Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem Shih tzu  (Przeczytany 955 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marta19filou

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1
Problem Shih tzu
« : 2011-01-09, 12:12 »
Witam !
Mam na imię Marta i jestem szczęśliwa właścicielką psiaka rasy Shih tzu . Filou bo tak nazywa sie moj skarb ma 2 lata . Dbam o niego strasznie . Je karme ROYAL CANIN dla shih tzu. Jest rozpieszczany nie tylko przeze mnie ale i  przez wszystkich domownikow również. Od małego jest nauczony czystości. I nawet jak zostawał w domu sam to nie nabrudził. Nauczylam go czystosci metoda nagradzania i korzystam z niej do dzis za kazde załatwienie sie na dworzu dostaje nagrode  w postaci mini ciasteczka.  Niestety od 3-4 miesiecy jest problem ... Pomino ze psiak wychodzi na dwor i załatwi wszystkie potrzeby i tak posikuje w domu . Najpierw zaczął  koło dzwi .. Myslałam ze to moja winna  i mu sie zdarzyło tylko ten jeden raz. Niestety Filou zaczał posikiwać coraz częściej w roznych miejscach . Zmartwiona pojechalam natychmiast do weterynarza . Po zbadaniu Psa i jego moczu przez zaufana nasza pani weterynarz,  Okazalo sie ze Filou jest jak najbardziej zdrowy . Na wszelki wypadek kazała dac mniej niz 1/4 tabletki Furagin . Psiak nadal posikuje zaraz jak przyjdzie  z dworu robi to w domu    . Nie wiem co mam robic i jak podejsc do tej sprawy .. Moze wy mi pomożecie? Dziekuje za kazda odpowiedz :) pozdrawiam wszystkich posiadaczy zwierząt :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Problem Shih tzu
« Odpowiedź #1 : 2011-01-09, 12:42 »
Witaj :)

Czasem takie posikiwanie zdrowego psa wynika z chęci oznaczenia terenu, psiak poczuł się samcem i chce to zademonstrować... Może sprowokowała go jakaś suczka z cieczką, a może gościliście innego psa i Filou znaczy teren, bo poczuł się zagrożony? Spróbuj od nowa uczyć go załatwiania na dworze, jak za szczenięcych czasów. Postępuj rozważnie, bez okazywania zdenerwowania, żeby nie pogorszyć sytuacji. Stres, wywołany np. krzykiem może nasilić problem, zamiast go wyeliminować.
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 24 zapytaniami.