Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Wakacje w siodle  (Przeczytany 7644 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Apiska

  • Gość
Wakacje w siodle
« : 2003-12-07, 21:48 »
Hej !

Niedawno zaczełam sie interesowac konisiami i sobie pomyslałąm, ze pojade na obóz w siodle. Chce na niego jechać na wakacje. Ale za bardzo nie wiem gdzie. Znajomi mnie namawiają w Bieszczady, ale ja WAS jeszcze prosze.Jeśli wiecie gdzie jest bardzo fajnie i nie zbyt drogo to prosze WAS o wszystkie informacje, ale najlepiej na maila. Dzieki z góry.paulinka2011@interia.pl
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #1 : 2003-12-07, 22:27 »
apiska nie doradze ci gdzie sa niele obozy jezdzieckie bo nigdy nie mialam za bardzo na nie czasu....tak czy siak powiem ci wtyle,ze moze przed wyjazdem na oboz troszke gdzies poducz sie jezdzic jezli jeszcze tego nie zrobilas :) wtedy bedzie calkiem inaczej ;)

Zimoludka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #2 : 2003-12-07, 22:28 »
jak woj dolnośląskie t najlbiżej masz do książa z tych znanych stajni. Musisz poszukać wejść na www.jazdakonna.pl i poszukać stajni w tym wojweodzctwie, częśc z nich organizuje obozy. Zależy też czy chcesz jechać gdzieś daleko, czy nie. Na penwo nie jedź z biurem podróży.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #2 : 2003-12-07, 22:28 »

milkiwaj

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #3 : 2003-12-07, 22:32 »
to zależy czy chcesz sie nauczyć jeździć czy masz ochote poklepać tyłek ale pzreżyc wspaniałe tereny... niestetty nie znam stajni która łączyłaby te dwie rzeczy odkąd trafiłam do p. Moniki

jeżeli chcesz sie nauczyć i zrozumieć jazdę o polecam obozy stajni Monika w Truskawiu pod Wawą, organizują je na Kurpiach pod namiotami i ta kobieta potrafi wspaniale pokazać świat jeździectwa, ale z nia nie ma terenów
szanuje jej decyzję bo jest podjęta w trosce o zdrowie koni
http://www.foto.dl.pl/konie/


jeżeli chcesz się wyszaleć to proponuję stadninę hucułów w Nielepicach http://www.konna.malopolska.pl/nasza-stadnina.htm


w obudwu stajniach pracowałam i każda przedstawiała soba inne wartości będąc przy tym ogniskami wspaniałej atmosfery
milutkie koniki
wielu ciekawych ludzi
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #4 : 2003-12-08, 09:33 »
Ja również namawiała bym ciebie na Bieszczady... Najlepiej w Chmielu w ośrodku "u prezesa" tam jest najlepiej :) ... Możesz sobie znaleść strone tego ośrodka z cenami obozów (niestety nie pamiętam adresu ale jak sobie na google wpiszesz "konie u prezesa" to bedzie) Bieszczady to najpiekniejsze miejsce gdzie możesz sobie w polsce fajne wakacje spedzic... Sama tam jade  na obóz...
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #5 : 2003-12-08, 14:21 »
Ja bym Cie namawiała abys czegos poszukała w internecie badź  ogłoszeniach. A jezeli jeszcze nie jeździłas to powinnas zaczac troszke przed obozem :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

awangarda

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 14:45 »
kup sobie "na kon"  tam jest wszystko podane gdzie mozna jechac na oboz...
Zapisane

Krówka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #7 : 2003-12-08, 15:44 »
ja proponuje Sk Kalinówka pod Opolem, 3 miejscw na najlepszą stajnie w chyba 2000/1/2 dokladnie nie wiem, ale wyroznione kilka razy
 bardzo tanio i super atmosfera :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #8 : 2003-12-08, 16:26 »
własnie koleżanka namawiałam mnie na Nielepice :) a dokłądnie Rusty :) ALe ja jeszcze posuzkam. A jeździć nie umiem :D mam zamiar sie nauczyć
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #8 : 2003-12-08, 16:26 »

Galja25

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #9 : 2003-12-08, 16:37 »
Cytat: Molcia
ja proponuje Sk Kalinówka pod Opolem, 3 miejscw na najlepszą stajnie w chyba 2000/1/2 dokladnie nie wiem, ale wyroznione kilka razy
 bardzo tanio i super atmosfera :)



A gdzie dokładnie to jest? Możesz podac adres itp., jestem zainteresowana i to baaardzo:-)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #10 : 2003-12-08, 18:17 »
podobno fajnie jest w Gładyszowie ale nie wiem czy są ta obozy.
jak mieszkasz na południu Polski to włanie najlepiej pojechaćgdzieś w  góry.Niezapomniane przeżycia :)
Przed obozem warto wziąć pare lekcji.
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #11 : 2003-12-08, 19:35 »
Cytat: Molcia
ja proponuje Sk Kalinówka pod Opolem, 3 miejscw na najlepszą stajnie w chyba 2000/1/2 dokladnie nie wiem, ale wyroznione kilka razy
 bardzo tanio i super atmosfera :)


a ja serdecznie odradzam... jeżdziłam tam przez 2 lata... moja kolezanka dalej tam jeździ do swojego kochanego konia... tanio rzeczywiście jest... ale tam sie raczej niczego nie nauczysz... moze sie wyszalejesz w terenach... przyznaje, że atmosferę tworzą ludzie a ci z 'moich' czasów pewnie juz odeszli, ale nadal odradzam... p. Czesiek jest przede wszystkim jest nieodpowiedzialny

co do jazdy przed obozem... no cóż... jeżeli chciałabyś poprostu wpaśc na 2 jazdy to doradzam... każdy klub ma swój system tak naprawdę i potem może ci by trudniej sie pzrestawić... zreszta początek jest najważniejszy i dlatego gorąco polecam stajnie Monika... i jezeli chcesz tam pojechać to nie wsiadaj na 2 jazdy przed obozem bo tylko sobie zycie utrudnisz
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #12 : 2003-12-08, 19:38 »
Ja cie namawiam na ośrodek jazdy konnej " A. R. Kłosowscy" Bardzo wiejski kliamat, czasem zrobią goferki, chociaż bywają kłopoty z instruktorem. Jest to w woj,. lubelskim na " Bystrzycy" .. Tylko musisz kiedyś trafić jak pan R. nie bedzie spał  hahahahahaa :P. A ponadto spadanie z konia w błodko, adrenalinka towarzyszonca przy czyszczeniu konia, jezda tyłem... itp. .. a i jeszcze pies sikający na powianie :P



Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

milkiwaj

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #13 : 2003-12-08, 19:39 »
Cytat: Rewina
podobno fajnie jest w Gładyszowie ale nie wiem czy są ta obozy.
jak mieszkasz na południu Polski to włanie najlepiej pojechaćgdzieś w  góry.Niezapomniane przeżycia :)
Przed obozem warto wziąć pare lekcji.


Gładyszów??? rany boskie... tyle sie o nim złego nasłuchałam... skąd wytrzasnełaś dobre opinie???
Nilepice czasem maja od nich konie i Andrzej u nich pracował... konie sa niedopracowane i niezadbane, do tego ruch w interesie jest minimalny i wszytsko sie podobno sypie... kolezanka tam pracowąła i nie podobała jej sie atmosfera stajni... mnóstwo koni mało ludzi i żadnego odpowiedzialnego
Zapisane

Galja25

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #14 : 2003-12-08, 21:09 »
Cytat: milkiwaj
[..]



a ja serdecznie odradzam... jeżdziłam tam przez 2 lata... moja kolezanka dalej tam jeździ do swojego kochanego konia... tanio rzeczywiście jest... ale tam sie raczej niczego nie nauczysz... moze sie wyszalejesz w terenach... przyznaje, że atmosferę tworzą ludzie a ci z 'moich' czasów pewnie juz odeszli, ale nadal odradzam... p. Czesiek jest przede wszystkim jest nieodpowiedzialny

co do jazdy przed obozem... no cóż... jeżeli chciałabyś poprostu wpaśc na 2 jazdy to doradzam... każdy klub ma swój system tak naprawdę i potem może ci by trudniej sie pzrestawić... zreszta początek jest najważniejszy i dlatego gorąco polecam stajnie Monika... i jezeli chcesz tam pojechać to nie wsiadaj na 2 jazdy przed obozem bo tylko sobie zycie utrudnisz



Dobra, chetnie bym sama sprwadziła, ale czy nie jest wielką tajemnicą GDZIE to dokładnie jest? Mieszkam pod Opolem, i bez trudu moge podjechac i zobaczyc sama. Więc, jeszcze raz prosze o adres i jakies namiary na to miejsce :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #14 : 2003-12-08, 21:09 »

Apiska

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #15 : 2003-12-08, 22:14 »
hm......w weekend sie zastanowie nad wszyztkim, przeczytam jeszcze raz to co napisaliście. Dzieki z góry :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #16 : 2003-12-09, 08:40 »
to jest w Dąbrówce Łubniańskiej koło Łubnian...
wiem, ze jadąc z łodzi nie przejeżdza się przez Opole, więc musi być gdzieś wczesniej... jakos za Kluczborkiem [dla ciebie przed :)] potm sie jechało do Jełowej i na trasie do Kupa była Dąbrówka...

ale musisz sobioe to przełożyć na jakby drugą stronę :lol:
Zapisane

Agnes

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #17 : 2003-12-09, 11:34 »
też się nasłuchałam różnych opinii o Kalinówce. Znam dwie osoby, które jeżdża tam do swoich (różnych) ukochanych koni:) milkiwaj może znamy tą samą osobę??:)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #18 : 2003-12-09, 12:51 »
Cytat: milkiwaj
to jest w Dąbrówce Łubniańskiej koło Łubnian...
wiem, ze jadąc z łodzi nie przejeżdza się przez Opole, więc musi być gdzieś wczesniej... jakos za Kluczborkiem [dla ciebie przed :)] potm sie jechało do Jełowej i na trasie do Kupa była Dąbrówka...

ale musisz sobioe to przełożyć na jakby drugą stronę :lol:



Dzięki bardzo!!!
Zapisane

szampan0

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #19 : 2003-12-09, 13:52 »
Jeśli mieszkasz blisko Podkarpacia to polecam Zabajkę. Można również zapalić ognisko, zjeść kiełbaski...miejsce bardzo blisko Rzeszowa.
P@ps!
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #20 : 2003-12-09, 14:30 »
Ja napiosze jeszcze raz o tym co witani pisała... Jeśli mieszkasz bna lubeliszczyźnie to polecam ośrodek "A. R. Kłosowscy" naprtawde warto... w czsie jazdy możesz naqwet się dowiedzieć coś o starozyutności np. o chomo sapiens (tak było w moim przypadku) również mozesz poznać anatyomie człowieka... :P poprostu oprócz jazdy konnej możesz nauczyć się wielu ciekawych rzeczy oczywiście jeśli instruktor nie bedfzie spał... I możesz również zobnaczyć wiele interesujących rzeczy :P :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #20 : 2003-12-09, 14:30 »

szampan0

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #21 : 2003-12-09, 14:42 »
Taa...zapomniałem o cudownym "ranczo" konnym na którym nmożesz pojeździć. Tuż obok ośrodek tzn. "domki campingowe" i rzeczka którą nie wszystcy znają,m ale ka tam jeżdzę co roku, i co roku się tam kąpie.
P@ps!
Zapisane

Ritka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #22 : 2003-12-09, 15:24 »
A Lewada Zakrzów? tam też jest fajnie.. Albo skoki (duuużo skoków) w Annapolu pod Rawiczem..
Zapisane

absencja

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #23 : 2003-12-09, 15:36 »
mysza, ten Annapol ma jakaś strone?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #24 : 2003-12-09, 16:23 »
zuzika homo sapiens pisze sie przez H ;) a anatomie powinnas znac ze szkoly... ;)

Zimoludka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #25 : 2003-12-09, 17:30 »
ja znam Gładyszów  z opini smileetki. wcale mnie nie zdziwił, że mogło być inaczej niż Ona mówiła
ja polecam moją ukochaną stajnię "u kasztanka" tam się nauczysz wszystkiego. Ale musisz z góry wiedzieć, że pierwszy tydzień spędzisz na klepaniu dupska na lonży. gdzie dokładnie apisko ieszkasz? obok jakiego większego miasta?
dużo zależy do tego czy chcesz jechać gdzieś daleko czy nie
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #26 : 2003-12-09, 20:23 »
ja znam pare osób m.in. Magde Gajewską [Agiś] Martę Sobierajską [kupiła Playboya] całą ekipe harcerzy Kazik, Bulb, Tarzan, Arletta, Oskar, Uchol jeszcze Kesitę, Basię, Gosie Kanziak [wyprowadziła sie tarz do Szweji], Pingwina, i mnóswto osób któryc juz niestety nie pamiętam z imienia nawet

o Lewadzie słyszałam, że jest nudno... i ze konie wcale nie sa takie dobre

wracają od tematu 'klepania dupstka na lonzy'
to nie tylko powinno sie spedzić na tym pierwszy tydzień ale sporo wiecej czasu... w ten sposób mozna po kolei dopracowywać każdy szcegół... a na koniec łączy ie wszystjko w całość... rękę, dosiad, łydkę i działanie krzyżem... nie mówiac juz o elastyczności i postawie...

ja uwielbiam kiedy ktos mnie bierze na lonże i kaze zamknąć oczy puścić nogi ze strzemion podnieść ręcę do góry... ah... jest swietnie...
a jeżeli jest dobry instruktor to nawet na pierwszej lekcji nie klepie sie tyłka!!!
mozecie nie uwieryć ale w Nilepicach uczyłam mnóstwo ludzi na lonzy... od maluchów po 6-7 lat po tłustych facetow pod 50...
jak sie im wytłumaczyło i pokazało to po dwóch lonżach poprawnie działali dosiadem i krzyżem wgrywając sie ruch konia!!!
potem czasem były problemy z dołączeniem trzymania wodzy.... albo prowadzenia konia... ale wszystko da sie przeskoczyć
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #27 : 2003-12-10, 17:08 »
Cytat: k_cian
zuzika homo sapiens pisze sie przez H ;) a anatomie powinnas znac ze szkoly... ;)
 
No wiesz mi chodzi o anatomie dla wtajemnieczonych ;) :P Poprostu instruktor różne ciekawe rzeczy pokazuje :P A co ja bede gadać poprostu mam fajna frajde tam i jaja niezłe są... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wakacje w siodle
« Odpowiedz #27 : 2003-12-10, 17:08 »

Zimoludka

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #28 : 2003-12-10, 21:29 »
też znam Magdę Gajewską czyli Agisanową, ale tylko przez gg :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Wakacje w siodle
« Odpowiedź #29 : 2003-12-10, 23:14 »
dzieki Rewinie skojarzyłam o kogo chodzi:) ja też znam Magde:) mieszkamy prawie obok siebie, chwile jeździłyśmy w tej samej stajni (ale ja jako luzak, stajenny) i w ogóle:) fajna jest;) znałam też Magde Rzeszowska, ale straciłam kontakt...
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.