: 2010-04-16, 18:48 autor Estel »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #46 : 2010-04-16, 21:26 »
JPD... u mnie w domu teoria spiskowa - ze ruscy zestrzelili :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #47 : 2010-04-16, 21:55 »
He,he - u mnie też teorii nie brakuje - łącznie z tym że podczas uroczystości pogrzebowych i w związku z zaangażowaniem znacznych sił policyjnych w Warszawie i w Krakowie,w innych miastach dojdzie do masowych kradzieży,włamań do sklepów - oraz,że z kosztów jakie poniesiemy w związku z uroczystościami pogrzebowymi,odszkodowaniami dla rodzin zmarłych,itp.nie wypłacimy się do końca życia ;)

A co do listy gości i oficjalnych delegacji między państwowych - ciekawe,ile z nich przyleci w związku z aktywnością wulkaniczną na Islandii i chmurą wulkanicznego pyłu nad Europą?
wiadomo już że rodzina pary prezydenckiej nie życzy sobie żadnego przesuwania terminu uroczystości i wszystko odbędzie się według z góry ustalonego planu - nawet bez obecności najwyższych przedstawicieli innych państw.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #48 : 2010-04-17, 00:13 »
Teorie spiskowe po katastrofie samolotu w Smoleńsku     http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100415/KRAJ/766573406
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #50 : 2010-04-20, 19:07 »
Ludzi fantazja ponosi... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #50 : 2010-04-20, 19:07 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #51 : 2010-04-27, 20:09 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #52 : 2010-04-27, 21:44 »
Heh,teraz PIS i jego były członek,Ludwig Dorn całą winę za wypadek chcą zwalić na Ministra Obrony Narodowej - Bogdana Klicha - ciekawe jest tylko to że gdy dwa lata temu pilot nie wylądował w Gruzji ze względu na niebezpieczne warunki to prezydent nazwał go " tchórzem " a Klich - odznaczył ;)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #53 : 2010-05-20, 17:27 »
Ostatnie chwile lotu tupolewa

Ster w górę! Dokładnie 18 sekund przed uderzeniem w drzewa system ostrzegł załogę, że samolot jest zbyt nisko. Ale było za późno. Gdy tupolew ściął skrzydłem brzozę, przechylił się i runął na ziemię po kolejnych 6 sekundach.

Oto pierwsze oficjalne ustalenia rosyjskiej komisji, badającej przyczyny smoleńskiej katastrofy. Co jeszcze twierdzą Rosjanie? Nie było zamachu, a tupolew był sprawny. Wieża kontrolna ostrzegała załogę o kiepskiej widoczności. Drzwi do kabiny pilotów podczas lotu były otwarte i przebywały tam osoby spoza załogi.

Tupolew wyleciał z Warszawy z 27-minutowym opóźnieniem. Według Rosjan zanim dotarł nad białoruski Mińsk, rozmowy z wieżami kontrolnymi prowadził po angielsku nawigator. Od Mińska z kontrolerami zaczął rozmawiać po rosyjsku sam dowódca, pilot Arkadiusz Protasiuk (†36 l.). Tak twierdzi Aleksiej Morozow (39 l.). szef komisji z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Rosji, badającej smoleńską tragedię.

Według Rosjan kontrolerzy ostrzegali załogę przed złą widocznością. Na 4 minuty przed katastrofą dane o mgle nad Smoleńskiem przekazała naszym pilotom także załoga JAK-a 40, który wylądował tam wcześniej. Jednak pilot Protasiuk zdecydował się na lądowanie. – Komunikat z systemu ostrzegającego TAWS o tym, że piloci muszą natychmiast wyciągnąć w górę maszynę, otrzymali na 18 sekund przed zderzeniem – relacjonował Morozow.

– Tam jest głęboki i długi parów. Ostrzeżenie dostali w chwili, gdy już byli nad nim – opowiada nam pilot, który zna lotnisko w Smoleńsku. Czy to miało wpływ na odczyt wysokościomierzy? – Wciąż to badamy – zastrzega szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Rosji Tatiana Anodina.

Komisja stwierdziła też, że na nagraniach czarnych skrzynek są zarejestrowane głosy osób spoza załogi. Rozmowy te odbywały się na 16-20 minut przed katastrofą. Według nieoficjalnych informacji PAP, jeden z głosów należy do dowódcy sił powietrznych generała Andrzeja Błasika (†48 l.). Drugiego nie zidentyfikowano. Szef polskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich zapewnia jednak, że nikt nie wywierał presji na załodze.

Cały raport bardziej przypomina oskarżenie – u Rosjan wszystko było w porządku, to polska załoga nie miała regularnych ćwiczeń i była skompletowana dopiero kilka dni przed tragicznym lotem. Te zarzuty już wielokrotnie dementowało dowództwo sił powietrznych Polski, tłumacząc, że z ćwiczeń na symulatorach zrezygnowano 3 lata temu, bo urządzenia te były przestarzałe. Piloci odbywali za to regularne loty szkoleniowe. I nieprawdą jest, że załoga się nie znała, bo latali ze sobą już wielokrotnie, np. z misją humanitarną na Haiti.

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12287170,wiadomosc.html?ticaid=1a330
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 26 zapytaniami.