Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: sterylizacja  (Przeczytany 3488 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« : 2003-12-15, 20:41 »
Mam 'mały' problem. Otóż kotka 'znajomych' na wsi bez przerwy ma kociaki. Postanowiłam ją wysterylizować na własny koszt, bo ostatni miot skończył tragicznie.
I teraz prośba - czy możecie mi coś na ten temat powiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Ile taki zabieg może kosztować? Jak zajmować się kotką? Jak długo kotka dochodzi do formy? Chodzi mi o to, że nie mogę jej trzymać w domu. Wet powidział mi wstępnie, że to prościutki zabieg, że maciupka ranka, że nie trzeba się kotką specjalnie zajmować, że mogę ją odwieźć praktycznie tego samego dnia. Sama nie wiem. Przecież rana, narkoza.
Inna sprawa, że to półdziki zwierzak i może u siebie będzie się czuła lepiej?
Nie wiem. Może za bardzo panikuję, ale to dlatego, że nie mam doświadczenia ani w dziedzinie sterylizacji, ani kotów.
Po prostu chciałabym pomóc temu zwierzęciu, bo jak nie ja to nikt :?
Zapisane

Sal

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #1 : 2003-12-16, 13:03 »
Bardzo ciekawe informacje są na https://www.vetserwis.pl/.
Również na rockafe: http://www.miau.pl/edu/
Dowiesz się bardzo duzo.
Zapisane

anteksy

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 17:13 »
moja ktoka jest już wysterylizowana i zapłaciłam za te operacje 180 zł.......potem miała na brzuszku wygoloną sierść i spryskaną czymś srebrnym.....nie można było jej tam dotykać!!całymi dniami spała....ale w miare szybko doszła do siebie...zajeło jej to może ok. 1 tygodnia......
Pozdrawiam papa;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 17:13 »

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 22:28 »
dzięki za odpowiedzi :)

zaraz przejrzę linki

kurcze, 180 zł to trochę dużo jak na moją studencką kieszeń
spróbuję pójść do schroniska - może zrobią to bardziej charytatywnie

a ranę mogę jej pryskać Alu Sprayem - aluminium w aerozolu
Zapisane

Ash

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #4 : 2003-12-17, 09:23 »
Cytat: Salamandra
Bardzo ciekawe informacje są na (...)
Również na rockafe: http://www.miau.pl/edu/


Lekarz, ktory przeprowadzal sterylizacje pokazana na rokcafe to wlasnie ten wet, do ktorego chodze z moimi czarnulami. 30 grudnia bedzie sterylizowal Pchelke. Na pewno bede klebkiem nerwow, ale akurat do tego lekarza mam zaufanie ;) Zastosuje narkoze odwracalna (po operacji podaje sie srodek, ktory automatycznie cofa narkoze), dzieki czemu Pchelka nie bedzie powoli odzyskiwac przytomnosci i zdolnosci do ruchu jak to jest w przypadku narkozy tradycyjnej (to bardzo przykre dla samego zwierzecia, jak i dla opiekuna). Zastanawia mnie tylko, jak w praktyce przeprowadzic nieszczesna glodowke kotki przed operacja...  :?:  Mysza jesc musi dostac, my z mezem tez... chyba w kibelku bedziemy jedli, zeby Pchle przykrosci wiekszej nie robic...
Zapisane

myszka

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #5 : 2003-12-17, 12:25 »
Cytat: Tafta

kurcze, 180 zł to trochę dużo jak na moją studencką kieszeń


Spokojnie, to dość zawyżona cena. Ja płaciłam za operację 120 zł, potem jeszcze raz antybiotyk ok. 5 zł. Kupowałam też kołnierz i kubrak, więc doszły jeszcze koszta, ale kubraczek można zrobić samemu, nawet z nogawki od rajstop.


Cytuj
a ranę mogę jej pryskać Alu Sprayem - aluminium w aerozolu


Nie będzie takiej potrzeby, rana będzie spryskana raz po zabiegu, a potem już nie ma po co więcej pryskać.
Zapisane

Maxim

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #6 : 2003-12-17, 12:27 »
Bardzo dobrze Tafta, że myślisz o losie niechcianych kociąt. Cena sterylizacji jest różna w zależności od miejscowości i chyba też od lecznicy. U mnie zabieg ten kosztuje 100 zł. Jest to dość dużo, ale możesz zapytać w swoim odzdziale TOZ , wiem ,że jak mają fundusze to mogą pokryć połowę kosztów.
Zapisane

Sal

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #7 : 2003-12-18, 07:34 »
Gdy TOZ przeprowadza akcje tańszych sterylizacji i kastracji, to niestety wtedy jest podawana najtańsza (czyli najsilniejsza) narkoza. Czyli: coś za coś.

Zazdroszczę Ci Ash, ze znalazłaś dobrego weta. Ja jeszcze nie znalazłam...
Zapisane

Ash

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #8 : 2003-12-18, 07:45 »
Ja sobie tez zazdroszcze ;) znaczy ciesze sie bardzo. Zreszta mialam szczescie, ze na niego trafilam - przeciez w poprzedniej klinice usilowaliby mi leczyc Pchle przez iles miesiecy, wyciskajac ze mnie kazdy grosz - bo co lekarz, to co innego w biednej Pchelce widzial  :grr:

BTW, zerknij na rokcafe do watku "weci polecani", moze jest ktos z Rzeszowa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja
« Odpowiedz #8 : 2003-12-18, 07:45 »

Sal

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #9 : 2003-12-18, 08:04 »
Zaglądałam parę dni temu...
Nikogo z Rzeszowa...
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #10 : 2003-12-18, 18:15 »
dzięki za info
po Nowym Roku pojeżdżę po weterynarzach i popytam
kotka ma 4 kociaki, tzn. one są już starsze, chyba dwumiesięczne
nie wiem co z nimi zrobić  :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #11 : 2003-12-18, 18:24 »
Szukać domów...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #12 : 2003-12-18, 18:36 »
Ja muszę zająć siemoimi kociomberkami. Kota planuje wykastrować w weekend, a kotka ma 6 miesiecy i jest jeszcze za malutka.... ale boje się żebym nie miała niespodzianki :/ Nie no 180 to nie jest tak dużo!
Ja jak dzwoniłam u mnie w wawie po lecznicach to w jednej 220 w drugiej ok. 200 trzeciej 150 a w czwartej 170.... ehhhh skączyły się dobre czasy ;p
Zapisane

Abakus

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #13 : 2003-12-18, 19:42 »
W duzych miastach leczenie weterynaryjne jest owiele drozsze od mniejszych miejscowosci a wcale nie musi byc gorsze takie leczenie!
U mnie kosztuje taka operacja sterylizacji to koszt od 75-85zl. Wiec jak widzisz jest to duza roznica. A i mozna porozmawiac z wetem i moze rozlozyc Ci na raty oplate za ten zabieg, albo da duzy upust jak sie dowie jaka wspaniala sprawe Ty robisz, pomagajac tej kotce i ciezkich chwil dla nastepnych kociakow.
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #14 : 2003-12-18, 20:20 »
Cytat: myszka
Szukać domów...

łatwo powiedzieć...
na razie nikt ich nie chce,
ale oczywiście szukam nadal...
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja
« Odpowiedz #14 : 2003-12-18, 20:20 »

myszka

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #15 : 2003-12-18, 20:39 »
Przecież nie piszę: oddaj je komuś. Myślisz, że nie wiem, jaki trud wiąże się z szukaniem domów kociakom? Dawaj ogłoszenia gdzie możesz, w Wyborczej można zdaje się dać bezpłatne, wieszaj w lecznicach. No i w sieci, gdzie się da. Jak podasz namiary, to mogę też wrzucić tu i ówdzie.
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #16 : 2003-12-19, 01:26 »
Staram się jak mogę by pomóc tym zwierzętom. To nie są moje koty. Chcę wysterylizować kotkę za własne pieniądze, znaleźć kociakom jakiś przyzwoity dom. Nie chcę żeby powielały schematy swoich współtowarzyszy, a coraz to nowe kociaki lądowały w rzece.
Po prostu szkoda mi tych zwierząt.

Pytam tylko o to jak zaopiekować się kotką po zabiegu. Nie mam doświadczenia, ani wiedzy w tym zakresie, zresztą nie muszę wiedzieć wszystkiego. Chcę im po prostu zwyczajnie pomóc. Nie czekam na żadne pochwały.

Pytałam znajomych czy nikt nie chce przygarnąć kociaka. Prosiłam aby weterynarz popytał klientów. Na razie bez odzewu.
Nie chcę się z nikim licytować o to jak trudno jest znaleźć zwierzętom nowy dom, bo z tego akurat bardzo dobrze sobie zdaję sprawę.

Jeżeli możesz to umieść ogłoszenia o czterech biało-rudych kociakach czekających na nowy dom. Nie wiem jakiej są płci. Prawdopodobnie mają około dwóch miesięcy. Słupsk
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #17 : 2003-12-26, 18:52 »
sterylizacja będzie kosztować ok. 100 zł, czyli da się przeżyć :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #18 : 2003-12-26, 22:08 »
uuu to u mnie kosztuje 150 (najtaniej)
Zapisane

Ash

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #19 : 2003-12-27, 00:07 »
U mnie 120 z narkoza tradycyjna, a 150 z odwracalna.
Zapisane

Emilka

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #20 : 2003-12-27, 15:19 »
u mnie wetka przeprowadza tylko 'tradycyjna' ale robi to dobrze i za 100 zl Sterylizowalam juz u niej jedna kotke i z druga tez tam pojde
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja
« Odpowiedz #20 : 2003-12-27, 15:19 »

Sal

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #21 : 2003-12-29, 12:22 »
W Rzeszowie kastracja kocurka kosztuje 70 zł, a np. w Mielcu - 50 zł. Im mniejsze miasto, tym taniej.
Inna kwestia to kwalifikacje lekarzy...
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #22 : 2004-02-01, 01:18 »
kotka wysterylizowana :D
zrobili to w schronisku i nie wzięli ani grosza :D
zapłaciłam tylko za ponad planowy pobyt w nim kotki, bo nie mogłam wziąć jej do domu
Zapisane

myszka

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #23 : 2004-02-01, 01:24 »
Super, gratuluję udanej akcji :D  8)
Zapisane

Tafta

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #24 : 2004-02-01, 01:57 »
dziękuję  8)

a powiedzcie mi jeszcze od kiedy można kastrować małe kotki? (kurcze nie zapytałam w schronisku)
chodzi mi o dzieciaki tej kocicy, one mają teraz jakieś 3-4 miesiące

nikt ich nie chce :(
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #25 : 2004-02-01, 08:52 »
ja Ci powiem.... po 8 miesiącach bo ja miałem misia od listopada i kastrowałem go w czerwcu 2 lata temu...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sterylizacja
« Odpowiedź #26 : 2004-02-01, 08:59 »
Niekoniecznie. Niektorzy weco zalecaja kastrację kotek po pierwszej rujce a kocurków, jak osiągną dojrzałość. Z kolei w stanach kastruje się w każdym wieku. Zależy od weta.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Darke Elf K.

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #27 : 2004-02-01, 09:48 »
hm.. a to przepraszam za sprzeczność :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

sterylizacja
« Odpowiedz #27 : 2004-02-01, 09:48 »

KasiKz

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #28 : 2004-02-01, 11:04 »
Lucek był kastrowany jak miał 2 lata. Z tym, że jeżeli kotek mieszka na podwórku to trzeba to zrobić wcześniej, żeby uniknąć niechcianego potomstwa :)
Tak jak pisze Myszka.xww, zależy od weta, najlepiej zadzwoń to swojego i zapytaj kiedy można kocura wykastrować :)
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
sterylizacja
« Odpowiedź #29 : 2004-02-01, 13:44 »
w trójmieście sterylizacja kotki kosztuje 200 zł, ale nasza pani weterynarz robi cięcie boczne i kot na drugi dzień jest sprawny i po podaniu zastrzyku przeciwbólowego biega i skacze, jakby nikt go nigdy nie ciął; kastracja kota to koszt ok. 120 zł; chyba żyjemy w innej Polsce !
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.