Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???  (Przeczytany 1917 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EWASARA

  • Gość
Mojej kociambrze często wydziela się coś w okół oczu nie wiem czy to ma związek z tym co ona je?
Zapisane

Sal

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #1 : 2004-01-20, 07:39 »
Może sobie zaciera oczęta podczas mycia? (mam wrażenie, że mojemu Krawatkowi to się zdarza, bo czasem ropieją mu ślepki).
Może złapała zapalenie spojówek?
Jak mojemu bardzo ropiały oczy, okazalo się, że miał infekcję bakteryjną i brał na to leki.

Przemywałam solą fizjologiczną. Ponoć można tez rumiankiem i świetlikiem, ale koty moga mieć na zioła takie uczulenie jak ludzie.
Zapisane

LuisE

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #2 : 2004-01-20, 08:52 »
mój kot miał z oczami wszystko zawsze ok- kiedyś czasem miała takie małe "brudki" przy oczach, ale odkąd je royal caniny, to jest OK.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedz #2 : 2004-01-20, 08:52 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #3 : 2004-01-20, 11:04 »
Persy, z racji skróconego ryjka mają większe problemy z kanalikami łzowymi. Dlatego częściej im si oczka przemywa - spróbuj naparem ze świetlika lub słabym naparem z czarnej herbaty. Nie polecam tak popularnego rumianku, bo sporo kotów bywa na niego uczulonych i można przypadkiem bardziej oczka podrażnić.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

EWASARA

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #4 : 2004-01-20, 14:56 »
Dzięki Myszko. Salamandro jej oczy nie ropieją tylko brudzą się ,mam wrażenie jak by miała w nich sos z jedzenia.
Zapisane

iwa

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #5 : 2004-01-20, 16:17 »
Moja Frania miała zapalenie spojówek i  na początku przemywałam jej rumiankiem, to ją bolało bardziej, chyba nie lubią jej oczki rumianku:)
Ale jak jest tylko takie zabrudzenie lub "śpiochy", to można wacikiem suchym,albo namoczonym w wodzie.
Zapisane

Maxim

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #6 : 2004-01-20, 21:29 »
W sklepach zoo  jest specjalny płyn do przemywania oczu firmy Derma Pharm sp.z o.o z Warszawy dla psów i kotów. Nie używałam go , ale z tej samej firmy mam płyn do przemywania uszu i jest  OK.  :)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #7 : 2004-01-20, 22:18 »
Wetka odradzała mi kocie specyfiki w sklepach zoologicznych gdyż jej pacięci często przychodzą do niej z różnymi uczuleniami po nich.
Zapisane

Sal

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #8 : 2004-01-21, 07:17 »
Cytat: EWASARA
Salamandro jej oczy nie ropieją tylko brudzą się ,mam wrażenie jak by miała w nich sos z jedzenia.


A mojemu brudzą się podczas szaleństw z Dyźkiem: potrafią przetrzeć futrem całe połacie podłogi. :)
Stosuję sól fizjologiczną, bo jest obojetna dla organizmu, o odpowiednim lekko kwaśnym odczynie.
Używam jej do przemywania swoich szkieł kontaktowych i czasem oczu. Nie uczula, można stosowac często i w dużych ilosciach.
Dlatego Ci polecałam.

I super tania. Do kupienia w aptekach (500 ml butelki to koszt niewiele ponad 2 zł).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedz #8 : 2004-01-21, 07:17 »

EWASARA

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #9 : 2004-01-21, 21:45 »
Dzięki Salamandro. :)
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #10 : 2004-01-26, 16:36 »
Mój kot "Misio" którego mam już prawie od 2 lat, nie miał tego może po prostu jest jeszcze młody. Ale jak się bawi z "Rogasiem" no to coś ma w oczach ;).
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #11 : 2004-01-26, 17:29 »
w innym temacie napisales ze twoj misio jest juz stary :roll: wiec w jakimw koncu jest wieku?
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #12 : 2004-01-26, 17:36 »
No tak ale powiedziałem że stary jest w sensie "Ile go mam". Także "Misio" jest młody ;)
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Czy często przemywacie kotkom oczy i czym ???
« Odpowiedź #13 : 2004-01-26, 19:05 »
:lol:  :lol:  :lol: trzeba pamiętać co sie pisze bo dziewczyny wszystko wyłapią.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.