Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Odrobaczanie  (Przeczytany 2042 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darude

  • Gość
Odrobaczanie
« : 2003-12-15, 09:50 »
czy mozna odrobaczyc kociaka w domu bez wizyty u weta? czy mozna kupic np w zoologicznym lub w aptece? cos na odrobaczenie? jesli mozna i znacie nazwe to prosze napiszcie pozdrawiam wszystkich :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #1 : 2003-12-15, 10:00 »
Nie można, środki dla zwierząt - tylko u weta. Na dodatek pamiętajmy, że to, czym się odrobacza, to zawsze TRUCIZNA, a więc dawka musi być dobrana idealnie do wagi,wieku i kondycji zwierzaka, a to może zrobić tylko wet. Podanie za małej dawki nie przyniesie efektów, podanie za dużej - może zabić pupila. Ewentualnie w późniejszym wieku, gdy kot czy pies jest już dorosły, zdrowy, można na podstawie podania jego wagi otrzymać od weta preparat "zaocznie", ale lepiej przynajmniej na początku nie eksperymentować!
Zapisane

darude

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #2 : 2003-12-15, 10:24 »
nie nie myszka...pytam tak tylko...bo kocio byl u weta juz...ale tak na przyszlosc spytalem czy mozna takie cos samemu w domku przeprowadzac..:) dzieki za odpowiedz :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedz #2 : 2003-12-15, 10:24 »

emir

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #3 : 2003-12-15, 11:13 »
No bez pierwszego razu u weta się nie obejdzie - ale co do kota, to wet może dać tabletkę, powiedzieć ile mu tego zapodać i za ile powtórzyć... Tak było w przypadku kotki, którą ma siostra...
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #4 : 2003-12-15, 11:22 »
Tak, ale takie postępowanie można nazwać bezpiecznym tylko w przypadku zdrowego kota, co do którego mamy pewność ile waży. Wtedy, po wizycie u weta, możemy wziąć tabletkę albo pastę do domu, do własnoręcznego podania. Ale tak, jak napisałam - dawka musi być naprawdę dobrze obliczona, wet musi wiedzieć podstawowe rzeczy o zwierzaku, najlepiej jeśli go zna, wyjątkiem są dziczki, którym często trzeba podawać "na oko", ale wtedy zaniża się raczej dawkę odrobinę, niż zawyża.
Zapisane

darude

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #5 : 2003-12-17, 23:21 »
dzieki Myszka..pytalem bo chcialem wiedziec na przyszlosc..kiedy bede odrobaczal juz kociambra regularnie...to wlasnie chodzilo mi o to zeby go za kazdym razem do weta nie targac ze soba :) no i widze ze jednak mozna w domu tylko sa do tego jakies tam wytyczne :) dzieki bardzo za pomoc :)  8)
Zapisane

weronika

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #6 : 2004-01-16, 21:36 »
Sluchajcie,dostalam od weterynarza taka tabletke na odrobaczenie kicia,podaje sie ja w ten sposob : najpierw polowka polowki , potem za 3 miesiace nastepna polowka polowki i pozniej za 3 miesiace cala polowka. I weterynarz powiedzial , ze nie bedzie nic wiecej potrzebne na robaczki , ale jak rozmawialam kiedys z pewna znajoma , powiedziala mi , ze kota powinno sie odrobaczac raz do roku.  Jaka jest prawda?Isc zapytac innego weta?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #7 : 2004-01-16, 21:45 »
Jaka jest roznica miedzy tymi plynnymi a w tabletkach srodkach na odrobaczenie. Bo psa i Maje odrobaczalam zawsze tabletka a kiedy Szkaradka byla odrobaczona dostala plyn, byla wtedy w okropnej formie niemal ze trup czy to zalezy od stanu zdrowia zwierzecia?
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #8 : 2004-01-19, 07:20 »
Myślę, że inne są konsekwencje podania różnych leków (choć to pewnie również zależy od zwierzaka). Krawatek dostał ledwo pół tabletki do pysia i miał straszną biegunkę przez parę dni.
Dyziek dostał wcierkę w kark i zniósł to idealnie.

Różne leki tępią też różne odmiany robali. Stronhold ponoć jest najskuteczniejszy i działa na więcej odmian robalowych paskudztw.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedz #8 : 2004-01-19, 07:20 »

mdgdynia

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #9 : 2004-01-19, 14:36 »
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszy jest Drontal w tabletach, zarówno dla kotów jak i dla psów.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Odp: Odrobaczanie
« Odpowiedź #10 : 2004-01-19, 19:26 »
U mojego kota środek przeciw robalom w postaci pasty się nie sprawdził, ze względu na to , że kot jak z zegarkiem w ręku po dwóch godzinach go zwracał. Teraz dostaje Drontal w tabletkach i jest Ok.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 23 zapytaniami.