Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?  (Przeczytany 6365 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

motorolaPL

  • *
  • Wiadomości: 2
Witam,

moja sunia Westie Terrier jest od ok 2 dni osowiala, nie chce wychodzic na spacer, lezy pod lozkiem caly dzien, a od dzis nic prawie nie je.
Zona dzis poszla z nia do WETa, ten postawil dwie mozliwe przyczyny i pobral krew:
Albo kleszcz(ok tygodnia temu bylismy na dzialce, po powrocie oczywiscie psa mylismy i nie bylo zadnego kleszcza)
albo ropne zapalenie macicy.

Wyniki krwi mielismy juz po kilku h, co prawda jeszcze nie na papierze, ale otrzymane droga tel, ze to Babeszjoza. Poniewaz przy tej chorobie doslownie liczy sie kazda godzina, pojechalismy tego samego dnia i sunia dostala sterydy i antybiotyk: Pen Strep(i ma tak dostawac przez kolejne ( dni).

Troche oczywiscie pogooglalem i poczytalem nt tej choroby i lekow. i np ten antybiotyk stosuje sie przy boreliozie(zrodlo:http://www.weterynaria.up.lublin.pl/upload/file/epizootiologia/choroby-psow-kotow/Babeszjoza-borelioza.pdf), nie wiem czy ten doktor sie czasem nie myli, bo zapewnia mnie ze sunia z tego wyjdzie, poniewaz wczesnie namierzylismy chorobe.... ale ludzie na forach pisza co innego.

Jest ktos na forum, kto przeszedl te chorobe i jest w stanie sie podzielic rada, co robic?

Poszedlem do WETa osiedlowego(ktorego kompentecje budza moje watpliwosci), a kawalek dalej mam klinike na SGGW w Wwie, stad moje obawy...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #1 : 2012-03-15, 06:54 »
borelioza i babeszjoza daje skrajnie rozne objawy. Przy czym jesliw  badaniu krwoi babeszjoza wyszla antybiotykk sie podaje - ALE sam antybiotyk + setryd przeciwko babeszji mozna sobie wsadzic tam gdzie slonce nie dochodzi. Wlasciwym lekiem na bebaesjoze jest imizol (kiedys istnialy jeszcze zamienniki, jednak aktualnie nie wiem czy jakies pozostaly).

Jesli antybiotyk + steryd to jedyne leczenie jakie bylo - zmien lekarza i to szybko. o wyniki badania krwi sie tez nie musisz fatygowac tylko nowe przydaloby soie przeprowadzic - bo jesli to babeszjoza - tamte juz nie beda aktualne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

motorolaPL

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #2 : 2012-03-15, 10:22 »
dzieki za odpowiedz.
po przeczytaniu niezwlocznie zadzwonilem do weterynarza, okazuje sie, ze miala podany imizol, a antybiotyk jest oslonowo(i tak przez 5 dni).

Dodatkowo uzupelniajac informacje o stanie mojego psa:
Spadla juz mu goraczka, cos zjadla w nocy, ale dalej jest taka 'kwadratowa' :(
i dalej ma spuchniy brzuszek (ponoc to sledziona).

Ten imizol bedzie dostawala codzien? Jak uwazacie? i badanie krwi kiedy polecilibyscie zrobic jeszcze raz, zeby zweryfikowac czy babejszoza ustepuje?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedz #2 : 2012-03-15, 10:22 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #3 : 2012-03-15, 10:38 »
imizol podaje sie maks 2 razy w odstepie minimum 48h  - lek jest da organizmu bardzo toksyczny, niestety w przypadku babeszjozy jest to sytuacja woz albo przewoz - dostanie - moze nie przezyc/ miec powazne problemy z watroba (na ktora babeszjoza tez ma fatalny wplyw); nie dostanie - umrze.

czy to sledziona sprawila ze doszlo do powiekszenia brzucha mozna sprawdzic za pomoca usg. Przy czym sledziona u doroslego psa nie jest organem niezbednym do zycia. Przez wzglad na to, ze babeszjoza atakuje nerki i watrobe - istnieje tez prawdopodobienstwo, ze na skutek niewydolnosci watroby zbiera se plyn w jmie brzusznej. Mozliwych przyczyn jest tu wiele, wiekszosc jest przewlekla i niezwiazana z babeszjoza.

badanie krwi - dzis. samego pierwotniaka powodujacego babeszjoze moze juz nie byc - problemem sa kosekwencje faktu ze byl. Przy leczeniu rowniez sa wskazane kroplowki dozylne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #4 : 2012-05-01, 13:12 »
Borelioza jest u człowieka a babeszioza u psa.Choroba ta rozwija sie w ciagu 10dni.Tak wiec psa przez te 10dni trzeba obserwowac.ja u swojego psa zobaczyłam dopiero po tygodniu ze ma kleszcza i szybko poszłam do weta no i pies juz miał podwyższona temperature ale szybko zastrzyki chyba z 5naraz w tym dwa bolesne i pies zyje do dzis.trzeba u psa obserwowac mocz(kolor).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #5 : 2012-05-01, 13:41 »
borelioza u psow rowniez wystepuje, chociaz jest to choroba dosc rzadka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #6 : 2012-05-01, 13:52 »
dziwne bo o tym nie słyszałam,ale dzieki za uświadomienie.
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #7 : 2012-06-15, 23:19 »
Niestety babesioza potrafi pozostawić po sobie wile "niezatartych" wspomnień w orgazmie głownie w wątrobie i nerkach. Zwłaszcza jeśli pies nie był poddawany płynoterapii a nie widzę by pies dostawał kroplówki) Po chorobie należałoby by zrobić profil nerkowy i wątrobowy by zobaczyć czy wszystko ok.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #8 : 2012-06-17, 14:02 »
Niestety babesioza potrafi pozostawić po sobie wile "niezatartych" wspomnień w orgazmie głownie w wątrobie i nerkach. Zwłaszcza jeśli pies nie był poddawany płynoterapii a nie widzę by pies dostawał kroplówki) Po chorobie należałoby by zrobić profil nerkowy i wątrobowy by zobaczyć czy wszystko ok.
Przejrzyj dokładnie psa czy nie ma żadnego kleszcza.Pies może byc osowiały,jesli tak jest to pędź do weta bo w przypadku babesziozy to pare dni i po psie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedz #8 : 2012-06-17, 14:02 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Westie jest od dwoch dni osowialy, czy to kleszcz?
« Odpowiedź #9 : 2012-06-17, 14:46 »
Nauczcie sie patrzec na daty watkow - jesli ten pies mial babeszje i nic z tym nie zrobiono to juz dawno gdyzie ziemie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.