Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zapalenie spojówek?  (Przeczytany 3317 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« : 2003-10-09, 07:28 »
Gdy byłam ze swoim kociambrem u weta, nie stwierdziła zapalenia spojówek, chociaż oczka miał trochę zaropiałe. Kazała przemywac solą fizjologiczną albo rumiankiem. O zapuszczeniu ślepków solą fizj. zapomniałam po pierwszej próbie - zerowe szanse! Zaczęłam przemywać rumiankiem. Trochę się wyrywa, ale chyba tak dla zasady, bo nie drapie.  :) Ale co się okazało? Jak go dziś rano zobaczyłam, to się przestraszyłam: całe oczki zaropiałe!! Ma uczulenie na rumianek, czy co? Iść do lekarza czy próbowac inaczej? Jeśli będzie cierpiał na takie choroby jak jego pani (już ma pierwszą :-) ), to się załamię! Tylko jeszcze mu alergii brakuje!!
Dodam, że ja baaardzo często mam zapalenie spojówek...  :cry: Mogłabym zastosować krople, które ja dostałam od okulisty, ale wiem, że nie powinnam...
Zapisane

myszka

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #1 : 2003-10-09, 08:35 »
Ropa w oczach to często objaw zarażenia wirusem kataru kociego. Kotek był już szczepiony? Nie przechodził katarku?
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #2 : 2003-10-09, 09:06 »
rumianek napewno tu nie pomoże,
dobry będzie dicortninef atecortin lub gentramecyna (najmocniejsze)
ale wszystko jest na recepte.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Forum Zwierzaki

Zapalenie spojówek?
« Odpowiedz #2 : 2003-10-09, 09:06 »

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #3 : 2003-10-09, 10:21 »
Niestety jeszcze nie był szczepiony, bo był tak chudy, słaby i zarobaczony, że nie można go było szczepić. Dostał drugą dawkę leków na robaki, jest silniejszy, więc pewnie w przyszłym tygodniu pojadę do lekarza na szczepienie. Byłam u weta na drugi dzień po tym jak go przygarnęłam i nie stwierdziła żadnej choroby. Powiedziała o oczkach, że tylko traeba przemywac solą fizj. albo rumiankiem, bo koty same nie dadzą rady o to zadbać. I tyle. Zachorować potem raczej nie mógł, bo z domu nie wychodzi i nie ma kontaktu z innymi zwierzakami.
Dicortineff mam, ale czy to bezpieczny lek? Mnie pomógł  :) , ale kociakowi? Jak stosować? Ile razy dziennie? A może to faktycznie katar :( ?
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #4 : 2003-10-09, 12:21 »
to nie jest mocny antybiotyk, czesto weci przepisuja lekarstwa dla ludzi, 3 razy dziennie powinno wystarczyc, przemywaj oczy rumiankiem a potem krople.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #5 : 2003-10-10, 07:09 »
Chyba znalazłam przyczynę... Dojrzałam na gałce ocznej włosek. Pewnie kota nie drażni, bo jest cieniutki, ale pojęcia nie mam jak go usunąć. Widac go na oku. Stąd pewnie to ropienie.
Już się przyzwyczaił do czyszczenia ślepek. Nawet się nie porusza tylko zamyka powiekę. I nawet mruczy. Słodziak! :-)
A wczoraj pozwolił sobie obciąć pazurki. Był tak zajęty czyszczeniem futerka, że ani sie nie zorientował. Obcięłam tylko ciut, bo nie wiem ile można. A obcięłam, bo już mam sznyty na kolanach i dłoniach. :)
Zapisane

Ash

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #6 : 2003-10-10, 08:20 »
Ja nie obcinam paznokci Srajtuchy, bo raz, ze pewnie by mnie zmasakrowala (a sznyty juz mam jak sie patrzy, zupelnie jakbym samookaleczenia uskuteczniala), a dwa, ze nie wiem, czy jej te pazury nie sa potrzebne. Raczej tak, inaczej natura by jej ich w takim rozmiarze nie dala. Wskakuje na rozne rzeczy i bez pazurow moglaby sobie krzywde zrobic...
Inna sprawa, ze choc Srajtucha jest mala i ma male mieciutkie lapeczki, to pazury ma w rozmiarze XXL - doslownie kocia wersja Edwarda Nozycorekiego!!!
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #7 : 2003-10-10, 09:25 »
Ten kociamber z embelamtu to Edzio Nozycoręki?  :lol:
Super!
Obcięłam tylko troszkę... same zakończenia igiełek. I tak nadal nieźle drapie.
Ponoć lekarze obcinają kotom pazurki...
Zapisane

Ash

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #8 : 2003-10-10, 09:28 »
Ano obcianaja. Ale niektorzy weterynarze to konowaly (jeden zamordowal kotke mojej cioci - "zamordowal" pisze, bo inaczej tego nazwac nie mozna. Umierala w cierpieniu  :cry: ). No i wiekszosc robi to, czego chce klient.
Mam nadzieje, ze Twoj kociamberek doceni, ze sama zrobilas mu pedicure i to umiarkowany  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie spojówek?
« Odpowiedz #8 : 2003-10-10, 09:28 »

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #9 : 2003-10-10, 10:17 »
Naprawdę tyci, minimalny pedicure...  :)
Fakt, z lekarzami jest różnie. Kot znajomych nie przeżył zabiegu kastracji. Nie wybudził się i zmarł... Niestety nie od razu, ale po wielu godzinach. Z tym, że był nieprzytomny... Może nie cierpiał... Na pewno ja do tej lecznicy nie pójdę ze swoim. Ale czort wie, co może być w innej...
Ten kot najomych to był półroczny pers Franek. Ponoć dostał za duża dawke narkozy... Tylko czemu lekarz się zorientował po zabiegu?!
Zapisane

Ash

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #10 : 2003-10-10, 10:26 »
O, to jest dobre pytanie. Ja nie wiem, albo gowno za przeproszeniem umial, albo wpadl w taka rutyne, ze przestal myslec. Cioci kotka tez zmarla po zabiegu: miala byc sterylizowana. Sparalizowalo ja czesciowo, nie goilo sie, nie jadla, ciepiala... przestala zyc. Zostal bol serca i wscieklosc na rzeznika, ktory ja tak zalatwil  :cry:  :evil:

A w ogole to najlepiej popytaj znajomych i nieznajomych czy nie znaja dobrego weta  :)
Zapisane

absencja

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #11 : 2003-10-10, 13:31 »
pazury kotu sa potrzebne. Pomijając klwestie techniczną, kot bez pazurów czuje się niepewnie, wie, ze jest bezbronny. Zamiast obcinać pazury oducz kota drapania. Ja wiem, że to trudne i bolesne, ale da się.
włosek moze drażnic oko, ale przeciez tylko to, w którym siedzi, a kotu ropieją oba...włosek na wszelki wypadek też spróbuj wująć, np. chusteczką. jakie ty masz to zapalenie spojówek?nie epidmiczne czasem? bo to świństwo przechodzi tez na zwierzęta...
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #12 : 2003-10-10, 14:01 »
Obcięłam malutko. Nawet nie zwrócił uwagi na to, co robię. Na tej stronie
http://www.twojkot.org/test/kociapsychika.php
 jest info o obcinaniu pazuków.
Zapalenia spojówek nie ma na pewno, bo nie ma objawów, o jakich czytałam na stronie vetservice.pl (ciekawa strona, fachowa).

Lekarzy staram się rozeznać - właśnie rozpytuję znajomych. Póki co nie ma faworyta.

Ja miewam zapalenie spojówek z powodu pracy przy kompie, nadwrażliwości na światło i dym tytoniowy, alegii. No i mam wadę wzroku, więc wszystko na kupę...

Kociamber ma włoska i w jednym ślepku, i w drugim. Tak mi sie wydaje,  widziałam na gałkach ocznych cieniuteńkie kreseczki. To na pewno włoski.
Zapisane

absencja

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #13 : 2003-10-10, 21:37 »
przykro mi, ale ja nie rozumiem w jaki sposób obcinanie miałoby pomóc zrzucić łuskę...a kwestii poczucia bezpieczeństwa kota autor nie wyjaśnił...pewnie, że znajdzie się wielu takich, którzy stwierdza, że "eee, nic mu nie bedzie", ale wielu ludzi naprawdę znających kocią psychikę potwierdzają, ze brak pazurów wpływa ujemnie na samopoczucie kota...poza tym, możesz mi wytłumaczyć, co daje ci obcięcie paznokci? bo ja naprawdę nie rozumiem po co...
p.s. skąd jestes? może ktos mieszka blisko i zna jakiegoś superweta
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #14 : 2003-10-10, 22:16 »
Salamandro - te jakby "włoski" w oczach to nitki śluzu. Tak jak Twoje śpiochy w oczach. Powstają wskutek oczyszczania oczu z drobnych zanieczyszczeń. Możesz je delikatnie usuwać palcami, albo czystym gazikiem jaśli "dopłyną" do kącika oczka. Rumianek do przemywania oczu nie jest dobrym pomysłem. Sporo zwierzaków reaguje na niego alergicznie i możesz mu krzywdę zrobić. Lepsza czysta, przegotowane woda lub słaby napar z czarnej herbaty (takiej zwykłej, znaczy się).

Przykry zapach z pyszczka przy zmianie zębów może się zdarzyć. Nie jest to nic niepokojącego, dopóki smród nie powala na kolana. Niemniej, możesz kocię przyzwyczajać do przecierania zębów palcem owiniętym gazikiem - usuniesz w ten sposób płytkę bakteryjną tworzącą się na ząbkach. Ostrożnie tylko z dziąsełkami przy zmnianie zębów - mogą być lekko rozpulchnione i nieco bardziej drażliwe.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Zapalenie spojówek?
« Odpowiedz #14 : 2003-10-10, 22:16 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #15 : 2003-10-10, 22:21 »
Cytat: absencja
przykro mi, ale ja nie rozumiem w jaki sposób obcinanie miałoby pomóc zrzucić łuskę...a kwestii poczucia bezpieczeństwa kota autor nie wyjaśnił...pewnie, że znajdzie się wielu takich, którzy stwierdza, że "eee, nic mu nie bedzie", ale wielu ludzi naprawdę znających kocią psychikę potwierdzają, ze brak pazurów wpływa ujemnie na samopoczucie kota...poza tym, możesz mi wytłumaczyć, co daje ci obcięcie paznokci? bo ja naprawdę nie rozumiem po co...


Mowa nie o obcięciu pazurów całkiem, a o przycięciu samych czubków na długości ok 1 mm. Co daje kotu? Niewychodzącemu jest wygodniej biegać po wykładzinach dywanowych, tym bardziej, jeśli pazurki kota rosną w "haczyki" i każdy spacer po takowej kończy się wczepianiem w nią i szarpaniem łapki celem uwolnienia.
Brak pazurów i owszem, żle wpływa na samopoczucie kota, ale pazury zbyt długie też nie wpływają za dobrze.
Mnie obcięcie paznokci zapewnia wygadę - jeśli są zbyt długie zaczynają mi przeszkadzać w codziennym życiu. A Tobie? ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

absencja

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #16 : 2003-10-11, 12:18 »
mnie nie:)) argument z dywanami rozumiem, u mnie ich nie ma, więc nie mam tego problemu:)
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #17 : 2003-10-13, 07:44 »
Oczęta dalej ropieją... Odstawiłam rumianek. Przecieram sola fizj., spróbuje herbatą.
Jestem z Rzeszowa i tu poszukuje dobrego lekarza.
A co do pazurków... Obcięłam chyba milimetr, samą igiełkę. Naprawdę nawet się nie zorientował. I tak wspaniale spina mi się po nogawkach!
Zapisane

Tonks

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #18 : 2003-10-13, 14:26 »
koci tyfus panuje uwaga nic nie wiadomo albo kocia białaczka lub aids
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #19 : 2003-10-13, 14:30 »
Rany! No co Ty! Mój kot to okaz zdrowia... tylko te oczęta. Gdyby chorował tak powaznie, to byłyby jakieś inne oznaki choroby. A to zbójca straszny...
Namierzyłam dobrą klinikę. Polecaną przez znajomych, którzy maja psy. To klinika z dobrym sprzetem (rtg, usg) i laboratorium. Sala operacyjna w osobnym budynku. Wkrótce idziemy na szczepienie i po porade w sprawie ślepków. I ceny nie zwalają z nóg. Na szczęście.
Zapisane

Ash

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #20 : 2003-10-13, 14:47 »
Moim pierwszym podejrzeniem odnośnie ropiejących oczek był koci katar. Moja Srajtucha to przechodziła na samym starcie, więc to pewnie u mnie zboczenie. Też zaczynało się od ropienia oczu. Poza tym jednak w samych zachowaniu nie było wielkich zmian - nie doszła na szczęście do fazy apatii. A teraz niby jest zdrowa, ale znów codziennie muszę jej patrzałki czyścić... Też pójdę z nią znowu do weta chyba...

Powodzenia z oczkami Twojego kociamberka!  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zapalenie spojówek?
« Odpowiedz #20 : 2003-10-13, 14:47 »

myszka

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #21 : 2003-10-13, 19:50 »
Cytat: Interesująca
koci tyfus panuje uwaga nic nie wiadomo albo kocia białaczka lub aids


Interesująca - sugeruję poczytać trochę przed pisaniem "porad" tego typu. No chyba, że wyczytałaś gdzieś, że najlepszym objawem panleukopenii, FIVu i FELV jest ropa w oczach, to podaj źródło, żebym mogła poznać tak rozwojowe dzieło.
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #22 : 2003-10-23, 09:04 »
Kocio nie ma zapalenia spojówek, tylko infekcję (chyba bakteryjną), która zaatakowała oczki i skórę. Dostał zastrzyk, wkrótce następny. Ma antybiotyki.
Zapisane

iwa

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #23 : 2003-12-27, 15:18 »
moja frania też ma chore spojówki:( dostaje krople DICORTINEFF- VET. na początku dawała sobie spokojnie wpuszczać, ale teraz jak mnie tylko z nimi widzi to ucieka:) wcześniej dostawała kilka razy dziennie, teraz 2-3. najgorzej było, jak jej cała trzecia powieka spuchła. wtedy dostała antybiotyki, a mój wet już się szykował, ze trzeba wyciąć powiekę. czytałam, ze ta powieka nawilża oko, więc gdyby jej kot nie miał, to jakby oko się nawilżało??? :?:
a rumiankiem nie daje sobie przemywać, lepiej samą ciepłą wodą, albo wacikiem, jak ma rope.
Zapisane

Sal

  • Gość
Zapalenie spojówek?
« Odpowiedź #24 : 2003-12-29, 12:19 »
Pewnie ślepki są pieką po zakropieniu, dlatego ucieka.
Mojemu przeszło po zastrzyku i "dopysiowym" antybiotyku.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.