Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wrzód rogówki  (Przeczytany 4221 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaola12311

  • *
  • Wiadomości: 12
wrzód rogówki
« : 2012-02-04, 10:26 »
Nie wiem , gdzie mam szukać pomocy. Jestem rozpaczona. Około 3 tygodnie temu pojechałam z moją sunią do weterynarza problemem było bolące oko, widać było że ją boli oraz jest mętne. Weterynarz wybarwiła oko okazało się, że jest wrzód na rogówce. Dostałyśmy neomycinum jelfa - poprawa zerowa, potem doktor wypisała proxacin oraz cornegel - również bez poprawy ostatecznym krokiem był ponoć bardzo silny lek biodacyna, który również nie przyniósł ulgi małej. Została podjęta decyzja o wstawieniu opatrunku do oka oraz zaszyciu go na 10dni ma jej to pomóc w gojeniu , sprawić aby do oka nie dostawały się zanieczyszczenia typu kurz. Byłyśmy dzisiaj na wizycie kontrolnej (1 dzień po zabiegu) suńka dostała antybiotyk w zastrzyku (w kark) oraz przepisane zostało 2 opakowanie Biodacyny tym razem mamy zapuszczać kropelki do obu oczek, bo na 2 również pojawił się wrzód. Pani wet powiedziała, że po wygojeniu oczek zrobimy test czy to przypadkiem nie jest brak łez w oczach oraz uprzedziła, że jeśli tak to mała będzie musiała przyjmować krople zwilżające oko do końca życia, ale nie daje to 100% gwarancji, że wrzód nie będzie nawracał. Kieruję się tutaj z prośbą o ocene sytuacji, nie wiem czyj to błąd i co mam dalej robić. Może ktoś znalazł się w podobnej sytuacji? Co mam robić?
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #1 : 2012-02-04, 12:51 »
Wrzód rogówki leczy się zazwyczaj długo i czasem pozostaje ślad : zmętnienie rogówki lub blizna.
Proponuję udać się do psiego okulisty który fachowo oceni szkody i zastosuje leczenie. Czy wiadomo co jest tego przyczyną ?
Leki które napisałaś są mi znane w leczeniu tego paskudztwa.

kaola12311

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #2 : 2012-02-04, 13:43 »
Dokładnie nie wiem czego jest przyczyną podejrzewam, że suńka zadrapała oko podczas choroby ucha, ale żeby zaraz 2 oko było chore kiedy tej strony pyska nie drapała? Psi okulista, a gdzie takowego mogę znaleźć na terenie Świdnika/Lublina?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedz #2 : 2012-02-04, 13:43 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #3 : 2012-02-04, 14:37 »
Psich okulistow jest niewielu, ale dobrzy fachowcy sa w Lublinie,w lecznicy Azorek , na pewno pomoga suni. Jednak zaden okulista nie sprawi cudu- czeka Was wielomiesięczne leczenie :(
 I to nie jedyny negatyw , jest to ogromnie bolesna przypadłość :(
http://twojezwierze.pl/psy/choroby-psow/artykuly/zobacz/wrzod-rogowki.html 
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #4 : 2012-02-04, 15:46 »
Mój Charlie miał tak zaawansowane owrzodzenie( następstwo entropium- okoliczni weterynarze mówili, że to może być entropium ale nie musi.. i zalecali smarowanie maścią :roll: ), ze pomógł mu przeszczep rogówki
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #5 : 2012-02-04, 18:32 »
Entropium nietrudno zdiagnozowac , jest widoczne gołym okiem , a szybka korekta powiek sprawia,ze nie dochodzi do owrzodzen rogowki.
http://pl.euroanimal.eu/Wady_powiek_%28Mastif_angielski_-_%22MastineuM%22%29
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kaola12311

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #6 : 2012-02-04, 23:24 »
wykluczałabym entropium. Oglądam i oglądam , to jej 2 oczko któro nie jest zaszyte i nie widzę czegoś podobnego. Nie wiem skąd to się świństwo wzieło. No cóż widzę, że czeka nas zawzięta walka. Biodacynę staramy się zapuszczać w odstępie 2h po 2 krople, a kołnierz chroni przed otarcami. Jutra wizyta kontrolna u wet. zobaczymy co nam powie
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #7 : 2012-02-04, 23:32 »
Entropium nietrudno zdiagnozowac , jest widoczne gołym okiem


pies miał oko cały czas zamknięte,nie pozwalał się dotknac obcej osobie, weci oceniali z daleka... mówili, że to może być to, ale nie musi i przepisywali maść z witaminą A. Jak zorganizowaliśmy samochód i pojechaliśmy gdzie indziej, to pies został obejrzany dokładnie(na głupim jasiu), orzeknięto ryzyko utraty oka(rozlałoby się) i potem się zaczęły korekty powiek, przeszczep...oczko uratowano, zmętniało ale widział na nie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kaola12311

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedź #8 : 2012-02-04, 23:38 »
Fatty współczuję  :tuli: I jak po operacji? ile trwało leczenie, oczko było zaszyte ?Mam nadzieję, że to nie to nasza mała oczko ma otwarte (oczywiście to nie zaszyte) widzę na nim jakby hmmm przezroczysty krzyżyk, jakby ktoś zarysował oko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wrzód rogówki
« Odpowiedz #8 : 2012-02-04, 23:38 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.