Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zez u szczeniaka  (Przeczytany 12084 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tysia.wie

  • *
  • Wiadomości: 1
zez u szczeniaka
« : 2011-04-13, 19:46 »
Witam! w niedzielę kupiłam pieska od umówionego właściciela- bez uprzedniego oglądania psa (wiem- mało odpowiedzialne) i jak tylko przywiozłam go do domu i trochę oswoiłam stwierdziłam, że na visus piesek ma zeza rozbieżnego- piesek to 2 miesięczna suczka rasy pudel miniaturka.. czy ktoś mi może powiedzieć- czy to np minie z wiekiem lub czy powinnam się tym martwić?? pies raczej widzi- biega za zabawkami, ręką itp- ale np nie zawsze widzi, że ma coś na talerzyku z jedzeniem, na dworze po zmroku trzyma się przy nodze (może ze strachu, ale może bo nie widzi?). Pan weterynarz powiedział mi, że nie jest specjalistą od oczu...
Poza tym mam jeszcze jeden problem z tym malcem- od początku po przyjeździe do domu miał biegunkę z krwią- został odrobaczony- kilka długich nicieni się wydaliło- a teraz ma chyba zaparcie (1 kupa na dzień), no i wciąż jest kropla krwi- wet kazał obserwować- lub sugerował operację, bo może ciało obce- ale przecież nie wymiotuje...
pomocy!!
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #1 : 2011-04-14, 09:08 »
Jesteś idealnym przykładem na to, co może się stać gdy kupujemy psa  z niepewnego źródła - masa problemów i kasy wydanej na weterynarza...

Po pierwsze proponuję zmienić weta, nawet jeśli nie jest specjalistą od oczu, to powinien wiedzieć na ten temat COKOLWIEK. Obecność ciała obcego, o ile się nie mylę, można potwierdzić lub wykluczyć wykonując USG, a nie robić operację "w ciemno".

Co do problemów z wydalaniem - nie dostał psiak przypadkiem do jedzenia jakiejś kości? To może powodować zaparcia.

Napisz skąd jesteś, może ktoś z forumowiczów będzie w stanie polecić Ci dobrego weterynarza. Możesz też napisać PW do użytkownika "Iras", jeżeli sama się tu nie odezwie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #2 : 2011-04-14, 13:01 »
Na zaparcie możesz zaparzyć psinie kisielek z siemienia lnianego i podawać zamiast wody.

Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedz #2 : 2011-04-14, 13:01 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #3 : 2011-04-14, 20:37 »
Czy pies jest zaszczepiony ? Bo, jak widać po robalach , z profilaktyka w poprzednim domu kiepsko.... Wet Twoj tez jakiś dziwny. O zeza raczej bym się nie martwila bo czasem szczeniaki zezują , a potem im przechodzi. Mam nadzieję,ze nie jest chory bo biegunka z krwią czasem sugeruje chorobę wirusową.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #4 : 2011-04-14, 21:20 »
Szczepieniem należy się zająć, ale dopiero po wyzdrowieniu szczeniaka, bo teraz mogłoby to tylko pogorszyć stan psiaka. Biegunka z krwią jest niestety objawem parwowirozy, ale na razie przeszła, więc trzeba być dobrej myśli, że to tylko kwestia robali.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #5 : 2011-04-14, 21:44 »
Mialam na mysli,ze pies, do nowego domu, powinien trafic zdrowy, odrobaczony 2-krotnie i zaszczepiony. Dlatego pytalam o szczepienie, bo widac , zaniedbania są tu większe.
Szczepienie zarobaczonego psa mija się z celem , a już chorego może pogorszyc jego stan zdrowia.
Jednak jesli pies jest zadbany, zaszczepiony i przeprowadza się z nim kwarantanne poszczepienną wtedy biegunka sugeruje raczej zbyt gwaltowna zmianę żywienia lub wody. W sytuacji, gdy jest niezaszczpiony- moze to byc cos powazniejszego.
I na pewno zmienilabym weta.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #6 : 2011-04-15, 23:17 »
Niestety krew w kale sugeruje, że to nie tylko kwestia stresu związanego z nowym domem czy też zmiany karmy lub wody... Czekamy na informacje co ze szczeniakiem!
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #7 : 2011-04-28, 14:12 »
Włascicielka ucichła i dalej nie wiemy czy to zez czy parwowiroza .... :roll:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #8 : 2011-04-28, 14:30 »
parwo malo prawdopodobne. Krew w kale nie zawsze jest powodem do paniki - w szczegolnosci po odrobaczeniu gdy pies rzeczywiscie byl zarobaczony - o uszkodzenie blony sluzowej jelit nietrudno. Ogolnie objawy nie pasuja do parwo - chociazby brak wymiotow i to ze bieguna sie uspoikoila.

Parwowiroza jednak nie jest jedyna niebezpieczna dla zycia choroba. Skrajna robaczyca - a z robaczyce na bank pies mial, nie wiem tylko do jakiego stopnia zaawansowana - tez jest zagrozeniem dola zycia.

kwestia biegunki jeszcze - im mmniejszy i mlodszy pies tym wieksze stanowi zagrozenie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedz #8 : 2011-04-28, 14:30 »

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: zez u szczeniaka
« Odpowiedź #9 : 2011-06-11, 14:21 »
A tyle się mówi by "nie kupować (kota) psa w worku" ... no i proszę, masa kłopotów, stres, dodatkowe wydatki. Ech... ;/
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.